Урок 25. Векторна і Відсічна маскі._ | Студія дизайну та уроків Photoshop Світлани Васильєвої

Ви дізнаєтеся:  Як і навіщо створювати векторну маску Ви дізнаєтеся:

 • Як і навіщо створювати векторну маску.
 • Як редагувати векторну маску.
 • Як застосовувати шари заливки (колір, градієнт і візерунок) до векторних форм.
 • Як замаскувати текст.
 • Як помістити один об'єкт в межі іншого.
 • Як створити Clipping Mask (відсічні маски).

Урок складається з наступних розділів:

1. Навчальне відео.
2. Vector Mask (Векторна маска).
3. Приклад створення та редагування векторної маски.
4. Текст - маска.
5. Clipping Mask (Відсічна маска).
6. Питання.
7. Домашнє завдання.

Vector Mask (Векторна маска)

Векторна маска робить видимим область, яка знаходиться під маскою, все інше ховається. Векторна маска створюється будь-яким з векторних інструментів: Pan (Перо), Line (Лінія), Прямокутник, Еліпс, Довільна фігура і т. Д. У панелі параметрів відзначте режим Shape layers (Шар-фігура). Векторна маска автоматично з'явиться на новому шарі.

Коли в шарі вже є звичайна маска, кнопка для додавання маски внизу палітри Layers (Шари) все одно залишається доступною. Але ви не зможете додати в цей шар ще одну маску шару. Клацнувши вдруге по значку маски в палітрі Layers (Шари), ви додасте зовсім іншу маску - векторну. Підказка при наведенні мишки на цю кнопку зміниться: замість Add layer mask (Додати маску шару), буде написано: Add vector mask (Додати векторну маску). Можна додати векторну маску і через меню Layers (Шари) - Vector Mask (Векторна маска) - Revial all (Показати всі).

Якщо натиснути правою кнопкою миші по мініатюрі векторної маски в палітрі Layers (Шари), то в контекстному меню ви зможете вибрати Disable Vector Mask (Вимкнути векторну маску), Delete Vector Mask (Видалити векторну маску) і Rasterize Vector Mask (Растеризувати векторну маску). При раструванні векторної маски підправити контур ви вже не зможете.

Форму векторних фігур можна редагувати за допомогою клавіш ctrl, shift і інструменту Pen (Перо), а також інструментом Форму векторних фігур можна редагувати за допомогою клавіш ctrl, shift і інструменту Pen (Перо), а також інструментом  Direct Selection (Стрілка) Direct Selection (Стрілка).

У палітрі каналів ви не знайдете жодної маски. Загляньте в палітру Paths (Контури) - ви виявите її там під ім'ям Shape 1 Vector Mask (Векторна маска шар 1).

Векторна маска створює в шарі фігуру з чіткими кордонами. Її можна застосовувати для додавання елементів з чіткими контурами. До шару з векторною маскою можна застосовувати різні стилі. Ці стилі можна редагувати. З їх допомогою можна отримати декоративні елементи для сайту (кнопка, іконка, панель і т. Д.). Припустимо, ви зробили дизайн сайту або який-небудь web-елемент, але замовник просить збільшити його в 3 рази. Якщо цей елемент буде растровий, то при збільшенні ви отримаєте ступенчатость і шуми, а параметри накладення, такі як Bevel and Emboss (Тиснення) і Stroke (Обведення) спотворяться. Векторна маска дозволяє уникнути цих неприємних моментів.

Приклад створення і редагування векторної маски

Відкрийте файл вьюн.jpg. Візьміть інструмент Відкрийте файл вьюн Pan (Перо). У меню параметрів відзначте Paths (Створена контур). Якщо ви ще не вмієте працювати з цим інструментом, поверніться до уроків 5 і 6, де ми детально розбирали настройки і принцип роботи даного інструменту.

Після того, як контур буде замкнутий, ви зможете знайти векторну маску в палітрі Path (Контури) Після того, як контур буде замкнутий, ви зможете знайти векторну маску в палітрі Path (Контури). Перейменуйте її в Контур 1.

Поверніться в палітру Layers (Шари). Створіть копію шару з листочком.

Виберіть в меню Layers (Шари) - Vector Mask (Векторна маска) - Current Path (Активний контур). Виберіть в меню Layers (Шари) - Vector Mask (Векторна маска) - Current Path (Активний контур) На шарі з'явиться мініатюра векторної маски з виділеним контуром.

Активуйте Контур 1 в палітрі Paths (Контури) Активуйте Контур 1 в палітрі Paths (Контури). Створіть три заливальних шару з векторною маскою. Для цього клацніть по значку створити новий шар, що коректує. Виберіть по черзі: Solid Color (Колір); Gradient (Градієнт); Pattern (Візерунок).

У вас з'явиться три нових шари.

Створити ці три шари можна через меню Layers (Шари) - New fill Layer (Новий шар заливка) - Solid Color (Колір); Gradient (Градієнт); Pattern (Візерунок).

У відеоуроці ви можете подивитися, як міняти кольори, градієнти та візерунки в створених шарах. Клацаючи мишкою по мініатюрах Кольори, Градієнта і Візерунка (не по векторної масці !!!) в палітрі Layers (Шари), ви зможете підібрати необхідний ефект на будь-який смак.

Одна з переваг векторних масок перед растровими - це можливість змінювати і масштабувати контур без небажаних наслідків для зображення. Перейдіть на палітру Path (Контури). Активуйте Контур 1, просто натиснувши на нього мишкою. перейдіть
в палітру Layers (Шари). Зробіть активної векторну маску, щоб вона була обведена рамочкою. Візьміть інструмент Одна з переваг векторних масок перед растровими - це можливість змінювати і масштабувати контур без небажаних наслідків для зображення Direct Selection (Стрілка) і доторкніться їм до контуру. З'являться опорні точки, які можна переміщати на нові позиції. Шар заливка буде слухняно заповнювати новий простір контуру.

Текст - маска

До векторних форм відноситься і текст. Його можна маскувати, і їм можна замаскувати що завгодно. Тексту можна додати ефект роздробленості.

Відкрийте будь-яку фотографію. Перейдіть в палітру Channel (Канали). Створіть новий канал. Виберіть інструмент Type (Текст). Колір переднього плану задайте білий. Надрукуйте який-небудь текст, і він тут же перейде в виділення. Клацніть правою кнопкою миші по тексту і
в контекстному меню виберіть Make Work Path (Утворити робочий контур). Відкрийте будь-яку фотографію Тепер перейдіть в палітру Paths (Контури). Перейменуйте Робочий контур в Контур 1. Відредагуйте контур за допомогою інструменту Direct Selection (Стрілка). Завантажте виділення, клацнувши по пунктирною кухоль внизу палітри Paths (Контури). Перейдіть в палітру Layers (Шари). Створіть новий шар. Перейдіть в палітру Channels (Канали) і клацніть по значку маски. З'явиться новий Альфа-канал. Виберіть кисть чорного кольору і намалюйте на буквах лінії.

Виберіть кисть чорного кольору і намалюйте на буквах лінії

Поверніться в палітру Layers (Шари) і клацніть по пунктирною кухоль, щоб завантажити виділення. Залийте виділення білим кольором. Застосуйте до шару стилі. Поверніться в палітру Layers (Шари) і клацніть по пунктирною кухоль, щоб завантажити виділення

А якщо ще поекспериментувати з фільтрами, то можна отримати ще більш цікаві варіанти.

Clipping Mask (Відсічна маска).

Створюється при необхідності помістити один об'єкт або фон в межі іншого. Створимо маску для верхнього шару на основі нижнього. Нехай фоновий шар буде білим. Додамо текст. Колір букв може бути будь-хто. Додамо шар з фотографією Створюється при необхідності помістити один об'єкт або фон в межі іншого над текстовим шаром. Викликаємо з меню Layers (Шари) - Make Clipping Mask (Створити відсічні маски). Або той же пункт з контекстного меню правої кнопки миші, якщо виділений верхній шар.
А також, що набагато зручніше: натиснувши й утримуючи клавішу Alt, наведіть на лінію між двома шарами на палітрі Layers (Шари), при цьому курсор перетвориться
в значок , А мініатюра верхнього шару зрушиться вправо. Зображення зникне за межами тексту, т. К. Непрозорі області шару з текстом відкривають вміст верхніх шарів в межах відсічній маски. Зліва від мініатюри верхнього шару з'явиться стрілка, а нижній шар стане підкресленим - за цими ознаками завжди можна сказати, що в документі є відсічні маски. Ні в палітрі контури, ні в каналах ви не знайдете вивчених раніше шарів з альфа-каналами. Немає і мініатюри маски в палітрі шари. Але маска все ж таки присутня в зображенні, причому ми можемо переміщати фотографію, вибираючи потрібний фрагмент, або змінювати масштаб, але фото не вийде за рамки тексту.

Замість тексту можна використовувати шар з фігурами Замість тексту можна використовувати шар з фігурами. Намалюйте фігуру, зазначивши Shapes (Фігури) в панелі параметрів інструмента Custom Shape (Довільна фігура).

При створенні відсічній маски можна використовувати кілька шарів, розташованих послідовно.

Для видалення відсічній маски (як і для створення) клацніть по лінії між двома шарами, утримуючи клавішу Alt. Для видалення відсічній маски (як і для створення) клацніть по лінії між двома шарами, утримуючи клавішу Alt

Можна використовувати прозорі області растрового шару для створення відсічної маски. Для цього створіть виділення і розтушуйте його Shift + F6 або Select (Виділення) - Modify (Модифікація) -Feather (Растушевка). Потім обов'язково залийте виділення будь-яким кольором за допомогою інструменту Можна використовувати прозорі області растрового шару для створення відсічної маски Paint Bucket (Заливка). Решта дії аналогічні прикладу з текстом. І не забувайте, що ви вже знайомі з режимами накладання та непрозорістю, їх можна і потрібно застосовувати в міру необхідності і до базового шару і до шару з маскою. Спробуйте використовувати також стилі шару і фільтри.

Якщо ви займаєтеся Web-дизайном, то обтравочні маски виявляться дуже корисними для створення елементів фону і різної графіки.

питання:

 1. Яку маску можна створити в Photoshop?

- Маска шару.

- Векторна маска.

- Альфа - канал.

- Швидка маска.

-Обтравочная маска.

- Прихована маска.

 1. Скільки масок можна створити на одному шарі?

- 2 маски шару.

- 1 маску шару і 1 векторну маску.

- 2 векторні маски.

- 2 будь-які маски.

-2 маски шару і 1 векторну маску.

 1. Яке дію не можна застосувати до маски шару?

- Feather (Розтушовування).

- Gaussian Blur (Розумієте по Гауса).

- Тимчасово відключити.

- Вилучити.

 1. Яке твердження не вірне?

- Білим кольором в Альфа-каналі позначаються виділені ділянки.

- При завданні відсічній маски можна використовувати кілька шарів.

- Швидка маска малюється чорним кольором, а стирається білим кольором або гумкою.

- Вибираючи Альфа-канал, відключаються всі колірні канали, і включається чорно-біле зображення.

- Векторна маска створює в шарі фігуру з розмитими межами.

Домашнє завдання:

Завантажити файли домашнього завдання можнго тут: Ви повинні Увійти або зареєструватися щоб побачити прихований текст.

1. Відкрийте файл 25_vjun.jpg або використовуйте будь-яку свою фотографію. Створіть векторну маску. Створіть три заливальних шару Колір, Градієнт і Візерунок. Змініть форму векторної маски. Збережіть у форматі PSD.

2. Створіть Clipping Mask (Відсічні маски) для тексту, шару з фігурою і розтушованого виділення.


Відгуки і зауваження учнів з групи тестування підручника. Відповіді на поставлені запитання додані в урок:

Настя: Настя:  - Я начебто розібралася з уроком - Я начебто розібралася з уроком ... Відсічна маска далася легко, навіть без відео уроку ..., а ось векторна маска трохи викликала сумніви ... За теорією все ясно і зрозуміло !!! І чому я раніше не працювала з масками, особливо з Відсічна? Такі гарні еффети і головне, все швидко досягається!

Жанна: - Загальна побажання у мене по всіх уроків ... Шкода, що ти не кладеш все картинки, які є в уроці. Наприклад там, де машину на красиву дорогу ставиш. і т.д.

B.Olga.B: B - Роблячи домашнє завдання, особливих труднощів не було. Тільки коли робила маску для розтушованого виділення, заливаючи овал, підвели настройки непрозорості, вийшла прозора заливка, довелося переробляти.

Бабенко Юлія: Бабенко Юлія:  - Дякую, урок корисний, про струмом взагалі не знала - Дякую, урок корисний, про струмом взагалі не знала. Складнощі були, але переглянувши пару раз урок пройшли. Просто потрібно бути уважною!)) Одне зауваження: коли ми працюємо з текстом і необхідно утворити виділений контур, необхідно щоб був виділений інструмент виділення (прямокутне, овальне) інакше не виходить, може це тільки в мене (

Нечипоренко Інна: Нечипоренко Інна:  - Так до цього моменту з масками не працювала - Так до цього моменту з масками не працювала. Було цікаво і пізнавально. Складного не було, я б тільки додала, що при роботі з маскою і фігурою основний фон не повинен бути закріплений інакше виходить тільки перенести копію маски, тому замочок потрібно прибирати і тоді буде спрацьовувати шар фігури. Уроки обов'язково стануть в нагоді. СПАСИБОЧКИ ОГРОМНЕЕШЕЕ за такий трудіще, який ти робиш для ВСІХ !!!!!!

Зябрева Наталя: Зябрева Наталя:  - Світлана, здрастуйте - Світлана, здрастуйте! Прошу вибачення за настільки довге мовчання, я, напевно, самий відсталий учень! Просто у мене «крякнув» ФШ, пропали всі стандартні функції (плагіни), частина інструментів, все кисті ....... За уроку. Текстовий файл. стр. 2 «створимо три обтравочних шару з векторною маскою. Для цього клацніть по значку ... »Думаю тут треба підписати, як в відео уроці, що треба активувати контур1 на вкладці« контури », а потім створювати заливний шар. Відео урок. Все зрозуміло, за винятком остаточної обробки тексту «на ставку» .Так багато і швидко все сказала, що я нічого не зрозуміла))) Ну в принципі, ми всі це вже проходили, так що треба просто поексперементувати.

Жёлтікова Ольга: Жёлтікова Ольга:  - Здрастуйте, Світлана - Здрастуйте, Світлана! Затрималася з відповіддю, бо так і не змогла доробити завдання. 1. Чомусь у мене замість переміщення опорних точок переміщується контур? ,,,,, 2. Маска з фігурою не вийшла, нічого не видно, а з написом все було нормально ... Так хотілося навчитися працювати з масками, а ось що виходить. Підкажіть, що не так, де я помилилася ... Дуже чекаю відповіді, хочеться все-таки розібратися і доробити завдання.

Автор: Оля, ви швидше за все відзначили в панелі параметрів інструменти не значок фігури а значок контуру. Має вийти! Перевірте, інструмент біла стрілка, два рази натискаємо на контур (перший раз виділяємо, другий для редагування). А навіщо так багато опорних точок? Ви напевно не обводили пером, а просто перевели виділення в контур. І у шару з колірною заливкою не потрібно додавати стиль градієнт і візерунок, вони просто витісняють обраний вами колір. Перевірила д / з, там у всіх верств опорні точки тягнуться, тільки їх занадто багато. Бажаю удачі. Пишіть, якщо знову не вийде.

Титова Ольга: Титова Ольга:  - Привіт, Світлано - Привіт, Світлано! Маски дуже цікаві, з другою частиною у мене проблем не виникло, я цим користувалася. А ось з першою частиною у мене заморочки, ні як ладу не дала, при додавання обведення у мене не заповнювався градієнтом, ось як я його поставила, а більше він не збільшувався при розширенні малюнка. Сподіваюся я є свій косяк виклала))))))). Спасибі тобі за урок !!!!

Олена Михайлова: Олена Михайлова:  - Здрастуйте Світлана - Здрастуйте Світлана! Прошу вибачити за затримку, але несподівано підвів комп'ютер, довелося лагодити. Відправляю вам домашнє завдання уроку. Я перемудрувала при збереженні файлів, і друге завдання у мене збереглося в форматі JPG. Відсічна маска до тексту застосована до слова «ЗИМА». Як завжди, коментарі: ....... (Автор: - Спасибі! Все виправила!).

Скільки масок можна створити на одному шарі?
Яке дію не можна застосувати до маски шару?
Яке твердження не вірне?
І чому я раніше не працювала з масками, особливо з Відсічна?
1. Чомусь у мене замість переміщення опорних точок переміщується контур?
А навіщо так багато опорних точок?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: