Як видалити файли без можливості відновлення

Бувають такі випадки, коли необхідно повністю і безповоротно видалити якусь інформацію Бувають такі випадки, коли необхідно повністю і безповоротно видалити якусь інформацію. Ось, наприклад, Ви вирішили продати свій комп'ютер. Звичайно, перед продажем повністю видаляєте особисту інформацію з жорсткого диска. Документи, програми, фотографії ... А деякі, напевно знають, що вилучену інформацію можна легко відновити. Але не всі здогадуються, що файли можна відновити навіть після проведення форматування диска. А Ви хочете, щоб робочі та особисті документи після продажу не потрапили в інші руки. Як видалити файли без можливості відновлення буде розказано в цій статті.

Коли Ви видаляєте якусь інформацію, то насправді видаляється не сама інформація, а тільки запис про нього в головній файловій таблиці жорсткого диска. І кластери, де знаходився сам файл, позначаються, як порожні, і можуть бути легко прочитані за допомогою спеціальних програм до тих пір, поки не будуть наново перезаписані. Але іноді буває, що навіть після перезапису кластерів, в них все ж зберігається інформація з записаного раніше файлу. Наведемо приклад. Новий файл розміром поступається старому файлу, і під час запису займає набагато менше кластерів. В результаті в останньому кластері залишиться якийсь фрагмент інформації з попереднього файлу.

Для повного видалення файлу без можливості відновлення так само не допоможе і форматування диска. Це пов'язано з тим, що під час проведення форматування диска, змінюється тільки структура зберігання інформації на диску, (сама файлова система), а дані (файли) зберігаються на тих же місцях в секторах жорсткого диска. Це означає, що всю інформацію можна легко відновити.

Для того, що б повністю видалити файл без можливості відновлення необхідно скористатися шредером. Напевно у більшості офісів стоять такі пристрої, які в народі називають «знищують паперу». Це пристрій і називається шредером. Але ні в якому разі не потрібно в нього засовувати жорсткий диск. Просто сучасні комп'ютерні шредери функціонують приблизно за тим же алгоритмом. Після їх використання файли і інформація в цілому не піддається подальшого прочитання.

Розглянемо способи повного видалення інформації. Існує три основних способи. Перший - це механічний. Це самий грубий і дорогий спосіб. Суть полягає в тому, що б нанести носію максимальні і незворотні механічні пошкодження. Наприклад, можна піддати носій інформації високій температурі або хімічним агресивних середовищ. Ідея цього способу наступна: має бути безповоротно зруйновано всі робочі поверхні пристрою пам'яті. Другий - апаратний. Необхідно піддати носій інформації впливу радіації (руйнування іонізуючим випромінюванням) або магнітного поля. Останній - це програмний, який являє собою самий гуманний спосіб. Для того, що б видалити файли без можливості відновлення проводиться багаторазова перезапис секторів інформаційного носія випадковими числами (ще це називають «заповненням цифровим шумом»).

У цій статті ми розглянули теоретичну частину, покрокову інструкцію про видалення інформації і даних без можливості відновлення Ви можете прочитати тут .

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: