Надійний захист жорстких дисків

ЗАХИСТ ДАНИХ

Повне шифрування диска заслуговує пильної уваги

Шифрування всього вмісту жорсткого диска допомагає уникнути проблем, які останнім часом часто виникають у зв'язку з втратою і крадіжками обладнання. Нової цю ідею, звичайно, не назвеш, проте останні розробки в даній області усувають ряд складнощів, що утримували раніше менеджерів ІТ від освоєння даної технології.

Прикладом може служити рішення Safe Mobile Hard Drive with Encryption (що перекладається як "безпечний мобільний жорсткий диск з шифруванням") фірми LaCie. Воно являє собою зовнішній жорсткий диск з інтерфейсом USB, оснащений апаратними засобами шифрування по алгоритмам DES (стандарт шифрування даних) і TDES (потрійний DES).

Завдяки технології єдиного входу в систему користувачеві Momentum FDE.2 досить пам'ятати лише ім'я та пароль.

За оцінкою представників LaCie, близько 95% користувачів готові віддати перевагу більш стійкого шифрування TDES. Його застосування, правда, дещо знижує швидкість роботи системи, але не набагато. Якщо в звичайному режимі пропускна здатність диска становить в середньому 25 Мб / с, то після включення TDES вона знижується до 18-20 Мб / с.

Однак рішення LaCie нічим не може допомогти в разі такої поширеної біди, як безслідне зникнення ноутбука. Але тут на допомогу приходить інша розробка - фірма Seagate Technology пропонує повністю шіфруемий 2,5-дюймовий жорсткий диск під назвою Momentus 5400 FDE.2.

Дані на жорсткому диску

Seagate Momentus надійно

зашифровані за алгоритмом AES

На платі дисковода встановлені апаратні засоби 128-розрядного шифрування за алгоритмом AES (вдосконалений стандарт шифрування), які анітрохи не уповільнюють передачу даних по каналу SATA - вона залишається на тому ж рівні в 1,5 Гбіт / с.

Стандарт AES використовується сьогодні в урядових установах. Від своїх попередників DES і TDES він відрізняється підвищеною швидкістю і стійкістю шифрування. Застосувати його в своїх безпечних дисках має намір і фірма LaCie, проте її представників турбують можливі проблеми з експортом технології AES в інші країни.

Жорсткий диск Momentus FDE.2 з інтерфейсом Ultra ATA і пропускною спроможністю 100 Мб / с випускається вже більше року, але на нових ноутбуках застосовується рідко, оскільки їх виробники віддають перевагу дисководам SATA. У такому варіанті цей дисковод повинен з'явитися в I кварталі 2007 р

Захищеність інформації багато в чому залежить від того, наскільки послідовно реалізуються всі необхідні заходи. Тому їх технічне спрощення повинно благотворно позначитися на дотриманні правил безпеки в масштабах всієї компанії. А біометричний сканер відбитків пальців, яким забезпечений безпечний диск LaCie, не тільки надійно оберігає дані від несанкціонованого доступу, а й дуже зручний в роботі.

Про зручність подбали і розробники компанії Seagate, створюючи диск Momentum FDE.2. Завдяки реалізованої тут технології єдиного входу в систему користувачеві досить пам'ятати лише ім'я та пароль. Адміністратор при бажанні може доповнити парольний захист аутентификацией або за біометричними параметрами, або за допомогою мікропроцесорної картки. Якщо ж користувач забуде пароль, він зможе зробити скидання системи. Для цієї мети служить файл екстреного відновлення, що зберігається на флеш-карті типу Thumb Drive або іншому зовнішньому пристрої пам'яті.

Повне видалення даних з жорсткого диска раніше було процесом досить нудним і дуже довгим. Коли ж вся інформація на диску зашифрована, безпечне перепрофілювання і утилізація застарілої техніки займають не годинник, а лічені секунди. Тепер досить видалити кріптоключа, і диск можна не чистити - зберігаються в зашифрованому вигляді даними ніхто більше не зможе скористатися.

Рішення з повним шифруванням даних, в тому числі безпечний диск LaCie і дисковод Seagate Momentus FDE.2, поки стоять досить дорого. Однак у міру наповнення цього ринку різниця в ціні між шіфруемого і нешіфруемимі жорсткими дисками повинна поступово зменшуватися.

На закінчення порадимо менеджерам ІТ порівняти ці технології з технологією шифрування жорстких дисків Windows BitLocker Drive Encryption, яку Microsoft обіцяє включити в свою новітню операційну систему Windows Vista.

Версія для друку

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: