Подання інформації в комп'ютері

  1. Якщо є сигнал - одиниця, якщо немає - нулик
  2. Що таке біт і що таке байт
  3. Кодування інформації навколо нас

Питання подання і кодування інформації в комп'ютері є дуже важливим питанням комп'ютерної грамотності.

зміст:
1. Є сигнал - одиниця, немає сигналу - нуль
2. Що значить біт і байт

3. Коротко про подання інформації в комп'ютері
4. Приклади кодування інформації, не пов'язані з комп'ютером

Приклади кодування інформації, не пов'язані з комп'ютером

Якщо є сигнал - одиниця, якщо немає - нулик

у статті «П'ять поколінь ЕОМ» перераховується елементна база комп'ютерів різних поколінь: електронні лампи, транзистори, мікросхеми. До сих пір нічого принципово нового не з'явилося.

Перераховані елементи чітко розпізнають тільки два стани: увімкнене, є сигнал чи ні сигналу. Для того щоб закодувати ці два стани, досить двох чисел: 0 (немає сигналу) і 1 (є сигнал).

Таким чином, за допомогою комбінації 0 і 1 комп'ютер (з першого покоління і по сей день) здатний сприймати будь-яку інформацію: тексти, формули, звуки і графіку.

Іншими словами, комп'ютери зазвичай працюють у двійковій системі числення, що складається з двох цифр 0 і 1. Всі необхідні перетворення (в звичну для нас форму або, навпаки, в двійкову систему числення) можуть виконати програми, що працюють на комп'ютері.

Звичайна для нас десяткова форма числення складається з десяти цифр: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. До речі, числа 10 в цьому списку немає: воно складається з 0 і 1 - чисел, що входять в десяткову систему числення.

Що таке біт і що таке байт

Один двійковий знак - 0 або 1 - називається біт (англ. Bit - скорочення від англійських слів binary digit, що означає двійкова цифра). Біт представляє найменшу одиницю інформації. Однак комп'ютер має справу не з окремими бітами, а з байтами.

Байт (англ. Byte) - число з восьми біт (різні комбінації з восьми нулів і одиниць). Байт є одиницею вимірювання інформації.

Послідовністю бітів можна закодувати текст, зображення, звук або будь-яку іншу інформацію. Такий спосіб подачі інформації називається двійковим кодуванням (binary encoding).

Щоб перевести в цифрову форму музичний звук, можна застосувати такий пристрій, як аналого-цифровий перетворювач. Він з вхідного звукового (аналогового) сигналу на виході дає послідовність байтів (цифровий сигнал).

Зворотній переклад можна зробити за допомогою іншого пристрою - цифро-аналогового перетворювача, і таким чином відтворити записану музику.

Насправді роль перетворювачів (аналого-цифрового і цифро-аналогового) виконують спеціальні комп'ютерні програми. Тому при використанні комп'ютера потреби в таких пристроях немає.

Схожим чином обробляється і текстова інформація. При введенні в комп'ютер кожна буква і кожен знак (цифри, знаки пунктуації, пробіл, математичні знаки та ін.) кодується, так щоб один символ займав 1 байт пам'яті (вісім біт, поєднання 8-й одиниць і нулів). А при виведенні на екран монітора або на принтер за цими байтам заново відтворюються відповідні зображення символів тексту, зрозумілі людині.

Зберегти можна не тільки текстову та звукову інформацію. У вигляді кодів зберігаються і зображення. Якщо подивитися на малюнок за допомогою збільшувального скла, то видно, що він складається з точок однакового розміру і різного кольору - це так званий растр.

Координати кожної точки можна запам'ятати у вигляді числа, колір точки - це ще одне число для подальшого кодування. Ці числа можуть зберігатися в пам'яті комп'ютера і передаватися на будь-які відстані. За ним комп'ютерні програми здатні відтворити малюнок на екрані монітора або надрукувати його на принтері. Зображення можна збільшити або зменшити, зробити темніше або світліше. Його можна повернути, нахилити, розтягнути.

Ми вважаємо, що на комп'ютері обробляється зображення. Але насправді комп'ютерні програми змінюють числа, якими окремі точки зображення представлені (точніше, збережені) в пам'яті комп'ютера.

Таким чином, комп'ютер може обробляти тільки інформацію, представлену в числовій формі. Вся інша інформація (звуки, зображення, показання приладів і т. Д.) Для обробки на комп'ютері повинна бути попередньо перетворена в числову форму за допомогою відповідних комп'ютерних програм.

Кодування інформації навколо нас

Кодування інформації - це доля не тільки комп'ютерної техніки. Ми дуже часто стикаємося з цим явищем, і, часом, цього зовсім не помічаємо.

Не так уже й давно ми користувалися телеграфом (ця послуга залишається і донині). При цьому текст, що відправляється кодується у вигляді послідовностей так званих «точок» (коротких сигналів) і «тире» (довгих сигналів), відправляється по дротах. На виході все це декодируется і друкується на стрічці.

Багато людей в недавньому минулому мали знати це кодування, звану інакше «Азбукою Морзе» по імені її винахідника.

У музиці інформація багато століть кодується за допомогою нотного запису (ноти). Математичні формули використовуються в математиці. У хімії застосовуються хімічні формули. Таких прикладів кодування інформації можна навести дуже багато.

У порівнянні з наведеними прикладами, кодування, що застосовується для комп'ютерів, виглядає набагато простіше, так як в ній використовуються тільки «нулі» і «одиниці».

Порівняльна простота кодування забезпечує все різноманіття представленої в комп'ютері інформації (від простих текстів до найскладніших графічних ігор і відеофільмів). Це обумовлено високою швидкодією комп'ютерів і їх здатністю до майже миттєвої обробці величезних масивів даних.

Додаткові матеріали:

1. Перевіряємо, кодує чи комп'ютер текст?

2. Кодування інформації кольорів

3. Дивимося на кодування кольору

3. Сповіщення Google Alerts - навіщо і як користуватися, приклади використання


Автор: Надія


Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: