мобілізація, порядку, заклик - Мобілізація в Україні - Владислав Селезньов - Україна - Київ

Напередодні Нового року киянам почали приходити повістки, з наказом з'явиться в районні військові комісаріати. Це досить несподівано, враховуючи, що осінній призов на військову службу вже закінчився, а сьома хвиля мобілізації офіційно не оголошена.

"Обозреватель" розбирався в ситуації.

Киянин Сергій Л. продемонстрував нашому виданню корінець з підписом начальника військового комісаріату Подільського району, де значилося, що якщо він не з'явиться в зазначений термін, то буде притягнутий до відповідальності.

"З якого дива без оголошення мобілізації військкомати почали вручати повістки? До того ж, який з мене військовослужбовець, якщо я інвалід: у мене великі проблеми зі слухом", - розповів "Обозревателю" молода людина.

Військкомати: ми уточнюємо дані

У Генеральному штабі Збройних сил України визнали, що військкомати дійсно почали розносити повістки, однак це не має ніякого відношення ні до заклику, ні до мобілізації.

"Вручення повісток - планова робота районних військових комісаріатів, вона спрямована на те, щоб вести облік військовозобов'язаних. Це необхідно для уточнення соціально-демографічних даних і перевірки громадян на наявність законних підстав для отримання відстрочки", - розповів "Обозревателю" спікер Генерального штабу збройних сил Україна Владислав Селезньов.

За його словами, оновити дані про призовників необхідно в зв'язку зі створенням всеукраїнської бази електронного обліку військовозобов'язаних, роботи по якій посилено ведуться, однак необхідно дочекатися результатів голосування депутатів Верховної Ради.

Додамо, що створення електронного реєстру військовозобов'язаних, за словами самих військових, полегшить держорганам пошук тих, хто ухиляється в разі, якщо до цієї бази матимуть доступ багато держструктури, в тому числі прикордонники, митники, поліція.

Краще не бігати

Якщо громадянин отримав повістку, йому необхідно прийти до військкомату, адреса якого вказана в корінці, захопивши з собою документи, які підтверджують його право на отримання відстрочки під час мобілізації. Працівники військкомату вносять відповідні зміни в його облікову картку, і він повертається додому.

Якщо документів на відстрочку немає, все одно необхідно прийти для перевірки всіх даних, щоб в майбутньому уникнути казусів, подібних до тих, коли порядку передають інвалідам (як Сергію Л.) або людям, яких вже немає в живих. Справа в тому, що у військкоматах про останні захворюваннях могли не знати, так як відповідні структури з якихось причин не передали документи про статус інваліда військкомам. Те ж стосується померлої людини, документи якого могли не дійти до військкомату, в результаті чого родичі отримують повістку на ім'я покійного.

"Щоб ці непорозуміння закрити, громадянину або його родичам, необхідно з'явитися до військкомату для процедури зняття з обліку", - розповів Селезньов.

У Генштабі зазначили, що повідомленням громадян про прибуття до військкомату повинні займатися органи місцевого самоврядування. Вважається, що людина отримала повістку, коли розписався на корінці, який потім прикладається до особової справи громадянина.

Як відрізнити фальшиву повістку від справжньої

Може статися, що жартома або злого умислу вам в поштову скриньку хтось кине фальшиву повістку, яку перед цим відредагували на комп'ютері і роздрукували. Відрізнити справжню порядку від "липи" допоможе наявність мокрої печатки. Все друку зроблені за єдиним зразком із зазначенням конкретного комісаріату.

Також на порядку повинні бути вказані ім'я та прізвище одержувача, адреса, за якою необхідно прибути, і підпис начальника військкомату.

Як повідомляв "Обозреватель", нерідко за допомогою повісток під час мобілізації, намагаються прибрати активістів , Які виступають проти місцевої влади або представників бізнес структур.

Ти ще не читаєш наш Telegram ? А дарма! підписуйся

Quot;З якого дива без оголошення мобілізації військкомати почали вручати повістки?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: