Миротворці ООН повинні замінити російські війська на Донбасі - Волкер

Спецпредставник США вважає, що прогрес у врегулюванні конфлікту на сході України залежить від президента РФ Володимира Путіна. Спецпредставник США вважає, що прогрес у врегулюванні конфлікту на сході України залежить від президента РФ Володимира Путіна

Курт Волкер / REUTERS

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер підкреслює, що миротворчі сили Організації Об'єднаних Націй повинні замінити російські війська на Донбасі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час телефонної прес-брифінгу для журналістів, організованого з Брюсселя.

"Я думаю, що найважливіше для Путіна - що європейці хочуть бачити світ в Україні, вони хочуть бачити, що територія України відновлена, вони хочуть бачити впровадження Мінських угод. І це все в руках Росії. Нам потрібно, щоб Росія втілила це в життя ", - сказав Волкер.

Він сказав, що рішення про зміну поведінки Росії залежить від Путіна.

"І це важливо для президента Путіна теж. Якщо він хоче відновити міцні відносини з Європою, і якщо він хоче скасування санкцій, введених через бойові дій на сході України, він повинен діяти, щоб врегулювати конфлікт", - заявив Волкер.

При цьому він підкреслив, що в Європі спостерігається значний рівень підтримки розміщення миротворчих сил ООН під егідою ООН. "І якщо президент Путін серйозно погодиться на таку силу, не просто на захист спостерігачів на лінії розмежування, але на справжню миротворчу силу - я думаю, що ми зможемо побачити певний значний прогрес. Я думаю, що це головне повідомлення для президента Путіна", - підкреслив Волкер.

При цьому він сказав, що не має ніякої офіційної інформації від Кремля про те, чи залишиться на посаді представника Росії на переговорах щодо України помічник президента Росії Владислав Сурков.

"Росія повинна прийняти основне рішення, щоб встановити мир на сході України. Забрати свої війська і дозволити, щоб миротворча сила з мандатом ООН замінила їх. Я думаю, це є найкращим очікуванням, яке є. Тому ми будемо робити все можливе, щоб зберігати канали і діалог відкритим. Ми хочемо це врегулювати ", - сказав Волкер .

Як повідомляв УНІАН, на минулому тижні Волкер підкреслив, що Російська Федерація повинна серйозно поставитися до пропозицій США, Франції і Німеччини щодо розміщення миротворчих сил Організації Об'єднаних Націй на Донбасі.

Він уточнив, що миротворча місія ООН повинна забезпечити мир на Донбасі, забезпечити безпеку і створити умови, при яких Мінські угоди будуть повністю реалізовані.

Читайте також Волкер розповів про відсутність прогресу в питанні звільнення українських заручників

"Коли Росія буде готова розмовляти про це - ми готові будемо зустрітися, і ця зустріч може бути з паном Сурковим, з яким я зустрічався багато разів, або з тим, кого Росія призначить", - заявив спецпредставник США і зазначив, що "важливо тримати двері відкритими для врегулювання ".

Також він нагадав про відмінності в пропозиціях Росії і країн Заходу щодо миротворчої місії ООН на Донбасі.

"Російська пропозиція, зроблена в минулому році в вересні, дуже відрізняється від того, що ми запропонували. Пропозиція Росії про розміщення миротворців або сил захисту ООН тільки уздовж лінії розмежування тільки розділить територію", - заявив Волкер.

"Альтернатива, яку Сполучені Штати, Франція і Німеччина запропонували і сформулювали для Росії, полягає в тому, щоб миротворча сила за мандатом ООН була б відповідальною за безпеку на всій території (Донбасу), і в тому числі включала контроль над українською стороною українсько-російської міжнародно визнаною кордону ", - підкреслив Волкер.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: