Системи водяного охолодження для сучасного комп'ютера.

Вигуки про те, що «час настільних ПК пішло» мало-помалу сходять «нанівець» Вигуки про те, що «час настільних ПК пішло» мало-помалу сходять «нанівець». У широкі верстви громадськості поступово повертається розуміння, що смартфони та планшети, незважаючи на своє зручність і зовнішню привабливість, зовсім не можуть забезпечити вирішення всього спектру комп'ютерних завдань. Там де потрібна висока продуктивність, альтернативи десктопних комп'ютерів просто немає. Навіть ноутбуки високого рівня не в змозі змагатися з настільними ПК. І тому, там, де не потрібна мобільність, але потрібен високий рівень швидкодії, десктоп є найкраще рішення.

Серцем комп'ютера можна, без сумнівів, вважати центральний процесор. Центральні процесори сучасних десктопних комп'ютерів - це дуже потужні кремнієві чіпи, які мають в своєму складі дуже багато мікросхем (транзисторів). В даний час рахунок йде вже на мільярди. В процесі навантаження такі чіпи сильно розігріваються і вимагають серйозного охолодження. Без охолодження сучасний процесор працювати просто не зможе, тому системам охолодження процесорів, так, в общем-то, і будь-яких інших компонентів ПК (наприклад, відеокарти), приділяється дуже велика увага.

Традиційним охолодженням для процесора, було, залишається, і ще довго буде таким, повітряне охолодження. Принцип його роботи досить простий - тепло від працюючого процесора передається на радіатор, який і розсіює його в навколишнє середовище. Для поліпшення теплообміну, повітряні кулери (пристрої охолодження) забезпечуються вентиляторами - активне повітряне охолодження. Однак міць і тепловиділення сучасних ЦПУ (ЦПУ - центральний процесорний пристрій) такі, що для того, щоб повітряний кулер справлявся зі своїм завданням, потрібно вдаватися до значних хитрощів. Сучасні повітряні кулери мають просто величезну площу розсіювання - близько кількох тисяч ( «найкрутіші» моделі - більше десятка тисяч) квадратних сантиметрів, крім того вони забезпечуються вже не одним, а двома і навіть трьома вентиляторами. Але навіть ці хитрощі не завжди здатні допомогти в повній мірі охолодити запал сучасного ЦПУ.

Альтернативою повітряному охолодженню стало охолодження водяне. І це зрозуміло. Теплоємність води набагато вище, ніж теплоємність повітря, тому «остудити» процесор водою набагато простіше. Але і тут не все так гладко. Водяні системи охолодження складні, а тому досить дорогі. Топова СВО (система водяного охолодження) найчастіше коштує дорожче системного блоку середньої руки. До того ж грамотно змонтувати та налаштувати СВО, так, щоб потім не було неприємних сюрпризів у вигляді протікання і виходу з ладу дорогих компонентів ПК, під силу лише досвідченому в таких справах користувачеві.

Як же бути, якщо хочеться мати ефективну і безшумну систему охолодження ЦПУ і немає можливості витрачатися на дорогущую СВО?
Вихід є. З деяких пір фірми, що спеціалізуються на випуску систем охолодження для персональних комп'ютерів приступили до випуску так званих необслуговуваних, або як їх ще називають, замкнутих систем водяного охолодження.

Що вони з себе представляють?
Замкнута СВО це повністю зібрана і заправлена ​​в заводських умовах система водяного охолодження, що не потребує будь-якого втручання в своє внутрішнє пристрій. Монтаж такої СВО дуже простий і можна порівняти з установкою звичайного повітряного кулера.

Які переваги дає застосування такої системи охолодження?
Давайте розглянемо це з позицій порівняння з повітряними системами охолодження.
Повітряний кулер високу ефективність має значні масу і габарити, що в першу чергу ускладнює його сумісність з материнськими платами і комп'ютерними корпусами - простіше кажучи, ви далеко не завжди зможете встановити подібний кулер в свій комп'ютер. До того ж, велика маса (деякі топові кулери в зборі досягають ваги до півтора кілограмів) і особливості конструкції призводять до того, що зростає навантаження на материнську плату, що, в общем-то, небажано. Замкнута СВО не має таких недоліків. Блок, який встановлюється на процесор, має скромні габарити і не створює вигинається навантаження на «материнку».
Наступне. Вентилятори повітряного кулера проганяють через його радіатор велика кількість повітря, пил з якого осідає на пластини радіатора, ускладнюючи теплообмін. Це призводить до необхідності регулярної очищення кулера від пилу , А процедура такого очищення далеко не завжди проста, знову ж через габаритності і складності конструкції радіатора. Замкнута СВО так само має в своєму складі радіатор, що обдувається вентиляторами (в цьому радіаторі остигає вода, яка забрала тепло у процесора), проте конструкція цього радіатора зазвичай набагато простіше, габарити менше, розташовується він в більш доступному місці, до того ж для обдування використовуються менш спритні вентилятори. Все це робить очистку радіатора СВО простіше, і виробляти її потрібно рідше.
Далі. Шум. Чим продуктивніше комп'ютер, тим більше шуму виробляє його система охолодження, і повітряні системи тут, безсумнівно, лідирують. В тому сенсі, що виробляють набагато більше шуму, ніж водяні. Замкнені СВО успадкували це властивість від своїх старших побратимів. Шелест їх низько оборотних вентиляторів непорівнянний з шумом потужних повітряних кулерів.
І останнє. Ефективність. Звичайно, замкнутим СВО дуже далеко до збірних систем водяного охолодження, з потужними помпами і великими радіаторами. За допомогою замкнутої СВО ви не досягнете рекордних показників розгону процесора, але ці системи дадуть вам можливість ніколи не згадувати про перегрів ЦПУ при розумно високий рівень його продуктивності. А бонусом до цього буде невисока ціна (практично порівнянна з вартістю дорогого повітряного кулера), тиша і відсутність необхідності регулярної продувки системного блоку за допомогою пилососа.

Як же бути, якщо хочеться мати ефективну і безшумну систему охолодження ЦПУ і немає можливості витрачатися на дорогущую СВО?
Що вони з себе представляють?
Які переваги дає застосування такої системи охолодження?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: