Лайфхак: нестандартні способи використання Dropbox

  1. Корисні поради
  2. Модулі, утиліти і сервіси
  3. шифрування

Компанії, що пропонують зберігання файлів в Інтернеті, помітно активізувалися останнім часом

Компанії, що пропонують зберігання файлів в Інтернеті, помітно активізувалися останнім часом. Box.com пропонує всім охочим 50 ГБ, Яндекс запустив «Яндекс.Діск», Google Drive повинен з'явитися буквально з дня на день.

Dropbox з усієї компанії все ще залишається найбільш популярним сервісом, проте навіть тут напередодні запуску Google Drive вирішили перестрахуватися і збільшили бонуси за нових користувачів в 2 рази, а також зробили кілька простих способів підвищити кількість вільних мегабайт в своєму акаунті. Природно, виникає питання, як використовувати це місце, і тому ми вирішили зробити добірку кращих порад щодо застосування Dropbox.

Корисні поради

Автоматичне збереження набраного тексту
При наборі текстового документа в Word відключення світла або випадковий відмову від збереження файлу під час закриття програми стануть неприємним сюрпризом, а вміст документа буде втрачено. Щоб цього не сталося, в опціях Word (і в інших текстових редакторах) потрібно поставити опцію авто-збереження файлу через заданий проміжок часу, наприклад, через п'ять хвилин. Природно, сам файл теж повинен зберігатися в Dropbox. В цьому випадку випадково втратити набраний текст буде неможливо навіть якщо прямо під час роботи жорсткий диск вийде з ладу.

Кілька ігрових комп'ютерів
Ігрові збереження також краще зберігати в Dropbox. Наприклад, за два роки, що минули між виходом другої і третьої частини Mass Effect 3 вони цілком могли загубитися, а в цій грі перенесення персонажа означає багато чого. При наявності декількох комп'ютерів одні і ті ж ігри можна проходити з останнього збереженого місця. Для цього потрібно або перемістити папку «Мої документи» в Dropbox разом з сяйвом, які в більшості випадків зберігаються зараз саме тут, або за допомогою жорстких посилань підключити до Dropbox будь-яку папку на жорсткому диску (читайте про це нижче).

Упорядкована музична бібліотека
Десяти гігабайт, які зараз не складно заробити в Dropbox, цілком достатньо і для синхронізації великої музичної колекції. Це не тільки дозволяє слухати улюблену музику на будь-якому комп'ютері, але і полегшує догляд за бібліотекою: теги, рейтинги і плейлисти необов'язково більше редагувати і складати кілька разів на різних ПК. Музику, що зберігається в Dropbox, можна слухати не тільки після установки програми на комп'ютер, але і безпосередньо з сайту Dropbox завдяки онлайн-плеєру.

Передача файлів на телефон
Якщо під рукою немає USB-кабелю, передати файли на телефон завжди можна через Dropbox. Для цього знадобиться мати мобільну версію Dropbox на телефоні і скопіювати файл в Dropbox, після чого його можна копіювати у внутрішню пам'ять телефону, або в деяких випадках безпосередньо запускати з сервера. Файли APK для Android телефонів, викачані не з Google Play, також найпростіше передати на смартфон цим способом.

Синхронізація програм і їх налаштувань
Ще до того як в браузерах з'явилася можливість синхронізації обраних сайтів і паролів, те ж саме багато робили, поміщаючи браузер в Dropbox. Для цього знадобиться використовувати portable-версію веб-браузера, яку можна знайти на сайті portableapps.com . Крім перерахованих вище опцій, в такому випадку синхронізується і все інше: настройки браузера, розширення, кеш і т.д.
У разі роботи з великими файлами, турбуватися про постійній передачі цілих файлів не варто. Dropbox НЕ закачує їх повністю на сервер а передає лише ті невеликі зміни, які були зроблені. Наприклад, якщо в образі віртуальної машини VirtualBox об'ємом 2 ГБ зберегти новий файл, то образ не буде передаватися повністю, і на сервер піде лише невеликий фрагмент.
Єдине, за чим необхідно стежити в таких ситуаціях, це щоб один і той же файл водночас не редагували на декількох ПК, інакше виникне конфлікт версій, і в Dropbox, крім оригінального документа, виявиться ще кілька з датою останньої зміни, а також назвою комп'ютера, на якому вони були зроблені.

Нотатки та списки справ
Якщо жоден з існуючих сайтів онлайн-нотаток і to-do листів вас не влаштовує і замість цього ви використовуєте звичайне оффлайн-додаток, наприклад, OneNote від Microsoft, за допомогою Dropbox його теж можна зробити доступним на будь-якому комп'ютері і забезпечити собі доступ до нотаток і списками справ.

Автоматична роздруківка файлів
За допомогою VBS-скрипта або додатків SilentPrint , Aloaha PDF Suite , Batch Files Printing , Batch Doc Print можна налаштувати автоматичну роздруківку будь-яких документів, що потрапили в певну директорію на диску. Таким чином можна не тільки відправляти документи на папір, перебуваючи за іншим комп'ютером, але і роздруковувати їх з мобільних телефонів, які, як відомо, з принтерами не дружать з-за відсутності драйверів.

Буфер обміну
Деякі програми для роботи з буфером обміну зберігають історію вмісту в файлі, і якщо розмістити його в Dropbox, то навіть буфер обміну можна буде прозоро синхронізувати між кількома ПК.

Дистанційна перевірка комп'ютера
За допомогою утиліти Automatically Take Screenshots Software через зазначені проміжки часу (за замовчуванням 10 секунд) можна робити скріншоти екрану і зберігати їх в папку. Через Dropbox на іншому комп'ютері таким чином можна дізнатися, що відбувається на першій системі.

Швидка зміна аватарів на всіх сайтах
Якщо в онлайн-профілях вказувати посилання на зображення, розміщене в Dropbox, то замінивши лише цей файл, можна поміняти свій аватар одночасно на всіх сайтах.

Синхронізація паролів
програма KeePass , Як і деякі інші, вміє працювати в portable-режимі, і її можна синхронізувати разом з паролями через Dropbox. З огляду на, що Dropbox і KeePass - Кросплатформені додатки, синхронізація можлива між Windows, Mac і Linux.

Історія листування в чаті
Розміщуючи IM-клієнт в Dropbox, можна синхронізувати не тільки саму програму, але і історію листування, яка у випадку з ICQ і деякими іншими протоколами не буде в цьому випадку губитися і фрагментуватися через використання IM-клієнта на декількох різних комп'ютерах.

Завантаження торрентів
В uTorrent та інші програми вбудована функція автоматичного запуску закачування після того, як будь-який .torrent файл виявиться в зазначеній папці на диску. Таким чином можна отримати своєрідне «віддалене адміністрування» навіть в тих клієнтів, де воно спочатку не передбачено.

Фотогалереї
Якщо зберігати фотографії в папці Dropbox \ Photos, то їх не обов'язково завантажувати на окремий сервіс, щоб показати знайомим. Знімки можна за звичкою каталогізувати в директоріях, а коли захочеться показати будь-який з альбомів, необхідно лише вибрати в контекстному меню Провідника Dropbox-> Copy Public Gallery link і поділитися посиланням. Її одержувач зможе дивитися всі фотографії прямо в браузері, у вигляді простої і зручної галереї з функцією слайдшоу, перегляду оригіналів і збереженням собі на жорсткий диск. Завдяки попередньої підвантаження вони відображаються миттєво, без затримок. Всі «відкриті» посилання можна в будь-який момент подивитися на сайті Dropbox в розділі Links і закрити до них доступ.

Зображення і файли для блогів і форумів
Який би зручної і швидкої не була попередня завантаження зображень або файлів на обраний сервіс для подальшого додавання в коментар чи блог, вона навряд чи за будь-якого з цих параметрів зрівняється з Dropbox.
Якщо файл вже зберігається в Dropbox, то отримати на нього посилання через контекстне меню Провідника - секундна справа, якщо немає - то на копіювання в папку піде ще кілька секунд. Dropbox відразу дає прямі посилання на зображення, на відміну від багатьох веб-сервісів, тому їх можна тут же вставляти за допомогою тегів в коментарі. У користувача є повний контроль над усіма файлами. У будь-який момент їх можна видалити, і вони перестануть відображатися на сайті.

Відправлення великих файлів
Поштові сервіси, як правило, відмовляють у передачі файлів розміром більше декількох десятків мегабайт. Можна, звичайно, використовувати безкоштовні сервіси типу MediaFire , Однак і в них є обмеження на максимальний розмір файлу, і необхідно спочатку почекати, поки закінчиться завантаження. У Dropbox немає ліміту на розмір файлів, що передаються, і тому він відмінно підходить для відправки файлів будь-якого обсягу.

Перенесення папки «Мої Документи»
Розташування папки «Мої Документи» в Windows можна перепризначити в опціях цієї директорії. Якщо перенести її в Dropbox, то настройки деяких програм, документи, за замовчуванням зберігаються там, а також сейви з більшості ігор будуть синхронізуватися між декількома комп'ютерами.

Синхронізація по локальній мережі
Між двома комп'ютерами в одній локальній мережі передати навіть відносно великий файл часто вийде швидше і вже точно зручніше через Dropbox, а не через флешку. Для цього в настройках повинні бути вибрано пункт Enable LAN Sync, синхронізуюча файли по локальній мережі ще до того, як вони потраплять на веб-сервер Dropbox.

Жорсткі посилання - синхронізація файлів і папок поза Dropbox
Такі альтернативи Dropbox як Sugarsync і Syncplicity вміють синхронізувати будь-які папки на комп'ютері, в той час як Dropbox стежить лише за однієї. У підходу Dropbox, звичайно, є свої переваги - при налаштуванні нового комп'ютера не виникає плутанини з тим, скільки і яких папок треба синхронізувати. Однак користувачі вже давно просять додати в Dropbox цю відсутню функцію.
Є два способи обійти поточне обмеження. Якщо точніше, то спосіб один і той же, але в складному і простому виконанні. Так звані жорсткі посилання (hard links) в Windows дозволяють робити ярлики на файли і папки, в якомусь сенсі відрізнити від оригіналів. Тобто якщо створити в Dropbox жорстке посилання на зовнішню директорію, наприклад C: \ X-Files \ то вона буде синхронізуватися так, ніби знаходиться всередині Dropbox.
Створити жорсткі посилання можна з командного рядка. Наприклад, команда:
MKLINK / DC: \ Dropbox \ X-Files C: \ X-Files
створює усередині Dropbox жорстке посилання на директорію X-Files з таким же ім'ям.
За допомогою утиліти Dropboxifier те ж саме можна зробити через зручний графічний інтерфейс.

Модулі, утиліти і сервіси

сервіс Videodropper дозволяє завантажувати відео з YouTube відразу в Dropbox для подальшого перегляду в офлайні. Для цього потрібно авторизуватися за допомогою облікових даних Dropbox, а потім скопіювати в потрібне поле посилання на ролик YouTube.

CloudShot - утиліта для створення знімків екрану з можливістю збереження обраного регіону, активного вікна або меню. Інтегрується з Dropbox, завдяки чому знімки автоматично завантажуються в Інтернет.

AirDropper - посередник між Dropbox і іншими людьми. Зареєструвавшись на сайті, можна отримати спеціальну сторінку, де будь-яка людина зможе завантажити файли, автоматично потрапляють в Dropbox власника.

Dropbox Plugin for Windows спрощує передачу файлів. В один клік з меню Провідника будь-який файл можна перемістити або скопіювати в Dropbox, і публічна посилання на нього буде автоматично поміщена в буфер обміну.

В один клік з меню Провідника будь-який файл можна перемістити або скопіювати в Dropbox, і публічна посилання на нього буде автоматично поміщена в буфер обміну

BackWPup - плагін для автоматичного збереження WordPress-сайтів в Dropbox і деякі інші онлайнові сховища.

DROPitTOme - ще один сайт для передачі файлів безпосередньо в Dropbox користувача. Для перестраховки передати файли можна, лише вказавши пароль.

Dropbox Forms - настроюються форми для закачування файлів в Dropbox, які можна вбудовувати безпосередньо на сайт, щоб відвідувачі могли скидати потрібні файли його власнику.

Dropbox Automator - один з найкорисніших плагінів для Dropbox. Залежно від налаштованих заздалегідь правил вміє виконувати з різними типами файлів певні операції. Наприклад, документи можуть конвертуватися в PDF, завантажуватися в Google Docs, автоматично відправлятися на електронну книгу, зображення завантажуватися на Facebook, Flickr, Picasa або оброблятися (зміна розміру, застосування ефектів, додавання тексту). Незалежно від типу будь-який файл може автоматично відправлятися поштою, архівувати, завантажуватися на FTP.

шифрування

З урахуванням того, що в Dropbox доводиться зберігати деякі особисті файли, для перестраховки їх можна шифрувати, щоб ніхто не зміг їх прочитати навіть при отриманні доступу до файлів.

Для цих цілей цілком підійде відома утиліта TrueCrypt , Що створює зашифрований віртуальний розділ, який можна синхронізувати через Dropbox як звичайний файл. Однак є і спеціалізовані програми.

BoxCryptor шифрує файли на льоту за стандартом AES-256 в будь-який зазначеної директорії на диску. Це може бути не тільки Dropbox, але і будь-який інший аналогічний сервіс. Доступ до файлів можна отримати на Windows, Mac, Linux, Android і iOS.

SecretSync працює трохи інакше. На комп'ютері користувача з'являється папка SecretSync, і якщо в ній виявляться файли, вони будуть автоматично зашифровані і передані через Dropbox на інший комп'ютер, знову розшифровані і поміщені в локальну папку SecretSync. Таким чином, під час передачі файлів через Інтернет вони будуть закодовані, однак на комп'ютерах вони зберігаються у відкритому вигляді.

Після встановлення CloudFrogger в системі з'являється новий диск X, а вміщені в нього файли будуть шифруватися за допомогою AES-256. Програма автоматично знаходить популярні онлайнові сервіси (Dropbox, SkyDrive, Box.net) і пропонує інтегруватися з ними.

net) і пропонує інтегруватися з ними

Файли, які пройшли шифрування, не можуть бути прочитані безпосередньо з фізичного диска, і для роботи з ними треба використовувати диск X, де всі вони доступні у відкритому вигляді. Щоб швидко заборонити доступ до диска X, необхідно знайти іконку CloudFrogger в системному треї і вибрати функцію Lock.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: