НОУ ІНТУЇТ | лекція | Додавання відеофрагменту і його відтворення в ході презентації. Анімація об'єктів. Створення автоматичної презентації

 1. Пара слів про цифрове відео на ПК
 2. Частота кадрів
 3. глибина кольору
 4. екранне дозвіл
 5. Якість зображення
 6. стиснення відео
 7. Формати стисненого цифрового відео
 8. Додавання відеофрагменту і анімації в презентацію
 9. Додавання відеофрагменту в презентацію
 10. Приклад 7.1. Вставка посилання на відеофайл з веб-сайту

Анотація: Додавання відеофрагменту і анімації, створення ефекту анімації, перехід між слайдами, репетиція і запис тимчасових інтервалів показу слайдів.

Презентацію до даної лекції Ви можете завантажити Презентацію до даної лекції Ви можете завантажити  тут тут .

Пара слів про цифрове відео на ПК

При роботі з відео на комп'ютері дуже часто виникають питання, відповісти на які без спеціальних знань про основи відео на ПК просто неможливо. Тому перед тим, як ми будемо вставляти відеофрагменти в презентацію, давайте вивчимо деякі нові відеопонятія. Сьогодні у всіх сферах діяльності людини на зміну аналоговим сигналам приходять цифрові. Так, цифрове відео - термін, що позначає групу пристроїв, в яких відео сигнал записується і обробляється в цифровій формі. Комп'ютерне цифрове відео являє собою послідовність цифрових зображень і пов'язаний з ними звук, тобто мультимедіа.

Цифрове відео характеризується основними факторами:

 • Частотою кадрів (Frame Rate);
 • Глибиною кольору (Color Resolution);
 • Екранним дозвіл (Spatial Resolution).

Ці три терміни визначають якість відеозображення (Image Quality).

Розглянемо ці характеристики більш докладно.

Частота кадрів

Монітор комп'ютера для промальовування екрану використовує метод прогресивного сканування, при якому рядки кадру формуються послідовно, зверху вниз, а повний кадр промальовується 30 разів кожну секунду (при частоті оновлення екрану 60 Гц). Подивитися встановлену на вашу відеокарту частоту оновлення екрану (частоту кадрів ЕПТ монітора) можна, клацнувши на робочому столі правою кнопкою миші і виконавши команду Властивості - Параметри - Додатково - Адаптер. Наприклад, при встановленій по даному шляху частоті регенерації монітора 100 Гц промальовування зображень на екрані ПК відбувається з частотою кадрів (Frame Rate) 50 раз в секунду. Чим вище частота кадрів, тим менше оці помітно "моргання" монітора, тим краще для користувача ПК.

глибина кольору

Цей показник є комплексним і визначає кількість кольорів, що одночасно відображаються на екрані. Комп'ютери обробляють колір в RGB-форматі (червоний-зелений-синій), в той час як відео використовує й інші методи.

Для колірної моделі RGB зазвичай характерні наступні режими якості передачі кольору (глибини) кольору: 8 біт / піксель (256 кольорів), 16 біт / піксель (65,535 кольорів), 24 біт / піксель (16,7 млн. Квітів) і 32 біта (True Color - 16,7 мільйонів кольорів + альфа канал). Подивитися задану на вашу відеокарту глибину кольору можна, клацнувши на робочому столі правою кнопкою миші і виконавши команду Властивості | Параметри.

екранне дозвіл

Екранне дозвіл монітора комп'ютера це кількість точок, з яких складається зображення на екрані. Сьогодні монітори 17 дюймів зазвичай використовуються з дозволом в 1024x768 точок, тому можна припустити, що це і є комп'ютерний відеостандарт. Для монітора 19 дюймів оптимальне дозвіл екрана дорівнює величині 1280x1024 точок.

Якість зображення

Найбільш важлива характеристика цифрового відеосигналу - це якість відеозображення. Вимоги до якості залежать від конкретного завдання. Іноді досить, щоб картинка була розміром в чверть екрану з палітрою з 256-ти кольорів (8 біт), при швидкості відтворення 15 кадрів / сек. В інших випадках потрібно повноекранне відео (768 на 576) з палітрою в 16,7 млн. Квітів (24 біт) і повної кадрової розгорткою (25 або 30 кадрів / сек.). Очевидно, що чим вище частота кадрів, глибина кольору і дозвіл, тим якість цифрового зображення краще.

стиснення відео

Великий обсяг відеофайлів - одна з серйозних проблем, особливо, якщо таке відео передбачається розміщувати в Інтернет. Високоякісне відео без стиснення це такий потік інформації, який не тільки виходить за рамки пропускної здатності шини комп'ютера, але і моментально "з'їсть" будь-дисковий простір. Іноді для зменшення цього величезного обсягу даних до розумного рівня досить оптимізувати один з трьох перерахованих вище параметрів відеосигналу. Але частіше використовують спеціальні програми для стиснення відео (і аудіо), їх називають кодеками. Прикладом такої програми стиснення може служити, наприклад, програма - кодек для стиснення відео та аудіо DivX.

Різні варіанти стиснення працюють з коефіцієнтами стиснення. Так, для стиснення за алгоритмом MPEG стандартним вважається коефіцієнт стиснення 200: 1. І чим більше ступінь стиснення (компресія), тим гірше якість. Як правило, доводиться шукати компроміс між обсягом файлу і допустимої втратою якості зображення.

новий термін

Коефіцієнт стиснення - це цифрове вираження співвідношення між об'ємом стисненого і вихідного відеоматеріалу. Для прикладу, коефіцієнт 200: 1 означає, що якщо прийняти обсяг отриманого після компресії ролика за одиницю, то вихідний оригінал займав об'єм в 200 разів більший. Зазвичай, чим вище коефіцієнт стиснення, тим гірше якість відео.

Формати стисненого цифрового відео

Коротко зупинимося на форматах стиснення відеофайлів, що застосовуються в програмі PowerPoint 2010 ( табл. 7.1 ).

Таблиця 7.1. Формати відеофайлів, що застосовуються в презентаціях Формат файлу Розширення Додаткові відомості Файл Windows Media ASF Advanced Streaming Format (Формат вдосконалених потоків). У файлах цього формату зберігаються синхронізовані мультимедіа-дані, вони можуть використовуватися для збереження в мережі потоків відео- і аудіо, зображень та команд сценарію. Файл Windows Video AVI Audio Video Interleave (чергуються аудіо-відео) Це формат файлів мультимедіа для збереження звуку і зображення, що рухається в форматі файлів обміну ресурсами корпорації Майкрософт (Microsoft Resource Interchange File Format, RIFF). Це один з найбільш поширених форматів, оскільки в файлах AVI можна зберігати аудіо- і відеодані, стислі різними кодеками. Файли Movie MPG або MPEG Moving Picture Experts Group. Цей розвивається набір стандартів стиснення аудіо-та відео, розроблений групою Moving Picture Experts. Цей формат файлів був розроблений спеціально для використання в таких носіях як Video-CD і CD-i. Файли Windows Media Video WMV Windows Media Video У файлах цього формату аудіо- і відеодані стискаються за допомогою кодека. Windows Media Video, це сильно стислий формат, який займає мінімум місця на жорсткому диску комп'ютера.

Додавання відеофрагменту і анімації в презентацію

Відеофрагментом називається відеофайл з розширенням ASF, AVI, MPG (MPEG) або WMV. Зазвичай відеофрагмент включає мовний супровід, наприклад - промова керівника, який не може особисто бути присутнім на презентації. Відеофрагмент можна використовувати для демонстрації або навчання.

У презентаціях можна використовувати анімований файл формату GIF. Засіб "Кліп" пакета Microsoft Office розпізнає файли формату GIF як відео кліпи, однак вони не є цифровими відео файлами, тому не всі параметри цифрового відео застосовні до анімованим GIF-файл.

новий термін

GIF - формат графічних файлів з розширенням * .gif, який використовується для відображення в Інтернеті малюнків з індексованими набором кольорів. Підтримує до 256 кольорів і використовує стиснення без втрат, тобто стиснення файлу без втрати даних. Анімації формату GIF не є фільмами - вони тільки містять кілька зображень, які, змінюючи один одного, створюють ефект анімації.

Відеофрагменти і анімовані зображення формату GIF можна додавати на слайди з файлового архіву на комп'ютері, з організатора кліпів (Microsoft), з Інтернету або з локальної мережі. Щоб додати до презентації відеофрагмент або анімоване зображення формату GIF, вставте його на окремий слайд. Існує кілька способів запуску відтворення відеофрагменту або GIF-файлу:

 • автоматичне відтворення при показі слайда,
 • відтворення по клацанню миші,
 • відтворення із затримкою в відповідно до встановлених значеннями інтервалу часу.

Відеофрагмент також можна відтворювати при показі кількох слайдів або безперервно в ході всієї презентації. Можна також встановити деякі параметри відеофрагменту.

На відміну від зображень або малюнків, файли відеофрагментів завжди пов'язані з презентацією, а не впроваджені в неї. При вставці пов'язаного файлу додаток PowerPoint створює на нього посилання. Якщо потім файл відеофрагменту буде переміщений, PowerPoint не зможе знайти шлях до нього для відтворення. Щоб додаток PowerPoint могло завжди знайти шлях до файлів відеофрагменту, перш ніж вставити відеофрагментів в презентацію скопіюйте їх в ту ж папку, де знаходиться презентація - PowerPoint створить посилання і зможе завжди знайти відеофрагмент, якщо його файл залишається в папці презентації, навіть в разі копіювання або переміщення папки на інший комп'ютер. Щоб гарантувати збереження шляху до пов'язаних файлів презентації, можна скористатися засобом Упаковка для запису на компакт-диск. Це засіб копіює всі файли презентації в одне розташування (на компакт-диск або в папку) і автоматично оновлює посилання на файли відеофрагментів.

Додавання відеофрагменту в презентацію

У звичайному режимі перегляду натисніть на слайд, в який потрібно додати відеофрагмент або анімований GIF-файл. На вкладці Вставка в групі Мультимедіа клацніть на стрілку в розділі Відео ( Мал. 7.1 ).


Мал.7.1.

Вставка фільму в слайд

Далі клацніть на команді Відео з файлу, виберіть папку, в якій знаходиться файл, потім двічі клацніть файл, який потрібно додати ( Мал. 7.2 ).

Ви можете також вибрати відео з колекції, що поставляється разом з програмою. Для цього в групі Мультимедіа клацніть на команді Відео з організатора кліпів, виберіть потрібний кліп в області завдань, потім клацніть на ньому для додавання відео в слайд ( Мал. 7.3 ).


Мал.7.3.

Вставка GIF-файлу з організатора кліпів Примітка:

Насправді відеофайлами в організатора кліпів є анімаційний файли з розширенням * GIF.

Перед додаванням кліпу в презентацію його можна попередньо переглянути. В області завдань Кліп в поле Результати, в якому перераховані доступні кліпи, наведіть курсор миші на ескіз кліпу, клацніть відобразити стрілку і виберіть Перегляд і властивості ( Мал. 7.4 ).


Мал.7.4.

Вікно Перегляд і властивості

Приклад 7.1. Вставка посилання на відеофайл з веб-сайту

У PowerPoint 2010 можна створити посилання на відеофайл, завантажений на веб-сайт (наприклад, YouTube, hulu. Com, Ru.Tube і ін.) - Мал. 7.5 .

Примітка:

Чи не на всіх сайтах код відео дається в потрібному для PowerPoint вигляді. Для деяких відеороликів такий код не надається, тому створити на них посилання неможливо.

На вкладці Слайди виберіть слайд, на який необхідно додати відеофайл. У браузері відкрийте веб-сайт з відеофайлом, посилання на який потрібно створити. Знайдіть на веб-сайті потрібний відеоролик, а потім знайдіть і скопіюйте код впровадження - Мал. 7.6 .

У PowerPoint на вкладці Вставка в групі Мультимедіа клацніть стрілку під написом Відео та виберіть команду Вставка відео з веб-сайту. У діалоговому вікні Вставка відео з веб-сайту вставте код впровадження та натисніть на кнопку Вставити - Мал. 7.7 .


Мал.7.7.

Код відео вставляється в спеціальне вікно в PowerPoint

Результат показаний на Мал. 7.8 .

Порада

Якщо сайт пропонує кілька варіантів коду відео, то слід вибирати код плеєра ( Мал. 7.9 ).

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: