Корисні можливості, заховані в Windows 7, 8 і 8.1

 1. зміст
 2. Віртуальні великодні яйця
 3. Командний центр: функції Windows в одному місці
 4. Прикріплення папок і значків на Початковий екран Windows 8
 5. Калькулятор: далеко не тільки прості арифметичні обчислення
 6. Відстеження проблем Windows за допомогою монітора стабільності
 7. Утиліта Powercfg, що відслідковує проблеми харчування ноутбука
 8. Віртуальний Wi-Fi в Windows 7 створює безкоштовну точку доступу

Windows - велика і складна операційна система. Але знання кількох прихованих функцій допоможе в питаннях продуктивності і управління системою

Але знання кількох прихованих функцій допоможе в питаннях продуктивності і управління системою

Автор: Майкл Ласки
Оригінал статті: Underused tools hiding in Windows 7 and 8
Переклад на російську мову: Олександр Рябов

Колись на зорі Windows, коли вона була простішою, програмісти заховали в цю ОС маленькі програми і функції - так звані великодні яйця - для кого-то, хто знайде.

Компанія Microsoft в кінцевому рахунку заборонила ці неофіційні аплети, але все ще існують деякі більш-менш приховані функції в Windows 7, 8, 8.1, які вони вважають корисними. Ось ті, що подобаються мені.

зміст

Віртуальні крашанки
Командний центр: всі функції Windows разом
Прикріплення папок і значків на Початковий екран Windows 8
Калькулятор: далеко не тільки прості арифметичні обчислення
Відстеження проблем Windows за допомогою монітора стабільності
Утиліта Powercfg, що відслідковує проблеми харчування ноутбука
Віртуальний Wi-Fi в Windows 7 створює безкоштовну точку доступу

Віртуальні великодні яйця

У Вікіпедії є хороший опис віртуальних крашанок . Якщо говорити коротко, то термін відноситься до прихованого тексту, повідомленнями, зображеннями і іншим бітам нестандартного матеріалу, вбудованого в усі види програмного забезпечення. Це може бути навіть маленької відеогрою, прихованої в серйозному додатку. Тим, хто з цим знаком, було забавно знаходити ці цифрові яйця. Ще на одній сторінці Вікіпедії ви знайдете список крашанок з продуктів Microsoft.

Компанія Microsoft заявила про заборону крашанок як про частину своєї політики безпечної розробки 2005 року (Trustworthy Computing). 21 жовтня 2005 у повідомленні блогу розробник Microsoft Ларрі Остерман приводив різні причини для заборони на неофіційний код в продуктах компанії. Але безпека була, швидше за все, головним побоюванням. Недокументований код в пасхальному яйці міг бути нешкідливим розвагою, але він міг також стати причиною іншим шкідливим в Windows або іншу програму Microsoft.

Великодні яйця і будь-який інший неофіційний код були остаточно усунені в Windows 7 (див. Малюнок 1). Незважаючи на це, все ще є деякі непомітні продуктивні штучки, що збереглися в Windows 7 і Windows 8.1, що активуються різними способами, такими як копання в меню або вирізання та вставка випадкових фраз. Ось деякі, які ховаються на видному місці.


Малюнок 1. Невеликий код JavaScript, як передбачається, запускає прихований симулятор польоту з пасхального яйця в оригінальній Windows 8 ( більш детально ), Але це повідомлення можна отримати і в Windows 7 і 8.1.

Командний центр: функції Windows в одному місці

Як же по суті недокументированная штучка, розроблена для ІТ-адміністраторів і зазвичай звана GodMode, стала так популярна в Інтернеті? Зрозуміло, підтекст кричущого назви викликав інтерес. Але саме цей єдиний список функцій інструментів Windows підкуповує більшість користувачів.

Неважливо, як ви назвете цю функцію, вона зручно об'єднує в одній папці
справжній пульт управління настроюються опцій і команд Windows. Ці 256 елементів (відсортовані по 45 категоріям) зазвичай приховані під рівнями меню Панелі Управління (Control Panel) або в підміню клацання правої кнопки миші - або в іншому випадку вбудовані в величезна кількість засобів адміністрування в Windows.

Щоб створити цю папку, виконайте нижченаведені дії:

 • Клацніть правою кнопкою миші на вільній ділянці робочого столу і виберіть Створити / Папку (New / Folder).
 • Дайте новій папці ім'я, яке ви хочете, поставте крапку, а потім відразу за ним введіть ланцюжок символів: {ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Наприклад, ім'я файлу могло бути чимось на зразок цього: Всі команди. {ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

 • Двічі клацніть папку, щоб відкрити її. Вона повинна містити більш ніж 250 функцій.

Малюнок 2. Деякі з більш ніж 250 команд Windows включені в так звану папку GodMode

Звичайно ж, будь-яку з цих функцій можна викликати з пошукової панелі Windows, але якщо ви не пригадуєте імені якоїсь певної функції, то цей метод дуже допоможе. Ваша нова «всекомандная» папка дозволить швидко знаходити необхідний інструмент і легко його запускати.

Прикріплення папок і значків на Початковий екран Windows 8

Як і багато закоренілі користувачі Windows, які звикли до клавіатури і миші, я рідко користуюся сучасним призначеним для користувача інтерфейсом Windows 8. Але початковий екран Windows 8 може бути хорошим місцем для організації папок і інших часто використовуваних елементів і додатків. Звичайно ж, в Windows 8.1 ви можете тепер прикріпити "рідні" додатка Windows 8 до панелі завдань на робочому столі, але це занадто обмежує вільний простір.

Таким чином, функція Закріпити на початковому екрані (Pin to Start), доступна по клацанню правою кнопкою на будь-якої папки або значку програми, може бути дуже корисна. Як приклад клацніть правою кнопкою миші вищезгадану папку «Усі команди» (GodMode), яку ви створили на Робочому столі Windows 8, і натисніть Закріпити на початковому екрані. Тепер ви знайдете на початковому екрані нову рухому плитку з написом «Все команди». Клацнувши плитку, ви відразу ж повернетеся на Робочий стіл, де буде відкрита папка «Всі команди» - немає ніякої необхідності захаращувати Робочий стіл або панель задач.

З цим пов'язаний прийом, про який часто забувають. Ви можете легко створювати ярлики на часто відвідувані веб-сайти, наприклад, якщо ви постійно відкриваєте сайт Comss.ru в своєму браузері. У настільній системі з великим подвійним екраном я в будь-який час можу залишити браузер відкритим, але на маленькому екрані ноутбука це не так просто. Після створення ярлика для Comss.ru більше не доводиться танцювати танго з трьома клацаннями для відкриття браузера, клацанням меню Вибране / Закладки (Favorites / Bookmark) і потім вибирати сайт зі списку.

Створити ярлик на веб-сайт просто: клацніть правою кнопкою миші де-небудь на робочому столі, виберіть Створити / Ярлик (New / Shortcut), і потім введіть адресу веб-сайту в поле розташування об'єкта. Натисніть Далі та надайте ярлику ім'я. Натисніть кнопку Готово, коли закінчите.
Слід мати на увазі, що ярлик може бути тільки на робочому столі. На відміну від програм, ярлики для веб-сайтів не можуть бути прикріплені до початкового екрану або панелі завдань (хоча, ярлики файлів, папок і веб-сайтів можуть бути прикріплені до асоційованим додатків, які прикріплені до панелі завдань).

Калькулятор: далеко не тільки прості арифметичні обчислення

Ще один недооцінюваний інструмент в Windows 7 і 8 - це, здавалося б, простий Калькулятор. Він робить набагато більше, ніж додає, віднімає, ділить і примножує; Microsoft фактично заховала багато розширені функції програми в меню Вид. Там ви знайдете опції для наукових, програмістів і статистичних операцій.

Ще менш відомо вікно конвертації одиниць, де є всі типи калькулятора (див. Малюнок 3). Ви можете виконати швидкі перетворення в 11 різних одиниць виміру, починаючи з вимірювання кутів і закінчуючи вагою або масою. Відповідне Обчислення дати (Date calculation) швидко видасть вам кількість днів або років / місяців / тижнів / днів між будь-якими двома календарними датами, починаючи з 1700 року.


Малюнок 3. Додаток Калькулятор, включене до складу Windows 7 і 8, дозволяє робити конвертацію одиниць і інші додаткові обчислення

Вибір опції Worksheets (Листи) дозволяє розраховувати іпотеку, оренду автомобіля і економію палива.

Відстеження проблем Windows за допомогою монітора стабільності

Коли зависає Windows або раптово припиняє працювати додаток, подія реєструється операційною системою. Такі збої буває важко усунути, але вбудований Монітор стабільності системи Windows (Reliability Monitor) може в цьому допомогти.

«Монітор стабільності системи» знаходиться в Центрі підтримки Windows, але найпростіший спосіб знайти його - через панель пошуку Windows. Він також входить в Центр підтримки «всекомандной» папки, яку ми розглянули раніше, але, що дивно, ви не знайдете його в папці засобів адміністрування Windows. Щоб запустити Монітор стабільності системи клацніть посилання Перегляд журналу надійності системи (View reliability history).


Малюнок 4. Перегляд журналу надійності системи

Після того, як ви клацнете посилання, з додатком буде потрібно кілька секунд або хвилин, щоб сформувати звіт. Потім він виведе на екран графік, який містить дати та шкалу стабільності від 1 до 10. Нижче графіка слід секція подробиць, що перераховує події, відмови, попередження і іншу інформацію, надану додатками і Windows. Стовпець «Дія» (Action) в списку деталей містить посилання на можливі рішення.

Ось реальний випадок. Після недавнього оновлення в моєму ноутбуці з Windows 8.1 продовжували відбуватися зависання. Єдиним виходом була груба перезавантаження. При перевірці за допомогою монітора стабільності точно була виявлена ​​в якості винуватиці програма Microsoft OneDrive. Незважаючи на те, що посилання на рішення проблеми не давала інформації, я принаймні знав джерело проблеми, що вже давало мені відправну точку, щоб спробувати це виправити.

Утиліта Powercfg, що відслідковує проблеми харчування ноутбука

Приблизно 95 відсотків часу мій робочий ноутбук підключений до мережі змінного струму. Але останнім часом щоразу, коли я беру його в дорогу, батарея завжди швидко сідає (переносний HP, він не може бути переведений в сплячий режим).

Активація утиліти Power Efficiency Report зі складу Windows 7 і Windows 8 може допомогти виявити корінь проблем управління живленням. Навіть якщо ви не вважаєте, що у вас проблема з харчуванням, регулярний запуск створення цього звіту є прекрасною стратегією типу "попереджений - значить озброєний".

Щоб відкрити звіт, запустіть командний рядок Windows від імені адміністратора. Для цього в поле пошуку Windows введіть командна. Клацніть правою кнопкою миші по Командний рядок і виберіть Запуск від імені адміністратора.

Введіть powercfg / energy (включаючи пробіл перед косою рисою), і натисніть Enter. Windows буде потрібно приблизно хвилина, щоб зібрати дані, потім вона збереже звіт у файлі C: \ Windows \ System32 \ energy-report.html (див. Рисунок 5). Щоб швидко визначити місце розташування файлу, використовуйте поле пошуку в Провіднику. Якщо файл не відкривається, скопіюйте energy-report.html на робочий стіл і запустіть.


Малюнок 5. Використовуйте вікно командного рядка, щоб створити звіт про харчування системи

Звіт відкриється в браузері за замовчуванням. У моєму звіті, показаному на малюнку 5, містився відповідь на проблему з моєю батареєю. Батарея заряжалась всього на 36 відсотків від того обсягу, який в ній був спочатку. Не дивно, що мені завжди доводилося бути близько електричної розетки, де б я не подорожував з ноутбуком. Крім того, що застарів акумулятор, в доповіді перераховано вісім інших помилок і сім попереджень. Більшість з них було виправлено за допомогою налаштувань засобів управління живленням операційної системи Windows.


Малюнок 6. У цьому звіті діагностики ефективності харчування Windows показаний акумулятор, який більше не заряджається повністю

Віртуальний Wi-Fi в Windows 7 створює безкоштовну точку доступу

До багатьох системи Windows 7 включений непримітний адаптер Microsoft Virtual WiFi Miniport. Це програмна точка доступу, яка використовує проводове або бездротове з'єднання, щоб створити локальну точку.

Ця не настільки відома функція особливо зручна і економічна в тих місцях, де беруть плату за кожне Wi-Fi підключення. За допомогою Virtual WiFi кілька мобільних пристроїв можуть спільно використовувати одне Інтернет-підключення.

Щоб перевірити, чи підтримує ваша версія Windows віртуальний Wi-Fi, введіть "перегляд стану мережі та завдань" в поле пошуку Windows і перейдіть за посиланням. Перейдіть по лінку "Зміна параметрів адаптера" і подивіться, чи присутній Wireless Network Connection 2 (Бездротова мережа 2). (Також буде напис Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter.) (Див. Рисунок 7.)


Малюнок 7. Ви можете створити віртуальну точку доступу Wi-Fi;для початку виберіть Wireless Network Connection 2

Потім вам знадобиться стороння програма для настройки вашої точки доступу. Найбільш популярний додаток - Connectify ( сайт ). Ви можете вибрати або урізану безкоштовну версію, або одну з платних професійних версій. Існує, зрозуміло, багато альтернативних безкоштовних програм; пошукайте їх або через веб-пошук, або на alternativeTo . Примітка: для деяких з цих додатків буде потрібно, щоб ви тимчасово змінили параметри налаштування брандмауера і антивірусного захисту. Але це відносно легке перешкода для отримання безкоштовного персонального Інтернету.

Windows - велика і складна операційна система. Але знання кількох прихованих функцій допоможе в питаннях продуктивності і управління системою. Якщо у вас є які-небудь, якими ви любите користуватися, я запрошую вас публікувати інформацію про них в коментарях.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: