Періодичні видання в планшеті

Планшет - штука дуже корисна і потрібна Планшет - штука дуже корисна і потрібна. У мене з самого початку не виникло питання з серії "навіщо мені планшет, якщо у мене є ноутбук". Тому що це різні пристрої: і планшет потрібен, і ноутбук необхідний. (Принаймні, для моїх завдань: я знаю людей, які цілком спокійно обходяться одним планшетом.)

Тривалий час я з планшетом ( айпедов ) Практично не розлучався: читав на ньому книги, дивився серіали, читав RSS-потоки, ходив по сайтам, користувався різними додатками і сервісами.

Однак з появою в моєму житті смартфона з великим екраном частота використання планшета дуже сильно зменшилася, а потім і зовсім зійшла нанівець. Читати книги і RSS-потоки мені зручніше на смартфоні, використовувати по-швидкому всякі сервіси типу покупки авіаквитків, теж зручніше на смартфоні, по сайтам і соцмережах я ходжу на ПК, а дивитися відео, лежачи на дивані, особисто мені значно зручніше на ноутбуці, ніж на планшеті: ноутбук можна поставити поруч, поставити на коліна і не притримувати руками, під будь-яким кутом орієнтувати дисплей і так далі.

Був момент, коли я навіть подумав над тим, щоб взагалі продати свій iPad 3, тому що на біса йому лежати на полиці без діла? Однак я дуже швидко зрозумів, що продавати його зараз не буду ні в якому разі, причому тільки через одну-єдину функції.

Але спочатку - невелика передісторія ...

Ще з появою перших пристойних електронних рідерів я почав мріяти про те, що коли-небудь на ридерах з'являться періодичні видання: всякі щомісячні журнали і тижневики. Звичайно, я розумів, що в силу обмеженості можливостей електронного паперу ці видань не будуть повноцінними, але, може, думав я, технології розвинуться, вони зроблять кольоровий електронний папір, придумають, як там відтворювати відео, - в загальному, світле майбутнє повинно бути не за горами.

Але поки світле майбутнє не настало, мені доводилося виписувати паперові щомісячні та щотижневі видання, що мене страшенно дратувало: ну як можна читати аналогову літературу в наш цифровий вік? Ці журнали захаращують квартиру, їх вкрай незручно читати, в них ніколи не можна запам'ятати, де зупинився. Так, тижневики потім зручно використовувати в якості прокладки між воблою і столом, але я не п'ю стільки пива, щоб у мене виходило витратити навіть ті деякі тижневики, які я виписував.

Слава богу, для підписки на потрібні мені видання не доводилося ходити на пошту, щоб заповнити ці дурні квиточки. В Інтернеті знайшовся один сервіс (він начебто і зараз живої ), Через який можна було підписуватися, оплачуючи замовлення електронними грошима.

Так я і жив якийсь час: підписувався через Мережу, отримував видання на будинок, читав, складирував, потім викидав і мріяв про те, що коли-небудь, синку, це все буде цифровим.

З появою першого айпеда я стрепенувся. Навіщо рідер, відразу запитав я себе. Адже десятидюймовий екран планшета - ось підходяще засіб відображення періодичних видань. Відмінні кольору, швидке перегортання, підтримка будь-яких мультимедіа, включаючи відео, - що тут думати?

Так, звичайно, традиційні щомісячні видання, зверстані під формат, умовно кажучи, А4 (той же, наприклад, журнал Maxim), на екрані планшета виглядали замілко, і його статті доводилося масштабувати для читання, що не дуже зручно. А ось видання меншого формату (той же "МК-бульвар") вже і в повному форматі читалися без проблем. Я знаходив їх у PDF, завантажував в iBooks - так і читав. (Далі все зменшені скріншоти в статті - клікабельні.)

МК-бульвар в PDF
"МК-бульвар" в PDF

Однак це все було не дуже зручно і не дуже, скажімо так, коректно. Періодичні видання свої PDF спочатку не випускали, тому ентузіасти сканували журнали, переводили в PDF і поширювали через Інтернет. Так що подібний метод "підписки", по-перше, не дозволяв заплатити виданню за журнал (а я, зрозуміло, готовий був платити), по-друге, ви не могли знайти всі потрібні екземпляри, ну і, по-третє, там нерідко було не дуже гарна якість.

На якийсь час проблему дуже частково вдалося вирішити з появою сервісу Zinio . Це мультиплатформенний міжнародний сервіс, що пропонує легальну підписку на найрізноманітніші періодичні видання. Якісь видання при цьому через сервіс поширюються безкоштовно.

Коли я перший раз натрапив на Zinio, то подумав, що ось воно, здійснилося! Тому що тепер я спокійно можу офіційно підписатися, а журнали і тижневики до мене будуть приходити в верстці від самого видання - що ще, питається, потрібно?

Втім, коли я все це як слід повивчати, мій ентузіазм помітно вщух. Причому з кількох причин. По-перше, на Zinio був представлений явно маленький каталог видань (російських було взагалі кіт наплакав, та й зарубіжних - всього нічого). По-друге, куплені видання приходили в звичайному PDF, що не переформатованому під екран десятидюймового планшета. Так що якщо оригінальний журнал видавався, умовно, в форматі А4, то він саме в такий верстці і приходив. В результаті його доводилося не тільки читати виключно в альбомної орієнтації зі скроллингом, а й ще постійно масштабувати шматки статей. Що, м'яко скажемо, не дуже зручно. Точніше, сильно незручно.

До речі, за минулий час ситуація там мало змінилася. Я спеціально зайшов в каталог перед написанням цієї статті, і виявилося, що список видань як і раніше маленький, а PDF так і поширюється з паперового макету. Дурниця, коротше кажучи, користуватися цим практично неможливо.

Ось, для прикладу, розворот журналу альбомного формату.

Ось сторінка в портретної. Я взагалі читаю досить дрібний шрифт, але тут все одно доводиться збільшувати стовпці.

Ось так в Zinio виглядає журнал Esquire в альбомному режимі з рядком навігації по сторінках.

Ну і треба сказати, що, так як там звичайна журнальна верстка в PDF, все це дуже "важке", не надто швидко завантажується і часом перевертається з помітними затримками, що дратує.

Так що я погрався з цим Zinio, після чого забув про нього - незручно.

Якісь видавництва почали самостійно робити окремі програми зі своїми журналами для iOS і / або Android, але було зрозуміло, що це тупиковий шлях: і оболонку свою треба робити, і з електронної підпискою возитися.

Чергова надія на те, що в плані читання періодичних видань щось нарешті зміниться, у мене з'явилася з виходом 5-й версії операційної системи iOS . Тому що там було додано додаток "Кіоск", створене спеціально для покупки і читання періодичних видань.

Це було дуже правильне рішення, тому що, незважаючи на те що в iBooks теоретично можна було завантажувати періодику в PDF, зрозуміло, що для періодичних видань повинен бути якийсь свій власний формат, який використовує інтерактив і мультимедіа. "Кіоск" саме це і пропонував: доступ в магазин періодичних видань, де можна скачати безкоштовні журнали, купити окремі платні екземпляри або оформити підписку на періодику. Плюс в тому ж "кіоск" це все і читалося, причому дуже навіть зручно.

Спочатку в "кіоск" практично не було російських видань, які мене цікавили. Але минув час, видання поступово додавалися, ну і найголовніше - з'явилися два моїх улюблених видання про кіно, які я читаю: це Empire Russia і Total DVD . З періодики також додалися в якийсь момент "Вогник" і "Комерсант Гроші" , Які я намагаюся читати. Ну і підписався на "Караван історій" - я зовсім не фанат їх статей про західних знаменитостей (до того ж вони вже з гламурних "ми-ми-ми" стали скочуватися в якусь жовтизну) і двадцятих коханок наших медіазірок, але ось інтерв'ю з російськими акторами-режисерами бувають дуже непогані , а також трапляються цікаві статті про різні історичні постаті. Також сподобалося нове видання "Наука в фокусі" , Де популярною мовою розповідається про всяких наукових дослідженнях.

Причому в цифровому вигляді це все ще й помітно дешевше: наприклад, один номер "Каравану історій" в "кіоск" коштує 33 рубля, паперовий - 80 рублів.

Придбані видання в додатку Кіоск
Придбані видання в додатку "Кіоск"

Втім, щось я вже зарився в різних виданнях, а спочатку потрібно пояснити, в чому там суть. А суть полягає в тому, що всі видання в "кіоск" виготовляються спеціально під мультимедійну оболонку цього додатка. Звичайно, робляться вони по-різному: якщо видавництво не зациклюється на надання додаткових роликів, аудіо та інтерактиві, то його і не буде, але в основному видання все ж намагаються відповідати новому духу часу.

В результаті ви отримуєте не тупий і громіздкий PDF-макет, в який до того ж пхається мегатонна реклами зі звичайного видання (в глянцевих журналах), а дуже зручний для читання інтерактивний матеріал, в якому з'являються абсолютно чудові можливості: відмінна навігація по вмісту і анонсів , відеоролики, аудіоролики, інтерактивні довідки і так далі і тому подібне.

Ось, наприклад, стаття з вбудованим трейлером (рекламним роликом фільму).

А ось стаття з інтерактивним меню праворуч: натискаєте на картинку, лівіше з'являється інший трейлер. Крім того, знизу можна натискати на стрілки - буде змінюватися текст.

Також у багатьох виданнях робиться дуже зручна навігація, коли ви горизонтально переміщується по вмісту (статей), а вертикально - скролліруется читається стаття. Ось, наприклад, стаття з "Каравану історій".

В "кіоск" передбачений дуже зручний режим підписки. Ви можете оплатити конкретний випуск, придбати підписку на якийсь період (три місяці, півроку, рік, причому чим більше період, тим більша знижка на підписку). Також підписка може бути автоматично оновлювана, щоб ви не забивали собі голову її продовженням. Купівля, зрозуміло, проводиться через ваш Apple ID, ніякі додаткові кошти платежу не потрібні. Це дуже зручно.

Куплені видання завантажуються в айпед, і ви їх можете відкрити в будь-який момент. Якщо ви купуєте новий айпед або відновлюєте заводські настройки в старому, то досить залогінитися з вашим Apple ID: в цьому випадку куплені раніше видання можна буде закачати без будь-якої оплати. Також там буде кнопка "Відновити покупки".

Ось повний комплект всіх російськомовних видань, доступних на даний момент в магазині iTunes.

Ось повний комплект всіх російськомовних видань, доступних на даний момент в магазині iTunes

Видань всього 33. Але я дуже сподіваюся, що це поки. Видавці інших журналів-тижневиків напевно скоро збагнуть, що вони можуть значно розширити свою аудиторію, адже готувати спеціальний варіант під iPad (нехай навіть і без інтерактиву) - цим може займатися один-єдиний співробітник, а користувачів айпедов по Росії зараз налічується близько мільйона чоловік. Це непогана читацька аудиторія, чи не так? Зрозуміло, що далеко не всі відразу ж підпишуться на улюблений журнал або тижневик, але процес цей йде, все більше людей розуміють, що холодний цифровий журнал на порядок зручніше (та й дешевше) теплого аналогового паперового варіанту, та й квартиру не захаращує. А якщо буде потрібно газетний папір постелити на стіл під воблу - ну так в ящики кидають стільки безкоштовного паперового спаму, переводячи на нього зелені легені планети, що вже під воблу-то завжди знайдеться якась газетка.

Так ось, саме через "Кіоску" я різко передумав продавати свій айпед. Використовувати його навіть просто як читалку періодичних видань (не кажучи вже про польоти в якісь інші країни) настільки зручно і комфортно, що я його залишу тільки для цього.

Чому саме iPad? Та тому що під Android нічого схоже на "Кіоск" на даний момент немає, та й по чисто технічних причин (необхідність поєднання з різними видами планшетів) ще незрозуміло, коли взагалі буде. Є тільки Zinio, але це, як я вже говорив, зовсім не варіант.

І можу сказати, що вже майже збулася мрія ідіота - я давно чекав, що періодичні видання в кінці кінців стануть ось такими: цифровими, мультимедійними та інтерактивними, а я зможу на них з легкістю підписуватися в будь-яких формах.

Був момент, коли я навіть подумав над тим, щоб взагалі продати свій iPad 3, тому що на біса йому лежати на полиці без діла?
Але поки світле майбутнє не настало, мені доводилося виписувати паперові щомісячні та щотижневі видання, що мене страшенно дратувало: ну як можна читати аналогову літературу в наш цифровий вік?
Відмінні кольору, швидке перегортання, підтримка будь-яких мультимедіа, включаючи відео, - що тут думати?
Тому що тепер я спокійно можу офіційно підписатися, а журнали і тижневики до мене будуть приходити в верстці від самого видання - що ще, питається, потрібно?
Це непогана читацька аудиторія, чи не так?
Чому саме iPad?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: