Правильна перелінковка сторінок сайту на WordPress, Joomla ➔ схеми, внутрішньої, автоматичного і ручного від стократ

 1. Правильна внутрішня перелінковка сторінок сайту і Інтернет-магазину
 2. Схеми перелинковки сайту
 3. 2. Грамотна «кільцева» перелинковка.
 4. 3. Ієрархія.
 5. 4. І ще одна схема перелинковки - «карусель».
 6. Правильна перелінковка сторінок сайту
 7. Ручна перелинковка
 8. Автоматична внутрішня перелінковка
 9. Як зробити перелинковку сайту на популярних CMS
 10. Безкоштовні плагіни перелинковки для Wordpress
 11. Перелінковка сторінок на Joomla і Joomla 3
 12. Перелінковка інтернет-магазину на OpenCart
 13. підсумок

ЗМІСТ

Схеми перелинковки сайту

1. «Зоряна» перелинковка.

2. «Кільцева» перелинковка.

3. Ієрархія.

4. І ще одна схема - «карусель».

Правильна перелінковка сторінок сайту

Ручна перелинковка

Автоматична внутрішня перелінковка

Як зробити перелинковку сайту на популярних CMS

Безкоштовні плагіни для Wordpress

Перелінковка сторінок на Joomla

Перелінковка інтернет-магазину на OpenCart

підсумок

Правильна внутрішня перелінковка сторінок сайту і Інтернет-магазину

Внутрішня перелінковка є величезною павутину посилань між сторінками сайту. Саме слово «перелинковка» утворилося від слова «link» (в перекладі з англ. - «посилання»). Грамотна перелінковка сторінок сайту і Інтернет-магазину гарантовано матиме великий вплив на ранжування в пошукових системах як окремих документів, так і сайту в цілому.

Навігація

Найпростішим прикладом внутрішньої перелинковки сайту є його навігація. Пошуковим системам вона допомагає в індексуванні, а користувачам - в пошуку необхідної інформації. Навігація повинна бути складена таким чином, щоб кожна сторінка була не далі, ніж через 3 кліка від Головної. Зрозуміло, є і винятки з цього правила. Наприклад, якщо на сайті мільйон документів, то кліків може бути і 4, і навіть 5.

Якщо на сайті є сторінки, на які через навігацію потрапити нереально - це погано.

Якщо на сайті є сторінки, на які через навігацію потрапити нереально - це погано

Існує безліч способів скоротити число кліків для доступу до потрібної сторінки. Можна використовувати html-карти сайтів, хмари тегів, «хлібні крихти», а також скористатися спеціальними скриптами.

розподіл ваги

Отже, у Вас вже є зібране семантичне ядро , Причому вже кластерізованний, тобто пошукові запити вже розподілені по просуваються сторінок. Тепер необхідно приблизно те ж саме зробити і з посиланнями.

Для розподілу ваги ключових слів можна:

 • Скористатися спеціальними скриптами або плагінами
 • Зробити ручну перелинковку самостійно (для невеликих сайтів)

Щоб було простіше зрозуміти, про що йде мова, розглянемо декілька простих схем.

Схеми перелинковки сайту

1. «Зоряна» перелинковка.

Її суть в тому, що одна сторінка посилається на всі інші. Тобто якщо сторінок 5, то з кожної сторінки йде 4 посилання.

В цьому випадку всі сторінки мають однаковий «вага». Такий спосіб ефективний для невеликих сайтів (візитки, портфоліо і т.д.)

2. Грамотна «кільцева» перелинковка.

Теж «старий дідівський метод», «класика жанру», кому як завгодно. Тобто кожна зі сторінок має 2 витікаючі посилання: одна на «наступну по колу» сторінку, а друга - на більш пріоритетну по просуванню сторінку (наприклад, на головну сторінку сайту).

У підсумку виходить додаткова «страховка» на той випадок, якщо одна зі сторінок даної схеми все-таки вилетіла з індексу.

Кільце, до речі, може бути і багаторівневим:

Кільце, до речі, може бути і багаторівневим:

По суті це страховка до страховки, а в якості бонусу - передача більшої кількості ваги.

3. Ієрархія.

По суті, в даній схемі просто вибудовується структура, що нагадує прогресію.

Це дуже ефективна схема перелинковки внутрішніх сторінок, за винятком одного мінуса: якщо з індексу вилітає хоча б одна сторінка - чекайте просадки позицій і по іншим «учасникам схеми».

Але є і не менш жирний плюс - за такою схемою можна просувати кілька «основних» сторінок:

Але є і не менш жирний плюс - за такою схемою можна просувати кілька «основних» сторінок:

Як правило, дана схема реалізується за допомогою скриптів.

4. І ще одна схема перелинковки - «карусель».

Працює вона дуже просто. Якщо на сайті 5 сторінок, то перші 4 посилаються на п'яту, а п'ята - на перші 4. Це теж досить елементарна схема. Її основний мінус - дуже велике «скупчення» посилань на одну і ту ж сторінку. Тому такі посилання повинні оформлятися «природними» анкорами (щоб не отримати санкції з боку пошукових систем). Ще один мінус полягає в тому, що з усіх посилань, що йдуть на одну і ту ж сторінку, пошукові системи будуть вважати тільки одну. Тобто з 100500 посилань прямий вплив на просування сайту в пошукових системах надає тільки одна. Саме тому така схема використовується тільки з однією метою - для позитивних поведінкових факторів з боку користувачів, тобто щоб користувачі «гуляли» по сайту і активно вивчали розміщені на ньому матеріали.

Існують і більш складні схеми перелинковки, однак, більшість з них заточене під «спеціальні» завдання.

Правильна перелінковка сторінок сайту

Якщо правильно і грамотно зробити перелинковку на сайті, то Ви автоматично отримуєте наступні переваги:

 • Підвищення релевантності сторінок сайту в пошукових системах, тобто кожне посилання є додатковим «сигналом» для пошукового робота;
 • Збільшення статичного «ваги» сторінок (він теж грає велику роль в ранжуванні);
 • Прискорення індексації нових сторінок сайту, тому що пошукові роботи дуже люблять «гуляти» по посиланнях, відповідно, знайти «нові смаколики» роботу буде простіше (навіть якщо з якихось причин адреса сторінки відсутня в xml-карті сайту);
 • Нехай і невелика, але захист від копіювання інформації з сайту, тому що в основному текст тирять разом з усіма посиланнями.
 • Підвищення юзабіліті, тобто Ви полегшуєте користувачеві завдання з пошуку потрібної інформації на сайті.

Крім внутрішньої перелинковки сторінок існує ще й зовнішня. У чому різниця - Ви вже й самі здогадалися: внутрішня проводиться ВСЕРЕДИНІ сайту, а зовнішня - МІЖ сайтами.

Ручна перелинковка

Ручна перелинковка

У перелинковке немає нічого складного - просто в нових матеріалах посилаєтеся на старі, згадка яких в даному контексті є доречним. Якщо робити таку перелинковку вручну, то буде потрібно досить багато сил і часу для її повної реалізації (чим більше сайт - тим більше трудовитрат). Однак, вона дає дуже потужний і довгостроковий ефект в плані оптимізації.

Автоматична внутрішня перелінковка

На те вона і «автоматична», тому що реалізовується за допомогою скриптів і спеціального програмного забезпечення. Тобто вебмастер просто задає певні параметри роботи ПО або скриптів, а потім періодично перевіряє чи все працює так, як треба. Основний мінус в тому, що вона працює не завжди «як треба», що може негативно позначитися на ранжуванні і активності користувачів.

Основні види автоматичної перелинковки:

1. HTML-карта сайту. Вона просто зобов'язана бути на кожному сайті. Грамотно складена HTML-карта сайту дозволить користувачеві швидко зорієнтуватися в пошуках потрібної сторінки. Також вона дозволяє правильно розподіляти параметр PR (індекс цитування Google), ну а як бонус - посилання на карту сайту можна вмонтувати в шаблон 404 сторінки. Тобто HTML-карта сайту якщо і не допоможе, то як мінімум не зашкодить. Нижче наведені 2 приклади реалізації такої карти.

Якщо сайт дуже великий, то допускається зробити HTML-карту по кожному розділу, а потім скласти HTML-карту HTML-карт. Однак, так майже ніхто і ніколи не робить.

2. Блок «Схожі статті».

Найелементарніший спосіб внутрішньої перелинковки. Тобто на кожній сторінці під статтею робиться окремий блок, в якому розміщується 3-4 посилання на статті. Вони можуть бути як схожого змісту, так і «продовженням історії». Саме таким чином і накручуються (точніше - генеруються) позитивні поведінкові фактори, які мають прямий вплив на ранжування сайту і, як наслідок, на позиції в пошуковій видачі.

Реалізовується така перелінковка за допомогою плагінів, які пишуться під кожен движок індивідуально. Єдиний мінус такого підходу - серйозно підвищується навантаження на сервера. Як наслідок, збільшується час завантаження сайту, а також в процесі завантаження можуть виникати помилки 4xx і 5xx серії.

Як наслідок, збільшується час завантаження сайту, а також в процесі завантаження можуть виникати помилки 4xx і 5xx серії

3. Генерування контекстних посилань - тобто посилання закріплюються прямо в тексті статті.

4. Так звані «хлібні крихти» - вони показують користувачеві, наскільки він «далеко пішов» від головної сторінки. Тобто там є посилання на головну, посилання на розділ, посилання на підрозділ, посилання на підрозділ підрозділу і т.д. Це робиться для того, щоб спростити користувачеві навігацію по сайту. Дані посилання також добре індексуються.

Як зробити перелинковку сайту на популярних CMS

Ну а тепер переходимо до того, як реалізувати перелинковку на різних движках.

Безкоштовні плагіни перелинковки для Wordpress

1. WordPress Related Posts

З його допомогою організується перелинковка Wordpress через блок «Схожі статті». Можна виводити зі слайдами, текстом, або і з тим і іншим. Можна задати параметри виведення «схожих статей», а якщо їх немає - виведення випадкових, або найпопулярніших статей. Також можна налаштувати їх кількість в блоці. Зазвичай вистачає штуки 3-4.

Зазвичай вистачає штуки 3-4

Якщо це і не найпопулярніший плагін для перелінковки на Wordpress, то як мінімум один з них.

2. Yet Another Related Posts

Аналогічний попередньому, але набагато просунуті. При пошуку схожих статей він аналізує категорію, в якій розміщена стаття, теги документа, і навіть заголовки і текст цілком. Це найправильніший підхід. Користуватися ним трохи складніше, ніж попереднім, але і ефекту можна домогтися набагато більшого - досить просто правильно налаштувати «Критерії схожості».

Ще одна цікава фішка плагіна - виведення блоку «Схожі статті» через віджет в сайдбарі.

3. Breadcrumb Navigation XT

Якщо знаєте англійську мову хоча б на рівні шкільної програми, то Ви вже й самі здогадалися, що його пряме призначення - навігаційні «хлібні крихти». Єдиний мінус даного плагіна полягає у відсутності будь-яких стилів оформлення. Однак, якщо Ви розбираєтеся в коді, то цей мінус можна дуже легко обійти самостійної налаштуванням стилів.

Однак, якщо Ви розбираєтеся в коді, то цей мінус можна дуже легко обійти самостійної налаштуванням стилів

Перелінковка сторінок на Joomla і Joomla 3

На движку Joomla перелинковка організовується в основному цими трьома плагінами:

1. mod_related_items (Матеріали - Пов'язані матеріали). Даний плагін призначений для формування блоку «Схожі новини». І якщо у випадку з WordPress плагіни треба завантажувати та встановлювати, то з Joomla (точніше - з цим плагіном для Joomla і Joomla 3) все ще простіше - він встановлений в движок за замовчуванням. Його треба просто включити і вказати місце збереження блоку. Підбір статей здійснюється шляхом зчитування ключових слів з відповідного поля. Для кожної статті їх треба прописувати індивідуально (це єдиний мінус плагіна).

Для кожної статті їх треба прописувати індивідуально (це єдиний мінус плагіна)

2. mod_breadcrumbs (Навігатор сайту). Плагін для «хлібних крихт». Теж встановлений в движок за замовчуванням. Все що потрібно - активувати його і вибрати розташування «хлібних крихт». Як правило, під «шапкою», але над H1. Налаштовується настільки швидко і просто, що навіть немає сенсу про це розповідати.

Налаштовується настільки швидко і просто, що навіть немає сенсу про це розповідати

3. mod_latestnews (Матеріали - Останні новини). Аналогічний першому, але виводить в блок не схожі новини, а останні. Тобто налаштовувати взагалі нічого не потрібно.

Даний плагін найкраще використовувати на новинних сайтах, оскільки:

 • у матеріалів є «термін придатності», тому свіжі матеріали завжди будуть залучати більше уваги, ніж схожі;
 • свіжі матеріали будуть швидше індексуватися пошуковими системами;
 • збільшиться загальна кількість внутрішніх посилань і покращиться навігація по сайту.

Плагін так само є встановленим в Joomla. Все що потрібно - включити його, а потім вибрати місце розташування блоку свіжих новин.

Налаштувань тут вкрай мало:

 • кількість «свіжих новин» (зазвичай - 5 штук);
 • в якому порядку вони будуть виводитися;
 • сторінки, на яких цей блок взагалі буде.

І все.

Тобто Joomla Вам відразу дає все необхідне для грамотної організації внутрішньої перелинковки. Нехтувати ними не потрібно, тому що від цього залежать поведінкові фактори, юзабіліті і, як наслідок, позиції сайту в пошуковій видачі.

Перелінковка інтернет-магазину на OpenCart

Парадокс, але тут з перелінковкою все ще простіше, ніж в Joomla, тому що в OpenCart вона включена за замовчуванням і здійснюється за допомогою плагіна «SEO генератор перелинковки». Перелінковка на OpenCart здійснюється між сторінками і товарами. Тут можна керувати заповненням схожих, пов'язаних і / або супутніх товарів. Єдиний мінус даного плагіна полягає в тому, що в ньому досить складно розібратися (в порівнянні з тими, про які вже розказано). Однак, цей мінус компенсується жирний плюс, тому що вручну додавати товари для перелинковки вже не буде потрібно.

підсумок

Грамотна внутрішня перелінковка сайту і сторінок - одна з найважливіших «багатоходівок» з просування сайтів в пошукових системах. Прямого впливу на позиції в пошуковій видачі вона майже не робить, проте, при правильному підході і грамотної реалізації, потужно впливає на поведінкові показники, які є одним з основних чинників ранжирування сайту і, як наслідок, на позиції. Сподіваємося, дана стаття розкрила тему про те, як правильно робити перелинковку для сайту на Bitrix (Бітрікс), Joomla, WordPress, OpenCart та іншим CMS. Підписуйтесь на наші новини!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: