Чим небезпечний перехід на 64-розрядну Windows?

  1. Які переваги дає перехід на 64-розрядну Windows?
  2. Як перевірити розрядність своєї версії Windows?
  3. Що потрібно для переходу на 64-розрядну Windows?
  4. Які проблеми можуть виникнути

Всі сучасні процесори Intel і AMD для персональних комп'ютерів підтримують 64-розрядні обчислення. Для більшості технічних фахівців використання 32-розрядної версії операційної системи на таких процесорах таке ж блюзнірство, як установка на вашу машину обмежувача оборотів, в два рази знижує потужність двигуна. Однак ми, прості користувачі, команди для процесора не читаємо. За великим рахунком, нам все одно, який шильдик наклеєний на процесор. Які ж причини повинні змусити нас перейти на 64-розрядну версію операційної системи?

Почнемо з того, що питання зміни розрядності платформи не нова, і це зовсім не кінець світу. Раніше всі процесори були 8-бітними. Потім був перехід на 16 біт, який не змогли перенести деякі ігрові комп'ютери і приставки. Остання революція з переходом на 32 біт трапилася давно, коли Intel випустила процесор i486. Вам буде також цікаво дізнатися, що 64-розрядна операційна система теж не є винаходом нашого століття. Перша з таких систем була розроблена ще в 1985 році. Це була UNICOS.

Які переваги дає перехід на 64-розрядну Windows?

Причини переходу цілком очевидні. Потреби сучасних програм ростуть, їм подавай все нові команди (приклад - мультимедійні команди MMX) і все більше пам'яті. Ось з нею, з пам'яттю, і досягнута межа на 32-розрядної платформі. Процесор просто не може адресувати навіть теоретично понад 4 Гб пам'яті. А практично для операційної системи Windows цей показник становить менше 3,5 Гб. Для комп'ютерів з великим більш ніж 4 Гб пам'яті альтернативи немає - тільки перехід на 64-розрядну версію операційної системи (див. Також «Оперативна пам'ять комп'ютера: скільки можна і скільки треба?» ).

Як перевірити розрядність своєї версії Windows?

Цілком може бути, що у вас вже встановлена ​​64-розрядної версії. За останні два роки нові комп'ютери і ноутбуки все частіше стали комплектуватися саме цією версією операційної системи. Щоб встановити цей факт, відкрийте провідник і знайдіть ярлик «Мій комп'ютер». Натисніть на ньому праву кнопку миші і виберіть «Інформація про систему».

Якщо напис свідчить «64-розрядна», то все - ваш комп'ютер вже здійснив перехід на сучасну платформу обома ногами.

Що потрібно для переходу на 64-розрядну Windows?

Спочатку з'ясуємо, чи готовий до цього ваш процесор. Для цього в тому ж вікні «Інформація про систему» ​​вибираємо «Диспетчер пристроїв» і знаходимо процесор. За назвою моделі знаходимо його в Google.

Стандартний спосіб, пропонований Microsoft, такий. Відкриваємо панель управління і в віконці пошуку набираємо «та знаряддя». Залишиться один елемент. У його вікні натискаємо кнопку з принтером (показана на малюнку).

Якщо в отриманому звіті буде написано, що 64-розрядна підтримка присутня, то сміливо продовжуйте.

Сам же перехід на 64-розрядну версію операційної системи здійснюється шляхом повного переустановлення системи. Щоб не втратити призначені для користувача дані, потрібно попередньо створити резервну копію і після установки Windows x64 відновити їх з резервної копії.

Які проблеми можуть виникнути

Правильно, перехід з однієї платформи на іншу може стати фатальним для деяких ваших старих пристроїв в комп'ютері: старі модеми, які не підтримуються відеокарти, принтери. Можна скористатися засобом від Microsoft, яке називається «Порадник з оновлення до Windows 7» . Ця програма дасть чітку відповідь на предмет присутності драйверів для всіх ваших пристроїв.

Також можуть перестати працювати ті програми, розробники яких не зробили нових версій, здатних працювати в 64-розрядних системах. Хоча Microsoft стверджує, що майже всі 32-розрядні програми не втрачають працездатності і в редакції 64-розрядної. Це схоже на правду. Я, наприклад, не зустрів при зміні розрядності ніяких несумісних програм.

Абсолютно точно критична установка з дотриманням розрядності антивірусних програм, драйверів, системних утиліт: під 64-розрядну - 64-розрядні версії. В інших випадках якщо є сумнів в готовності до роботи 64-розрядної версії програми, краще користуватися поки його 32-розрядної версії.

***

Варіантів два: залишатися на 32-розрядної операційної системи і задовольнятися 3,5 Гб пам'яті або перейти на 64-розрядну систему. При цьому є ймовірність, що доведеться відмовитися від використання деяких старих пристроїв і програм.

Але виграш в продуктивності для систем з великим об'ємом оперативної пам'яті настільки очевидний, що не варто плакати про якомусь модемі, зробленому ще в минулому столітті.

Які переваги дає перехід на 64-розрядну Windows?
Як перевірити розрядність своєї версії Windows?
Що потрібно для переходу на 64-розрядну Windows?
Які ж причини повинні змусити нас перейти на 64-розрядну версію операційної системи?
Які переваги дає перехід на 64-розрядну Windows?
Як перевірити розрядність своєї версії Windows?
Що потрібно для переходу на 64-розрядну Windows?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: