Прем'єра вистави «П'ять вечорів»


6 березня 1959

Сенсацією театрального Ленінграда стала постановка камерної п'єси Володіна «П'ять вечорів». Прем'єра відбулася 6 березня 1959 року. Головний герой п'єси повертається до коханої жінки після довгої відсутності. Новизна полягала у відсутності пафосу: спектакль розповідав про життя звичайних людей, герої були показані з співчуттям і любов'ю.
Великий драматичний театр ім. М. Горького. Постановка Георгія Товстоногова. Ролі виконували: Тамара - Зінаїда Шарко, Ільїн - Юхим Копелян, Слава - Кирило Лавров, Катя - Людмила Макарова
«Літературна Росія» № 45-46 (2010) «Рівності не треба: Олександр Володін»: «Як згадувала актриса Зінаїда Шарко,« П'ять вечорів »знайшла завліт БДТ Діна Морісовна Шварц. Вона видряпувала її з Володіна «кігтями, щипцями, тому що він вважав, що п'єса дуже погана і самому Товстоногову давати таку недосконалу п'єсу не можна. {} П'єса з'явилася в театрі, і його запросили читати. Це був окремий спектакль. Зібралася трупа, природно, на чолі з Георгієм Олександровичем. І ось наш великий драматург-класик відкриває п'єсу і починає читати. Через кілька фраз він говорить: «Вибачте, там дуже бездарно написано. Я ось це виправлю і це виправлю ». Читає, читає далі - через кілька сторінок: «Ой, як це погано! Я ... я даю слово, що я це виправлю! »Ось так він прочитав всю п'єсу, вибачаючись за те, що вона погано написана. І «П'ять вечорів», і Саша Володін просто змінили все моє життя. Георгій Олександрович сказав йому: «Я поставлю п'єсу з чарами». Саша - він потім мені сам розповідав - не зрозумів: «З яким чарами? Де чари там? Комунальна квартира! »І тим не менше вийшло саме диво, спектакль, звичайно, був дивовижний».
Олена Горфункель «Три вечори в 2010-му»: «П'ять вечорів» - наче на зал обрушилася життя, пробивши до самої вулиці оксамитово-золочені зсередини стіни театру. Вистава БДТ став і класикою, і каноном. Хто не хотів би увійти в історію театру так, як увійшли в неї Зінаїда Шарко (Тамара), Юхим Копелян (Ільїн), Кирило Лавров (Слава) і Людмила Макарова (Катя)? До цього дня всі нові постановки «П'яти вечорів» співвідносяться зі спектаклем Товстоногова - ліричним, тихим, своєчасним, по-справжньому людяним, правдоподібним і поетичним. До цього дня фортеця товстоноговських «П'яти вечорів» ніким не взята.
«П'ять вечорів» в 1959 році були поставлені не тільки в БДТ. У Москві за цією п'єсою Олег Єфремов і Галина Волчек зробили спектакль в «Современнике».
«Современник». Постановка Олега Єфремова. Ролі виконували: Тамара - Лілія Толмачова, Ільїн - О. Єфремов, Інженер - Євген Євстигнєєв.
Лілія Толмачова: «Володін - поет простих речей»:
багато було розмов на цю тему, ми нічого не знали, що робиться в БДТ - але раптом! - чуємо в Москві, що Ленінград вражений, що народився геніальний спектакль. Але чим приголомшений і чому геніальний? Намагалися уявити собі, в чому перемога, трохи знаючи товстоноговських естетику. Думали, що Товстоногов бере проникненням в побут, абсолютною достовірністю, правдою почуттів. А Єфремов хотів довести, що він розуміє Володіна як ніхто.
- Ви пам'ятаєте день прем'єри?
- Це один з найяскравіших днів у моєму житті. Успіх у глядача був величезний! Здавалося, що ми переможці. Звучали гучні овації. Але ніколи від успіху Єфремов не впадав в оману. У нас було правило: кожен спектакль приймала трупа. Артисти сідали в коло і розбирали крок за кроком: що вдалося, а що ні. «П'ять вечорів» трупа прийняла «на ура». Всі говорили про постановку як про щастя. Я пам'ятаю, як підбігла до мене Людмила Іванова. У неї були нові сережки, вона їх стала знімати, щоб мені подарувати, але сережки зламалися, і Міла сказала: «Лілічко, я не знаю, що тобі віддати, я така щаслива, що я поруч з тобою!» Були такі захоплення ... Дуже багато говорили: «Яке щастя, що ви зробили цю виставу».Де чари там?
Хто не хотів би увійти в історію театру так, як увійшли в неї Зінаїда Шарко (Тамара), Юхим Копелян (Ільїн), Кирило Лавров (Слава) і Людмила Макарова (Катя)?
Але чим приголомшений і чому геніальний?
Ви пам'ятаєте день прем'єри?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: