Що трапиться, якщо Земля перестане обертатися навколо своєї осі

  1. Реалії: моментальний ефект
  2. Майбутнє: повільно, але вірно

Людство застане руйнівні зміни, тільки якщо Земля припинить обертатися навколо своєї осі поступово. Якщо ж зупинка трапиться раптово, то ми, перед тим як зникнути, навіть не встигнемо зрозуміти, що саме сталося.

Якщо ж зупинка трапиться раптово, то ми, перед тим як зникнути, навіть не встигнемо зрозуміти, що саме сталося

Реалії: моментальний ефект

Швидкість обертання нашої планети 1670 км / год, тому при зупинці все, що не вмуровано в гірські породи - тварин, людей, дерева, будівлі, - просто знесе з поверхні Землі. Крім того, океани за інерцією продовжать обертатися, так що рідкісних вижили щасливчиків накриє гігантським цунамі. Також саме зіткнення викличе численні землетруси і виверження.

День і ніч

Добу на планеті будуть тривати 365 днів. На одній половині Землі майже півроку буде світити сонце і стояти нестерпна спека, а на інший встановиться майже шестимісячна холодна ніч. «Майже» - через те, що між зимової ночі і літнім днем ​​будуть короткі періоди сутінків.

Вода і суша

Зараз відцентрові сили сплющують Землю біля полюсів і створюють «горб» на екваторі - діаметр планети там на 43 км більше, ніж біля полюсів. Без обертання «горб» зникне і океани стекут до полюсів. На планеті залишиться один гігантський континент і дві шапки з океанів.

Схід і захід

Сонце cейчас встає на сході і сідає на заході. Це відбувається через те, що Земля обертається навколо своєї осі зі сходу на захід. Якщо планета зупиниться, схід і захід будуть визначатися тільки її обертанням навколо Сонця; схід буде на заході, а захід - на сході.

Тварини і рослини

Велика частина тварин і рослин не зможе пристосуватися до різкої зміни умов і зникне. При цьому деякі види отримають перевагу, наприклад мешканці Антарктики, яким не звикати до піврічної ночі.

Канада і Антарктида

У процесі формування нової географії під воду підуть Антарктида, Гренландія, Канада, Сибір, вся Європа, частина Китаю і половина Нової Зеландії. Зате вздовж екватора до 30 градусів північної і південної широти з'являться рівнини і гірські хребти.

Поле і космос

Пропаде магнітне поле Землі, яке захищає планету від сонячного вітру - заряджених частинок, з величезною швидкістю мчать до планети від зірки, - і від високоенергетичних частинок з далекого космосу. Поле утворюється завдяки обертанню напіврідкого металевого ядра Землі. Воно породжує струми, які створюють магнітні поля. До речі, разом з магнітним полем зникнуть і полярні сяйва.

Вітру і клімат

В іншому температурному режимі вітру почнуть дути від екватора до полюсів, а не розподілятися паралельно екватору, як зараз. Через це зміняться клімат і морські течії, що спричинить глобальні перебудови, перш за все в морських екосистемах.

Частинки і підземелля

Вплив високоенергетичних космічних частинок смертельно для людини та інших живих істот. Людям доведеться перебратися під землю і там же вирощувати рослини і пасти худобу. Для прогулянок по поверхні потрібно буде надягати скафандр або захисний одяг.

Майбутнє: повільно, але вірно

До речі, Земля дійсно поступово уповільнює своє обертання. Через приливних сил між планетою і Місяцем (вони виникають через те, що ближні до Місяця ділянки Землі притягуються до неї сильніше далеких) кожні 100 років добу подовжуються на 1,5-2 мілісекунди. Через 140 мільйонів років в добі буде вже 25 годин. Втім, до повної зупинки Землі людство не доживе, так як приблизно через 5 мільярдів років Сонце перетвориться на червоного гіганта, збільшиться в розмірах і поглине нашу планету.

Ілюстрації: Ольга Дегтярьова

Матеріал опублікований в журналі «Навколо світу» № 5, травень 2014

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: