Що заважає перейти з Symbian або Android на Windows Phone

Не можна не погодитися з тим, що Windows Phone 8 - хороший, якщо не найкращий варіант для тих, хто раніше не мав досвіду роботи зі смартфонами. Система дуже дружелюбна у використанні і оснащена всім, що може знадобитися новачкові. Але ось що стосується тих, хто раніше користувався девайсом на Symbian або Android - тут спірно. Ці користувачі звикли до більшої гнучкості інтерфейсу, до взаємодії між додатками. Чи відповідає Windows Phone 8 таким вимогам зараз, коли поновлення 'Portico' вже надійшло на всі пристрої? Які зміни підуть далі? Я кілька місяців користувався одночасно Nokia 808 на Symbian і Nokia Lumia 920 на Windows Phone 8, і тепер хочу поділитися своїми спостереженнями ...

На цьому сайті ми в найдрібніших подробицях вивчаємо Windows Phone 8, і в цій статті я хочу відзначити деякі недоліки, які я помітив за цей час. Скільки з них вже виправлені?

Отже, ніякого особливого порядку я дотримуватися не буду. Ось які ж скарги надійшли (або надходять) на девайси і на платформу:

· WiFi відключається! - це одна з найпопулярніших скарг на платформу Windows Phone. Wi-fi відключається кожні пару хвилин разом з відключенням дисплея, а це або 8 секунд паузи на підключення після включення, або безліч витраченого трафіку, якщо він не відключається (і користувач про це не знає).
Вирішено. Microsoft зробили нову функцію: Settings (налаштування)> Wifi> Advanced (докладні), 'Keep WiFi on when screen times out' (Зберігати підключення по Wifi при відключенні дисплея). Хоча на інших платформах ця проблема вирішена відразу ж, Microsoft довелося окремо над цим працювати. Цікаво ще й те, що за замовчуванням ця функція відключена, тобто новому користувачеві буде досить незручно працювати. Сподіваюся, розум візьме гору і за замовчуванням WiFi перестане відключатися.

· Немає хорошого клієнта для подкастів. На це в минулому скаржилися користувачі Symbian, так як у Nokia вже є встановлений клієнт (хоча не так давно доводилося користуватися варіантами від третіх сторін).
Частково вирішено. Найпопулярніше додаток - Podcatcher. Воно оновлює і викачує записи автоматично. Правда, взаємодія з аудіо-плеєром Windows Phone 8 неважливе. Але, тим не менше, воно працездатне, майже автоматизовано і продовжує закачувати, навіть якщо ви переключилися на інший додаток або екран. Ще одне відоме рішення - Podcast Lounge. Але жодне з цих програм не здатне підтримувати повну багатозадачність, як на Symbian, Meego або Android ...

· Не підтримує мультимедійні навушники.
Вирішено. Правда, навушники не такі вже функціональні, як колись на Nokia / Symbian, але на Monster, наприклад, є контроль звуку (нижче на фото), а також кнопки пауза / пропустити / зупинити. Для більшості користувачів цього достатньо.

Для більшості користувачів цього достатньо

· Не можна відправляти файли по Bluetooth.
Вирішено. На Windows Phone 8 така функція тепер доступна. Можна відправляти більшість видів контенту (якщо на приймаючому пристрої немає ніяких обмежень): контакти, фото, відео, документи Office, музику без DRM (правозахист). Правда, поки не можна відправляти URL-посилання. Спочатку потрібно включити Bluetooth (автоматично цього не станеться), потім ви побачите кнопку 'відправити' і варіант 'Bluetooth'.

· Немає постійного відображення годин на екрані, як на девайсах Symbian і Meego.
Чи не вирішено. Така функція вимагає наявності дисплея AMOLED і вбудованої в ОС підтримки цієї функції. На більшості девайсів під Windows Phones встановлені IPS- або TFT-дисплеї, а тому ймовірність впровадження такої функції в систему вкрай мала. Рішень від третьої сторони теж немає через обмеження багатозадачності.

Звичайне відображення годинника на дисплеї AMOLED на Nokia. Приклад - N9 під Meego. Функція також доступна і на інших телефонах з діплеямі AMOLED: N8, C7, C6-01, E7, N86 і, звичайно, 808 PureView.

· Обмежена мережу NFC - так, ви можете підключитися до пристрою, можете переглянути інформацію в тезі і відправляти що-небудь на інші девайси під Windows Phones, але, наприклад, Nokia Lumia 920 не може обмінятися даними з іншими Nokia під іншими платформами - наприклад, з моєї 808 PureView, під Symbian або з Galaxy Nexus під Android.

Чи не вирішено. В даному випадку це проблема всіх виробників. Потрібно ввести якийсь стандарт, щоб все девайси могли обмінюватися файлами, плей-листами, фотографіями і т.д. незалежно від ОС. До цього моменту передача даних по NFC так і не стане популярною.

· Ні клієнта Google+
Частково вирішено. Так, Google заявили, що не вкладають ресурси в розробку під Windows Phone, але оскільки Google+ є соціальною мережею, яка прагнути завоювати якомога більше користувачів, думаю вони все ж випустять клієнт або додаток. А поки можна використовувати мобільний веб-версію Google+, як на картинці. До речі, вона працює безпосередньо з Live Tile.

· Потрібно підключитися до ПК, щоб оновити ОС.
Вирішено. Тепер на Windows Phone 8 підтримується оновлення «на льоту», при цьому старий варіант через клієнт ПК все ще працює.

· Немає вбудованої функції ліхтарика, як на недавніх моделях від Nokia під Symbian.
Вирішено. Справедливе звинувачення. Правда, на девайсах під Android теж немає такої функції спочатку, але для цієї платформи, як і для Windows Phone є багато хороших рішень від третіх сторін (наприклад, додаток Flashlight XT), які використовують LED на камері в якості ліхтарика.

· Половина додатків, а також Start screen, не працюють в ландшафтному режимі.
Чи не вирішено. І насправді, безліч додатків не можуть працювати з іншою орієнтацією екрана (на Android набагато менше обмежень). У Microsoft вважають, як і в Google, до речі, що ландшафтний режим був створений для тих додатків, де це необхідно. Справедливо, звичайно, хоча це і накладає певні обмеження.

· Список нещодавно використовувалися обмежений всього лише до 7.
Вирішено. Але при цьому ці тайли відображають не зовсім інші програми, які - деякі з них, можливо, в режимі очікування і можуть бути знову запущені (якщо, звичайно, розробник передбачив можливість швидкого рестарту). Крім того, цікаво що відбувається, коли користувач клацає по іконці або Тайлу. Якщо додаток добре прописано під Windows Phone 8, цілком можливо, що воно буде швидко відновлюватися. Добре, що зараз більшість додатків від третіх сторін працюють саме так. Не забувайте також і про збільшення кількості фонових завдань - в результаті, нестача багатозадачності зараз менш відчутна, ніж коли Windows Phone тільки з'явився. Тим не менше, більшість користувач Symbian і Android відзначають досить повільний запуск, та й взагалі додатки від третіх сторін потрібно ретельно вибирати, щоб вони гладко працювали.

· Кількість повідомлень Live tile ненадовго скидається до нуля при відкритті тайла.
Чи не вирішено. Це досить поширена скарга, яку б потрібно було вирішити. Було б добре ввести функцію настройки поведінки кількості тайлів. Поки ніяких новин з цього приводу немає.

· Me tile - марна річ. Вона просто вказує, що хтось щось про мене сказав, і потрібно постійно заходити, щоб побачити - що саме.
Вирішено. З останнім оновленням сервера Microsoft в оповіщенні став відображатися текст, так що тепер не потрібно заходити в сам тайл, щоб його прочитати.

· Кнопки контролю гучності все ще ставляться як до гучності мультимедіа, так і до гучності дзвінка, і тому або ви слухаєте музику на повній гучності, або телефон дзвонить в півсили. Ну, або потрібно постійно налаштовувати.
Чи не вирішено. Знову ж таки, досить поширена скарга. Коріння проблеми в бажанні спростити використання девайса, так як відповідність функції кнопок контролю використовуваному додатку або екрану було трохи складним в користуванні. З огляду на інтереси обох сторін, було б розумно ввести настройку (наприклад, «Незалежна настройка гучності телефону і звукового супроводу медіа»). Але, знову ж таки таки, поки чекаємо ...

· Слухаючи музику в навушниках, не можна налаштувати звучання, не переходячи на Start screen, а потім в настройки системи (розділ налаштувань 'Аудіо' знаходиться в самому низу).
Чи не вирішено. Виправити цей момент не так вже й проблематично - зробити посилання до потрібного розділу в налаштуваннях. Будемо сподіватися, що проблема вирішиться в найближчому оновленні платформи.

· Загальна гучність аудіо і гучність динаміків занадто низька.
Вирішено. У новій серії девайсів під Windows Phone 8 потужніший висновок аудіо. У Lumia 920 (нижче), наприклад, такий же моно-вихід, як і на Nokia 808 PureView, розділений на два динаміка.

У Lumia 920 (нижче), наприклад, такий же моно-вихід, як і на Nokia 808 PureView, розділений на два динаміка

· Ні FM-трансмітера. На це скаржаться багато колишніх користувачі Symbian, для яких ця функція мала досить велике значення (наприклад, в машині).
Частково вирішена. Але FM-передача (цю функцію ще називають 'Відтворити через радіо') може перебиватися сигналами місцевих радіостанцій. Крім того, у багатьох машинах вже вбудований Bluetooth, багато пристроїв підтримують зв'язок по DLNA, і необхідність в трансмітер відпадає. Я не думаю, що в подальшому ця функція буде сильно затребувана.

· У телефонах Windows Phone 8 немає приймача FM-радіо.
Чи не вирішено. Майже всі (якщо не всі) пристрої мають відповідне залізо, але немає необхідного софта під цю платформу. Microsoft і Nokia дивляться один на одного ... Може хтось, врешті-решт, зробить порт потрібного коду з Windows Phone 7? Капец!

· На девайс Windows Phone складно завантажити медіа-файли.
Вирішено. Девайс під Windows Phone 8 визначається на ПК точно так же, як і під Windows 7 і 8, так що медіа-файли можна з легкість перекидати з ПК і назад. Більш того, з огляду на синхронізацію PIM і оновлення без підключення до ПК, необхідність в офіційному ПО для Windows Phone взагалі відпадає.

· Mac не так добре підтримує інтеграцію з деск-топом, як Windows.
Вирішено. Хоча взагалі це не дуже дивно, враховуючи конкуренцію Mac від Apple і Windows. Проте, з метою розширення аудиторії користувачів телефонів, Microsoft випустили софт для Mac, який раніше називався Windows Phone 7 Connector. Версія ПО 3.0 майже настільки ж легко синхронізується, як і відповідне ПО під Windows 7/8. Теоретично. Потрібно пам'ятати про те, що OS X Lion або новіша версія все одно необхідні. З моїм Snow Leopard Mac це неможливо, а тому у мене є ще й ноутбук під Win7 (!)

· Немає можливості розширення пам'яті.
Вирішено. По крайней мере, на більшості пристроїв. На Nokia Lumia 820 (нижче), Lumia 720, 620 і 520, Samsung Ativ S і HTC 8S є можливість розширення пам'яті за рахунок microSD для медіа - додатки на карту встановлювати не можна.

На Nokia Lumia 820 (нижче), Lumia 720, 620 і 520, Samsung Ativ S і HTC 8S є можливість розширення пам'яті за рахунок microSD для медіа - додатки на карту встановлювати не можна

· Немає Spotify !.
Вирішено. Spotify випустили додаток для Windows Phone пару тижнів назад. Підтримується повний функціонал, окрім 'скробблінга', (хоча функція зараз проходить бета-тестування).

· Немає Instagram (а ось і претензія від шанувальників Android / iOS!).
Чи не вирішено. А в чому, власне, проблема? Не можна зіпсувати фотку, а потім надати їй вигляду "а-ля 40-е"? Гаразд-гаразд, без сарказму. Instagram і (без сумнівів) ще кілька сервісів на Web 2.0 все ще не створені, але я думаю, що ось-ось це станеться. Хоча свого телефону я б і на милю це не підпустив ...

· Немає Whatsapp для Windows Phone 8.
Вирішено. Вийшло буквально перед Різдвом.

Вийшло буквально перед Різдвом

· Немає програми Dropbox.
Вирішено. У теорії, в майбутньому ми побачимо і офіційний клієнт, але поки є з десяток рішень від третіх сторін. Деякі з них безкоштовні. Спасибі за це відкритого API Dropbox'а.

Да уж, непросто зробити якісь висновки після всього, що я тут наговорив. Що для кого-то серйозна причина відмовитися від покупки, для іншого - незначна дрібниця. Для мене особисто проблемою були незручності з підключенням по wi-fi (вже вирішено), відсутність гарного рішення щодо подкастів (вирішено завдяки виходу оновлення для Podcatcher) і неможливості завантажувати медіа та відео з ПК (вирішено на Windows Phone 8). Тобто, теоретично, особисто я всім тепер задоволений.

Своє рішення знайшли і кілька інших претензій (особливо від користувачів Symbian і Android). Залишилася тільки пара нюансів безпосередньо в самій ОС, які не так-то складно виправити при наявності бажання закатати рукава з боку команди Microsoft.

На кожній стадії розвитку Windows Phone я намагався бути чесним у своїх словах щодо "готовності" системи. З моєї дзвіниці редактора WPOS, я трохи скептично ставився до контракту Nokia з Microsoft. Але буду чесним: це почуття значно послабшав після лютневих нововведень. Варто відзначити також і те, що за два роки свого існування платформа значно "виросла". Дана стадія розвитку така, що звичайний користувач Symbian (і навіть Android) може спокійно переходити на Windows Phone 8, не втративши практично нічого зі звичного функціоналу.

Звичайно, у кожної з платформ є своя родзинка - наприклад, повна безмежна багатозадачність, до якої так звикли користувачі Symbian, годинник на дисплеї AMOLED, камери з кращими характеристиками і спалахом Xenon (крім цього назвати годі). Для користувачів цієї платформи перехід на Windows Phone 8 стане свого роду даунгрейда. Але система теж має свої плюси щодо екосистеми і якості медіа.

Ми з вами живемо в дуже цікавий час. Операційні системи з'являються і пропадають. Кожна з них йде своїм шляхом. Все, чого хоче виробник - отримати швидкий прибуток. А у нас, користувачів, найважче завдання (хоча і найцікавіша) - зробити кращий вибір.

Вітаю ваші коментарі (але є тільки ви вже досить давно володієте девайсом під Windows Phone 8). Як пройшов перехід? Сумуєте ви за вашим старим Symbian (або Android, або iOS)? Чи залишитеся в майбутньому на Windows Phone?

Чи відповідає Windows Phone 8 таким вимогам зараз, коли поновлення 'Portico' вже надійшло на всі пристрої?
Які зміни підуть далі?
Скільки з них вже виправлені?
Може хтось, врешті-решт, зробить порт потрібного коду з Windows Phone 7?
А в чому, власне, проблема?
Не можна зіпсувати фотку, а потім надати їй вигляду "а-ля 40-е"?
Як пройшов перехід?
Сумуєте ви за вашим старим Symbian (або Android, або iOS)?
Чи залишитеся в майбутньому на Windows Phone?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: