Установка Windows 7 на ноутбук з uefi своїми руками

 1. Які можуть бути труднощі
 2. установка

Система BIOS була розроблена більш ніж 30 років тому. Багато хто вважає її вже застарілим видом програмного забезпечення, на зміну якому поступово приходить новіша система під назвою UEFI, широко поширена на сучасних обчислювальних машинах. UEFI має велику масу корисних функцій (до числа яких належить, наприклад, досить ефективну протидію комп'ютерним руткитам). Але разом з тим вона здатна доставити і чимало клопоту, так як дистрибутиви деяких операційних систем на ній запускаються з працею, а інші не запускаються зовсім. А встановити або перевстановити одну операційну систему замість іншого часом дуже непросто.

Так, наприклад, у вас є ноутбук з ОС Windows 8, яка була встановлена ​​ще в момент покупки. Але ви з якої-небудь причини вирішили встановити ще і Windows 7. Ви намагаєтеся це зробити звичайним способом і виявляєте, що поставити одну систему замість іншого у вас не виходить, тому що на ноутбуці встановлений інтерфейс UEFI.

Дуже часто користувачі задаються питанням - чи можливо взагалі встановити або перевстановити Windows 7 на ноутбук поверх Windows 8, якщо на ноутбуці присутній UEFI? Якщо відповісти на це питання коротко - так, це можна зробити. Але що для цього буде потрібно? Про це і піде мова.

Якщо ви все-таки вирішили поміняти свою систему або просто встановити одну поверх іншої (щоб при необхідності користуватися обома середовищами), то в цілях обережності обов'язково слід зробити резервну копію вже встановленої системи. Тому що останнім часом утиліти, призначені для аварійного відновлення ОС, практично не поставляються виробниками в комплектах операційних систем. А адже в разі виникнення будь-яких неполадок може знадобитися перевстановити минулої систему і тільки після цього пробувати повторну установку Windows 7.

Які можуть бути труднощі

Отже, з якими ж труднощами доведеться зіткнутися користувачеві, який вирішив поміняти операційну систему на ноутбуці з UEFI і встановити Windows 7 замість встановленої за замовчуванням Windows 8?

 • По-перше, в BIOS є пункт UEFI-boot, який за замовчуванням активований. Він відповідальний за наявність на жорсткому диску спеціального службового розділу, який підтримує зміст GUID Partiton Table (скорочено GPT). Якщо такий розділ присутній в системі, то встановити Windows 7 буде неможливо ні з оригінального диска, ні з образу, розташованого на флешці. З'являтиметься повідомлення такого змісту - Boot failure - a proper digital signature was not found. І якщо ми б говорили про звичайний стаціонарному комп'ютері, то там спосіб встановити або перевстановити Windows 7 на GPT-диск присутній. Але ось у випадку з ноутбуком він уже не працює.
 • По-друге, якщо раніше на ноутбуці c UEFI була встановлена ​​Windows 8, то накопичувач, швидше за все, вже має зміст GPT. У такому випадку для того, щоб встановити або перевстановити Windows 7, потрібно замість GPT перетворити носій під більш традиційну завантажувальний область Master Boot Record (скорочено MBR). Однак таке перетворення можна виконати безпосередньо під час установки Windows 7. Про це трохи нижче.

установка

Вище йшлося про проблеми з опцією UEFI-boot. Тому перед початком установки нової системи саме на ноутбук c UEFI цей пункт слід відключити. До речі, на деяких видах BIOS замість UEFI-boot може бути присутнім ще й пункт Secure Boot, який теж потрібно деактивувати. Ще бажано придивитися до опцій зі схожими назвами, так як варіантів назв опцій, які відповідають за перевірку сумісності сертифіката завантажувача, може бути кілька. Потім всі зроблені в BIOS зміни слід зберегти.

Тепер перейдемо безпосередньо до установки операційної системи Windows 7 на ноутбук c UEFI поверх вже встановленої там системи. Для початку потрібно диск з монтажником цієї ОС. Як варіант, можна створити завантажувальний флешку, з якої потім буде здійснюватися установка операційної системи. У будь-якому випадку для початку установки потрібно вставити диск або флешку, відкрити завантажувальний меню і вибрати директорію з дистрибутивом, звідки систему можна буде встановити або перевстановити. Після цього з'явиться напис такого змісту.

Після цього з'явиться напис такого змісту

Знаючі англійська мова зрозуміють, що для початку роботи система просить натиснути будь-яку клавішу на клавіатурі.

Після цього відкривається майстер установки Windows 7, за допомогою якого можна як поставити заново, так і перевстановити ОС. Спершу можна вибрати мову, формат часу, розкладку клавіатури, а потім почати інсталяцію, натиснувши відповідну кнопку.

Коли майстер установки пропонує вам вибрати диск, на який буде встановлена ​​нова операційна система, потрібно скористатися поєднанням клавіш Shift і F10. Після цього в з'явилася командному рядку потрібно виконати наступне:

 • Ввести команду diskpart, після чого активувати її, натиснувши клавішу ENTER;
 • Ввести команду disk list, натиснути ENTER;
 • Вибрати розділ жорсткого диска, який планується до перетворення в формат MBR;
 • Ввести команду select disk x (x - в нашому випадку це номер обраного диска), натиснути ENTER;
 • Ввести команду clean, яка очистить диск і видалить всі непотрібні розділи;
 • Ввести команду convert mbr, яка як раз і почне перетворення в новий формат, натиснути ENTER;
 • Ввести команду exit.

Ввести команду diskpart, після чого активувати її, натиснувши клавішу ENTER;  Ввести команду disk list, натиснути ENTER;  Вибрати розділ жорсткого диска, який планується до перетворення в формат MBR;  Ввести команду select disk x (x - в нашому випадку це номер обраного диска), натиснути ENTER;  Ввести команду clean, яка очистить диск і видалить всі непотрібні розділи;  Ввести команду convert mbr, яка як раз і почне перетворення в новий формат, натиснути ENTER;  Ввести команду exit

Після всіх виконаних дій вікно командного рядка можна закривати, а у вікні установки Windows 7 з пропозицією вибрати HDD-накопичувач потрібно оновити сторінку (відповідна посилання є у вікні майстра). Тепер залишається тільки натиснути «Далі», після чого Windows 7 повинна успішно встановитися поверх Windows 8.

Якщо буде потрібно перевстановити Windows 7, то нам знову ж знадобитися завантажувальний флешка або диск. Алгоритм дій в даному випадку схожий з описаним вище, але ось перетворювати формат диска вже не буде потрібно.

(Visited 18 871 times, 2 visits today)

Дуже часто користувачі задаються питанням - чи можливо взагалі встановити або перевстановити Windows 7 на ноутбук поверх Windows 8, якщо на ноутбуці присутній UEFI?
Але що для цього буде потрібно?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: