Віртуальні машини Linux для всіх

  1. Технологія віртуальних машин дозволяє виконувати кілька копій ОС на одному комп'ютері. Eсли у вас...
  2. ПЕРЕВАГИ LINUX
  3. SWSOFT орієнтуватися на ПОСТАЧАЛЬНИКІВ ХОСТИНГУ
  4. ENSIM
  5. VMWARE
  6. ВІРТУАЛЬНІ СЕРВЕРИ ДЛЯ ЯДРА LINUX
  7. ресурси Internet
  8. Розглянуті виробники і рішення
Технологія віртуальних машин дозволяє виконувати кілька копій ОС на одному комп'ютері.

Eсли у вас є супутникове телебачення, то, можливо, ви бачили цієї осені рекламу під назвою «Грабіж». Розбурханий менеджер середньої ланки і середніх ж років призводить поліцію в порожню серверну. «Це грабіж століття! - вигукує він. - Все зникло!"

«Що пропало?» - запитує один з поліцейських.

"Усе! - волає в розпачі скуйовджена службовець. - Списки співробітників, результати досліджень, дані про клієнтів ... »

Звичайно ж, положення рятує наш герой, неохайний на вигляд системний адміністратор. Він вказує на мейнфрейм в дальньому кутку кімнати і вимовляє: «Ми перенесли дані на цю машину. Вона заощадить нам купу грошей. Я вже відправив лист ... »

Музика наростає, і, пробиваючись крізь шум, голос диктора говорить щось про серверах IBM з ОС Linux, завдяки яким ви збережете чималі кошти. Реклама замовчує лише про те, що на сервері IBM одночасно було запущено безліч копій Linux в якості віртуальних машин.

Ідея віртуальних машин - щось під назвами «віртуалізація», «віртуальні середовища» або «віртуальні сервери» - не нова, операційна система IBM VM дебютувала більше 20 років тому. (Термін «віртуальна машина» також використовується для опису продукту VMware, завдяки якому Linux і Windows можуть працювати пліч-о-пліч на одному комп'ютері.) Проте вона тільки сьогодні починає набувати популярності внаслідок прагнення компаній знизити витрати на апаратне забезпечення і підтримку, а в деяких випадках - орендну плату величезних серверних ферм.

У рекламі продукції IBM не згадується (та й з чого б) про здатність віртуальних машин непогано функціонувати на недорогих серверах і робочих станціях, а також про пропозиції принаймні з боку декількох компаній, включаючи VMware, SWsoft і Ensim, технології на базі Linux, зразок віртуальної машини, для тих, хто не може дозволити собі мейнфрейм IBM zSeries за мільйон доларів. Восени навіть з'явився проект для ядра Linux по забезпеченню роботи «приватних віртуальних серверів» як в Linux, так і в інших системах з відкритим вихідним кодом. Ряд виробників випускає навіть такі продукти, як віртуальні бази даних.

Сайт ConsultingTimes.com пропонує завантажити рекламний відеоролик з «Грабіж» разом з ціновим порівнянням установки IBM і Microsoft Exchange. У статті висловлюється думка, що рішення IBM може виявитися менш економічним при виконанні серверних функцій, ніж Microsoft Exchange, для тих компаній, де число користувачів не перевищує 5000. Однак якщо у компанії 25 тис. Користувачів, обчислювальна потужність мейнфрейма IBM дозволяє набагато ефективніше скоротити витрати в розрахунку на одне робоче місце.

ЩО ТАКЕ «Віртуальна МАШИНА»?

Ідея віртуальної машини (Virtual Machine, VM) складається в незалежній роботі безлічі копій операційної системи (в даному випадку Linux) на одному комп'ютері. Компанії, що пропонують подібні технології, домагаються цього різними способами, але в цілому VM можна запускати окремо або разом на одній машині. За словами Сьюзен де Кекелер, керівника проекту з маркетингу IBM zSeries, мета полягає в максимальному використанні обчислювального потенціалу апаратного забезпечення.

«З часом операційні системи VM стали неймовірно потужними, - пояснює де Кекелер. - Ми виявили, що цілий ряд клієнтів має безліч розподілених серверів, що виконують різні завдання. Вони, в свою чергу, почали розуміти, що в міру збільшення числа системи управління значно ускладниться ».

Об'єднання серверів на даній «базі» має привести до скорочення витрат на управління серверами. У деяких випадках в компаніях, що використовують IBM zSeries з віртуальними машинами Linux, виконуються сотні і навіть тисячі образів Linux на одній фізичній системі.

Де Кекелер заявляє, що таким чином можна знизити витрати на енергоспоживання і зекономити займане серверами місце: «... особливо на Західному березі США, де нерухомість неймовірно дорога. Сервери можуть заповнити собою чимало приміщень, оренда яких обійдеться вам недешево ».

Джон Крістінак, директор по маркетингу VMWare, що пропонує віртуалізацію для недорогих робочих станцій і серверів на базі процесорів Intel, підкреслює, що, поряд із заощадженням коштів, технологія VM дозволяє клієнтам розподіляти функції між машинами, розділивши рішення про придбання програмного забезпечення та операційних систем, з одного боку, і апаратних засобів, з іншого.

«Така технологія не прив'язує вас до платформи, даючи можливість вирішувати ряд завдань на одній машині», - додає він.

За словами Крістінака, зниження витрат на підтримку апаратних засобів - ще одна перевага технології VM. «Сьогодні проблема полягає в тому, що раптово ви можете виявити в компанії, наприклад, 40 серверів при тому, що в штаті складається всього 800 чоловік. Вісім з них займаються підтримкою, тому директору по ІТ мимоволі доведеться задуматися, чи не краще мати 10 потужніших, керованих машин, ніж 40, 50 або навіть 100 серверів ».

Він не заперечує, що технологія допомагає економити кошти на апаратному забезпеченні, але, за даними Gartner Group, Giga Information або Forrester Research, саме устаткування і ПО становить всього лише 15% від загальних витрат, а значить, потрібні й інші обґрунтування для її застосування. На його думку, такою причиною може служити бажання користувачів мати більш гнучку, керовану і просту середу. Віртуалізація як раз дозволяє це зробити. Якщо витрати на обладнання можна знизити на 10%, то скорочення витрат на підтримку і експлуатацію, зменшення займаної площі, а також розширення вибору обладнання заощадять від 10-15 до 40% фінансових вкладень.

ПЕРЕВАГИ LINUX

На думку де Кекелер і Крістінака, у Linux є пара переваг перед іншими віртуальними машинами. Її відносно невеликий розмір забезпечує установку на одній машині відразу декількох копій ОС.

Крістінак, чия компанія пропонує технологію VM, що працює як з Windows, так і Linux, звертає увагу на невисоку вартість останньої. За його словами, Linux VM в основному використовується як сервер Web або встановлюється в наукових лабораторіях. «Нульова вартість - найбільша перевага, - запевняє він. - Це означає, що ви можете створити стільки віртуальних машин, скільки потрібно, не витрачаючись кожен раз на нову ОС, як у випадку з Windows ». Але Крістінак нагадує, що в США є компанії, наприклад зі списку Fortune 1000, які поки що не ризикують перейти на Linux. «Вартість ліцензії - недостатній аргумент для зміни платформи, - говорить він. - Не так уже й вона і висока ... Якщо компанії зважаться розглянути Linux в якості варіанту, то він їм сподобається ».

SWSOFT орієнтуватися на ПОСТАЧАЛЬНИКІВ ХОСТИНГУ

Для SWsoft, що пропонує свою середу Virtuozzo постачальникам хостингу для створення віртуальних серверів Web, вибір Linux був очевидний, стверджує Крейг Ода, віце-президент з розвитку бізнесу. Справа в тому, що Linux широко використовується в сфері хостингу Web.

SWsoft, що анонсувала Virtuozzo 2.0, реалізує віртуальні середовища в якості способу розміщення більшої кількості клієнтів на кожному сервері. Компанія просуває Virtuozzo як «забезпечує роботу з розділами і керованість на рівні мейнфреймів на базі масових апаратних засобів і операційних систем». А в разі великих постачальників хостингу Web, наприклад Exodus, що прагнуть збільшити доходи, галузі необхідні більш дешеві пропозиції для роботи з невеликими і середніми за розміром компаніями, підкреслює Ода.

Технологія SWsoft дозволяє запускати до 800 копій Linux на одному сервері на базі процесорів Intel. Причому адміністрування кожної з них може проводитися незалежно, хоча для цього і потрібно дуже потужний сервер. «Це свого роду мейнфрейм на базі x86, - розповідає він. - Те, що ми робимо на базі x86, IBM робить за допомогою мейнфреймів. Покупці десять разів подумають, перш ніж купувати дорогі рішення IBM. Наші ж системи забезпечують величезну економію ».

Віртуальне середовище, розроблена компанією (за твердженням Ода, вже подано 11 заявок на отримання патентів), функціонує тільки під Linux, проте в даний здійснюється перенесення на Solaris, а в майбутньому - і на Windows.

Virtuozzo, спільно з пакетом автоматизації хостингу HSPcomplete, забезпечує можливість автоматизації багатьох, поки виконуються вручну, операцій для провайдерів послуг хостингу (Hosting Service Provider, HSP), включаючи управління апаратними засобами і оновлення. Ода додає, що тепер клієнти можуть змінювати апаратне забезпечення з метою підвищення ефективності його використання.

ENSIM

Як і рішення SWsoft, технологія Private Server компанії Ensim орієнтована на постачальників послуг хостингу Web і Internet. Як заявляє Енді Кім, віце-президент компанії з маркетингу, рішення на її основі дозволяють «ділити» фізичні сервери на 100 віртуальних серверів Web.

«Як постачальник послуг я можу поділити один сервер на чотири віртуальних, гарантуючи, що кожен власник розділу отримає доступ як мінімум до чверті обчислювальних ресурсів, - запевняє Кім. - Однак, якщо інші ресурси вільні, їх теж можна використовувати ».

Це забезпечує більшу ефективність застосування апаратного забезпечення, впевнений Кім. До 100 розділів можуть використовуватися для копіювання і запуску щодо невибагливого додатки на зразок брандмауера.

Кім заявляє, що підхід Ensim до реалізації віртуального середовища, що передбачає створення логічних виділених серверів, вимагає менше обчислювальних ресурсів. За його твердженням, технологія Private Server працює на всіх машинах на базі Linux, а не тільки на тих, де встановлено процесори Intel.

«Рівень віртуалізації оптимізований з метою досягнення найвищої продуктивності, тому накладні витрати мінімальні, - вважає Кім. - З його допомогою постачальник послуг здатний розділити будь-які системи Linux. Наприклад, однопроцесорний сервер - для установки на ньому кількох служб ».

Патентована технологія, за його словами, надає кілька «рівнів ізоляції». Віртуальні сервери передбачають ізоляцію ресурсів і помилок, т. Е. Якщо на розділі виникне збій системного рівня, то інші віртуальні сервери продовжать працювати. «Було б цікаво дізнатися, хто ще пропонує в повній мірі гарантовану ізоляцію збоїв. Це дуже важко здійснити так, щоб для цих цілей задіяно менше 5% ресурсів », - підкреслює він.

Технологія Ensim, як запевняє Кім, забезпечує легку міграцію між системами поряд з іншими функціями управління: «Наші розділи« інтелектуальні », вони контролюють використовувані ресурси, а також стежать за роботою додатків і дозволяють переносити їх з одного розділу на інший».

Технологія віртуалізації Ensim працює під управлінням Linux і Solaris, при цьому Private Server трирічної давності дозволила зробити висновок партнерські угоди з IBM, Sun і Compaq.

VMWARE

Компанія VMware добре відома своїми продуктами VMware Workstation, завдяки яким Linux і Windows можуть паралельно працювати на одній машині. Правда, вони призначені в основному для розробників, що тестують кілька середовищ. Однак VMware пропонує і сервер GSX для поділу фізичних серверів на віртуальні машини на базі Linux або Windows.

«Ми віртуалізіруем архітектуру Intel, - заявив Крістінак, директор по маркетингу. - І пропонуємо концепцію IBM zSeries на базі Intel ».

За твердженням Крістінака, VMware дозволяє розмістити від чотирьох до 20 віртуальних машин на одній фізичній, але він підкреслює, що це повноцінні операційні системи, а не просто сервери Web. Кожна віртуальна машина ізольована від інших, і в разі збоїв не заважає їм.

Крістінак запевняє, що концепція віртуалізації стає популярною на цілому ряді платформ: «Як в разі мейнфреймів старшого класу, так і корпоративних серверів середнього рівня, придбавши дороге устаткування, покупці не розраховують застосовувати його для вирішення тільки однієї задачі. Причина зростання популярності віртуалізації полягає в тому, що рішення можна реалізувати на всіх рівнях - від настільної системи до центру обробки даних. Мейнфрейм свідомо занадто потужний, наприклад, для двох користувачів, тому ви можете купити сервер Intel з аналогічними можливостями і підійти до нього з тими ж мірками, що й до мейнфреймів: це апаратне забезпечення здатне на більше, ніж просто виконання однієї програми. Так чому б цим не скористатися? »

Крістінак стверджує, що економія, що забезпечується віртуальними серверами, вельми приваблива для замовників саме зараз, коли компанії прагнуть зводити витрати до мінімуму.

Хоча VMware спеціалізується на програмному забезпеченні для Windows, у компанії є клієнти, які використовують GSX з Linux. Серед них можна назвати Global Continuity, постачальника послуг аварійного відновлення, чий профіль діяльності полягає в страхуванні комп'ютерів інших компаній і забезпеченні швидкої заміни або відновлення критично важливих машин.

«Такі послуги коштують дорого, - підкреслює Крістінак. - Це той вид страхового бізнесу, де важливо знати, наскільки часто відбуваються збої, а також зі скількома машинами належить працювати ».

Він зауважує, що, завдяки сервера GSX, Global Continuity може взаємодіяти з п'ятьма або шістьма клієнтами на єдиною машині. При збої в клієнтській системі Global Continuity копіює дані і висилає їх. «Відсутність необхідності віддзеркалення« один до одного »значно знижує витрати на апаратне забезпечення і підтримку», - робить висновок Крістінак.

ВІРТУАЛЬНІ СЕРВЕРИ ДЛЯ ЯДРА LINUX

У жовтні розробник Linux Жак Желінас анонсував свій проект vserver. За його словами, тепер користувачі зможуть «запускати віртуальні сервери загального призначення на одному фізичному без втрати продуктивності».

Хоча зв'язатися з Желінасом нам не вдалося, опис проекту vserver можна знайти на його сторінці Web (див. Врізку «Ресурси Internet» ). Автор пропонує використовувати віртуальні сервери кожному адміністратору фізичних. Крім зниження витрат він вказує на таку перевагу, як спрощення управління безпекою безлічі серверів.

«Продуктивність комп'ютерів Linux зростає з кожним днем, - пише він. - Це, здавалося б, повинно привести до скорочення їх кількості. Але, замість цього, парк обладнання постійно збільшується. Хоча для цього є безліч причин (одна з яких - розширення числа підтримуваних послуг), головна проблема пов'язана з безпекою і адмініструванням. Чи можливо розділити сервер Linux на віртуальні сервери з їх максимальної ізоляцією один від одного, щоб вони не поступалися справжнім і спільно виконували деякі загальні завдання (моніторинг, резервування, настройка апаратного забезпечення і т. Д.)? Ми вважаємо, так ».

Поточна версія vserver 0.9, яка поширюється на умовах ліцензії GNU GPL, вже доступна для завантаження.

Грант Гросс - відповідальний редактор News Forge.com і Linux.com. З ним можна зв'язатися за адресою: [email protected] .

? Grant Gross

ресурси Internet

Більш детальну інформацію про «віртуальних машинах» на базі мейнфреймів IBM можна знайти на http://www.vm.ibm.com/ .

Рекламний ролик IBM «ConsultingTimes.com» можна завантажити з сайту за адресою: http://www.consultingtimes.com/media/heist60.mpeg , А цінове порівняння рішень для Microsoft Exchаnge з http://consultingtimes.com/Serverheist.html .

З анонсом Virtuozzo 2.0 можна ознайомитися на http://www.newsforge.com/article.pl?sid=02/01/11/1529244&mode=thread .

Стратегія збільшення доходів для постачальників хостингу описується на http://techupdate.zdnet.com/techupdate/stories/main/ 0,14179,2815405,00.html .

Інформацію по пакету автоматизації хостингу HSPcomplete можна знайти на http://www.sw-soft.com/en/products/hspcomplete/ .

Технологія Private Server пояснюється на http://www.ensim.com/solutions/ps.shtml .

Як одночасно можна працювати з Linux і Windows розповідається на http://www.newsforge.com/article.pl?sid=01/11/29/0414233&mode=thread .

Опис сервера GSX дається на http://www.vmware.com/products/server/gsx _features.html .

Анонс vserver опублікований на http://lwn.net/2001/1018/a/virtual-servers.php3 .

Завантажити vserver можна з http://www.solucorp.qc.ca/miscprj/s_context.hc?s1=9&s2=0&s3=0&s4=0&prjstate=1&nodoc=0 .

Розглянуті виробники і рішення

VMware - http://www.vmware.com/ .
SWsoft - http://www.sw-soft.com/ .
Ensim - http://www.ensim.com/index.shtml .
«Проект на ядрі Linux» - http://www.solucorp.qc.ca/ miscprj / s_context.hc? prjstate = 1 & nodoc = 0 .

«Що пропало?
ЩО ТАКЕ «Віртуальна МАШИНА»?
Так чому б цим не скористатися?
Pl?
Pl?
Hc?
Hc?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: