Огляд Avast Free Antivirus 2015

 1. зміст
 2. Вступ
 3. варіанти сканувань
 4. Захист реального часу
 5. Посередній захисник від фішингу
 6. Неоднозначні результати в лабораторіях
 7. Іноваційна захист домашньої мережі
 8. додаткові інструменти
 9. Приємні нововведення, але ...
 10. Огляд Avast Free Antivirus 2015: Оцінка PC Magazine

Огляд безкоштовного антивіруса Avast Free Antivirus 2015. Результати тестування захисту і продуктивності, основні можливості і нові функції

зміст

Вступ
варіанти сканувань
Захист реального часу
Посередній захисник від фішингу
Неоднозначні результати в лабораторіях
Інноваційна захист домашньої мережі
додаткові інструменти
Приємні нововведення, але ...
Оцінка PC Magazine

Вступ

А у вас встановлений антивірус? Якщо немає, припиніть читання даного огляду і негайно встановіть антивірус. Зараз на ринку величезний вибір рішень і деякі з них, як наприклад Avast Free Antivirus 2015 є абсолютно безкоштовними. У новій версії свого продукту Avast додав сканер мережевої захисту, який перевіряє параметри безпеки вашого домашнього роутера. Це дійсно дуже затребувана функціональність, але основний захист антивіруса показала середні характеристики в випробуваннях.

Інтерфейс практично не змінився в порівнянні з торішньою версією продукту. Кольори трохи змінилися, але на головному вікні антивіруса і раніше розташовано чотири великі панелі, що забезпечують швидкий доступ до найпопулярніших компонентів захисту. У лівій частині вікна розташовані кнопки доступу до додаткових функцій продукту.

За замовчуванням, чотири панелі головного екрану посилаються на очистку браузера, безпеку домашньої мережі, оновлення ПЗ і SecureLine VPN . Кнопка меню на кожній панелі дозволяє змінити прив'язку даної панелі, вибравши з 13 доступних компонентів безпеки. Рекомендується замінити одну з панелей на один з доступних варіантів запуску системної перевірки.

варіанти сканувань

Крім традиційної перевірки системи на шкідливе ПЗ, Avast Free Antivirus 2015 пропонує 3 інших виду сканувань. Продукт вміє перевіряти встановлені програми на предмет пропущених оновлень, аналізувати настройки безпеки роутера і виконувати моніторинг проблем з продуктивністю. При виборі інтелектуального сканування будуть послідовно запущені всі чотири сканера, що дуже зручно для кінцевого користувача.

Повне сканування тестової системи зайняло 32 хвилини, що трохи більше поточного середнього показника в 27 хвилин. При тестуванні деяких продуктів повторні сканування виконувалися дуже швидко. Trend Micro Antivirus + 2015 , Наприклад, виконав повторну перевірку менш, ніж за хвилину. Друга перевірка у Avast тривала 23 хвилини.

Захист реального часу

Для багатьох антивірусних продуктів мінімальний файловий доступ відбувається, коли Провідник Windows показує імена файлів, що досить для ініціалізації захисту реального часу. Avast чекає моменту запуску програми і лише потім запускає сканер захисту реального часу. При тестуванні антивірус видалив близько 80 відсотків шкідливих зразків негайно при спробі запуску.

Avast Free Antivirus 2015 виявив більшість решти зразків в той момент, коли вони намагалися зробити установку і запуск в системі. У двох окремих випадках продукт активував потужний інструмент аналізу під назвою DeepScreen. Avast також привернув DeepScreen, щоб упевнитися, що деякі шкідливі програми з тестового набору не уявляють реальної загрози системі.

При аналізі одного з зразків Avast запросив виконання сканування при завантаженні системи для завершення очищення. Це сканування зайняло майже годину, і в процесі перевірки постійно потрібно для користувача втручання для видалення конкретних слідів шкідливих програм. Кожен користувач може самостійно запускати сканер при завантаженні системи, якщо є підозри, що базовий сканер пропустив будь-які зловредів.

Так чи інакше, Avast Free Antivirus 2015 виявив 93 відсотки зразків також як і F-Secure Anti-Virus 2015 . Проте, через те, що деякі шкідливі програми змогли встановити свої файли, Avast зміг набрати лише 9 очок, у той час як F-Secure заробив 9,3 бала. Абсолютним лідером серед антивірусів, протестованих з поточної колекцією шкідливих програм став Webroot SecureAnywhere Antivirus (2015) , Який набрав максимальні 10 балів з 10 можливих.

Попередня версія Avast одна з перших зазнала тестування на протидію шкідливим посиланнях. Багато місяців показаний результат в 79 відсотків був найвищим в даному випробуванні. Зовсім недавно відразу кілька продуктів змогли перевершити дане значення. McAfee AntiVirus Plus 2015 заблокував 85 відсотків шкідливих завантажень і зараз є лідером в цьому тесті. Avast заблокував 72 відсотка шкідливих завантажень, що як і раніше є гідним результатом.

Посередній захисник від фішингу

Avast зразка 2014 року заблокував 69 відсотків шкідливих завантажень ще на мережевому рівні, запобігши доступ до небезпечних URL. Avast 2015 заблокував тільки 29 відсотків загроз на мережевому рівні. Продукт продемонстрував аналогічну ефективність при виявленні і блокування шахрайських сайтів.

Як завжди, в випробуванні застосовувалося 5 віртуальних тестових машин з різними видами захистів, які перевірялися на протистояння новітньої колекції фішинг-сайтів. На одній з систем було встановлено Avast, на інший безумовний лідер у виявленні фішингу - Norton. Ще три тестові системи захищалися вбудованими фільтрами Chrome, Firefox і Internet Explorer. З огляду на, що в кожному новому випробуванні використовується унікальна колекція шахрайських посилань, при оцінці ефективності продукту застосовуються не абсолютні значення, а порівняльні показники по відношенню до інших видів захистів.

Рівень виявлення фішингу у Avast виявився на 25 відсотків менше, ніж у Norton, в таблиці підсумкових результатів антивірус розмістився посередині. Продукт знайшов на 22 відсотки менше шахрайських ресурсів, ніж Firefox і 23 відсотки менше, ніж Chrome. Дійсно, Avast зміг перевершити вбудований в IE фільтр Smartscreen, але в тестах PC Magazine майже кожен тестований продукт виявляється ефективніше, ніж цей компонент. Єдиним винятком можна назвати ThreatTrack Vipre Antivirus 2015 .

Неоднозначні результати в лабораторіях

Інтернет-портал PC Magazine проводить власні тести антивірус для оцінки дійсної ефективності антивірусних продуктів в умовах реального використання. Проте, набагато більша увага в оглядах приділяється результатами тестувань в сторонніх антивірусних лабораторіях, які мають більш значні технічні ресурси, ніж PC Mag. В останніх випробуваннях Avast заробив як високі, так і низькі оцінки в лабораторіях.

ICSA Labs і West Coast Labs сертифікували технологію Avast за виявлення шкідливого ПЗ. Avast брав участь в 11 з 12 останніх тестах Virus Bulletin і отримував нагороду VB100 9 разів. Всі три вищезгадані лабораторії застосовують прості тести файлового виявлення для оцінки надійності антивірусів.

У звіті за другий квартал (Q2) лабораторії Dennis Technology Labs Avast була присвоєна сертифікація AA, вище неї - тільки AAA. В даному випробуванні використовується унікальна система захоплення шкідливих сайтів і відтворення ідентичних умов тестування для різних продуктів. Для проведення даного випробування потрібні значні потужності, однак тест дозволяє імітувати умови реального використання антивірусів.

Dennis Technology Labs: Динамічне тестування антивірусів: Апрель-Червень 2014
Dennis Technology Labs: Динамічне тестування антивірусів: Апрель-Червень 2014

Дослідники австрійської лабораторії AV-Comparatives проводять широкий спектр різних випробувань антивірусних продуктів. В тестах на продуктивність і на очистку шкідливого ПО Avast отримав найвищий рейтинг ADVANCED +. Продукт заробив рейтинг ADVANCED в комплексному динамічному тестуванні захисту . Проте, Avast не зміг отримати навіть мінімальний рейтинг STANDARD в простому тесті на файлове виявлення , Головним чином, через велику кількість помилкових спрацьовувань.

Німецька лабораторія AV-Test оцінює антивірусне ПЗ за трьома критеріями: захист, продуктивність і юзабіліті . Продукт може заробити до 6 балів в кожній категорії. Avast отримав 6 балів за юзабіліті, а це означає, що продукт видав мінімальна кількість помилкових спрацьовувань. За продуктивність антивірус отримав 4,5 бала, за захист - 3,5 бала. В результаті Avast отримав 14 балів, хоча Bitdefender Antivirus Plus 2015 , Kaspersky Anti-Virus (2015) , McAfee і Symantec Norton Security заробили максимальні 18 балів.

Фахівці AV-Test також проводять окремий тест для виявлення ефективності очищення зараженої системи від відомих шкідливих програм. Для цього випробування спеціально використовуються зловредів, які виявляються антивірусним движком тестованого продукту. Avast успішно видалив 93,3 відсотка загроз, що значно нижче за результат лідерів. Bitdefender повністю очистив 99,4 відсотка заражень, а Malwarebytes Anti-Malware 2.0 і зовсім досяг 100-відсоткової ефективності при видаленні погроз.

Іноваційна захист домашньої мережі

А ви знаєте, що ваш домашній роутер має центральний процесор і операційну систему? Чи відомо Вам, що багато роутери уразливі для атак експлойта? У лінійку продуктів 2015 року компанія Avast додала сканер налаштувань безпеки домашніх роутерів.

Перша версія даного інструменту надзвичайно проста. Сканер перевіряє логін і пароль для доступу в панель адміністратора роутера і попереджає вас про використання значень за замовчуванням для конкретного роутера. Утиліта також виводить повідомлення, якщо домашня Wi-Fi мережу виявиться незашифрованной або зашифрованою ламаним WEP. Компонент перевіряє DNS маршрутизатора на предмет злому і підміни і попереджає в разі, якщо роутер не має доступу до Інтернету.

Компонент перевіряє DNS маршрутизатора на предмет злому і підміни і попереджає в разі, якщо роутер не має доступу до Інтернету

Якщо в процесі сканування виявлені проблема, Ви можете виконати покрокові інструкції для її усунення. Однак, це можливо зробити тільки, якщо ваш роутер підтримується Avast. Користувачі інших маршрутизаторів будуть змушені самостійно шукати інформацію про те, наприклад, як змінити стандартний обліковий запис і пароль.

Крім безпосереднього вирішення проблем з настройками безпеки маршрутизатора, компонент дозволяє відсилати анонімні дані розробнику для розробки стратегій поліпшення захисту домашньої мережі.

додаткові інструменти

Avast Free Antivirus 2015 поставляється з багатою колекцією допоміжних інструментів безпеки, хоча деякі компоненти не володіють повною функціональністю в безкоштовній версії. наприклад, SecureLine VPN дозволяє підключатися до Інтернету через різні VPN сервера, розташовані в США, Європі та Азії і, таким чином, приховувати ваш реальний IP-адресу і захищати ваше з'єднання. Avast Free Antivirus 2015 містить тільки пробну версію VPN клієнта, для постійного користування доведеться придбати підписку.

Інструмент Software Updater сканує систему, браузери і популярні додатки на предмет пропущених патчів безпеки і оновлень. Для установки актуальні оновлень достатнього одного натискання.

У багатьох антивірусних продуктах " очищення браузера "Дозволяє видаляти куки, інтернет-кеш, історію переглядів і інші сліди онлайн активності. Очищення браузера в Avast відрізняється від традиційного уявлення. Компонент аналізує панелі інструментів, плагіна, аддони і зазначає об'єкти, які мають сумнівну репутацію. Користувач може відразу ж видалити небажаний плагін, а також відновити пошукову систему для адресного рядка за замовчуванням.

avast! GrimeFighter є досить спірним продуктом, який поєднує антивірус з інструментами настройки і оптимізації системи. Користувачі Avast Free Antivirus 2015 зможуть запустити аналіз для пошуку проблем з системою, але для їх усунення буде потрібно покупка GrimeFighter.

Приємні нововведення, але ...

Новий компонент захисту домашньої мережі є дуже корисним і затребуваними інструментом. Захист роутера має важливе значення, але інші захисні механізми продукту не зазнали серйозних поліпшень. Нова функція не дозволяє Avast приєднатися до лідерів.

Звання "Вибір редакції" у категорії безкоштовних антивірусів залишається у Panda Free Antivirus 2015 і AVG AntiVirus FREE 2014 . Panda, зокрема, регулярно отримує найвищі оцінки в різних тестах незалежних лабораторій.

Огляд Avast Free Antivirus 2015: Оцінка PC Magazine

Огляд Avast Free Antivirus 2015:  Оцінка PC Magazine

переваги

 • сканер мережевої захисту розпізнає проблеми з безпекою роутера;
 • хороші результати в тесті на блокування шкідливих посилань;
 • містить багатий набір додаткових інструментів безпеки;
 • сканування вразливостей і плагінів браузера з поганою репутацією.

недоліки

 • змішані результати в тестах незалежних лабораторій;
 • деякі додаткові інструменти не мають повну функціональність, потрібно їх окреме придбання;
 • захист від фішингу серйозно відстає від вбудованих фільтрів популярних браузерів.

Загальна оцінка

Нова функція перевірки налаштувань безпеки роутера Avast Free Antivirus 2015 виявилася дуже затребуваною і корисною. Багато вендори антивірусного ПО забувають про даному рівні захисту. Проте, основна антивірусний захист продукту продемонструвала середню ефективність.

Чи відомо Вам, що багато роутери уразливі для атак експлойта?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: