Зовнішні посилання в пошуковому просуванні сайтів

  1. Навіщо збільшувати кількість зовнішніх посилань?
  2. Чому важлива якість посилань?
  3. ситуація сьогодні
  4. стандартні способи
  5. нестандартні способи
  6. Підбиваючи підсумки

Щоб сайт добре ранжирувався в популярних пошукових системах, потрібно працювати з внутрішніми і зовнішніми чинниками. Перші припускають ряд дій на самому ресурсі, в тому числі оптимізація сторінок під ключові фрази, перелінковка, аналіз статистики та ін. Другі засновані на різних заходах, які виконуються за межами майданчика. Одне з них - збільшення посилальної маси. У пості я коротко розкажу, які способи сьогодні знайшли застосування в інтернет-маркетингу.

У пості я коротко розкажу, які способи сьогодні знайшли застосування в інтернет-маркетингу

Навіщо збільшувати кількість зовнішніх посилань?

Спочатку давайте розглянемо, для чого потрібні описувані роботи. Сучасні пошукові системи - величезні сховища даних. Коли в спеціальні форми вводять якісь слова чи фрази, система повинна адекватно реагувати і надавати у відповідь релевантну інформацію. Остання - набір посилань на сайти, які найкраще відповідають очікуваннями користувачів.
Зробити подібне шляхом простого запиту до бази даних не вийде, оскільки обробляються гігантські масиви інформації. Пошуковим системам доводиться істотно ускладнювати вибірку. Хоча роботи аналізують тисячі параметрів, деякі мають більше значення, ніж інші. Зовнішні посилання якраз відносяться до таких показників. Тому з ними і треба працювати.

Чому важлива якість посилань?

На зорі глобальної мережі пошуковики враховували практично всі посилання, які вели на різні сайти. З розвитком інтернет-маркетингу багато стали зловживати настільки очевидною вразливістю. Власники пошукових систем прийняли відповідні заходи. Безліч посилань перестало враховуватися або мало настільки маленький вага, що ніяк не впливало на видачу і просування.
Поступово впровадили алгоритми, які накладають санкції на сайт або взагалі виключають з результатів пошуку, якщо на нього веде велику кількість довідкового сміття. Виникає питання - якими критеріями повинні відповідати якісні посилання ? Хоча точно невідомо, за роки існування пошукового просування склалися певні канони і стандарти.
Визначають якість параметри можуть бути самими різними. Від горезвісних «пузомерок» (ТІЦ і PR) до тематики сайту-донора. Мова йде про ресурсі, де допускається розмістити посилання. Головне, що потрібно усвідомити, не варто гнатися за кількістю. На першому місці має стояти якість. Чим більше знайдете хороших майданчиків під посилання, тим краще ранжируватиметься ваш сайт.

ситуація сьогодні

Щоб злізти з так званої «посилальної голки», власники пошукових систем постійно закручують гайки. Для цього вони намагаються максимально знизити вплив зовнішніх посилань. Наприклад, під кінець 2013 року Яндекс приголомшив інтернет-маркетологів новиною, що з часом комерційні сайти почнуть ранжуватися без урахування посилань. В дію вступлять абсолютно нові алгоритми.
Що з цього вийде, покаже час. Скажу тільки, ховати зовнішні посилання поки рано. Як би не хитрили пошукові системи, на даному етапі розвитку сервісів зовсім прибрати вплив посилань вийде. Зробити подібне - піти проти базових принципів інтернету, одним з яких є гіперпосилання. Панікувати не треба. Давайте краще розглянемо способи збільшення числа зовнішніх посилань.

стандартні способи

Куплені посилання. Умовно поділяються на дві категорії. До першої відносяться тимчасові посилання. Зазвичай купуються на спеціалізованих біржах. Потім регулярно виплачується певна сума за оренду. Наприклад, 3 рубля на місяць. Начебто мало, але якщо посилань 1000, вже 3000 рублів. Недолік бірж - велика кількість web-шлаку, серед якого потрібно вишукувати «перлини» шляхом довгого аналізу.
На відміну від тимчасових, вічні посилання купуються «назавжди». Зверніть увагу, що я взяв слово в лапки. Як то кажуть, ніщо не вічне. Сайт-донор можуть забанити, власник вирішить більше не витрачати час на його розвиток або просто зніме посилання. Варіантів багато. У цьому випадку посилання теж в основному купуються на біржах, але є й інші способи.
Наприклад, посилання реально придбати на форумах вебмайстрів. Альтернатива - звернутися до власника цікавить сайту безпосередньо. За вічні посилання платите один раз. Ціна набагато вище. Грубо кажучи, тимчасова коштує 3 рубля на місяць, а вічна вже 30. Зазвичай біржі протягом якогось періоду стежать за виконанням умов з боку донорів та при необхідності повертають гроші клієнту.
Купівля тимчасових і вічних посилань - найпотужніший інструмент інтернет-маркетингу. Він дозволяє в короткий час добитися відмінних результатів за умови, що відбором майданчиків займається фахівець. Які посилання краще купувати? Комплексна розкрутка, особливо при трафіковий просуванні сайту , Передбачає придбання обох типів. Як варіант, тимчасові використовуються для просування низькоконкурентних запитів, а вічні для більш складних.
Статейний маркетинг. Суть - шукаються якісні майданчики, де потім розміщуються публікації, які містять посилання на розкручується сайт. Вважається, посилання зі статей набагато ефективніше, ніж звичайні. При правильному підході рекламні матеріали здатні забезпечити додатковий приплив відвідувачів. Хоча саме для таких цілей цим мало хто користується. В середину кута ставиться просування.
За високу віддачу доводиться платити підвищену ціну. Треба написати саму статтю, що коштує грошей або часу. Потім знайти відповідний сайт і розмістити. Оскільки матеріал публікується назавжди, вартість відповідна. Купівля відбувається за тією ж схемою - біржі, угоди на форумах, пряма домовленість. Іноді статті розміщують в безкоштовних каталогах, але їх мало. Ефективність теж невисока.
Каталоги. Інтернет складається з величезного числа сайтів. Логічно, що вони повинні бути якось впорядковані. Для цього використовуються каталоги. У просуванні найбільшу увагу слід звернути на Яндекс.Каталог і DMOZ. Майданчики - своєрідні лідери галузі. Потім є сенс розміститися в тематичних каталогах. В кінцевому підсумку попрацювати з іншими, тобто всіма підряд.
Посилання з каталогів, крім рідкісних винятків, працюють погано. Виною тому низька якість самих ресурсів-донорів, які часто робляться з метою швидкого заробітку. Першорядну важливість мають Яндекс.Каталог і DMOZ. Розміщення там посилання значно підвищить довіру до продвигаемому сайту. Решта ресурси подібного роду слід використовувати для розслідування обставин.
Обмін. Знаходьте сайт, власник якого готовий розмістити посилання на ваш ресурс. У відповідь робите те ж саме. Багато хто вважає, спосіб не дуже ефективний. Це не зовсім вірно. Метод цілком робочий. Але тут постають інші проблеми - як проконтролювати чесність партнера по обміну і де взяти час, щоб зв'язатися з власниками сотень або навіть тисяч сайтів? Обмін з невеликим числом мало що дасть.
Не варто забувати про санкції з боку пошукових систем, які накладають фільтри. В обміні посилань, якщо він робиться правильно, нічого поганого немає. Пошукові роботи можуть порахувати інакше. Рекомендую використовувати цей спосіб вкрай акуратно. Хоча обмін посиланнями - одна з базових складових інтернету, треба враховувати пошуковики. Інтереси пошукових систем не завжди збігаються з думкою власників сайтів.
Контент. Якщо матеріали сайту становлять великий інтерес для користувачів, їх обов'язково будуть копіювати. Чесні вебмастера розмістять посилання, звідки взяли контент. Публікація або інша інформація почне розкручувати ресурс без вашої участі. Правда, непоодинокі випадки, коли копіюють якусь статтю, а посилання не проставлять або закриють від роботів. З цим треба по можливості боротися.

нестандартні способи

Профілі і підписи на форумах. У статтях про форумном маркетингу часто зустрічається думка, що посилання з профілів або підписів способи допомогти в просуванні. Якщо вони якось і впливають, часто дуже слабо. Час краще не витрачати.
Закладки. Коли тільки з'явилися сервіси закладок, вони були досить ефективними. Звідти навіть можна було добувати трафік. Потім ситуація змінилася в гіршу сторону. Як джерело посилань закладки майже канули в небуття.
Коментарі на блогах. Спосіб, в принципі, робочий, але не позбавлений істотного недоліку. Блогери все частіше закривають посилання з коментарів від пошукових роботів. Витратите пару тижнів, а за фактом отримаєте дуже мало нормальних посилань.
Соціальні мережі. Сама по собі посилання з якої-небудь соцмережі мало що дає. Працювати з подібними сервісами стоїть зовсім інакше, ніж з пошуковими системами. Заходи в соціальних мережах навіть виділені в окремий напрямок інтернет-маркетингу.
Гостьові книги та дошки оголошень. Перевага в короткочасному результаті. «Прогін» за гостьовими і дошках можна порівняти з реєстрацією в низькоякісних каталогах. Спочатку ефект є, потім зникає. Збільшується ймовірність санкцій.
Конкурси. Проводиться конкурс з якимись цінними призами. Одна з умов участі обов'язкова простановка індексується пошуковими системами посилання. Спосіб відмінний, оскільки дозволяє отримати чимало посилань і заодно популяризувати сайт.
Прес-релізи. Взагалі, прес-релізи придумані не для збільшення зовнішніх посилань, але дають можливість їх отримати. До питання треба підходити акуратно. Наприклад, Google недавно ополчився на посилання з прес-релізів. Слід добре продумати стратегію.

Підбиваючи підсумки

У поточних умовах на ринку пошукового просування, перш за все, я рекомендую використовувати стандартні способи збільшення кількості зовнішніх посилань. Особливу увагу зверніть на покупні посилання і статейний маркетинг . Обов'язково постарайтеся потрапити в Яндекс.Каталог і DMOZ . «Прогін» по каталогах і обміном користуйтеся як вторинними методами, але з рахунків не скидайте. Що стосується контенту, це в першу чергу питання внутрішньої, а потім вже зовнішньої оптимізації.
Нестандартні способи використовуйте по можливості і при чіткій впевненості, що вони спрацюють. Деякі з них досить ефективні. Наприклад, проведення конкурсів або прес-релізи. Тут на перше місце виходить навіть не стільки просування в пошукових системах, скільки залучення трафіку. В цілому нестандартні способи отримання зовнішніх посилань можна придумувати до нескінченності. Питання в тому, чи розташовуєте ви потрібними ресурсами для їх ефективної реалізації?

Микола Александров, маркетолог веб-студії «Старт»

Навіщо збільшувати кількість зовнішніх посилань?
Чому важлива якість посилань?
Навіщо збільшувати кількість зовнішніх посилань?
Чому важлива якість посилань?
Які посилання краще купувати?
Але тут постають інші проблеми - як проконтролювати чесність партнера по обміну і де взяти час, щоб зв'язатися з власниками сотень або навіть тисяч сайтів?
Питання в тому, чи розташовуєте ви потрібними ресурсами для їх ефективної реалізації?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: