Вести.Ru: Синхронне плавання. Огляд браузера Chrome для iPhone і iPad

Google другий день продовжує практично безперервно видавати анонси нових пристроїв, сервісів і програм. Сьогодні в магазині додатків Apple з'явився браузер Chrome, який представляє реальну альтернативу вбудованому Safari. Вести.Ru протестували програму.

Лише через декілька годин після анонса на конференції для розробників Google I / O в Сан-Франциско браузер Chrome у версії для iOS - мобільного операційки iPad, iPhone і плеєрів iPod touch - з'явився в App Store . Раніше браузер був доступний для Windows, Mac, Linux, а також мобільної платформи Android .

Chrome, як заявили напередодні в Google, є на сьогодні найпопулярнішим браузером в світі, ним користуються близько 310 мільйонів чоловік. Рік тому цей показник був майже вдвічі менше - 160 мільйонів. Незабаром після появи в App Store цієї ночі Chrome для iOS зайняв першу сходинку в рейтингу найбільш скачуваних безкоштовних додатків. Версія Chrome для пристроїв Apple вже встановлена ​​на більшій кількості пристроїв, ніж Android-варіант, адже останній сумісний лише з 7% Android-пристроїв, що мають версію системи 4.0 або старше.

Зовні Chrome для iPad і iPhone схожий на Android-версію браузера Google:

У планшетному варіанті у верхній частині екрану завжди залишається панель з заголовками вкладок, а також адресним рядком (вона ж - рядок пошуку) і кнопками навігації. Пошукові запити можна вводити голосом. У мобільному Safari такого поки немає, а для введення адреси і пошуку служать різні поля, що звикли користуватися деськтопной версією Chrome не завжди зручно. В якості пошукової системи замість Google можна встановити Яндекс, @ Mail.Ru, TUT.BY, Rambler або Bing.

Перемикання між вкладками здійснюється або просто натисканням на заголовок, або жестами - потрібно провести пальцем від лівого або правого краю екрана до середини:

Перемикання між вкладками здійснюється або просто натисканням на заголовок, або жестами - потрібно провести пальцем від лівого або правого краю екрана до середини:

Як і на інших платформах, в Chrome для iOS є функція анонімного перегляду, коли браузер не зберігає адреси відвіданих сайтів, а останнім не дозволяється задіяти "куки". Відкрити вкладку "Інкогніто" можна з "Меню" (кнопка праворуч від адресного рядка), а потім переходити між звичайним і анонімним режимом за допомогою перемикача, що з'являється над нею:

Відкрити вкладку Інкогніто можна з Меню (кнопка праворуч від адресного рядка), а потім переходити між звичайним і анонімним режимом за допомогою перемикача, що з'являється над нею:

У Safari теж є така функція, але активувати її потрібно в системних настройках, виходячи з програми, що довго і незручно.

Коли користувач створює в Chrome нову вкладку, на ній за замовчуванням відображаються посилання на найбільш часто відвідувані сайти. Можна замінити їх (рядок перемикання знаходиться внизу екрана, можна використовувати і просто горизонтальний свайп) на закладки або вкладки, відкриті в Chrome на інших пристроях:

Це, мабуть, найсильніша сторона браузера - здатність (в разі, якщо користувач використовує акаунт Google) синхронізувати закладки і відкриті вкладки між будь-якими комп'ютерами і мобільними гаджетами. Синхронізація працює в будь-якому "напрямку" - як від ПК до смартфонів і планшетів, так і назад. Крім того, Chrome дозволяє зберігати паролі, а також очищати дані про використання (історію і т.п.) безпосередньо з програми.

Дійсно, хто звик до Chrome на ПК користувачам версія для iOS здасться вельми привабливою альтернативою не в усьому зручному штатному Safari. Але є тут одна ложка вельми неприємного дьогтю. Справа в тому, що Apple не дозволяє використовувати на iOS браузерні движки відмінні від задіяного в Safari WebKit. І Chrome для iOS по суті являє собою "обкладинку" для того ж Safari, правда, з рядом додаткових можливостей, включаючи синхронізацію.

Так Chrome виглядає на iPhone:

Насправді все ще гірше - у багатьох випадках Chrome відкриває сайти на iPhone і iPad в кілька разів повільніше, ніж Safari. Останній в iOS 5 отримав новий движок для обробки JavaScript - Nitro, доступний лише в самому Safari, але не працює в сторонніх браузерах. В результаті в тесті SunSpider 0.9.1, в якому Safari на новому iPad показав результат в 1838 мілісекунд, Chrome видав лише 7239, тобто він працює майже в чотири рази повільніше.

В реальних умовах різниця, втім, менше. Сайт Вести.Ru після очищення кешу, завершення програми через меню багатозадачності і повторного запуску chrome для iOS відкрив за 9,5 секунд. Safari впорався з тим же завданням за 7,9 секунд. Різниця не така велика, але суб'єктивно вона помітна, що робить браузер Google менш привабливим для користувачів. У той же час, для кого-то можливість постійної синхронізації з Chrome на "великому" комп'ютері переважить втрату в швидкодії.

Інші новини з Google I / O:
Android Jelly Bean: швидше, розумніше, гарніше
Nexus Q від Google потягається з Apple TV і Xbox в вітальні
Google розробляє універсальний інструмент для спілкування
Nexus 7: для кого зроблений перший планшетник Google

Огляди Вестей.Ru:
Резолюційні ситуація. Тест-драйв нового iPad
"Робот" -аттракціон. Огляд смартфона Samsung Galaxy S III

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: