Як захистити від злому свою сторінку «Вконтакте» і що робити, якщо вона вже зламана

 1. Правило # 1 : Обмежити спілкування тільки колом друзів так, щоб ваші пости і новини не потрапили...
 2. Правило # 2 : Складний пароль для доступу на сторінку «ВК»
 3. Правило # 3 : Не встановлювати сторонні додатки
 4. Правило # 4 : Чи не клікайте на сумнівні посилання
 5. Правило № 5 : Налаштувати безпеку своєї сторінки «Вконтакте»
 6. Правило # 6 : Бережіть пароль від пошти
 7. Правило # 7 : Встановіть хороший антивірус

Володіючи беззаперечною популярністю, соціальна мережа «Вконтакте» є сьогодні майданчиком для спілкування друзів, формування нових знайомств, обміну інформацією та просування бізнес-продуктів. По суті це величезна база, що зберігає безліч конфіденційних відомостей про користувачів: починаючи від персональних даних профілю до особистого листування.

Як відомо, «хто володіє інформацією, той володіє світом», і завжди знайдуться бажаючі порушити ваш особистий простір, «зламавши» сторінку і прочитавши приватні повідомлення. Мотивом для вторгнення може стати невинна дружній жарт, перевірка ревнивого чоловіка, а також більш серйозні: викрадення даних з метою промислового шпигунства або афішування в публічному просторі особистих фото і секретних листів з метою помсти або вимагання. Сторінкою можуть скористатися шахраї, щоб розсилати спам та віруси на інші комп'ютери або виконувати від вашого імені інші заборонені дії в соцмережі.

Дана стаття розглядає найбільш популярні способи захисту сторінки «Вконтакте» від злому і дії користувача при встановленні цього факту.

зміст

Факт злому своєї сторінки «Вконтакте» користувач може побачити не відразу, особливо якщо ті, хто це зробив, не захочуть відразу ж проявити себе. Уважність і обережність - головні якості, необхідні кожному власникові облікового запису соцмереж.

Основні моменти, які вказують на присутність сторонніх на вашій сторінці «Вконтакте»:

 • додавання або видалення друзів без вашого дозволу;
 • участь в групах, на які ви не підписувалися;
 • «Лайки», які ви не ставили;
 • «Не ваші» додатка або гри;
 • статуси і посади, які ви не писали;
 • повідомлення «в личку», типу «тебе зламали, поміняй пароль»;
 • лист на e-mail від адміністрації соцмережі такого змісту: «з вашої сторінки« Вконтакте »йде масова розсилка спаму».

Кожному користувачеві «Вконтакте» не завадить періодично перевіряти, чи не зламана чи його сторінка. Для цього необхідно зайти у вкладку «Налаштування», вибрати пункт меню «Безпека» і натиснути на «Історію активності». Вона показує IP-адреси пристроїв, з яких за останній час здійснювався вхід на сторінку. Якщо крім вашого комп'ютера з'явиться чужий, це і є зломщик.

За допомогою нехитрих маніпуляцій можна визначити місце розташування «порушника кордону». Для цього, скопіюйте IP-адреса цього пристрою в буфер і введіть його в терміну пошуку на сайті 64IP.com. Програма видасть карту, на якій буде відзначена точка знаходження шуканого комп'ютера.

Детальніше про те, як розблокувати ВК читайте тут . Але пам'ятайте, самостійно відновити доступ до сторінки не завжди можливо, хоча в більшості випадків це працює (і виходить швидше, ніж звертатися в підтримку).

Розглянемо кілька правил, дотримуючись яких можна значно знизити ризик витоку приватної інформації і захиститися від вторгнення не тільки в вашу віртуальну середу, а й реальне життя.

Правило # 1 : Обмежити спілкування тільки колом друзів так, щоб ваші пости і новини не потрапили в поле зору незнайомих людей

Необережне поводження в соцмережах може використовуватися справжніми зловмисниками не тільки з метою викрадення конфіденційної інформації, а й для здійснення реальних злочинів, наприклад, крадіжок і грабежів. Як відомо, девіз всіх соціальних мереж свідчить: «Неважливо, що ми хочемо дізнатися про вас, важливо те, що ви самі хочете нам розповісти». Дійсно, безтурботні користувачі охоче діляться в новинних постах «Вконтакте» приватною інформацією, розповідають про свою роботу, відпустці, повідомляючи про плани на вихідних. Цим можуть скористатися шахраї і злочинці, отримуючи інформацію з відкритих джерел. Про інші цікавих і незвичайних фактах про ВК читайте тут .

Правило # 2 : Складний пароль для доступу на сторінку «ВК»

Незважаючи на неодноразові попередження про необхідність використання складного пароля, багато користувачів йдуть по шляху найменшого опору, беручи в якості секретного слова дату народження, кличку улюбленого собаки або ім'я дитини. Найкраще, якщо це буде складна комбінація з декількох великих і малих літер, цифр і символів.

Пароль на пошту, вказану в профілі, не повинен збігатися з паролем входу на сторінку. Остання рекомендація значно підвищує інформаційну безпеку, так як відновлення сторінки після злому або блокування буде базуватися на поштовому сервісі. Всі паролі бажано міняти з періодичністю раз в три місяці.

При використанні «чужого» Wi-Fi у знайомих або в ресторані, кафе або ТЦ потрібно мати на увазі, що всі ваші логіни і паролі, що вводяться під час виходу в Інтернет, можуть стати відомими власнику цього Wi-Fi.

Правило # 3 : Не встановлювати сторонні додатки

Будучи учасником соцмережі «Вконтакте», ви автоматично авторизовані в усіх його додатках, а інші програми, які пропонують додатковий сервіс, типу стеження за гостями або отримання безкоштовного доступу до будь-якого аккаунту, і вимагають при цьому повторного вказівки даних входу на сторінку, є шахрайськими.

Деякі привабливі пропозиції, наприклад, про підняття рейтингу сторінки, як правило, містять віруси і разом з встановленим софтом, вони потраплять в ваш аккаунт.

Правило # 4 : Чи не клікайте на сумнівні посилання

Дуже часто при спілкуванні в соціальних мережах, незнайомі «друзі» пропонують оцінити цікавий матеріал або подивитися фоточку за посиланням, переходячи на яку можна підчепити порцію шкідливих вірусів або потрапити на фішингову, тобто підроблену сторінку. Винахідливі шахраї вигадують назву такого сайту і оформлення практично не відмінним від реального. Вводячи логін і пароль на фішинговому сайті, ви робите їх надбанням шахраїв. Про те, як позбутися від цієї неприємності ми розповідали в попередній статті «Розблокування сторінки Вконтакте». При виявленні фішингових сайту, потрібно якомога швидше покинути його і обов'язково змінити спочатку пароль доступу на пошту, а потім на сторінку «В к».

Перевірити «чистоту» посилання, на яку плануєте перейти, можна спеціальними засобами браузера. Візьміть за правило, не клікати по ній прямо зі своєї сторінки «Вконтакте», а скопіювати і відкрити в новій вкладці браузера.

Правило № 5 : Налаштувати безпеку своєї сторінки «Вконтакте»

Двоетапна авторизація значно підвищити захист вашої сторінки від злому. Виконується вона таким чином:

 1. Зайти у вкладку профілю: «Мої налаштування».
 2. Вибрати в меню: «Загальні».
 3. Перейти: «Безпека вашої сторінки».
 4. Натиснути: «підключити» в «Підтвердження входу».

Тепер після введення логіна і пароля, потрібно також вказати код, який буде надіслано вам у вигляді смс на телефон. Під час налаштування можна поставити галочку «Запам'ятати браузер», який збереже в пам'яті код авторизації, і при подальшій роботі в даному браузері підтвердження входу таким чином не знадобиться. Якщо ж хтось буде намагатися зайти на вашу сторінку, знаючи логін і пароль, вам прийде сповіщення про спробу злому із зазначенням деяких даних.

Правило # 6 : Бережіть пароль від пошти

Так як поштовий сервіс завжди прив'язується до реєстрації на будь-яких сайтах, доступ до пошти дасть можливість легко і просто змінити всі ваші паролі, в тому числі і «Вконтакте. Не лінуйтеся вводити пароль на пошту всякий раз при вході, не дозволяйте браузеру виконувати автоматичне збереження і періодично міняйте його. Для тих, кому доводиться часто давати поштову адресу малознайомим людям, існують спеціальні сервіси тимчасових поштових скриньок, які зникають через дві години після створення.

Правило # 7 : Встановіть хороший антивірус

Це може бути продукт лабораторії Касперського, Avast, 360 Total Security або інші популярні додатки. Додатково бажано проводити періодичне сканування комп'ютера актуальною версією спеціалізованих утиліт. Все тому, що вірусів дуже багато (мільйони), і хоча більшість з них без проблем відловлюють навіть слабкі антивіруси, деякі можуть стати справжньою проблемою. Детальніше про типи вірусів і їх небезпеки читайте тут .

Якщо ви помітили підозрілу активність на своїй сторінці без вашої участі, потрібно терміново змінити пароль на пошту і доступу в соцмережу, повідомити друзям про злом, уважно вивчити все те нове, що з'явилося на вашій сторінці, після чого позбутися цього.

При зломі аккаунта з блокуванням доступу, можна спробувати відновити його за допомогою вкладки «Забули пароль» або через службу технічної підтримки «Вконтакте». Ще один варіант - звернутися до майстра-комп'ютерникові , Який крім розблокування ВК і видалення вірусів може ще багато чого корисного.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: