Захищаємо текст і картинки на сайті від копіювання

 1. зміст:
 2. Захищаємо текст від копіювання
 3. 1. Додаємо скрипт, який дозволить виділяти і копіювати текст
 4. 2. Запобігаємо копіювання в CSS
 5. 3. Згадуємо себе в тексті
 6. 4. Створюємо контрольний анкор-лист
 7. 5. Посилання на свій сайт
 8. 6. Прискорюємо індексацію за допомогою соціальних сигналів
 9. 7. Пінгуем веб-сторінки
 10. 8. Кросспостінг
 11. 9. Вказуємо авторство в Google+
 12. 10. Оригінальні тексти «Яндекса»
 13. Захищаємо зображення від копіювання
 14. 1. Можна деактивувати цю функцію збереження картинок
 15. 2. Нанесення «водяних знаків»
 16. 2.1. Image Watermark
 17. 2.2. NextGEN Gallery
 18. 2.3. Visual Watermark
 19. 3. Пошук ваших зображень на інших сайтах
 20. замість висновку
 21. З любов'ю,

Копіювання і незаконне поширення авторського контенту (текстів та зображень) на інших сайтах приносить чимало головного болю власникам інтернет-ресурсів. Причому від подібних дій часто страждають саме першоджерела. Давайте ж дізнаємося, як захистити контент сайту від копіювання.

зміст:

Захищаємо текст від копіювання

 1. Додаємо скрипт, який дозволить виділяти і копіювати текст
 2. Запобігаємо копіювання в CSS
 3. Згадуємо себе в тексті
 4. Створюємо контрольний анкор-лист
 5. Посилання на свій сайт
 6. Прискорюємо індексацію за допомогою соціальних сигналів
 7. Пінгуем веб-сторінки
 8. кросспостінг
 9. Вказуємо авторство в Google+
 10. Оригінальні тексти «Яндекса»

Захищаємо зображення від копіювання

 1. Можна деактивувати цю функцію збереження картинок
 2. Нанесення «водяних знаків»

2.1. Image Watermark

2.2. NextGEN Gallery

2.3. Visual Watermark

 1. Пошук ваших зображень на інших сайтах

замість висновку

Захищаємо текст від копіювання

Відомо, що пошукові системи постійно моніторять якість і унікальність контенту, розміщеного на присутніх у видачі веб-сторінках. Проте, нерідко єдиним методом виявлення першоджерела того чи іншого матеріалу є швидкість його індексації сторінки пошуковою системою. Іншими словами, хто раніше встав, того і тапки. І це - не найприємніша новина для власників сайтів.

Подібний метод визначення першоджерел має істотний недолік: якщо ви завантажте на сайт унікальну статтю, а інший користувач просто скопіює її і викладе на своєму ресурсі (сторінки якого індексуються швидше), то в пошуковій видачі погіршаться позиції саме вашого сайту. Більш того, ваша унікальна стаття буде вважатися вкраденої з сайту, на якому вона була проіндексована швидше.

Більш того, ваша унікальна стаття буде вважатися вкраденої з сайту, на якому вона була проіндексована швидше

Зараз ми розглянемо, як захистити сайт від копіювання іншими користувачами і зробити процес копипаста ваших авторських матеріалів безглуздим.

1. Додаємо скрипт, який дозволить виділяти і копіювати текст

Цей метод досить простий. Все, що від вас вимагається - додати спеціальний фрагмент js-коду в код сторінок з вашими авторськими статтями. Виглядає він так:

<script type = "text / javascript">

document.ondragstart = noselect;

document.onselectstart = noselect;

document.oncontextmenu = noselect;

function noselect () {return false;}

</ script>

Друга і третя рядки коду забороняють копіювання фрагментів статті та їх виділення відповідно. Крім цього, в четвертому рядку ми забороняємо відвідувачам відкривати контекстне меню, клікаючи правою кнопкою мишки на сторінці. Недосвідчений користувач навряд чи зможе обійти подібні обмеження.

Подібний метод боротьби з копіюванням - не панацея від усіх бід, він має і явні недоліки:

 1. Знижується юзабіліті вашого сайту. Звичайні користувачі часто зберігають на комп'ютер замітки з корисною інформацією або пересилають якісь фрагменти тексту друзям в соцмережах. Тепер же вони зробити цього не зможуть. У кращому випадку, ваш сайт викличе у них роздратування, в гіршому - вони перестануть його відвідувати.
 2. Більш-менш досвідченого користувача таким методом не зупинити: при необхідності він зможе відкрити вихідний код веб-сторінки за допомогою клавіш або меню браузера, після чого скопіює всю необхідну йому інформацію.
 3. Якщо в браузері відключено виконання js-сценаріїв, цей скрипт виявиться марним.

2. Запобігаємо копіювання в CSS

Альтернатива попереднього методу - привласнити контейнера, в якому укладено ваш авторський текст, клас noselect. Зробити це можна за допомогою наступного фрагмента коду:

<style type = "text / css»>

.noselect {

-moz-user-select: none;

-webkit-user-select: none;

-ms-user-select: none;

-o-user-select: none;

user-select: none;

}

</ style>

</ style>

Наскільки ефективним є цей метод? По суті, його єдина відмінність від попереднього полягає в тому, що відключити його за допомогою функціоналу браузера набагато важче. На жаль, досвідченому користувачеві він також не завадить, так як захистити код сайту від копіювання з нього інформації подібним методом можна.

3. Згадуємо себе в тексті

Кілька разів згадавши себе в різних ділянках тексту, ви змусите копіпастеров, бажаючих вкрасти його, витрачати час і сили на його читання і видалення згадок. Якщо ж людина не помітить ці вставки і викладе статтю без змін на своєму сайті - прочитали її користувачі зрозуміють, що мають справу не з першоджерелом.

4. Створюємо контрольний анкор-лист

Створивши анкор-лист з унікальних фрагментів тексту (довжина будь-якого з них не повинна перевищувати 100 знаків), ви змусите пошукових роботів визначити цей матеріал, як першоджерело. Цей спосіб ефективний і сприяє практично миттєвої індексації статті. На жаль, використовувати його для великої кількості завантажуваних матеріалів нераціонально: мало того що вам доведеться всюди проставляти посилання (досить трудомісткий процес сам по собі), так їх ще й доведеться оплачувати. А якщо ви захочете змінити текст, потрібно буде виправляти і посилання.

5. Посилання на свій сайт

Цей метод ефективний для захисту матеріалу від автоматичного копіювання всілякими роботами. Скопійований текст з посиланнями на ваш сайт дозволить пошуковим системам визначити в якості першоджерела саме його. Одна з різновидів цього способу захисту - перелинковка ресурсу (проставлення в статтях посилань на інші статті з того ж сайту).

6. Прискорюємо індексацію за допомогою соціальних сигналів

Якщо ваші статтям даються «лайки» і «репости» в соцмережі, вони краще котируються пошуковими роботами. При цьому роботи індексують їх в кілька разів швидше.

Такий захист фактично ідеальна для захисту від копіювання описів товарів на сторінках інтернет-магазинів. Безумовний лідер в швидкості індексування - Twitter.

7. Пінгуем веб-сторінки

Пінгування - один з методів значно зменшити час індексації веб-сторінки. Суть методу полягає в моментальному повідомленні пошукових систем про публікацію нового тексту.

За схожим принципом працює інструмент «перевірка URL» в панелі вебмастера «Яндекс». Однак він менш ефективний в порівнянні зі спеціальними «пінгаторамі». Один з кращих сервісів в цій категорії - Feed Burner PingShot, повідомляє Google про вихід нових статей в RSS миттєво. Правда, з його налаштуванням доведеться повозитися.

Відзначимо, що для популярних CMS (WordPress, Joomla !, Drupal і т. Д.) Існує безліч спеціальних плагінів або модулів, пінг нові матеріали.

8. Кросспостінг

Кросспостінг називають розміщення коротких анонсів статей на чужих ресурсах. Кросспостінг необов'язково виконувати вручну - існує ряд програм для автоматизації цього процесу. Ті ж «Пістон Постер» або Best Persons дозволяють за допомогою одного кліка постити анонси нових текстів в будь соцмережі або платформи блогів. Розміщувати анонси на ваші статті можна і на новинних ресурсах, тематика яких близька вашому сайту.

9. Вказуємо авторство в Google+

Ви шукаєте простий і ефективний метод, як захистити текст від копіювання на сайті? Пам'ятайте, що будь-який створений документ можна пов'язати зі своїм профілем в Google+. У разі знаходження плагіату пошукові роботи визначать саме ваш текст, як першоджерело. Ще один момент: поряд з «прив'язаними» статтями висвічується аватарка автора.

Якщо ви плануєте застосувати цей спосіб захисту, пам'ятайте про наступні нюанси:

 • У публікованих текстах потрібно обов'язково вказувати себе, як автора - причому, не нік або псевдонім, а реальні ім'я і прізвище.
 • На веб-сторінках, яким ви бажаєте присвоїти авторство, повинні бути присутніми посилання на ваш аккаунт в Google+.
 • У розділі налаштувань профілю потрібно проставляти гіперпосилання на сам ресурс і сторінки, автором яких ви є.

10. Оригінальні тексти «Яндекса»

Оригінальні тексти «Яндекса»

У «Яндексі» захистити авторські матеріали ще простіше, ніж в Google. Вам потрібно просто перейти в розділ «вміст сайту» вебмастера. Там ви побачите інструмент захисту вмісту, який має назву «оригінальні тексти». Після публікації кожної унікальної статті досить просто додавати її в цю вкладку. Надалі пошуковик буде враховувати ваше авторство при формуванні пошукової видачі.

Захищаємо зображення від копіювання

Чи варто дивуватися, що в країні, в якій піратський контент користується в десятки разів більшою популярністю, ніж ліцензійний, ніхто не звертає увагу на авторські права? Використання чужих зображень у нас ще більш поширене, ніж плагіат текстів. Чи можна як-небудь з цим боротися? Безумовно, необхідно дати користувачам зрозуміти, що ви забороняєте копіювати фото без відповідного дозволу. Мовляв, милуйтеся ними на здоров'я, проставляйте «лайки», але не поширюйте їх на своїх сайтах.

Якщо ви не знаєте, як захистити фотографії на сайті від копіювання, можете вибрати один з трьох шляхів:

 1. Утруднити збереження зображень з браузера.
 2. Нанести на них унікальний «водяний знак».
 3. Шукати користувачів, незаконно поширюють ваші картинки і вживати необхідних заходів.

Тепер - детальніше.

1. Можна деактивувати цю функцію збереження картинок

Для збереження картинки з сайту переважна більшість користувачів клацають на неї правою кнопкою мишки і вибирають в випадаючому меню пункт «Зберегти» або копіюють посилання на неї для відкриття в іншому вікні. Отже, якщо при натисканні на зображення правою кнопкою мишки контекстне меню не з'явиться, 95% користувачів не зможуть зберегти картинку.

Про кнопці PrtScr і можливості скопіювати посилання на зображення з коду сторінки багато хто не знає. А навіть ті, хто знає, навряд чи стануть морочитися над цим, адже куди простіше і швидше знайти в мережі альтернативу вашій картинці.

Отже, відмовитися від показу меню для всіх графічних файлів на вашому сайті можна за допомогою плагіна NoRightClickImagesPlugin або його аналогів.

Плагін Photo Protect працює за іншим принципом. Він захищає ваші зображення «прихованим щитом». Цей «щит» непомітний, при цьому він однаково добре дає собі раду і на ПК, і на мобільних гаджетах. Контекстне меню при кліці на зображенні з'явиться, проте зберегти її користувач не зможе: замість фотографії на жорсткому диску з'явиться порожній файл. Збереження захищеного зображення призводить до такого результату:

Збереження захищеного зображення призводить до такого результату:

2. Нанесення «водяних знаків»

Додавання на фото видимих ​​«водяних знаків» - продуктивний і простий метод боротьби з любителями використовувати авторські зображення. Правильно проставлені водяні знаки непросто видалити зі знімка.

Що саме вказувати на водяному знаку - вирішувати вам. Наприклад, ви можете нанести на картинку коротку інформацію із зазначенням авторства. Також це можуть бути ваші прізвище та ім'я, логотип або адресу веб-ресурсу. Жителям США в цьому плані простіше: авторські права на зображення з написами типу © 2016 <Name Surname> там охороняються законодавством. Видалення ж подібного водяного знака загрожує серйозним штрафом - по $ 2500 за кожну вкрадену картинку.

Видалення ж подібного водяного знака загрожує серйозним штрафом - по $ 2500 за кожну вкрадену картинку

2.1. Image Watermark

Цей плагін - зручний інструмент для постановки водяних знаків на зображення, що завантажуються на ваш ресурс.

Для початку роботи Image Watermark потрібно встановити і активувати. Далі відкрийте меню «Параметри» і виберіть пункт Watermark. Будуть доступні різні варіанти розміру і розміщення водяних знаків. Виберіть оптимальний варіант.

При необхідності за допомогою цього плагіна можна також заборонити перетягування картинки і відображення контекстного меню при натисканні на неї правою кнопкою мишки.

Мінусів у Image Watermark небагато. Головний з них - плагін може генерувати водяні знаки тільки на підставі вже існуючих зображень. Це означає, що вам доведеться самостійно створювати в Photoshop водяний знак з прозорим фоном, зберігати його в форматі PNG і завантажувати в програму.

Ще один недолік полягає в тому, що в Image Watermark немає зображення без раніше нанесених водяних знаків. Тобто відкотити зміни, якщо вас раптом не влаштує результат, не вийде. Тому для виявлення оптимального розміру і розташування водяного знака доведеться поекспериментувати, кожен раз завантажуючи одну і ту ж картинку, а потім порівнюючи результати.

2.2. NextGEN Gallery

Ще один хороший плагін для нанесення водяних знаків - NextGEN Gallery. Найкраще свідчення його популярності - 14 мільйонів скачувань: набагато більше, ніж у аналогічних програм. NextGEN Gallery може наносити на картинки і текстові, і графічні позначки та дозволяє вибрати для них будь-який пункт.

На жаль, як і Image Watermark, цей плагін має істотний недолік: відкотити результат обробки не вийде. При попередньому ж перегляді водяні знаки часто виглядають більшими, ніж потім виходять. Крім цього, NextGEN Gallery працює лише з галереями знімків.

2.3. Visual Watermark

Чи вважаєте плагіни для роботи з водяними знаками не дуже зручними? Тоді можете встановити на ПК додаток Visual Watermark. У цій програмі є десятки шаблонів водяних знаків (і текстові, і графіка), підтримуються сотні різних шрифтів. Ви можете задавати яке завгодно положення водяних знаків, просто перетягуючи їх в бажане місце і навіть повертаючи. Доступне регулювання прозорості відбитків. Програма може змінювати розміри картинок і перейменовувати їх в одиночному або пакетному режимах.

3. Пошук ваших зображень на інших сайтах

Є й кардинально інший підхід до проблеми копіювання зображень. Замість того, щоб намагатися запобігти копіювання, ви знаходите свої картинки в інтернеті і пропонуєте власникам відповідних ресурсів видалити їх або купити право на їх використання. Можете навіть пригрозити судом і штрафами.

Як дізнатися, на яких сайтах розміщені ваші фото? Якщо зображень трохи, можна скористатися пошуком картинок в «Гуглі». Перетягніть знімок в рядок пошуку, і пошуковик покаже всі сайти, на яких він використовується.

Однак якщо у вас сотні авторських зображень, такий метод буде вкрай незручним. В такому разі скористайтеся спеціалізованими сервісами. Можемо порекомендувати PixID і Digimarc. Принцип роботи цих програм відрізняється.

PixID має власну базу даних картинок (як у «Гугла»), а для пошуку в ньому використовується технологія розпізнавання фотографій. При цьому даний сервіс може знаходити сотні картинок одночасно.

При цьому даний сервіс може знаходити сотні картинок одночасно

Сервіс Digimarc шукає фотографії за допомогою іншої технології. Він знаходить зображення, в які попередньо були впроваджені невидимі водяні знаки, а потім порівнює їх з вашими картинками. Якщо вони схожі, на панелі управління вашого ресурсу відображається відповідне повідомлення.

замість висновку

Почнемо з зображень. Мабуть, найефективнішим методом захисту авторських фото від використання на інших сайтах є нанесення унікальних водяних знаків (особливо, якщо ставити їх в місцях, звідки їх важко видалити). Будь-який поважаючий себе сайт не стане використовувати картинки з подібними оцінками, тим самим рекламуючи ваш ресурс і дискредитуючи свій. Водяний знак - стовідсотковий доказ вашого авторства і вагомий аргумент в спірних ситуаціях.

Тепер про тексти. Так як захистити інформацію на сайті від копіювання на 100% за допомогою якогось одного способу не можна, рекомендуємо використовувати застосовувати відразу кілька методів з перерахованих в першому розділі. Тим самим ви істотно ускладніть життя любителям чужих статей і змусите їх, як мінімум, рерайтити ваш текст. Адже інакше незаконне використання ваших матеріалів іншими сайтами призведе до їх падіння в пошуковій видачі або потрапляння в бан-список. Найефективніші методи захисту текстів на сайті - максимальне прискорення індексування нових сторінок пошуковими роботами і збільшення «трастовості» сайту.

 • вкажи при реєстрації промокод: БЛОГ і отримай 15 безкоштовних лидов для тесту.
 • Розкажи мені про результат і я розповім про твою компанії в нашому блозі і соцмережах!

Пиши нам у соціальних мережах:

Пиши нам у соціальних мережах:

З любов'ю,

команда Callbackhunter

Чи можна як-небудь з цим боротися?
Як дізнатися, на яких сайтах розміщені ваші фото?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: