Восьмикласник, який розробив чат-бот

Взяли інтерв'ю у Сєви Жидкова, восьмикласника з Удмуртії, який розробив «віртуального помічника» - чат-бота «Leonard».

Сева розповів про свій життєвий шлях і дав поради іншим початківцям програмістам.

Після публікації в ЗМІ з ним також зв'язалася компанія Mail.Ru Group - зараз вони обговорюють можливості співпраці.

- Здрастуй, Сева. Я поспілкувався з твоїм ботом, він дійсно дуже корисний. І сьогодні я б хотів поговорити докладніше про нього і про тебе, як про молодого представника IT-сфери. Ну що ж, почнемо. Сева, розкажи про себе, хто ти такий?
- Я Сева, школяр з Удмуртської республіки, маленького міста Воткинськ з населенням в 100 000 чоловік. Я займаюся програмуванням на Python вже півтора року, а в цілому програмую з 9 років. Зараз мені 14.

Розробку Леонарда почав кілька місяців тому, вона йшла з перемінним успіхом, знайти сили, сісти і допив до готового продукту я зміг вже в останні дні. Потім розповів про це ЗМІ, і у бота з'явилися перші користувачі.

- Дуже добре. Сева, скажи, якщо не секрет, скільки користувачів бот має на даний момент?
- У перший день ми пробили планку 1000 осіб, у другий день зацікавилося близько 500 чол, сьогодні ж близько 400. Цікаво, що близько 94% з них - в Telegram. ВКонтакте ж досить мало. По-перше, половина запитів блокуються через підозри на спам. По-друге, мені здається, користувачі ВКонтакте, на відміну від користувачів Telegram, просто не звикли до ботів.

- Бот був серйозним проектом або більше хобі?
- Досить складно відповісти, бо для мене програмування на даний момент хоч і основне заняття, а й хобі теж. Я займався цим останнім часом більш серйозно, так як хотів показати світу бота в кращій формі. Тобто останнім часом це був серйозний проект, до цього - хобі.

Тобто останнім часом це був серйозний проект, до цього - хобі

- Зрозуміло, які плани маєш надалі? Як плануєш розвивати проект?
- Планую створити екосистему телеграм-ботів, т. Е. Кілька ботів, які об'єднані в певну систему і можуть використовувати одні і ті ж дані про користувача.

Це дозволить зробити більш розумну систему, яка дозволить зручно працювати. Наприклад, пишеш боту з авіаквитками - інший тут же сам виводить інформацію по житлу в цьому місці.

- Досить амбітні плани, хочу сказати.
- Так, але думаю, якщо почати це з більш простих частин, на кшталт авіаквитків або пошуку житла, то це буде не так складно. Надалі можна буде зайнятися більш складними речами, наприклад, медициною або якимись професійними сферами.

- Добре. Скажи мені ось що. Тепер, після такого успіху, про твоє проект знають твої друзі, однокласники. Як вони до цього ставляться? Як ставляться вчителя в школі?
- Як до хобі. Позитивно. Пишаються, як і будь-якими іншими досягненнями учня.

- Ось деякі люди вважають, що твій вік насправді - просто піар, а в тіні - хтось серйозний. У тебе хтось із родичів програміст, я прав? Що взагалі думаєш про такі звинувачення?
- Повна маячня. Батьки якщо і допомагали, то хіба що настроєм, бот - виключно мій продукт, який я з перемінним успіхом робив останні кілька місяців. Тих, хто стверджує зворотне - потрібно ткнути в історію коммітов на GitHub. Досить нерозумно говорити, що цей продукт розробляв не я.

- Тобто бот Open Source? А чого не афішував? Я от не знав.
- Не думаю, що це варто завжди афішувати.

- Боїшся, що вкрадуть ідею і реалізацію?
- Ні, справа в тому, що я в поспіху його доробляв, і там є деякі нерівні моменти ...

- Соромно за код?
- Ага. * Сміється *

Насправді вихідні відкриті, і я задумував його таким спочатку, щоб його могли покращувати, але виявилося, що іншим код конкретно цього бота не потрібен.

- Дуже добре. А які ще у тебе в житті є великі досягнення? Якими не кожен може похвалитися.
- Хм, навіть не знаю. У цьому грудні я влаштувався на стажування в Медузу. Начебто це не так багато, але для мене це багато значить. Це моя перша справжня робота, мені сподобалося займатися реальними проектами і робити щось потрібне людям.

- Та сама Медуза? Та, що Meduza.io?
- Ага, та сама.

- Неймовірно, ну і як ти туди потрапив? Розкажи історію.
- Подумав, добре б позайматися чимось реальним, написав листа їм на пошту - запропонував свою кандидатуру на стажування. Написав, що я розробник і готовий виконувати якісь певні завдання. Мені тут же відповіли і запросили, дали завдання. Так процес і пішов.

- Виділено?
- Так.

- І зараз ти продовжуєш там працювати або стажування закінчилася?
- Останнім часом не працюю через зайнятість, іноді тільки виправляю старі баги.

- Добре. Таке питання: з країни виїхати хочеш? Тільки чесно.
- Так хочу. Мені цікаво було б працювати в Силіконовій долині. Незважаючи на те, що це місце в якості бажаного для переїзду вже заїжджене, я все одно думаю, що це буде дуже корисно для розвитку не тільки як розробника, а й підприємця.

- Врешті-решт, хто зараз не хоче в Долину? Гаразд, давай повернемося до твого більш раннього віку: як ти зрозумів, що хочеш стати програмістом?
- Якось в класі в 1-2 повертався зі школи і побачив оголошення про набір на курси інформатики, записав телефон і вже через тиждень почав їх відвідувати. Десь до 2 класу отримав базові знання, мені сподобалося, і я вирішив розвиватися далі. Повноцінних курсів або навчання IT ніколи не проходив.

- Сева, а в олімпіадах ти брав участь? Районних, обласних, міжнародних?
- Якщо чесно, великого успіху в олімпіадах зі спортивного програмування у мене не було. Зрозуміло, місто-то невеликий, так що муніципальний тур я вигравав, а далі не йшло.

Проте, я брав участь у змаганнях з розробки ПЗ, недавно ось переміг на Хакатони від GOTO з аналізу Big Data для школярів від 14 років. Це все проходило безпосередньо в Москві.

- Скажи, ось ти зараз в 8 класі, випускний не так вже й далеко. Де плануєш навчатися в подальшому? На твою думку, чи потрібно програмісту вищу освіту в принципі? Тому що судячи по твоїй ситуації - можна обійтися і без нього.
- Мені здається, однозначної відповіді на це питання дати неможливо хоча б тому, що програмісти бувають різні. Сам я після школи планую йти працювати, просто тому що хочу почати розвиватися в реальних компаніях, ну і, звичайно ж, окремо жити і самостійно заробляти. Іноді я думаю про те, що напевно, непогано було б вступити до ВНЗ, чисто для отримання якихось математичних знань. Але поки що доводиться самообучаться і в цій області. Проте, сам надходити не планую, але інших відмовляти не хочу.

- Думаю, передплатники помітять, що твій життєвий шлях вельми схожий на шлях великих людей, на кшталт Стіва Джобса, Марка Цукерберга або Білла Гейст. Як вважаєш ти сам?
- І Джобс, і Гейтс круті, але я наслідувати комусь не хочу, мені цікаво робити свої якісь продукти і я хочу подивитися, до чого це призведе. Надихав мене Марк Цукерберг.

- Мабуть, дивився «Соціальну мережу»?
- Звичайно. Гарне кіно.

джерело: Tproger

Сева, розкажи про себе, хто ти такий?
Сева, скажи, якщо не секрет, скільки користувачів бот має на даний момент?
Бот був серйозним проектом або більше хобі?
Зрозуміло, які плани маєш надалі?
Як плануєш розвивати проект?
Як вони до цього ставляться?
Як ставляться вчителя в школі?
У тебе хтось із родичів програміст, я прав?
Що взагалі думаєш про такі звинувачення?
А чого не афішував?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: