Наказ про підвищення окладу у зв'язку з підвищенням МРОТ: зразок 2018

 1. На який МРОТ орієнтуватися в 2018 році
 2. Як оформити підвищення заробітної плати в організації
 3. Наказ про підвищення окладу у зв'язку з підвищенням МРОТ 2018
 4. Встановлення надбавки до окладу
 5. Відповідальність за зарплату нижче МРОТ
 6. Огляд останніх змін по податків, відрахувань та зарплати

У 2018 році МРОТ підвищується 2 рази. Зарплата працівника не може бути менше МРОТ, в іншому випадку для роботодавця настануть серйозні негативні наслідки. У статті ми розповіли, як перевірити, чи відповідає зарплата ваших співробітників вимогам законодавства. Якими способами можна збільшити оклади. Ви зможете завантажити зразок наказу про підвищення окладу у зв'язку з підвищенням МРОТ.

Зарплата працівника, відпрацював повний місяць, не може бути менше МРОТ (ч.3 ст.133 ТК РФ). З мінімалкою потрібно порівнювати місячний заробіток до вирахування ПДФО. Після утримання податку мінімальна сума, яку з 1 січня 2018 р. співробітник зможе отримати «на руки», 9712 руб. З 1 травня 2018 року сума повинна бути не менше 11 163 руб.

Наказ про підвищення окладу зразок 2018 скачати безкоштовно >>> Наказ про підвищення окладу зразок 2018 скачати безкоштовно >>>

Дві термінові новини: Зарплата на карти небезпечна і Штрафи за зарплатні порушення виростуть в чотири рази . Подробиці читайте в журналі "Російський податковий кур'єр" .

Наказ про доплату до МРОТ: завантажити зразок >>> Наказ про доплату до МРОТ: завантажити зразок >>>

На який МРОТ орієнтуватися в 2018 році

Цього року мінімалка підвищується 2 рази:

 • З 1 січня 2018 р. мінімальна оплата праці становить 9489 руб.,
 • З 1 травня 2018 р. мінімалка підвищилася до 11 163 руб.

Трудовий кодекс (ст.133) забороняє роботодавцям платити зарплату менше встановленого мінімального рівня. При перевірці зарплати потрібно враховувати кілька моментів.

По-перше, мова йде про виплату за повний місяць роботи на повну ставку. Сумісники, прийняті на неповну ставку, отримують оплату пропорційно відпрацьованому часу (ст.285 ТК РФ). Якщо сумісник працює на 0,5 або 0,25 ставки, то його зарплата може бути менше мінімалки.

По-друге, в суб'єктах РФ можуть встановлюватися свої МРОТ, збільшені в порівнянні з федеральним. Читайте, в яких суб'єктах РФ прийняті регіональні угоди про встановлення підвищеного мінімального розміру оплати праці в 2018 році:

МРОТ з 1 травня 2018 року в Росії по регіонах: таблиця >>>

По-третє, з мінімалкою порівнюйте загальну суму виплат працівникові за місяць. У неї включайте:

 • оклад,
 • Преміальну частину,
 • Доплати і компенсаційні виплати.

Не вмикайте в зарплату для порівняння з мінімалкою:

 • Виплати за цивільно-правовими договорами та соціальні виплати,
 • Районні коефіцієнти і північні надбавки, вони нараховуються понад мінімальної оплати праці (Ухвала Верховного суду РФ від 23 липня 2010 року № 75-В10-2, ст. 148 ТК РФ, розділ 1 Огляду Верховного суду РФ від 26 лютого 2014 г.).

Далі розповімо, як оформити збільшення фонду оплати праці плати в організації.

Як оформити підвищення заробітної плати в організації

Подивіться, як документально оформити підвищення зарплати в зв'язку з новим МРОТ >>>

Спочатку з'ясуємо, яким може бути збільшення оплати праці в організації. Є 2 варіанти збільшення виплат персоналу: добровільне і обов'язкове.

У першому випадку роботодавець самостійно і добровільно приймає рішення про збільшення виплат працівникам. Наприклад, за досягнення показників роботи, участь у важливому проекті або вклад в розвиток компанії. Він може збільшити виплати як всім, так і обраним співробітникам. Керівник організації на свій розсуд вирішує, коли і на скільки підняти дохід окремим працівникам або всьому персоналу.

У другому випадку мова йде про обов'язкове підвищення, наприклад, до рівня МРОТ. Також Трудовий кодекс (ст.130) вимагає проводити щорічну індексацію зарплати в зв'язку з ростом споживчих цін. Індексація - це не право, а обов'язок роботодавця (лист Роструда від 19.04.2010 № 1073-6-1). Розмір підвищення визначається офіційно зареєстрованої інфляцією. Таке підвищення проводиться для всіх працівників підприємства.

Є ще одна відмінність добровільного і обов'язкового збільшення зарплат. Добровільне розпорядження роботодавця дійсно підвищує рівень доходу співробітника. А обов'язкова індексація спрямована не на збільшення доходу, а його захист від інфляції.

Отже, якщо при підвищенні МРОТ в компанії з'являються співробітники, у яких дохід менше мінімального рівня, роботодавець зобов'язаний збільшити зарплату. Це можна зробити двома способами:

 • Підвищити тариф до мінімальної оплати праці,
 • Встановити доплати до мінімалки.

Подивимося, як оформити розпорядження керівника в кожному випадку.

Наказ про підвищення окладу у зв'язку з підвищенням МРОТ 2018

Наказ про підвищення окладів складають у довільній формі. Його можна оформити на бланку організації або звичайному аркуші. Підставою складання документа, як правило, є службова записка працівника бухгалтерії або відділу кадрів.

У шапці бланка вказують:

 • Найменування підприємства або ПІБ підприємця,
 • Номер документа,
 • Дату і місце складання.

У тексті документа повинно бути вказано:

 • Причина збільшення фонду оплати праці,
 • З якого числа підвищуються тарифні ставки,
 • Кому з працівників збільшуються оклади,
 • Нові суми виплат.

Працівників підприємства потрібно під розпис ознайомити з виданим наказом. Це стосується не тільки співробітників, чиї оклади підвищуються, а й осіб, відповідальних за виконання розпорядження, наприклад, працівників бухгалтерії або кадровиків.

Зміна фонду оплати праці має бути відображено в штатному розкладі. Його нова редакція затверджується окремим розпорядчим документом.

Нарешті, зміна окладів повинно бути оформлено додатковою угодою до трудового договору. Умова про розмір оплати праці є істотним, а значить, має бути відображено в трудовому договорі. Стаття 72 ТК РФ визначає порядок внесення змін до трудового договору шляхом складання додаткової угоди.

Наказ про підвищення окладів всім співробітникам завантажити зразок >>> Наказ про підвищення окладів всім співробітникам завантажити зразок >>>

Встановлення надбавки до окладу

Замість збільшення тарифних ставок роботодавець може встановити доплату до мінімальної зарплати. Порядок розрахунку доплати і умови призначення можна оформити одним з документів:

 • додаток до положення про оплату праці,
 • положення про оплату праці в новій редакції,
 • додаткову угоду до трудового договору,
 • наказ про встановлення доплати.

У шапці наказу вказують:

 • Найменування підприємства або ПІБ підприємця,
 • Номер документа,
 • Дату і місце складання.

У тексті документа повинно бути вказано:

 • Причина доплати,
 • Список працівників, яким повинні здійснити доплату,
 • Місяць, за який проводиться доплата.

Причина доплати,  Список працівників, яким повинні здійснити доплату,  Місяць, за який проводиться доплата

Якщо в компанії не збільшують оклади, а практикують доплату, то доводиться щомісяця перевіряти, чи не виявилася сума виплат працівникові менше мінімалки і видавати новий наказ про доплату. Однак в цьому випадку є свої «плюси». Наприклад, не потрібно вносити зміни до штатного розпису. Також не треба складати додаткову угоду про збільшення зарплати, досить прописати механізм доплат в положенні про оплату праці.

Наказ про доплату до МРОТ: завантажити зразок >>> Наказ про доплату до МРОТ: завантажити зразок >>>

Відповідальність за зарплату нижче МРОТ

Якщо зарплата працівників нижче МРОТ, для роботодавця передбачені серйозні заходи відповідальності.

Одноразове порушення норм трудового законодавства про заробітну плату спричинить адміністративну відповідальність (ч.6 ст.5.27 КоАП РФ):

 • Організація виплатить штраф від 30 000 до 50 000 руб.,
 • Керівник виплатить штраф від 10 000 до 20 000 руб.

При повторному порушенні штрафи збільшаться (ч.7 ст.5.27 КоАП РФ):

 • Організація виплатить від 50 000 до 100 000 руб.,
 • Керівника оштрафують на суму від 20 000 до 30 000 руб. або дискваліфікують на 1-3 роки.

Виплата зарплати менше законодавчо встановленого мінімального рівня більш 2 місяців може спричинити кримінальну відповідальність керівника організації за ч.2 ст.145.1 КК РФ. Суд призначає покарання з наступних варіантів:

 • Штраф від 100 000 до 500 000 руб.,
 • Штраф у розмірі доходу керівника підприємства за період до 3 років,
 • Примусові роботи на строк до 3 років,
 • Позбавлення волі на строк до 3 років.

У кожному з перерахованих випадків працівник право вимагати від роботодавця доплату до МРОТ і компенсацію за несвоєчасну виплату (ст.236 ТК РФ).

Огляд останніх змін по податків, відрахувань та зарплати

Вам належить перебудувати свою роботу через численні поправок до Податкового кодексу. Вони торкнулися всіх основних податків, включаючи податок на прибуток, ПДВ та ПДФО.

Зміни по податків, відрахувань та зарплати

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: