Текстові редактори для комфортного письма

  1. FocusWriter (Mac, безкоштовний)
  2. Brother AX 410

У минулій статті я згадав текстові редактори, які викликали інтерес - прийшло багато питань і ми вирішили розповісти про них докладніше.


У минулій статті я згадав текстові редактори, які викликали інтерес - прийшло багато питань і ми вирішили розповісти про них докладніше

EditPadLite був найкращим (і останнім) текстовим редактором, в якому мені довелося писати статті, коли я працював на Windows. Кілька років тому EditPadLite першим запропонував своїм користувачам дуже зручну функцію відкриття декількох файлів в одному вікні з можливістю перемикання між документами через вкладки (як зараз зроблено в усіх сучасних браузерах). Такий підхід до організації робочого місця зручний: в першому вікні йде робота над основним матеріалом, у другому - план і в третьому - чернетка з ідеями, фразами, заголовками, які поки не увійшли в основний матеріал.

Пізніше в EditPadLite була додана функція Clip Collection, яка дозволяє зберігати часто використовувані частини тексту. Ці уривки значітелньо прискорюють процес написання матеріалу, так як в них можна зберігати і повторно використовувати самостійні текстові конструкції, наприклад, шаблон цитування експерта, шаблон історії і поточної діяльності компанії, врізки і так далі.

Clip Collection дозволяє всього за кілька секунд перетворити план в заготовку статті, таким чином, повністю знищуючи страх перед чистим білим аркушем. «Накидають» часто використовувані частини тексту на пункти плану і у вас вже є графічний патерн статті .


«Накидають» часто використовувані частини тексту на пункти плану і у вас вже є   графічний патерн статті

Тектових редактор MarkdownPad дає можливості користувачам Windows використовувати мову розмітки, який перетворює простий текстовий документ в документ, що містить елементи графічного оформлення. Це зручно, коли ви працюєте над статтею, яка потребує не тільки в логічній, але ще і графічної структурі. Кілька років тому я написав статтю на Хабре, але досвід виявився не дуже вдалим.


Кілька років тому я написав статтю на Хабре, але досвід виявився не дуже вдалим

Став першим distraction free, тобто текстовим редактором, в якому нічого не відволікає від процесу письма, коли я перейшов працювати на Mac. Тоді програми ще продавалися розробниками самостійно, а не через Mac App Store, його вартість здавалася мені досить великий (для простого текстового редактора) - $ 24.99. Спочатку було трохи складно звикнути до відсутності кількох відкритих документів, не було і вкладок. І тут підвернувся ...

FocusWriter (Mac, безкоштовний)

FocusWriter (Mac, безкоштовний)

Безкоштовний distraction free текстовий редактор. Трохи «подглючівает» при роботі з великими матеріалами, але при цьому не варто вам ні копійки. Описувати його функції тут буде зайвим, так як їх, як і в інших редатор подібного типу, просто немає :-) Якщо ви тільки починаєте працювати в distraction free редакторах, то варто почати саме з FocusWriter. Тим більше, що він підтримує установку фонового зображення в якості підкладки під ваш текст.


Тим більше, що він підтримує установку фонового зображення в якості підкладки під ваш текст

Як тільки розробники програмного забезпечення для Mac зрозуміли, що distraction free редактори - це нова ніша, стало з'являтися багато подібних програм. У OmmWriter акцент був зроблений на фонових зображеннях. Перша версія OmmWriter була безкоштовною і відрізнялася від своїх конкурентів уже встановленими фонами, які, на думку розробників, повинні налаштовувати вас на роботу з текстом. До речі, трохи пізніше і WriteRoom дав можливість користувачам створювати і ділитися один з одним темами, але при цьому без можливості установки фонового зображення.


До речі, трохи пізніше і WriteRoom дав можливість користувачам створювати і ділитися один з одним темами, але при цьому без можливості установки фонового зображення

Ще один distraction free редактор текстів з можливістю синхронізації документів між декстопной програмою і мобільними додатками для iPhone і iPad (документи синхронізуються через сервіс [афілійованих]). Подібна синхронізація присутній і у WriteRoom. Але найважливіше в IA Writer - це підтримка мови, про який я вже писав вище. Зручно, коли за допомогою простого мови розмітки можна створити документ, який буде виглядати звичним для більшості людей (особливо для клієнтів, яким текст без заголовків, виділень і курсивов здається менш цінним, ніж з ними; що не кажи, а MS Word і Outlook все ще роблять свою чорну справу).


Зручно, коли за допомогою простого мови розмітки можна створити документ, який буде виглядати звичним для більшості людей (особливо для клієнтів, яким текст без заголовків, виділень і курсивов здається менш цінним, ніж з ними; що не кажи, а MS Word і Outlook все ще роблять свою чорну справу)

Scrivener - це мій біль і кров, мої муки і радісні відкриття. Коли Scrivener тільки з'явився, він містив всі функції, які були мені потрібні, тому я купив його відразу після переглядів скріншотів на сайті. З початкової точки зору, Scrivener має дуже багато налаштувань і функцій, які, як мені колись здавалося, тільки заважають. Коли у мене були питання - я писав розробнику. Він завжди відповідав швидко і по справі, відкрито радіючи з того, що у програми є перший російськомовний користувач. Scrivener - це дійсно просунутий редактор, в якому можна писати як статті в блог, так і книгу. Згодом те, що було не дуже зручно, перетворюється в гідності: і статуси документів, і редагування одночасно двох документів в одному вікні, і можливість експорту в різні формати для кінцевих користувачів. Але ... до Scrivener потрібно звикнути, зате після цього він вас не розчарує.

Brother AX 410

Brother AX 410

Коли у мене настає творча криза , Найкраще допомагає Brother AX 410. Це не зовсім текстовий редактор в сучасному розумінні, але зі своїми функціями - писати тексти - вона справляється відмінно і при цьому вносить в роботу такої забутий шарм, як звук каретки.

Колись, під час роботи в «Фінансових Известиях», журналісти і редактори кожен день спускалися на другий поверх будівлі на Тверській вулиці, в відділ набору до друкаркам, і попадали в кімнату, в якій оглушливо «торохтіли» десятки друкарських машинок. Ці візити були невід'ємною частиною творечкого процесу, і в інших редакціях мені часто не вистачало його. У Brother AX 410 є, звичайно, свої недоліки, але є одне, головна перевага, - коли ви пишете вас дійсно ніщо не відволікає.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: