Земля обертається навколо своєї осі

  1. Лінійна і кутова швидкість обертання
  2. Чому день змінюється вночі
  3. Чому змінюються пори року

Наше планета перебуває в постійному русі, вона обертається навколо Сонця і своєї осі Наше планета перебуває в постійному русі, вона обертається навколо Сонця і своєї осі. Земна вісь - уявна лінія, проведена від Північного до Південного полюса (вони при обертанні залишаються без руху) під кутом в 66033ꞌ по відношенню до площини Землі. Люди не можуть помітити момент обертання, тому що всі предмети рухаються паралельно, їх швидкість така ж. Це виглядало б так само, як якщо б ми пливли на кораблі і не помічали рух предметів і об'єктів на ньому знаходяться.

Повний оберт навколо осі завершується протягом одних зоряної доби, що складаються з 23 годин 56 хвилин і 4 секунд. За цей проміжок то одна, то інша сторона планети повертається до Сонця, отримуючи від нього різну кількість тепла і світла. Крім цього обертання Землі навколо осі впливає на її форму (плескаті полюса - результат обертання планети навколо осі) і на відхилення при русі тіл в горизонтальній площині (річки, течії і вітру Південної півкулі відхиляються вліво, Північного - вправо).

Лінійна і кутова швидкість обертання

Лінійна і кутова швидкість обертання

(Обертання Землі)

Лінійна швидкість обертання Землі навколо осі - 465 м / с або тисяча шістсот сімдесят чотири км / год в зоні екватора, у міру віддалення від нього швидкість поступово сповільнюється, на Північному і Південному полюсах вона дорівнює нулю. Наприклад, для громадян екваторіального міста Кіто (столиця Еквадору в Південній Америці) швидкість обертання якраз 465 м / с, а для москвичів, які живуть на 55-й паралелі на північ від екватора, - 260 м / с (майже в два рази менше) .

Щорічно швидкість обертання навколо осі знижується на 4 мілісекунди, що пов'язано з впливом Місяця на силу морських і океанічних відливів і припливів. Тяжіння Місяця «тягне» воду в напрямку, протилежному до осьового обертання Землі, утворюючи незначну силу тертя, що сповільнює швидкість обертання на 4 мілісекунди. Швидкість кутового обертання залишається скрізь однаковою, її значення - 15 градусів за годину.

Чому день змінюється вночі

Чому день змінюється вночі

(Зміна дня і ночі)

Час повного оберту Землі навколо осі - одні зоряна доба (23 години 56 хвилин 4 секунди), за цей часовий проміжок освітлена Сонцем сторона спочатку знаходиться «у владі» дня, тіньова - ночі, а потім навпаки.

Якщо Земля оберталася б по іншому і одна її сторона була постійно повернена до Сонця, то там би була висока температура (до 100 градусів Цельсія) і вся вода б випарувалася, на інший би стороні - навпаки лютували морози і вода перебувала під товстим шаром льоду. І перші, і другі умови були б неприйнятні для розвитку життя і існування людського виду.

Чому змінюються пори року

Чому змінюються пори року

(Зміна пір року на Землі)

Внаслідок того що вісь нахилена по відношенню до земної поверхні під певним кутом, її ділянки отримують в різний час різна кількість тепла і світла, що обумовлює зміну пір року. За астрономічним параметрам, необхідним для визначення пори року, за точку відліку беруть деякі моменти часу: для літа та зими це Дні сонцестояння (21 червня і 22 грудня), для весни та осені - Рівнодення (20 березня і 23 вересня). З вересня по березень Північна півкуля повернуто до Сонця меншу кількість часу і відповідно отримує менше тепла і світла, здрастуй зимушка-зима, Південна півкуля в цей час отримує багато тепла і світла, хай живе літо! Проходить 6 місяців і Земля переходить на протилежну точку своєї орбіти і вже Північна півкуля отримує більше тепла і світла, дні стають довшими, Сонце піднімається вище - настає літо.

Якби Земля була розташована по відношенню до Сонця виключно у вертикальному положенні, то пір року взагалі б не існувало, адже всі крапки на освітленій Сонцем половині отримували б однакове і рівномірну кількість тепла і світла.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: