MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ | Наука і життя

  1. MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ Ще на початку 60-х років американський вчений Джозеф...
  2. MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ
  3. MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ
  4. MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ
  5. MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ
  6. MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ
  7. MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ
  8. MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ

MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ Ще на початку 60-х років американський вчений Джозеф Ликлайдер (якого сьогодні з повною підставою вважають одним з батьків Інтернету) висловив думку, що головним призначенням комп'ютерів повинна стати автоматизація рутинної роботи людини.В ті часи, коли багато хто взагалі не мали уявлення про існування обчислювальної техніки, ця ідея здавалася просто жартом професіонала.Вважалося, що комп'ютери призначені виключно для вирішення деяких принципово нових і дуже складних математичних проблем.

Наука і життя // Ілюстрації

В основному вікні програми PowerPoint видно набір слайдів (фрагмент презентації), підготовлений засобами цього пакета. Поверх нього розкрито меню "Показ слайдів", в якому видно всі можливі варіанти демонстрації. І це ще далеко не всі можливості пр

Одна з функцій програми OUTLOOK - планування вашої діяльності (Календар).

Сьогодні ще багато хто думає, що формування Web-сторінок - доля тільки "крутих" Web-дизайнерів. Однак використовуючи сучасний HTML-редактор, створити Web-сторінку так само просто, як оформити діловий лист. На знімку - Web-сторінка, створена автором.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

<

>

Однак сфера застосування обчислювальної техніки швидко розширювалася, причому саме за рахунок просування в бік традиційних практичних завдань в різних областях діяльності людини. На перших порах це були різноманітні економічні розрахунки, зберігання і обробка архівних даних, управління технологічними процесами.

З появою в середині 80-х років персональних комп'ютерів, доступних не тільки підприємствам, але і окремим людям, спектр вирішуваних комп'ютером практичних питань почав експоненціально зростати. Сьогодні не менше 40 відсотків ПК припадає на домашніх користувачів, а 90 відсотків обчислювальних потужностей всіх комп'ютерів (в тому числі і на підприємствах) використовуються для автоматизації різноманітної рутинної роботи. При цьому зростання продуктивності праці досягається не тільки за рахунок збільшення швидкості виконання тих чи інших операцій, але, головним чином, завдяки об'єднанню воєдино кількох розрізнених функцій. Це дає можливість навіть недосвідченому користувачу вирішувати завдання, що раніше були доступні тільки професіоналам.

ОФІСНІ ПРОГРАМНІ ПАКЕТИ

Серед великої кількості прикладного програмного забезпечення можна виділити групу програм, які вирішують завдання самого широкого призначення і тому в тій чи іншій мірі потрібні кожному користувачеві комп'ютера незалежно від його професії. В останні роки такі програмні пакети прийнято називати офісними.

Хоча створенням офісних програм займаються багато світових розробники (наприклад, Corell і Sun), лідирує в цій області корпорація Microsoft (Майкрософт), фактично задає стандарти подібного програмного забезпечення. Варто зазначити, що для досягнення ринкового успіху продуктам Microsoft близько десяти років тому довелося вступити в жорстку конкурентну боротьбу з тодішніми фаворитами, наприклад текстовим редактором WordPerfect і електронними таблицями Lotus 1-2-3.

Почавши розробку офісних пакетів, Microsoft відразу ж поставила за мету створення не окремих програм, а цілого комплексу взаємопов'язаних і взаємно доповнюють додатків під назвою Microsoft Office (Майкрософт Офіс). У міру розвитку системи в ній з'являлися нові додатки, а також розширювалися функції раніше створених програм, задовольняючи зростаючі вимоги "середньостатистичного" користувача. За останні шість років Microsoft випустила чотири версії MS Office: 4.0 (1996 рік), 95, 97 і 2000. Остання версія (MS Office 2000) продається у вигляді п'яти випусків з різним складом програм: "Стандартний", "Для малого бізнесу", "Професійний", "Розширений" і "Для розробників". Комплект "Для розробників" (точніше Developer Edition, так як він поставляється тільки в англомовному варіанті) на відміну від інших випусків містить додаткові кошти програмування. До складу "Розширеного" випуску входять наступні програми: Word (Ворд), Excel (ексель), Access (Ексес), PowerPoint (ПауерПойнт), Outlook (Аутлук), FrontPage (Франт Пейдж), Publisher (Паблишер), PhotoDraw (ФотоДро) , Інструменти для малого бізнесу. Дамо короткий опис цих програм.

1. WORD - ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕССОР

Текстовий процесор - історично найперше і найширше використовується офісний додаток: писати і оформляти тексти потрібно всім. Ще десять років тому подібні програми називалися "редакторами", але сьогодні цей термін вже не відображає їх зрослі можливості.

Поява текстових процесорів радикальним чином змінило навіть не технологію, а, якщо хочете, сам підхід до створення різноманітних текстів, починаючи від рапорту начальника про відпустку і закінчуючи літературним твором. Раніше на підготовку об'ємного документа, наприклад звіту про науково-дослідній роботі на 100 сторінках, ішло до місяця роботи декількох чоловік (не рахуючи підготовки рукописного варіанту). При цьому левова частка часу витрачалася на пояснення друкарки, як розібратися в рукописи (пам'ятаєте інтермедію у виконанні Володимира Винокура: "тут граємо, тут не граємо, на це взагалі не дивіться, а цей шматок - на зворотному боці" і т.д.) , потім на перевірку, що вийшло, і повторні пояснення друкарки, що потрібно виправити. А коли звіт був готовий, виявлялося, що пропущені один розділ і кілька параграфів. Скільки проблем викликала підготовка і вставка ілюстрацій - не варто й згадувати ...

Сьогодні функції текстових процесорів виходять далеко за рамки роботи власне з текстами (набір, редагування, форматування, автоматична перевірка правопису, складання автореферату і т.д.). Word дозволяє створювати в тексті різноманітні таблиці, графіки, ілюстрації, формули та ін. З їх автоматичною нумерацією і формуванням перехресних посилань. В результаті користувач може підготувати складний документ практично необмеженого обсягу з використанням графічних матеріалів і різноманітного форматування.

І все ж підкреслимо, що для підготовки "чисто текстових" документів цілком достатньо можливостей програми WordPad, яка постачається з операційною системою Windows.

2. EXCEL - РОБОТА З ЕЛЕКТРОННИМИ таблицями

Ця програма потрібна кожному, хто має справу з даними, представленими у вигляді таблиць. Саме в такому вигляді можна представити більшу частину інформації про нашу повсякденну діяльність: адресні книги, картотека відеокасет, облік домашніх витрат тощо.

У таблицях можуть перебувати дані самого різного формату (символьні рядки, дати та ін.), Але в цілому, звичайно ж, пакет Excel орієнтований на обробку числових даних. Найпростіший приклад - підсумовування по стовпцях і рядках таблиці. Ненабагато складніше обчислити значення заданих самим користувачем функцій (скажімо, відсоткове зростання витрат на ведення домашнього господарства за статтями). Одна з найбільш привабливих можливостей пакета - швидке і наочне уявлення даних у вигляді різноманітних графіків, діаграм, карт.

СКЛАД ДОДАТКІВ між основними версіями MICROSOFT OFFICE

додатки

призначення

Стандартний

Для малого бізнесу

Професійний

Розширений

Access

Система управління базами даних

Excel

електронні таблиці

FrontPage (англ.)

Інструмент для створення і підтримки Web-вузлів

Outlook

Диспетчер електронної пошти і планування роботи

Photo Draw

Редактор ділової графіки

PowerPoint

Програма підготовки презентацій

Publisher

Настільна видавнича система

Word

текстовий процесор

Інструменти для малого бізнесу

Диспетчер контактів і замовників

Електронні таблиці - ідеальний засіб для організації обліку, обробки експериментальних даних, складання звітів найрізноманітніших форм.

3. ACCESS - СИСТЕМА управління базами даних

Поява Access в складі офісних програм в 1992-1993 роках можна з повним правом назвати знаменною подією, адже до цього вважалося, що створення систем управління базами даних (СКБД) - доля виключно досвідчених професіоналів.

Не потрібно лякатися: СУБД - це зовсім не так страшно, як може здатися. Насправді описані вище електронні таблиці Excel - це теж фактично невелика система управління базою даних, тобто впорядкованим набором структурованої інформації. Але електронні таблиці мають два обмеження: обсяг, що задається ємністю оперативної пам'яті комп'ютера, і двовимірне представлення даних у вигляді рядків і стовпців.

Реляційні СУБД (практично всі реально використовувані сьогодні системи, в тому числі і Access, відносяться до категорії "реляційних") працюють з тими ж таблицями, але при цьому дані зберігаються на зовнішніх носіях інформації, а таблиці пов'язані між собою перехресними посиланнями.

Найпростіший приклад такої організації даних - ведення каталогу колекції звукових компакт-дисків. В одній таблиці можна зберігати повні відомості про авторів пісень, в іншій - про виконавців, а в третій - дані про окрему пісні. При цьому остання таблиця буде мати необхідні посилання на перші дві, так що користувач може легко за назвою пісні з'ясувати, наприклад, день народження її автора.

Access - це дуже популярна і корисна СУБД, яка може використовуватися для створення як невеликих локальних, так і вельми серйозних професійних систем. До речі, вивчення Access і технології розробки СУБД вельми корисно для просування від азів програмування до вирішення складних виробничих завдань.

4. POWERPOINT - ПІДГОТОВКА ВІЗУАЛЬНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Програми, подібні PowerPoint, з'явилися відносно недавно, але сьогодні вони стали надійним помічником всіх, кому хоча б іноді доводиться виступати з лекціями або доповідями перед аудиторією (яка часом може бути представлена ​​тільки одним слухачем).

Колись вважалося, що ілюстративний матеріал потрібно тільки для доповідей, в ході яких потрібно показувати складні таблиці, графіки та математичні формули. Сьогодні загальноприйнятим стилем стає візуальне відображення основних тез навіть простого текстового доповіді.

Всі, хто коли-небудь робив технічні доповіді (захист дипломного проекту або звіт на науково-технічній раді), можуть згадати, що підготовка тексту 15-хвилинного повідомлення займала максимум один-два дня. А на створення десятка плакатів або слайдів витрачалося не менше місяця роботи, причому спочатку ескіз малював сам доповідач, а потім працював професіонал-кресляр. За останні роки число "доповідачів" різко зросла (наприклад, за рахунок появи менеджерів з продажу), причому їм доводиться виступати не раз на півроку, а чи не щотижня, постійно змінюючи зміст виступів та ілюстрації.

За допомогою програм типу PowerPoint десяток слайдів можна зробити всього за одну-дві години силами однієї людини - самого автора. А якщо в майбутньому буде потрібно внести якісь виправлення, то це займе лічені хвилини.

Для слухачів демонстрація підготовлених матеріалів проходить приблизно так само, як і при традиційному показі слайдів, але крім статичних зображень можна використовувати звук, відео, різні візуальні ефекти.

До речі, PowerPoint можна застосовувати не тільки для виступу перед аудиторією. Багато домашні користувачі працюють з цією програмою, наприклад, при створенні графічних заставок для своїх відеофільмів.

5. OUTLOOK - ВАШ ПЕРСОНАЛЬНИЙ ДИСПЕТЧЕР

Хоча програма Outlook з'явилася лише кілька років тому, вона вже стала предметом першої необхідності для багатьох користувачів. Outlook включає адресну книгу, щоденник для поточних записів, тижневик для планування діяльності, здійснює зв'язок із зовнішнім світом через електронну пошту, а також виконує багато інших корисних функцій.

Більшість людей постійно носять з собою записну книжку і, якщо забувають її десь, виявляються як без рук. Варто вам почати користуватися програмою Outlook, ви тут же зрозумієте, як багато часу втратили, працюючи без неї.

Одна з найбільш вражаючих функцій цього додатка - абсолютно нові автоматизовані можливості з планування роботи та контролю за виконанням справ. Включивши вранці комп'ютер і завантаживши Outlook, ви тут же отримаєте нагадування про всі справи, запланованих на день. І навіть про те, що когось із ваших близьких потрібно привітати з днем ​​народження, про що ви зовсім забули в круговороті буднів. Протягом усього дня програма буде нагадувати про заплановані події з точністю до секунди.

Outlook можна ефективно використовувати і для планування групової діяльності. Наприклад, при роботі в одній комп'ютерній мережі підприємства ви можете подивитися за допомогою Outlook розклад вільного часу співробітників, яких хотіли б запросити на нараду, автоматично вибрати найбільш зручний для всіх час і "застовпити" його в планах запрошених (у кожного з них тут же з'явиться відповідне повідомлення).

Крім того, Outlook включає багатофункціональну систему з управління електронною поштою і телефонним зв'язком.

Якщо ж з усіх функцій Outlook вам потрібна тільки поштова система, ви можете обмежитися можливостями програми Outlook Express, що входить до складу Windows.

6. FRONTPAGE - ЗАСІБ СТВОРЕННЯ ТА ПІДТРИМКИ WEB-ВУЗЛІВ

Хто хоча б кілька разів заходив в Інтернет, відмінно уявляє, що таке Web-вузли: це набір спеціально оформлених Web-сторінок, пов'язаних між собою перехресними посиланнями. Ще п'ять років тому вважалося, що створення Web-вузлів - доля вузької касти професіоналів. А 99,99 ...% користувачів Інтернету залишалися "читачами", але не "письменниками" і вже тим більше не "верстальниками".

Але ситуація швидко змінюється. Сьогодні вже нікого не може здивувати поява персональних Web-вузлів. Як говориться в одній з жартів на цю тему, "Ви хворі Інтернетом: у вашої собаки також є своя Web-сторінка". Втім, зараз це висловлювання для багатьох вже не жарт, а реальність. Спробуйте створити власний персональний Web-вузол про свою роботу, хобі, подорожі та ін. Багато Інтернет-провайдери надають безкоштовно необхідну адресу і до 50 Мбайт для розміщення вашої інформації, що більш ніж достатньо для початку. Ви відразу побачите, що це не тільки захоплююче, але і корисне заняття. Може бути, на вашу сторінці не буде інформації, цікавої для всього світу, але вона, безсумнівно, приверне увагу ваших друзів і близьких. За допомогою свого Web-вузла ви можете, наприклад, зібрати разом численних родичів, розкиданих по всьому світу. А це вже немало.

FrontPage допоможе вам створити і розвивати свій Web-вузол. Для його використання не потрібно знати програмування - необхідно тільки бажання освоїти програму. До речі, професія Web-майстра сьогодні - одна з дефіцитних і престижних. І FrontPage допоможе вам опанувати їй.

Якщо ж ви сумніваєтеся, чи варто витрачати гроші на придбання додаткових програм, майте на увазі, що до складу Windows входить програма FrontPage Express, за допомогою якої можна зробити досить багато перших кроків в освоєнні Web-дизайну.

7. PUBLISHER - НАСТІЛЬНА ВИДАВНИЧА СИСТЕМА

Як вже говорилося, Word допомагає робити досить складні текстові документи з різноманітним графічним оформленням. Але отримати з його допомогою високу поліграфічну якість неможливо. Для цього слід скористатися настільною видавничої системою Publisher, що недавно з'явилася в складі MS Office.

Хоча багато функцій Word і Publisher перетинаються, але все ж основне завдання Word - формування змісту документа, а Publisher - реалізація документа у вигляді високоякісного поліграфічного видання. Найбільш часто Publisher застосовується для виготовлення барвистих буклетів, каталогів, запрошень, меню для званих прийомів, вітальних адрес і т.д. Програма містить всі необхідні для цього інструменти, шаблони і заготовки. Велика бібліотека макетів надає можливість познайомитися з досвідом, накопиченим професійними видавцями і дизайнерами.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

8. PHOTODRAW - РЕДАКТОР ДІЛОВИЙ ГРАФІКИ І ЗОБРАЖЕНЬ

Для досить простого редагування графічних зображень може вистачити програм Paint і Imaging, що входять до складу Windows. Але для більш складних операцій будуть потрібні інструменти серйозніше.

Раніше обробка зображень також була сферою діяльності висококваліфікованих професіоналів, і лідируюче положення тут вже давно займають відомі системи Adobe PhotoShop і Corell Draw. Однак сьогодні такі завдання все частіше потрібно вирішувати і "звичайним" користувачам. Наприклад, якщо ви займаєтеся фотографією, то комп'ютерна обробка може істотно підвищити якість зображень, "витягнути", здавалося б, зовсім зіпсовані, але дуже дорогі вам кадри. Робота з графікою просто обов'язково знадобиться для красивого і оригінального оформлення свого Web-вузла, друкованих видань або презентацій в PowerPoint.

Хоча PhotoDraw поки трохи поступається можливостям згаданих вище продуктів компаній Adobe і Corell, його функцій цілком достатньо для вирішення багатьох корисних завдань на високому рівні. При цьому треба мати на увазі, що один професійний графічний пакет коштує приблизно стільки ж, скільки весь комплекс програм MS Office 2000.

9. ДИСПЕТЧЕР контактам І ЗАМОВНИКІВ

Ця програма з'явилася вперше в складі MS Office 2000. Вона призначена для управління базою даних з відомостями про ділових партнерів (постачальників і покупців), для контролю за угодами і фінансовим станом малого підприємства.

В принципі ці завдання можна виконувати і за допомогою інших програм зі складу Office, але все ж зручніше використовувати спеціалізований інструмент. Крім того, проблема полягає в тому, що такі відомості часто накопичуються в різних програмах (щось лежить в Outlook, щось в системі бухгалтерського обліку), а керівнику малого підприємства потрібно для аналізу і контролю зібрати воєдино всю потрібну інформацію.

До речі, Диспетчер має в своєму складі фільтр, що дозволяє переносити в нього і обробляти дані з найбільш популярною в нашій країні бухгалтерсько-облікової системи "1С: Підприємство".

ФУНКЦІЙ БАГАТО, АЛЕ ... НЕДОСТАТНЬО

Отже, ми бачимо: офісних пакетів досить багато і кожен з них має величезні можливості. Але в практичній роботі часто виявляється, що вам все-таки не вистачає якихось функцій. Або виявляється, що пропонована схема обробки інформації не дуже підходить для вас.

Виявляється, офісну програму можна зробити більш зручною, реалізувавши в ній функції, яких спочатку не було, або об'єднавши кілька розрізнених програм в єдиний комплекс. Такі можливості дає програма Microsoft Office Extensions (або доповнення для Microsoft Office).

См.в номері статтю "ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА І ОФІСНІ ФУНКЦІЇ"

MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ

Ще на початку 60-х років американський вчений Джозеф Ликлайдер (якого сьогодні з повною підставою вважають одним з батьків Інтернету) висловив думку, що головним призначенням комп'ютерів повинна стати автоматизація рутинної роботи людини.В ті часи, коли багато хто взагалі не мали уявлення про існування обчислювальної техніки, ця ідея здавалася просто жартом професіонала.Вважалося, що комп'ютери призначені виключно для вирішення деяких принципово нових і дуже складних математичних проблем.

Наука і життя // Ілюстрації

В основному вікні програми PowerPoint видно набір слайдів (фрагмент презентації), підготовлений засобами цього пакета. Поверх нього розкрито меню "Показ слайдів", в якому видно всі можливі варіанти демонстрації. І це ще далеко не всі можливості пр

Одна з функцій програми OUTLOOK - планування вашої діяльності (Календар).

Сьогодні ще багато хто думає, що формування Web-сторінок - доля тільки "крутих" Web-дизайнерів. Однак використовуючи сучасний HTML-редактор, створити Web-сторінку так само просто, як оформити діловий лист. На знімку - Web-сторінка, створена автором.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

<

>

Однак сфера застосування обчислювальної техніки швидко розширювалася, причому саме за рахунок просування в бік традиційних практичних завдань в різних областях діяльності людини. На перших порах це були різноманітні економічні розрахунки, зберігання і обробка архівних даних, управління технологічними процесами.

З появою в середині 80-х років персональних комп'ютерів, доступних не тільки підприємствам, але і окремим людям, спектр вирішуваних комп'ютером практичних питань почав експоненціально зростати. Сьогодні не менше 40 відсотків ПК припадає на домашніх користувачів, а 90 відсотків обчислювальних потужностей всіх комп'ютерів (в тому числі і на підприємствах) використовуються для автоматизації різноманітної рутинної роботи. При цьому зростання продуктивності праці досягається не тільки за рахунок збільшення швидкості виконання тих чи інших операцій, але, головним чином, завдяки об'єднанню воєдино кількох розрізнених функцій. Це дає можливість навіть недосвідченому користувачу вирішувати завдання, що раніше були доступні тільки професіоналам.

ОФІСНІ ПРОГРАМНІ ПАКЕТИ

Серед великої кількості прикладного програмного забезпечення можна виділити групу програм, які вирішують завдання самого широкого призначення і тому в тій чи іншій мірі потрібні кожному користувачеві комп'ютера незалежно від його професії. В останні роки такі програмні пакети прийнято називати офісними.

Хоча створенням офісних програм займаються багато світових розробники (наприклад, Corell і Sun), лідирує в цій області корпорація Microsoft (Майкрософт), фактично задає стандарти подібного програмного забезпечення. Варто зазначити, що для досягнення ринкового успіху продуктам Microsoft близько десяти років тому довелося вступити в жорстку конкурентну боротьбу з тодішніми фаворитами, наприклад текстовим редактором WordPerfect і електронними таблицями Lotus 1-2-3.

Почавши розробку офісних пакетів, Microsoft відразу ж поставила за мету створення не окремих програм, а цілого комплексу взаємопов'язаних і взаємно доповнюють додатків під назвою Microsoft Office (Майкрософт Офіс). У міру розвитку системи в ній з'являлися нові додатки, а також розширювалися функції раніше створених програм, задовольняючи зростаючі вимоги "середньостатистичного" користувача. За останні шість років Microsoft випустила чотири версії MS Office: 4.0 (1996 рік), 95, 97 і 2000. Остання версія (MS Office 2000) продається у вигляді п'яти випусків з різним складом програм: "Стандартний", "Для малого бізнесу", "Професійний", "Розширений" і "Для розробників". Комплект "Для розробників" (точніше Developer Edition, так як він поставляється тільки в англомовному варіанті) на відміну від інших випусків містить додаткові кошти програмування. До складу "Розширеного" випуску входять наступні програми: Word (Ворд), Excel (ексель), Access (Ексес), PowerPoint (ПауерПойнт), Outlook (Аутлук), FrontPage (Франт Пейдж), Publisher (Паблишер), PhotoDraw (ФотоДро) , Інструменти для малого бізнесу. Дамо короткий опис цих програм.

1. WORD - ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕССОР

Текстовий процесор - історично найперше і найширше використовується офісний додаток: писати і оформляти тексти потрібно всім. Ще десять років тому подібні програми називалися "редакторами", але сьогодні цей термін вже не відображає їх зрослі можливості.

Поява текстових процесорів радикальним чином змінило навіть не технологію, а, якщо хочете, сам підхід до створення різноманітних текстів, починаючи від рапорту начальника про відпустку і закінчуючи літературним твором. Раніше на підготовку об'ємного документа, наприклад звіту про науково-дослідній роботі на 100 сторінках, ішло до місяця роботи декількох чоловік (не рахуючи підготовки рукописного варіанту). При цьому левова частка часу витрачалася на пояснення друкарки, як розібратися в рукописи (пам'ятаєте інтермедію у виконанні Володимира Винокура: "тут граємо, тут не граємо, на це взагалі не дивіться, а цей шматок - на зворотному боці" і т.д.) , потім на перевірку, що вийшло, і повторні пояснення друкарки, що потрібно виправити. А коли звіт був готовий, виявлялося, що пропущені один розділ і кілька параграфів. Скільки проблем викликала підготовка і вставка ілюстрацій - не варто й згадувати ...

Сьогодні функції текстових процесорів виходять далеко за рамки роботи власне з текстами (набір, редагування, форматування, автоматична перевірка правопису, складання автореферату і т.д.). Word дозволяє створювати в тексті різноманітні таблиці, графіки, ілюстрації, формули та ін. З їх автоматичною нумерацією і формуванням перехресних посилань. В результаті користувач може підготувати складний документ практично необмеженого обсягу з використанням графічних матеріалів і різноманітного форматування.

І все ж підкреслимо, що для підготовки "чисто текстових" документів цілком достатньо можливостей програми WordPad, яка постачається з операційною системою Windows.

2. EXCEL - РОБОТА З ЕЛЕКТРОННИМИ таблицями

Ця програма потрібна кожному, хто має справу з даними, представленими у вигляді таблиць. Саме в такому вигляді можна представити більшу частину інформації про нашу повсякденну діяльність: адресні книги, картотека відеокасет, облік домашніх витрат тощо.

У таблицях можуть перебувати дані самого різного формату (символьні рядки, дати та ін.), Але в цілому, звичайно ж, пакет Excel орієнтований на обробку числових даних. Найпростіший приклад - підсумовування по стовпцях і рядках таблиці. Ненабагато складніше обчислити значення заданих самим користувачем функцій (скажімо, відсоткове зростання витрат на ведення домашнього господарства за статтями). Одна з найбільш привабливих можливостей пакета - швидке і наочне уявлення даних у вигляді різноманітних графіків, діаграм, карт.

СКЛАД ДОДАТКІВ між основними версіями MICROSOFT OFFICE

додатки

призначення

Стандартний

Для малого бізнесу

Професійний

Розширений

Access

Система управління базами даних

Excel

електронні таблиці

FrontPage (англ.)

Інструмент для створення і підтримки Web-вузлів

Outlook

Диспетчер електронної пошти і планування роботи

Photo Draw

Редактор ділової графіки

PowerPoint

Програма підготовки презентацій

Publisher

Настільна видавнича система

Word

текстовий процесор

Інструменти для малого бізнесу

Диспетчер контактів і замовників

Електронні таблиці - ідеальний засіб для організації обліку, обробки експериментальних даних, складання звітів найрізноманітніших форм.

3. ACCESS - СИСТЕМА управління базами даних

Поява Access в складі офісних програм в 1992-1993 роках можна з повним правом назвати знаменною подією, адже до цього вважалося, що створення систем управління базами даних (СКБД) - доля виключно досвідчених професіоналів.

Не потрібно лякатися: СУБД - це зовсім не так страшно, як може здатися. Насправді описані вище електронні таблиці Excel - це теж фактично невелика система управління базою даних, тобто впорядкованим набором структурованої інформації. Але електронні таблиці мають два обмеження: обсяг, що задається ємністю оперативної пам'яті комп'ютера, і двовимірне представлення даних у вигляді рядків і стовпців.

Реляційні СУБД (практично всі реально використовувані сьогодні системи, в тому числі і Access, відносяться до категорії "реляційних") працюють з тими ж таблицями, але при цьому дані зберігаються на зовнішніх носіях інформації, а таблиці пов'язані між собою перехресними посиланнями.

Найпростіший приклад такої організації даних - ведення каталогу колекції звукових компакт-дисків. В одній таблиці можна зберігати повні відомості про авторів пісень, в іншій - про виконавців, а в третій - дані про окрему пісні. При цьому остання таблиця буде мати необхідні посилання на перші дві, так що користувач може легко за назвою пісні з'ясувати, наприклад, день народження її автора.

Access - це дуже популярна і корисна СУБД, яка може використовуватися для створення як невеликих локальних, так і вельми серйозних професійних систем. До речі, вивчення Access і технології розробки СУБД вельми корисно для просування від азів програмування до вирішення складних виробничих завдань.

4. POWERPOINT - ПІДГОТОВКА ВІЗУАЛЬНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Програми, подібні PowerPoint, з'явилися відносно недавно, але сьогодні вони стали надійним помічником всіх, кому хоча б іноді доводиться виступати з лекціями або доповідями перед аудиторією (яка часом може бути представлена ​​тільки одним слухачем).

Колись вважалося, що ілюстративний матеріал потрібно тільки для доповідей, в ході яких потрібно показувати складні таблиці, графіки та математичні формули. Сьогодні загальноприйнятим стилем стає візуальне відображення основних тез навіть простого текстового доповіді.

Всі, хто коли-небудь робив технічні доповіді (захист дипломного проекту або звіт на науково-технічній раді), можуть згадати, що підготовка тексту 15-хвилинного повідомлення займала максимум один-два дня. А на створення десятка плакатів або слайдів витрачалося не менше місяця роботи, причому спочатку ескіз малював сам доповідач, а потім працював професіонал-кресляр. За останні роки число "доповідачів" різко зросла (наприклад, за рахунок появи менеджерів з продажу), причому їм доводиться виступати не раз на півроку, а чи не щотижня, постійно змінюючи зміст виступів та ілюстрації.

За допомогою програм типу PowerPoint десяток слайдів можна зробити всього за одну-дві години силами однієї людини - самого автора. А якщо в майбутньому буде потрібно внести якісь виправлення, то це займе лічені хвилини.

Для слухачів демонстрація підготовлених матеріалів проходить приблизно так само, як і при традиційному показі слайдів, але крім статичних зображень можна використовувати звук, відео, різні візуальні ефекти.

До речі, PowerPoint можна застосовувати не тільки для виступу перед аудиторією. Багато домашні користувачі працюють з цією програмою, наприклад, при створенні графічних заставок для своїх відеофільмів.

5. OUTLOOK - ВАШ ПЕРСОНАЛЬНИЙ ДИСПЕТЧЕР

Хоча програма Outlook з'явилася лише кілька років тому, вона вже стала предметом першої необхідності для багатьох користувачів. Outlook включає адресну книгу, щоденник для поточних записів, тижневик для планування діяльності, здійснює зв'язок із зовнішнім світом через електронну пошту, а також виконує багато інших корисних функцій.

Більшість людей постійно носять з собою записну книжку і, якщо забувають її десь, виявляються як без рук. Варто вам почати користуватися програмою Outlook, ви тут же зрозумієте, як багато часу втратили, працюючи без неї.

Одна з найбільш вражаючих функцій цього додатка - абсолютно нові автоматизовані можливості з планування роботи та контролю за виконанням справ. Включивши вранці комп'ютер і завантаживши Outlook, ви тут же отримаєте нагадування про всі справи, запланованих на день. І навіть про те, що когось із ваших близьких потрібно привітати з днем ​​народження, про що ви зовсім забули в круговороті буднів. Протягом усього дня програма буде нагадувати про заплановані події з точністю до секунди.

Outlook можна ефективно використовувати і для планування групової діяльності. Наприклад, при роботі в одній комп'ютерній мережі підприємства ви можете подивитися за допомогою Outlook розклад вільного часу співробітників, яких хотіли б запросити на нараду, автоматично вибрати найбільш зручний для всіх час і "застовпити" його в планах запрошених (у кожного з них тут же з'явиться відповідне повідомлення).

Крім того, Outlook включає багатофункціональну систему з управління електронною поштою і телефонним зв'язком.

Якщо ж з усіх функцій Outlook вам потрібна тільки поштова система, ви можете обмежитися можливостями програми Outlook Express, що входить до складу Windows.

6. FRONTPAGE - ЗАСІБ СТВОРЕННЯ ТА ПІДТРИМКИ WEB-ВУЗЛІВ

Хто хоча б кілька разів заходив в Інтернет, відмінно уявляє, що таке Web-вузли: це набір спеціально оформлених Web-сторінок, пов'язаних між собою перехресними посиланнями. Ще п'ять років тому вважалося, що створення Web-вузлів - доля вузької касти професіоналів. А 99,99 ...% користувачів Інтернету залишалися "читачами", але не "письменниками" і вже тим більше не "верстальниками".

Але ситуація швидко змінюється. Сьогодні вже нікого не може здивувати поява персональних Web-вузлів. Як говориться в одній з жартів на цю тему, "Ви хворі Інтернетом: у вашої собаки також є своя Web-сторінка". Втім, зараз це висловлювання для багатьох вже не жарт, а реальність. Спробуйте створити власний персональний Web-вузол про свою роботу, хобі, подорожі та ін. Багато Інтернет-провайдери надають безкоштовно необхідну адресу і до 50 Мбайт для розміщення вашої інформації, що більш ніж достатньо для початку. Ви відразу побачите, що це не тільки захоплююче, але і корисне заняття. Може бути, на вашу сторінці не буде інформації, цікавої для всього світу, але вона, безсумнівно, приверне увагу ваших друзів і близьких. За допомогою свого Web-вузла ви можете, наприклад, зібрати разом численних родичів, розкиданих по всьому світу. А це вже немало.

FrontPage допоможе вам створити і розвивати свій Web-вузол. Для його використання не потрібно знати програмування - необхідно тільки бажання освоїти програму. До речі, професія Web-майстра сьогодні - одна з дефіцитних і престижних. І FrontPage допоможе вам опанувати їй.

Якщо ж ви сумніваєтеся, чи варто витрачати гроші на придбання додаткових програм, майте на увазі, що до складу Windows входить програма FrontPage Express, за допомогою якої можна зробити досить багато перших кроків в освоєнні Web-дизайну.

7. PUBLISHER - НАСТІЛЬНА ВИДАВНИЧА СИСТЕМА

Як вже говорилося, Word допомагає робити досить складні текстові документи з різноманітним графічним оформленням. Але отримати з його допомогою високу поліграфічну якість неможливо. Для цього слід скористатися настільною видавничої системою Publisher, що недавно з'явилася в складі MS Office.

Хоча багато функцій Word і Publisher перетинаються, але все ж основне завдання Word - формування змісту документа, а Publisher - реалізація документа у вигляді високоякісного поліграфічного видання. Найбільш часто Publisher застосовується для виготовлення барвистих буклетів, каталогів, запрошень, меню для званих прийомів, вітальних адрес і т.д. Програма містить всі необхідні для цього інструменти, шаблони і заготовки. Велика бібліотека макетів надає можливість познайомитися з досвідом, накопиченим професійними видавцями і дизайнерами.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

8. PHOTODRAW - РЕДАКТОР ДІЛОВИЙ ГРАФІКИ І ЗОБРАЖЕНЬ

Для досить простого редагування графічних зображень може вистачити програм Paint і Imaging, що входять до складу Windows. Але для більш складних операцій будуть потрібні інструменти серйозніше.

MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ

Ще на початку 60-х років американський вчений Джозеф Ликлайдер (якого сьогодні з повною підставою вважають одним з батьків Інтернету) висловив думку, що головним призначенням комп'ютерів повинна стати автоматизація рутинної роботи людини.В ті часи, коли багато хто взагалі не мали уявлення про існування обчислювальної техніки, ця ідея здавалася просто жартом професіонала.Вважалося, що комп'ютери призначені виключно для вирішення деяких принципово нових і дуже складних математичних проблем.

Наука і життя // Ілюстрації

В основному вікні програми PowerPoint видно набір слайдів (фрагмент презентації), підготовлений засобами цього пакета. Поверх нього розкрито меню "Показ слайдів", в якому видно всі можливі варіанти демонстрації. І це ще далеко не всі можливості пр

Одна з функцій програми OUTLOOK - планування вашої діяльності (Календар).

Сьогодні ще багато хто думає, що формування Web-сторінок - доля тільки "крутих" Web-дизайнерів. Однак використовуючи сучасний HTML-редактор, створити Web-сторінку так само просто, як оформити діловий лист. На знімку - Web-сторінка, створена автором.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

<

>

Однак сфера застосування обчислювальної техніки швидко розширювалася, причому саме за рахунок просування в бік традиційних практичних завдань в різних областях діяльності людини. На перших порах це були різноманітні економічні розрахунки, зберігання і обробка архівних даних, управління технологічними процесами.

З появою в середині 80-х років персональних комп'ютерів, доступних не тільки підприємствам, але і окремим людям, спектр вирішуваних комп'ютером практичних питань почав експоненціально зростати. Сьогодні не менше 40 відсотків ПК припадає на домашніх користувачів, а 90 відсотків обчислювальних потужностей всіх комп'ютерів (в тому числі і на підприємствах) використовуються для автоматизації різноманітної рутинної роботи. При цьому зростання продуктивності праці досягається не тільки за рахунок збільшення швидкості виконання тих чи інших операцій, але, головним чином, завдяки об'єднанню воєдино кількох розрізнених функцій. Це дає можливість навіть недосвідченому користувачу вирішувати завдання, що раніше були доступні тільки професіоналам.

ОФІСНІ ПРОГРАМНІ ПАКЕТИ

Серед великої кількості прикладного програмного забезпечення можна виділити групу програм, які вирішують завдання самого широкого призначення і тому в тій чи іншій мірі потрібні кожному користувачеві комп'ютера незалежно від його професії. В останні роки такі програмні пакети прийнято називати офісними.

Хоча створенням офісних програм займаються багато світових розробники (наприклад, Corell і Sun), лідирує в цій області корпорація Microsoft (Майкрософт), фактично задає стандарти подібного програмного забезпечення. Варто зазначити, що для досягнення ринкового успіху продуктам Microsoft близько десяти років тому довелося вступити в жорстку конкурентну боротьбу з тодішніми фаворитами, наприклад текстовим редактором WordPerfect і електронними таблицями Lotus 1-2-3.

Почавши розробку офісних пакетів, Microsoft відразу ж поставила за мету створення не окремих програм, а цілого комплексу взаємопов'язаних і взаємно доповнюють додатків під назвою Microsoft Office (Майкрософт Офіс). У міру розвитку системи в ній з'являлися нові додатки, а також розширювалися функції раніше створених програм, задовольняючи зростаючі вимоги "середньостатистичного" користувача. За останні шість років Microsoft випустила чотири версії MS Office: 4.0 (1996 рік), 95, 97 і 2000. Остання версія (MS Office 2000) продається у вигляді п'яти випусків з різним складом програм: "Стандартний", "Для малого бізнесу", "Професійний", "Розширений" і "Для розробників". Комплект "Для розробників" (точніше Developer Edition, так як він поставляється тільки в англомовному варіанті) на відміну від інших випусків містить додаткові кошти програмування. До складу "Розширеного" випуску входять наступні програми: Word (Ворд), Excel (ексель), Access (Ексес), PowerPoint (ПауерПойнт), Outlook (Аутлук), FrontPage (Франт Пейдж), Publisher (Паблишер), PhotoDraw (ФотоДро) , Інструменти для малого бізнесу. Дамо короткий опис цих програм.

1. WORD - ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕССОР

Текстовий процесор - історично найперше і найширше використовується офісний додаток: писати і оформляти тексти потрібно всім. Ще десять років тому подібні програми називалися "редакторами", але сьогодні цей термін вже не відображає їх зрослі можливості.

Поява текстових процесорів радикальним чином змінило навіть не технологію, а, якщо хочете, сам підхід до створення різноманітних текстів, починаючи від рапорту начальника про відпустку і закінчуючи літературним твором. Раніше на підготовку об'ємного документа, наприклад звіту про науково-дослідній роботі на 100 сторінках, ішло до місяця роботи декількох чоловік (не рахуючи підготовки рукописного варіанту). При цьому левова частка часу витрачалася на пояснення друкарки, як розібратися в рукописи (пам'ятаєте інтермедію у виконанні Володимира Винокура: "тут граємо, тут не граємо, на це взагалі не дивіться, а цей шматок - на зворотному боці" і т.д.) , потім на перевірку, що вийшло, і повторні пояснення друкарки, що потрібно виправити. А коли звіт був готовий, виявлялося, що пропущені один розділ і кілька параграфів. Скільки проблем викликала підготовка і вставка ілюстрацій - не варто й згадувати ...

Сьогодні функції текстових процесорів виходять далеко за рамки роботи власне з текстами (набір, редагування, форматування, автоматична перевірка правопису, складання автореферату і т.д.). Word дозволяє створювати в тексті різноманітні таблиці, графіки, ілюстрації, формули та ін. З їх автоматичною нумерацією і формуванням перехресних посилань. В результаті користувач може підготувати складний документ практично необмеженого обсягу з використанням графічних матеріалів і різноманітного форматування.

І все ж підкреслимо, що для підготовки "чисто текстових" документів цілком достатньо можливостей програми WordPad, яка постачається з операційною системою Windows.

2. EXCEL - РОБОТА З ЕЛЕКТРОННИМИ таблицями

Ця програма потрібна кожному, хто має справу з даними, представленими у вигляді таблиць. Саме в такому вигляді можна представити більшу частину інформації про нашу повсякденну діяльність: адресні книги, картотека відеокасет, облік домашніх витрат тощо.

У таблицях можуть перебувати дані самого різного формату (символьні рядки, дати та ін.), Але в цілому, звичайно ж, пакет Excel орієнтований на обробку числових даних. Найпростіший приклад - підсумовування по стовпцях і рядках таблиці. Ненабагато складніше обчислити значення заданих самим користувачем функцій (скажімо, відсоткове зростання витрат на ведення домашнього господарства за статтями). Одна з найбільш привабливих можливостей пакета - швидке і наочне уявлення даних у вигляді різноманітних графіків, діаграм, карт.

СКЛАД ДОДАТКІВ між основними версіями MICROSOFT OFFICE

додатки

призначення

Стандартний

Для малого бізнесу

Професійний

Розширений

Access

Система управління базами даних

Excel

електронні таблиці

FrontPage (англ.)

Інструмент для створення і підтримки Web-вузлів

Outlook

Диспетчер електронної пошти і планування роботи

Photo Draw

Редактор ділової графіки

PowerPoint

Програма підготовки презентацій

Publisher

Настільна видавнича система

Word

текстовий процесор

Інструменти для малого бізнесу

Диспетчер контактів і замовників

Електронні таблиці - ідеальний засіб для організації обліку, обробки експериментальних даних, складання звітів найрізноманітніших форм.

3. ACCESS - СИСТЕМА управління базами даних

Поява Access в складі офісних програм в 1992-1993 роках можна з повним правом назвати знаменною подією, адже до цього вважалося, що створення систем управління базами даних (СКБД) - доля виключно досвідчених професіоналів.

Не потрібно лякатися: СУБД - це зовсім не так страшно, як може здатися. Насправді описані вище електронні таблиці Excel - це теж фактично невелика система управління базою даних, тобто впорядкованим набором структурованої інформації. Але електронні таблиці мають два обмеження: обсяг, що задається ємністю оперативної пам'яті комп'ютера, і двовимірне представлення даних у вигляді рядків і стовпців.

Реляційні СУБД (практично всі реально використовувані сьогодні системи, в тому числі і Access, відносяться до категорії "реляційних") працюють з тими ж таблицями, але при цьому дані зберігаються на зовнішніх носіях інформації, а таблиці пов'язані між собою перехресними посиланнями.

Найпростіший приклад такої організації даних - ведення каталогу колекції звукових компакт-дисків. В одній таблиці можна зберігати повні відомості про авторів пісень, в іншій - про виконавців, а в третій - дані про окрему пісні. При цьому остання таблиця буде мати необхідні посилання на перші дві, так що користувач може легко за назвою пісні з'ясувати, наприклад, день народження її автора.

Access - це дуже популярна і корисна СУБД, яка може використовуватися для створення як невеликих локальних, так і вельми серйозних професійних систем. До речі, вивчення Access і технології розробки СУБД вельми корисно для просування від азів програмування до вирішення складних виробничих завдань.

4. POWERPOINT - ПІДГОТОВКА ВІЗУАЛЬНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Програми, подібні PowerPoint, з'явилися відносно недавно, але сьогодні вони стали надійним помічником всіх, кому хоча б іноді доводиться виступати з лекціями або доповідями перед аудиторією (яка часом може бути представлена ​​тільки одним слухачем).

Колись вважалося, що ілюстративний матеріал потрібно тільки для доповідей, в ході яких потрібно показувати складні таблиці, графіки та математичні формули. Сьогодні загальноприйнятим стилем стає візуальне відображення основних тез навіть простого текстового доповіді.

Всі, хто коли-небудь робив технічні доповіді (захист дипломного проекту або звіт на науково-технічній раді), можуть згадати, що підготовка тексту 15-хвилинного повідомлення займала максимум один-два дня. А на створення десятка плакатів або слайдів витрачалося не менше місяця роботи, причому спочатку ескіз малював сам доповідач, а потім працював професіонал-кресляр. За останні роки число "доповідачів" різко зросла (наприклад, за рахунок появи менеджерів з продажу), причому їм доводиться виступати не раз на півроку, а чи не щотижня, постійно змінюючи зміст виступів та ілюстрації.

За допомогою програм типу PowerPoint десяток слайдів можна зробити всього за одну-дві години силами однієї людини - самого автора. А якщо в майбутньому буде потрібно внести якісь виправлення, то це займе лічені хвилини.

Для слухачів демонстрація підготовлених матеріалів проходить приблизно так само, як і при традиційному показі слайдів, але крім статичних зображень можна використовувати звук, відео, різні візуальні ефекти.

До речі, PowerPoint можна застосовувати не тільки для виступу перед аудиторією. Багато домашні користувачі працюють з цією програмою, наприклад, при створенні графічних заставок для своїх відеофільмів.

5. OUTLOOK - ВАШ ПЕРСОНАЛЬНИЙ ДИСПЕТЧЕР

Хоча програма Outlook з'явилася лише кілька років тому, вона вже стала предметом першої необхідності для багатьох користувачів. Outlook включає адресну книгу, щоденник для поточних записів, тижневик для планування діяльності, здійснює зв'язок із зовнішнім світом через електронну пошту, а також виконує багато інших корисних функцій.

Більшість людей постійно носять з собою записну книжку і, якщо забувають її десь, виявляються як без рук. Варто вам почати користуватися програмою Outlook, ви тут же зрозумієте, як багато часу втратили, працюючи без неї.

Одна з найбільш вражаючих функцій цього додатка - абсолютно нові автоматизовані можливості з планування роботи та контролю за виконанням справ. Включивши вранці комп'ютер і завантаживши Outlook, ви тут же отримаєте нагадування про всі справи, запланованих на день. І навіть про те, що когось із ваших близьких потрібно привітати з днем ​​народження, про що ви зовсім забули в круговороті буднів. Протягом усього дня програма буде нагадувати про заплановані події з точністю до секунди.

Outlook можна ефективно використовувати і для планування групової діяльності. Наприклад, при роботі в одній комп'ютерній мережі підприємства ви можете подивитися за допомогою Outlook розклад вільного часу співробітників, яких хотіли б запросити на нараду, автоматично вибрати найбільш зручний для всіх час і "застовпити" його в планах запрошених (у кожного з них тут же з'явиться відповідне повідомлення).

Крім того, Outlook включає багатофункціональну систему з управління електронною поштою і телефонним зв'язком.

Якщо ж з усіх функцій Outlook вам потрібна тільки поштова система, ви можете обмежитися можливостями програми Outlook Express, що входить до складу Windows.

6. FRONTPAGE - ЗАСІБ СТВОРЕННЯ ТА ПІДТРИМКИ WEB-ВУЗЛІВ

Хто хоча б кілька разів заходив в Інтернет, відмінно уявляє, що таке Web-вузли: це набір спеціально оформлених Web-сторінок, пов'язаних між собою перехресними посиланнями. Ще п'ять років тому вважалося, що створення Web-вузлів - доля вузької касти професіоналів. А 99,99 ...% користувачів Інтернету залишалися "читачами", але не "письменниками" і вже тим більше не "верстальниками".

Але ситуація швидко змінюється. Сьогодні вже нікого не може здивувати поява персональних Web-вузлів. Як говориться в одній з жартів на цю тему, "Ви хворі Інтернетом: у вашої собаки також є своя Web-сторінка". Втім, зараз це висловлювання для багатьох вже не жарт, а реальність. Спробуйте створити власний персональний Web-вузол про свою роботу, хобі, подорожі та ін. Багато Інтернет-провайдери надають безкоштовно необхідну адресу і до 50 Мбайт для розміщення вашої інформації, що більш ніж достатньо для початку. Ви відразу побачите, що це не тільки захоплююче, але і корисне заняття. Може бути, на вашу сторінці не буде інформації, цікавої для всього світу, але вона, безсумнівно, приверне увагу ваших друзів і близьких. За допомогою свого Web-вузла ви можете, наприклад, зібрати разом численних родичів, розкиданих по всьому світу. А це вже немало.

FrontPage допоможе вам створити і розвивати свій Web-вузол. Для його використання не потрібно знати програмування - необхідно тільки бажання освоїти програму. До речі, професія Web-майстра сьогодні - одна з дефіцитних і престижних. І FrontPage допоможе вам опанувати їй.

Якщо ж ви сумніваєтеся, чи варто витрачати гроші на придбання додаткових програм, майте на увазі, що до складу Windows входить програма FrontPage Express, за допомогою якої можна зробити досить багато перших кроків в освоєнні Web-дизайну.

7. PUBLISHER - НАСТІЛЬНА ВИДАВНИЧА СИСТЕМА

Як вже говорилося, Word допомагає робити досить складні текстові документи з різноманітним графічним оформленням. Але отримати з його допомогою високу поліграфічну якість неможливо. Для цього слід скористатися настільною видавничої системою Publisher, що недавно з'явилася в складі MS Office.

Хоча багато функцій Word і Publisher перетинаються, але все ж основне завдання Word - формування змісту документа, а Publisher - реалізація документа у вигляді високоякісного поліграфічного видання. Найбільш часто Publisher застосовується для виготовлення барвистих буклетів, каталогів, запрошень, меню для званих прийомів, вітальних адрес і т.д. Програма містить всі необхідні для цього інструменти, шаблони і заготовки. Велика бібліотека макетів надає можливість познайомитися з досвідом, накопиченим професійними видавцями і дизайнерами.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

8. PHOTODRAW - РЕДАКТОР ДІЛОВИЙ ГРАФІКИ І ЗОБРАЖЕНЬ

Для досить простого редагування графічних зображень може вистачити програм Paint і Imaging, що входять до складу Windows. Але для більш складних операцій будуть потрібні інструменти серйозніше.

MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ

Ще на початку 60-х років американський вчений Джозеф Ликлайдер (якого сьогодні з повною підставою вважають одним з батьків Інтернету) висловив думку, що головним призначенням комп'ютерів повинна стати автоматизація рутинної роботи людини.В ті часи, коли багато хто взагалі не мали уявлення про існування обчислювальної техніки, ця ідея здавалася просто жартом професіонала.Вважалося, що комп'ютери призначені виключно для вирішення деяких принципово нових і дуже складних математичних проблем.

Наука і життя // Ілюстрації

В основному вікні програми PowerPoint видно набір слайдів (фрагмент презентації), підготовлений засобами цього пакета. Поверх нього розкрито меню "Показ слайдів", в якому видно всі можливі варіанти демонстрації. І це ще далеко не всі можливості пр

Одна з функцій програми OUTLOOK - планування вашої діяльності (Календар).

Сьогодні ще багато хто думає, що формування Web-сторінок - доля тільки "крутих" Web-дизайнерів. Однак використовуючи сучасний HTML-редактор, створити Web-сторінку так само просто, як оформити діловий лист. На знімку - Web-сторінка, створена автором.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

<

>

Однак сфера застосування обчислювальної техніки швидко розширювалася, причому саме за рахунок просування в бік традиційних практичних завдань в різних областях діяльності людини. На перших порах це були різноманітні економічні розрахунки, зберігання і обробка архівних даних, управління технологічними процесами.

З появою в середині 80-х років персональних комп'ютерів, доступних не тільки підприємствам, але і окремим людям, спектр вирішуваних комп'ютером практичних питань почав експоненціально зростати. Сьогодні не менше 40 відсотків ПК припадає на домашніх користувачів, а 90 відсотків обчислювальних потужностей всіх комп'ютерів (в тому числі і на підприємствах) використовуються для автоматизації різноманітної рутинної роботи. При цьому зростання продуктивності праці досягається не тільки за рахунок збільшення швидкості виконання тих чи інших операцій, але, головним чином, завдяки об'єднанню воєдино кількох розрізнених функцій. Це дає можливість навіть недосвідченому користувачу вирішувати завдання, що раніше були доступні тільки професіоналам.

ОФІСНІ ПРОГРАМНІ ПАКЕТИ

Серед великої кількості прикладного програмного забезпечення можна виділити групу програм, які вирішують завдання самого широкого призначення і тому в тій чи іншій мірі потрібні кожному користувачеві комп'ютера незалежно від його професії. В останні роки такі програмні пакети прийнято називати офісними.

Хоча створенням офісних програм займаються багато світових розробники (наприклад, Corell і Sun), лідирує в цій області корпорація Microsoft (Майкрософт), фактично задає стандарти подібного програмного забезпечення. Варто зазначити, що для досягнення ринкового успіху продуктам Microsoft близько десяти років тому довелося вступити в жорстку конкурентну боротьбу з тодішніми фаворитами, наприклад текстовим редактором WordPerfect і електронними таблицями Lotus 1-2-3.

Почавши розробку офісних пакетів, Microsoft відразу ж поставила за мету створення не окремих програм, а цілого комплексу взаємопов'язаних і взаємно доповнюють додатків під назвою Microsoft Office (Майкрософт Офіс). У міру розвитку системи в ній з'являлися нові додатки, а також розширювалися функції раніше створених програм, задовольняючи зростаючі вимоги "середньостатистичного" користувача. За останні шість років Microsoft випустила чотири версії MS Office: 4.0 (1996 рік), 95, 97 і 2000. Остання версія (MS Office 2000) продається у вигляді п'яти випусків з різним складом програм: "Стандартний", "Для малого бізнесу", "Професійний", "Розширений" і "Для розробників". Комплект "Для розробників" (точніше Developer Edition, так як він поставляється тільки в англомовному варіанті) на відміну від інших випусків містить додаткові кошти програмування. До складу "Розширеного" випуску входять наступні програми: Word (Ворд), Excel (ексель), Access (Ексес), PowerPoint (ПауерПойнт), Outlook (Аутлук), FrontPage (Франт Пейдж), Publisher (Паблишер), PhotoDraw (ФотоДро) , Інструменти для малого бізнесу. Дамо короткий опис цих програм.

1. WORD - ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕССОР

Текстовий процесор - історично найперше і найширше використовується офісний додаток: писати і оформляти тексти потрібно всім. Ще десять років тому подібні програми називалися "редакторами", але сьогодні цей термін вже не відображає їх зрослі можливості.

Поява текстових процесорів радикальним чином змінило навіть не технологію, а, якщо хочете, сам підхід до створення різноманітних текстів, починаючи від рапорту начальника про відпустку і закінчуючи літературним твором. Раніше на підготовку об'ємного документа, наприклад звіту про науково-дослідній роботі на 100 сторінках, ішло до місяця роботи декількох чоловік (не рахуючи підготовки рукописного варіанту). При цьому левова частка часу витрачалася на пояснення друкарки, як розібратися в рукописи (пам'ятаєте інтермедію у виконанні Володимира Винокура: "тут граємо, тут не граємо, на це взагалі не дивіться, а цей шматок - на зворотному боці" і т.д.) , потім на перевірку, що вийшло, і повторні пояснення друкарки, що потрібно виправити. А коли звіт був готовий, виявлялося, що пропущені один розділ і кілька параграфів. Скільки проблем викликала підготовка і вставка ілюстрацій - не варто й згадувати ...

Сьогодні функції текстових процесорів виходять далеко за рамки роботи власне з текстами (набір, редагування, форматування, автоматична перевірка правопису, складання автореферату і т.д.). Word дозволяє створювати в тексті різноманітні таблиці, графіки, ілюстрації, формули та ін. З їх автоматичною нумерацією і формуванням перехресних посилань. В результаті користувач може підготувати складний документ практично необмеженого обсягу з використанням графічних матеріалів і різноманітного форматування.

І все ж підкреслимо, що для підготовки "чисто текстових" документів цілком достатньо можливостей програми WordPad, яка постачається з операційною системою Windows.

2. EXCEL - РОБОТА З ЕЛЕКТРОННИМИ таблицями

Ця програма потрібна кожному, хто має справу з даними, представленими у вигляді таблиць. Саме в такому вигляді можна представити більшу частину інформації про нашу повсякденну діяльність: адресні книги, картотека відеокасет, облік домашніх витрат тощо.

У таблицях можуть перебувати дані самого різного формату (символьні рядки, дати та ін.), Але в цілому, звичайно ж, пакет Excel орієнтований на обробку числових даних. Найпростіший приклад - підсумовування по стовпцях і рядках таблиці. Ненабагато складніше обчислити значення заданих самим користувачем функцій (скажімо, відсоткове зростання витрат на ведення домашнього господарства за статтями). Одна з найбільш привабливих можливостей пакета - швидке і наочне уявлення даних у вигляді різноманітних графіків, діаграм, карт.

СКЛАД ДОДАТКІВ між основними версіями MICROSOFT OFFICE

додатки

призначення

Стандартний

Для малого бізнесу

Професійний

Розширений

Access

Система управління базами даних

Excel

електронні таблиці

FrontPage (англ.)

Інструмент для створення і підтримки Web-вузлів

Outlook

Диспетчер електронної пошти і планування роботи

Photo Draw

Редактор ділової графіки

PowerPoint

Програма підготовки презентацій

Publisher

Настільна видавнича система

Word

текстовий процесор

Інструменти для малого бізнесу

Диспетчер контактів і замовників

Електронні таблиці - ідеальний засіб для організації обліку, обробки експериментальних даних, складання звітів найрізноманітніших форм.

3. ACCESS - СИСТЕМА управління базами даних

Поява Access в складі офісних програм в 1992-1993 роках можна з повним правом назвати знаменною подією, адже до цього вважалося, що створення систем управління базами даних (СКБД) - доля виключно досвідчених професіоналів.

Не потрібно лякатися: СУБД - це зовсім не так страшно, як може здатися. Насправді описані вище електронні таблиці Excel - це теж фактично невелика система управління базою даних, тобто впорядкованим набором структурованої інформації. Але електронні таблиці мають два обмеження: обсяг, що задається ємністю оперативної пам'яті комп'ютера, і двовимірне представлення даних у вигляді рядків і стовпців.

Реляційні СУБД (практично всі реально використовувані сьогодні системи, в тому числі і Access, відносяться до категорії "реляційних") працюють з тими ж таблицями, але при цьому дані зберігаються на зовнішніх носіях інформації, а таблиці пов'язані між собою перехресними посиланнями.

Найпростіший приклад такої організації даних - ведення каталогу колекції звукових компакт-дисків. В одній таблиці можна зберігати повні відомості про авторів пісень, в іншій - про виконавців, а в третій - дані про окрему пісні. При цьому остання таблиця буде мати необхідні посилання на перші дві, так що користувач може легко за назвою пісні з'ясувати, наприклад, день народження її автора.

Access - це дуже популярна і корисна СУБД, яка може використовуватися для створення як невеликих локальних, так і вельми серйозних професійних систем. До речі, вивчення Access і технології розробки СУБД вельми корисно для просування від азів програмування до вирішення складних виробничих завдань.

4. POWERPOINT - ПІДГОТОВКА ВІЗУАЛЬНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Програми, подібні PowerPoint, з'явилися відносно недавно, але сьогодні вони стали надійним помічником всіх, кому хоча б іноді доводиться виступати з лекціями або доповідями перед аудиторією (яка часом може бути представлена ​​тільки одним слухачем).

Колись вважалося, що ілюстративний матеріал потрібно тільки для доповідей, в ході яких потрібно показувати складні таблиці, графіки та математичні формули. Сьогодні загальноприйнятим стилем стає візуальне відображення основних тез навіть простого текстового доповіді.

Всі, хто коли-небудь робив технічні доповіді (захист дипломного проекту або звіт на науково-технічній раді), можуть згадати, що підготовка тексту 15-хвилинного повідомлення займала максимум один-два дня. А на створення десятка плакатів або слайдів витрачалося не менше місяця роботи, причому спочатку ескіз малював сам доповідач, а потім працював професіонал-кресляр. За останні роки число "доповідачів" різко зросла (наприклад, за рахунок появи менеджерів з продажу), причому їм доводиться виступати не раз на півроку, а чи не щотижня, постійно змінюючи зміст виступів та ілюстрації.

За допомогою програм типу PowerPoint десяток слайдів можна зробити всього за одну-дві години силами однієї людини - самого автора. А якщо в майбутньому буде потрібно внести якісь виправлення, то це займе лічені хвилини.

Для слухачів демонстрація підготовлених матеріалів проходить приблизно так само, як і при традиційному показі слайдів, але крім статичних зображень можна використовувати звук, відео, різні візуальні ефекти.

До речі, PowerPoint можна застосовувати не тільки для виступу перед аудиторією. Багато домашні користувачі працюють з цією програмою, наприклад, при створенні графічних заставок для своїх відеофільмів.

5. OUTLOOK - ВАШ ПЕРСОНАЛЬНИЙ ДИСПЕТЧЕР

Хоча програма Outlook з'явилася лише кілька років тому, вона вже стала предметом першої необхідності для багатьох користувачів. Outlook включає адресну книгу, щоденник для поточних записів, тижневик для планування діяльності, здійснює зв'язок із зовнішнім світом через електронну пошту, а також виконує багато інших корисних функцій.

Більшість людей постійно носять з собою записну книжку і, якщо забувають її десь, виявляються як без рук. Варто вам почати користуватися програмою Outlook, ви тут же зрозумієте, як багато часу втратили, працюючи без неї.

Одна з найбільш вражаючих функцій цього додатка - абсолютно нові автоматизовані можливості з планування роботи та контролю за виконанням справ. Включивши вранці комп'ютер і завантаживши Outlook, ви тут же отримаєте нагадування про всі справи, запланованих на день. І навіть про те, що когось із ваших близьких потрібно привітати з днем ​​народження, про що ви зовсім забули в круговороті буднів. Протягом усього дня програма буде нагадувати про заплановані події з точністю до секунди.

Outlook можна ефективно використовувати і для планування групової діяльності. Наприклад, при роботі в одній комп'ютерній мережі підприємства ви можете подивитися за допомогою Outlook розклад вільного часу співробітників, яких хотіли б запросити на нараду, автоматично вибрати найбільш зручний для всіх час і "застовпити" його в планах запрошених (у кожного з них тут же з'явиться відповідне повідомлення).

Крім того, Outlook включає багатофункціональну систему з управління електронною поштою і телефонним зв'язком.

Якщо ж з усіх функцій Outlook вам потрібна тільки поштова система, ви можете обмежитися можливостями програми Outlook Express, що входить до складу Windows.

6. FRONTPAGE - ЗАСІБ СТВОРЕННЯ ТА ПІДТРИМКИ WEB-ВУЗЛІВ

Хто хоча б кілька разів заходив в Інтернет, відмінно уявляє, що таке Web-вузли: це набір спеціально оформлених Web-сторінок, пов'язаних між собою перехресними посиланнями. Ще п'ять років тому вважалося, що створення Web-вузлів - доля вузької касти професіоналів. А 99,99 ...% користувачів Інтернету залишалися "читачами", але не "письменниками" і вже тим більше не "верстальниками".

Але ситуація швидко змінюється. Сьогодні вже нікого не може здивувати поява персональних Web-вузлів. Як говориться в одній з жартів на цю тему, "Ви хворі Інтернетом: у вашої собаки також є своя Web-сторінка". Втім, зараз це висловлювання для багатьох вже не жарт, а реальність. Спробуйте створити власний персональний Web-вузол про свою роботу, хобі, подорожі та ін. Багато Інтернет-провайдери надають безкоштовно необхідну адресу і до 50 Мбайт для розміщення вашої інформації, що більш ніж достатньо для початку. Ви відразу побачите, що це не тільки захоплююче, але і корисне заняття. Може бути, на вашу сторінці не буде інформації, цікавої для всього світу, але вона, безсумнівно, приверне увагу ваших друзів і близьких. За допомогою свого Web-вузла ви можете, наприклад, зібрати разом численних родичів, розкиданих по всьому світу. А це вже немало.

FrontPage допоможе вам створити і розвивати свій Web-вузол. Для його використання не потрібно знати програмування - необхідно тільки бажання освоїти програму. До речі, професія Web-майстра сьогодні - одна з дефіцитних і престижних. І FrontPage допоможе вам опанувати їй.

Якщо ж ви сумніваєтеся, чи варто витрачати гроші на придбання додаткових програм, майте на увазі, що до складу Windows входить програма FrontPage Express, за допомогою якої можна зробити досить багато перших кроків в освоєнні Web-дизайну.

7. PUBLISHER - НАСТІЛЬНА ВИДАВНИЧА СИСТЕМА

Як вже говорилося, Word допомагає робити досить складні текстові документи з різноманітним графічним оформленням. Але отримати з його допомогою високу поліграфічну якість неможливо. Для цього слід скористатися настільною видавничої системою Publisher, що недавно з'явилася в складі MS Office.

Хоча багато функцій Word і Publisher перетинаються, але все ж основне завдання Word - формування змісту документа, а Publisher - реалізація документа у вигляді високоякісного поліграфічного видання. Найбільш часто Publisher застосовується для виготовлення барвистих буклетів, каталогів, запрошень, меню для званих прийомів, вітальних адрес і т.д. Програма містить всі необхідні для цього інструменти, шаблони і заготовки. Велика бібліотека макетів надає можливість познайомитися з досвідом, накопиченим професійними видавцями і дизайнерами.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

8. PHOTODRAW - РЕДАКТОР ДІЛОВИЙ ГРАФІКИ І ЗОБРАЖЕНЬ

Для досить простого редагування графічних зображень може вистачити програм Paint і Imaging, що входять до складу Windows. Але для більш складних операцій будуть потрібні інструменти серйозніше.

MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ

Ще на початку 60-х років американський вчений Джозеф Ликлайдер (якого сьогодні з повною підставою вважають одним з батьків Інтернету) висловив думку, що головним призначенням комп'ютерів повинна стати автоматизація рутинної роботи людини.В ті часи, коли багато хто взагалі не мали уявлення про існування обчислювальної техніки, ця ідея здавалася просто жартом професіонала.Вважалося, що комп'ютери призначені виключно для вирішення деяких принципово нових і дуже складних математичних проблем.

Наука і життя // Ілюстрації

В основному вікні програми PowerPoint видно набір слайдів (фрагмент презентації), підготовлений засобами цього пакета. Поверх нього розкрито меню "Показ слайдів", в якому видно всі можливі варіанти демонстрації. І це ще далеко не всі можливості пр

Одна з функцій програми OUTLOOK - планування вашої діяльності (Календар).

Сьогодні ще багато хто думає, що формування Web-сторінок - доля тільки "крутих" Web-дизайнерів. Однак використовуючи сучасний HTML-редактор, створити Web-сторінку так само просто, як оформити діловий лист. На знімку - Web-сторінка, створена автором.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

<

>

Однак сфера застосування обчислювальної техніки швидко розширювалася, причому саме за рахунок просування в бік традиційних практичних завдань в різних областях діяльності людини. На перших порах це були різноманітні економічні розрахунки, зберігання і обробка архівних даних, управління технологічними процесами.

З появою в середині 80-х років персональних комп'ютерів, доступних не тільки підприємствам, але і окремим людям, спектр вирішуваних комп'ютером практичних питань почав експоненціально зростати. Сьогодні не менше 40 відсотків ПК припадає на домашніх користувачів, а 90 відсотків обчислювальних потужностей всіх комп'ютерів (в тому числі і на підприємствах) використовуються для автоматизації різноманітної рутинної роботи. При цьому зростання продуктивності праці досягається не тільки за рахунок збільшення швидкості виконання тих чи інших операцій, але, головним чином, завдяки об'єднанню воєдино кількох розрізнених функцій. Це дає можливість навіть недосвідченому користувачу вирішувати завдання, що раніше були доступні тільки професіоналам.

ОФІСНІ ПРОГРАМНІ ПАКЕТИ

Серед великої кількості прикладного програмного забезпечення можна виділити групу програм, які вирішують завдання самого широкого призначення і тому в тій чи іншій мірі потрібні кожному користувачеві комп'ютера незалежно від його професії. В останні роки такі програмні пакети прийнято називати офісними.

Хоча створенням офісних програм займаються багато світових розробники (наприклад, Corell і Sun), лідирує в цій області корпорація Microsoft (Майкрософт), фактично задає стандарти подібного програмного забезпечення. Варто зазначити, що для досягнення ринкового успіху продуктам Microsoft близько десяти років тому довелося вступити в жорстку конкурентну боротьбу з тодішніми фаворитами, наприклад текстовим редактором WordPerfect і електронними таблицями Lotus 1-2-3.

Почавши розробку офісних пакетів, Microsoft відразу ж поставила за мету створення не окремих програм, а цілого комплексу взаємопов'язаних і взаємно доповнюють додатків під назвою Microsoft Office (Майкрософт Офіс). У міру розвитку системи в ній з'являлися нові додатки, а також розширювалися функції раніше створених програм, задовольняючи зростаючі вимоги "середньостатистичного" користувача. За останні шість років Microsoft випустила чотири версії MS Office: 4.0 (1996 рік), 95, 97 і 2000. Остання версія (MS Office 2000) продається у вигляді п'яти випусків з різним складом програм: "Стандартний", "Для малого бізнесу", "Професійний", "Розширений" і "Для розробників". Комплект "Для розробників" (точніше Developer Edition, так як він поставляється тільки в англомовному варіанті) на відміну від інших випусків містить додаткові кошти програмування. До складу "Розширеного" випуску входять наступні програми: Word (Ворд), Excel (ексель), Access (Ексес), PowerPoint (ПауерПойнт), Outlook (Аутлук), FrontPage (Франт Пейдж), Publisher (Паблишер), PhotoDraw (ФотоДро) , Інструменти для малого бізнесу. Дамо короткий опис цих програм.

1. WORD - ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕССОР

Текстовий процесор - історично найперше і найширше використовується офісний додаток: писати і оформляти тексти потрібно всім. Ще десять років тому подібні програми називалися "редакторами", але сьогодні цей термін вже не відображає їх зрослі можливості.

Поява текстових процесорів радикальним чином змінило навіть не технологію, а, якщо хочете, сам підхід до створення різноманітних текстів, починаючи від рапорту начальника про відпустку і закінчуючи літературним твором. Раніше на підготовку об'ємного документа, наприклад звіту про науково-дослідній роботі на 100 сторінках, ішло до місяця роботи декількох чоловік (не рахуючи підготовки рукописного варіанту). При цьому левова частка часу витрачалася на пояснення друкарки, як розібратися в рукописи (пам'ятаєте інтермедію у виконанні Володимира Винокура: "тут граємо, тут не граємо, на це взагалі не дивіться, а цей шматок - на зворотному боці" і т.д.) , потім на перевірку, що вийшло, і повторні пояснення друкарки, що потрібно виправити. А коли звіт був готовий, виявлялося, що пропущені один розділ і кілька параграфів. Скільки проблем викликала підготовка і вставка ілюстрацій - не варто й згадувати ...

Сьогодні функції текстових процесорів виходять далеко за рамки роботи власне з текстами (набір, редагування, форматування, автоматична перевірка правопису, складання автореферату і т.д.). Word дозволяє створювати в тексті різноманітні таблиці, графіки, ілюстрації, формули та ін. З їх автоматичною нумерацією і формуванням перехресних посилань. В результаті користувач може підготувати складний документ практично необмеженого обсягу з використанням графічних матеріалів і різноманітного форматування.

І все ж підкреслимо, що для підготовки "чисто текстових" документів цілком достатньо можливостей програми WordPad, яка постачається з операційною системою Windows.

2. EXCEL - РОБОТА З ЕЛЕКТРОННИМИ таблицями

Ця програма потрібна кожному, хто має справу з даними, представленими у вигляді таблиць. Саме в такому вигляді можна представити більшу частину інформації про нашу повсякденну діяльність: адресні книги, картотека відеокасет, облік домашніх витрат тощо.

У таблицях можуть перебувати дані самого різного формату (символьні рядки, дати та ін.), Але в цілому, звичайно ж, пакет Excel орієнтований на обробку числових даних. Найпростіший приклад - підсумовування по стовпцях і рядках таблиці. Ненабагато складніше обчислити значення заданих самим користувачем функцій (скажімо, відсоткове зростання витрат на ведення домашнього господарства за статтями). Одна з найбільш привабливих можливостей пакета - швидке і наочне уявлення даних у вигляді різноманітних графіків, діаграм, карт.

СКЛАД ДОДАТКІВ між основними версіями MICROSOFT OFFICE

додатки

призначення

Стандартний

Для малого бізнесу

Професійний

Розширений

Access

Система управління базами даних

Excel

електронні таблиці

FrontPage (англ.)

Інструмент для створення і підтримки Web-вузлів

Outlook

Диспетчер електронної пошти і планування роботи

Photo Draw

Редактор ділової графіки

PowerPoint

Програма підготовки презентацій

Publisher

Настільна видавнича система

Word

текстовий процесор

Інструменти для малого бізнесу

Диспетчер контактів і замовників

Електронні таблиці - ідеальний засіб для організації обліку, обробки експериментальних даних, складання звітів найрізноманітніших форм.

3. ACCESS - СИСТЕМА управління базами даних

Поява Access в складі офісних програм в 1992-1993 роках можна з повним правом назвати знаменною подією, адже до цього вважалося, що створення систем управління базами даних (СКБД) - доля виключно досвідчених професіоналів.

Не потрібно лякатися: СУБД - це зовсім не так страшно, як може здатися. Насправді описані вище електронні таблиці Excel - це теж фактично невелика система управління базою даних, тобто впорядкованим набором структурованої інформації. Але електронні таблиці мають два обмеження: обсяг, що задається ємністю оперативної пам'яті комп'ютера, і двовимірне представлення даних у вигляді рядків і стовпців.

Реляційні СУБД (практично всі реально використовувані сьогодні системи, в тому числі і Access, відносяться до категорії "реляційних") працюють з тими ж таблицями, але при цьому дані зберігаються на зовнішніх носіях інформації, а таблиці пов'язані між собою перехресними посиланнями.

Найпростіший приклад такої організації даних - ведення каталогу колекції звукових компакт-дисків. В одній таблиці можна зберігати повні відомості про авторів пісень, в іншій - про виконавців, а в третій - дані про окрему пісні. При цьому остання таблиця буде мати необхідні посилання на перші дві, так що користувач може легко за назвою пісні з'ясувати, наприклад, день народження її автора.

Access - це дуже популярна і корисна СУБД, яка може використовуватися для створення як невеликих локальних, так і вельми серйозних професійних систем. До речі, вивчення Access і технології розробки СУБД вельми корисно для просування від азів програмування до вирішення складних виробничих завдань.

4. POWERPOINT - ПІДГОТОВКА ВІЗУАЛЬНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Програми, подібні PowerPoint, з'явилися відносно недавно, але сьогодні вони стали надійним помічником всіх, кому хоча б іноді доводиться виступати з лекціями або доповідями перед аудиторією (яка часом може бути представлена ​​тільки одним слухачем).

Колись вважалося, що ілюстративний матеріал потрібно тільки для доповідей, в ході яких потрібно показувати складні таблиці, графіки та математичні формули. Сьогодні загальноприйнятим стилем стає візуальне відображення основних тез навіть простого текстового доповіді.

Всі, хто коли-небудь робив технічні доповіді (захист дипломного проекту або звіт на науково-технічній раді), можуть згадати, що підготовка тексту 15-хвилинного повідомлення займала максимум один-два дня. А на створення десятка плакатів або слайдів витрачалося не менше місяця роботи, причому спочатку ескіз малював сам доповідач, а потім працював професіонал-кресляр. За останні роки число "доповідачів" різко зросла (наприклад, за рахунок появи менеджерів з продажу), причому їм доводиться виступати не раз на півроку, а чи не щотижня, постійно змінюючи зміст виступів та ілюстрації.

За допомогою програм типу PowerPoint десяток слайдів можна зробити всього за одну-дві години силами однієї людини - самого автора. А якщо в майбутньому буде потрібно внести якісь виправлення, то це займе лічені хвилини.

Для слухачів демонстрація підготовлених матеріалів проходить приблизно так само, як і при традиційному показі слайдів, але крім статичних зображень можна використовувати звук, відео, різні візуальні ефекти.

До речі, PowerPoint можна застосовувати не тільки для виступу перед аудиторією. Багато домашні користувачі працюють з цією програмою, наприклад, при створенні графічних заставок для своїх відеофільмів.

5. OUTLOOK - ВАШ ПЕРСОНАЛЬНИЙ ДИСПЕТЧЕР

Хоча програма Outlook з'явилася лише кілька років тому, вона вже стала предметом першої необхідності для багатьох користувачів. Outlook включає адресну книгу, щоденник для поточних записів, тижневик для планування діяльності, здійснює зв'язок із зовнішнім світом через електронну пошту, а також виконує багато інших корисних функцій.

Більшість людей постійно носять з собою записну книжку і, якщо забувають її десь, виявляються як без рук. Варто вам почати користуватися програмою Outlook, ви тут же зрозумієте, як багато часу втратили, працюючи без неї.

Одна з найбільш вражаючих функцій цього додатка - абсолютно нові автоматизовані можливості з планування роботи та контролю за виконанням справ. Включивши вранці комп'ютер і завантаживши Outlook, ви тут же отримаєте нагадування про всі справи, запланованих на день. І навіть про те, що когось із ваших близьких потрібно привітати з днем ​​народження, про що ви зовсім забули в круговороті буднів. Протягом усього дня програма буде нагадувати про заплановані події з точністю до секунди.

Outlook можна ефективно використовувати і для планування групової діяльності. Наприклад, при роботі в одній комп'ютерній мережі підприємства ви можете подивитися за допомогою Outlook розклад вільного часу співробітників, яких хотіли б запросити на нараду, автоматично вибрати найбільш зручний для всіх час і "застовпити" його в планах запрошених (у кожного з них тут же з'явиться відповідне повідомлення).

Крім того, Outlook включає багатофункціональну систему з управління електронною поштою і телефонним зв'язком.

Якщо ж з усіх функцій Outlook вам потрібна тільки поштова система, ви можете обмежитися можливостями програми Outlook Express, що входить до складу Windows.

6. FRONTPAGE - ЗАСІБ СТВОРЕННЯ ТА ПІДТРИМКИ WEB-ВУЗЛІВ

Хто хоча б кілька разів заходив в Інтернет, відмінно уявляє, що таке Web-вузли: це набір спеціально оформлених Web-сторінок, пов'язаних між собою перехресними посиланнями. Ще п'ять років тому вважалося, що створення Web-вузлів - доля вузької касти професіоналів. А 99,99 ...% користувачів Інтернету залишалися "читачами", але не "письменниками" і вже тим більше не "верстальниками".

Але ситуація швидко змінюється. Сьогодні вже нікого не може здивувати поява персональних Web-вузлів. Як говориться в одній з жартів на цю тему, "Ви хворі Інтернетом: у вашої собаки також є своя Web-сторінка". Втім, зараз це висловлювання для багатьох вже не жарт, а реальність. Спробуйте створити власний персональний Web-вузол про свою роботу, хобі, подорожі та ін. Багато Інтернет-провайдери надають безкоштовно необхідну адресу і до 50 Мбайт для розміщення вашої інформації, що більш ніж достатньо для початку. Ви відразу побачите, що це не тільки захоплююче, але і корисне заняття. Може бути, на вашу сторінці не буде інформації, цікавої для всього світу, але вона, безсумнівно, приверне увагу ваших друзів і близьких. За допомогою свого Web-вузла ви можете, наприклад, зібрати разом численних родичів, розкиданих по всьому світу. А це вже немало.

FrontPage допоможе вам створити і розвивати свій Web-вузол. Для його використання не потрібно знати програмування - необхідно тільки бажання освоїти програму. До речі, професія Web-майстра сьогодні - одна з дефіцитних і престижних. І FrontPage допоможе вам опанувати їй.

Якщо ж ви сумніваєтеся, чи варто витрачати гроші на придбання додаткових програм, майте на увазі, що до складу Windows входить програма FrontPage Express, за допомогою якої можна зробити досить багато перших кроків в освоєнні Web-дизайну.

7. PUBLISHER - НАСТІЛЬНА ВИДАВНИЧА СИСТЕМА

Як вже говорилося, Word допомагає робити досить складні текстові документи з різноманітним графічним оформленням. Але отримати з його допомогою високу поліграфічну якість неможливо. Для цього слід скористатися настільною видавничої системою Publisher, що недавно з'явилася в складі MS Office.

Хоча багато функцій Word і Publisher перетинаються, але все ж основне завдання Word - формування змісту документа, а Publisher - реалізація документа у вигляді високоякісного поліграфічного видання. Найбільш часто Publisher застосовується для виготовлення барвистих буклетів, каталогів, запрошень, меню для званих прийомів, вітальних адрес і т.д. Програма містить всі необхідні для цього інструменти, шаблони і заготовки. Велика бібліотека макетів надає можливість познайомитися з досвідом, накопиченим професійними видавцями і дизайнерами.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

8. PHOTODRAW - РЕДАКТОР ДІЛОВИЙ ГРАФІКИ І ЗОБРАЖЕНЬ

Для досить простого редагування графічних зображень може вистачити програм Paint і Imaging, що входять до складу Windows. Але для більш складних операцій будуть потрібні інструменти серйозніше.

MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ

Ще на початку 60-х років американський вчений Джозеф Ликлайдер (якого сьогодні з повною підставою вважають одним з батьків Інтернету) висловив думку, що головним призначенням комп'ютерів повинна стати автоматизація рутинної роботи людини.В ті часи, коли багато хто взагалі не мали уявлення про існування обчислювальної техніки, ця ідея здавалася просто жартом професіонала.Вважалося, що комп'ютери призначені виключно для вирішення деяких принципово нових і дуже складних математичних проблем.

Наука і життя // Ілюстрації

В основному вікні програми PowerPoint видно набір слайдів (фрагмент презентації), підготовлений засобами цього пакета. Поверх нього розкрито меню "Показ слайдів", в якому видно всі можливі варіанти демонстрації. І це ще далеко не всі можливості пр

Одна з функцій програми OUTLOOK - планування вашої діяльності (Календар).

Сьогодні ще багато хто думає, що формування Web-сторінок - доля тільки "крутих" Web-дизайнерів. Однак використовуючи сучасний HTML-редактор, створити Web-сторінку так само просто, як оформити діловий лист. На знімку - Web-сторінка, створена автором.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

<

>

Однак сфера застосування обчислювальної техніки швидко розширювалася, причому саме за рахунок просування в бік традиційних практичних завдань в різних областях діяльності людини. На перших порах це були різноманітні економічні розрахунки, зберігання і обробка архівних даних, управління технологічними процесами.

З появою в середині 80-х років персональних комп'ютерів, доступних не тільки підприємствам, але і окремим людям, спектр вирішуваних комп'ютером практичних питань почав експоненціально зростати. Сьогодні не менше 40 відсотків ПК припадає на домашніх користувачів, а 90 відсотків обчислювальних потужностей всіх комп'ютерів (в тому числі і на підприємствах) використовуються для автоматизації різноманітної рутинної роботи. При цьому зростання продуктивності праці досягається не тільки за рахунок збільшення швидкості виконання тих чи інших операцій, але, головним чином, завдяки об'єднанню воєдино кількох розрізнених функцій. Це дає можливість навіть недосвідченому користувачу вирішувати завдання, що раніше були доступні тільки професіоналам.

ОФІСНІ ПРОГРАМНІ ПАКЕТИ

Серед великої кількості прикладного програмного забезпечення можна виділити групу програм, які вирішують завдання самого широкого призначення і тому в тій чи іншій мірі потрібні кожному користувачеві комп'ютера незалежно від його професії. В останні роки такі програмні пакети прийнято називати офісними.

Хоча створенням офісних програм займаються багато світових розробники (наприклад, Corell і Sun), лідирує в цій області корпорація Microsoft (Майкрософт), фактично задає стандарти подібного програмного забезпечення. Варто зазначити, що для досягнення ринкового успіху продуктам Microsoft близько десяти років тому довелося вступити в жорстку конкурентну боротьбу з тодішніми фаворитами, наприклад текстовим редактором WordPerfect і електронними таблицями Lotus 1-2-3.

Почавши розробку офісних пакетів, Microsoft відразу ж поставила за мету створення не окремих програм, а цілого комплексу взаємопов'язаних і взаємно доповнюють додатків під назвою Microsoft Office (Майкрософт Офіс). У міру розвитку системи в ній з'являлися нові додатки, а також розширювалися функції раніше створених програм, задовольняючи зростаючі вимоги "середньостатистичного" користувача. За останні шість років Microsoft випустила чотири версії MS Office: 4.0 (1996 рік), 95, 97 і 2000. Остання версія (MS Office 2000) продається у вигляді п'яти випусків з різним складом програм: "Стандартний", "Для малого бізнесу", "Професійний", "Розширений" і "Для розробників". Комплект "Для розробників" (точніше Developer Edition, так як він поставляється тільки в англомовному варіанті) на відміну від інших випусків містить додаткові кошти програмування. До складу "Розширеного" випуску входять наступні програми: Word (Ворд), Excel (ексель), Access (Ексес), PowerPoint (ПауерПойнт), Outlook (Аутлук), FrontPage (Франт Пейдж), Publisher (Паблишер), PhotoDraw (ФотоДро) , Інструменти для малого бізнесу. Дамо короткий опис цих програм.

1. WORD - ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕССОР

Текстовий процесор - історично найперше і найширше використовується офісний додаток: писати і оформляти тексти потрібно всім. Ще десять років тому подібні програми називалися "редакторами", але сьогодні цей термін вже не відображає їх зрослі можливості.

Поява текстових процесорів радикальним чином змінило навіть не технологію, а, якщо хочете, сам підхід до створення різноманітних текстів, починаючи від рапорту начальника про відпустку і закінчуючи літературним твором. Раніше на підготовку об'ємного документа, наприклад звіту про науково-дослідній роботі на 100 сторінках, ішло до місяця роботи декількох чоловік (не рахуючи підготовки рукописного варіанту). При цьому левова частка часу витрачалася на пояснення друкарки, як розібратися в рукописи (пам'ятаєте інтермедію у виконанні Володимира Винокура: "тут граємо, тут не граємо, на це взагалі не дивіться, а цей шматок - на зворотному боці" і т.д.) , потім на перевірку, що вийшло, і повторні пояснення друкарки, що потрібно виправити. А коли звіт був готовий, виявлялося, що пропущені один розділ і кілька параграфів. Скільки проблем викликала підготовка і вставка ілюстрацій - не варто й згадувати ...

Сьогодні функції текстових процесорів виходять далеко за рамки роботи власне з текстами (набір, редагування, форматування, автоматична перевірка правопису, складання автореферату і т.д.). Word дозволяє створювати в тексті різноманітні таблиці, графіки, ілюстрації, формули та ін. З їх автоматичною нумерацією і формуванням перехресних посилань. В результаті користувач може підготувати складний документ практично необмеженого обсягу з використанням графічних матеріалів і різноманітного форматування.

І все ж підкреслимо, що для підготовки "чисто текстових" документів цілком достатньо можливостей програми WordPad, яка постачається з операційною системою Windows.

2. EXCEL - РОБОТА З ЕЛЕКТРОННИМИ таблицями

Ця програма потрібна кожному, хто має справу з даними, представленими у вигляді таблиць. Саме в такому вигляді можна представити більшу частину інформації про нашу повсякденну діяльність: адресні книги, картотека відеокасет, облік домашніх витрат тощо.

У таблицях можуть перебувати дані самого різного формату (символьні рядки, дати та ін.), Але в цілому, звичайно ж, пакет Excel орієнтований на обробку числових даних. Найпростіший приклад - підсумовування по стовпцях і рядках таблиці. Ненабагато складніше обчислити значення заданих самим користувачем функцій (скажімо, відсоткове зростання витрат на ведення домашнього господарства за статтями). Одна з найбільш привабливих можливостей пакета - швидке і наочне уявлення даних у вигляді різноманітних графіків, діаграм, карт.

СКЛАД ДОДАТКІВ між основними версіями MICROSOFT OFFICE

додатки

призначення

Стандартний

Для малого бізнесу

Професійний

Розширений

Access

Система управління базами даних

Excel

електронні таблиці

FrontPage (англ.)

Інструмент для створення і підтримки Web-вузлів

Outlook

Диспетчер електронної пошти і планування роботи

Photo Draw

Редактор ділової графіки

PowerPoint

Програма підготовки презентацій

Publisher

Настільна видавнича система

Word

текстовий процесор

Інструменти для малого бізнесу

Диспетчер контактів і замовників

Електронні таблиці - ідеальний засіб для організації обліку, обробки експериментальних даних, складання звітів найрізноманітніших форм.

3. ACCESS - СИСТЕМА управління базами даних

Поява Access в складі офісних програм в 1992-1993 роках можна з повним правом назвати знаменною подією, адже до цього вважалося, що створення систем управління базами даних (СКБД) - доля виключно досвідчених професіоналів.

Не потрібно лякатися: СУБД - це зовсім не так страшно, як може здатися. Насправді описані вище електронні таблиці Excel - це теж фактично невелика система управління базою даних, тобто впорядкованим набором структурованої інформації. Але електронні таблиці мають два обмеження: обсяг, що задається ємністю оперативної пам'яті комп'ютера, і двовимірне представлення даних у вигляді рядків і стовпців.

Реляційні СУБД (практично всі реально використовувані сьогодні системи, в тому числі і Access, відносяться до категорії "реляційних") працюють з тими ж таблицями, але при цьому дані зберігаються на зовнішніх носіях інформації, а таблиці пов'язані між собою перехресними посиланнями.

Найпростіший приклад такої організації даних - ведення каталогу колекції звукових компакт-дисків. В одній таблиці можна зберігати повні відомості про авторів пісень, в іншій - про виконавців, а в третій - дані про окрему пісні. При цьому остання таблиця буде мати необхідні посилання на перші дві, так що користувач може легко за назвою пісні з'ясувати, наприклад, день народження її автора.

Access - це дуже популярна і корисна СУБД, яка може використовуватися для створення як невеликих локальних, так і вельми серйозних професійних систем. До речі, вивчення Access і технології розробки СУБД вельми корисно для просування від азів програмування до вирішення складних виробничих завдань.

4. POWERPOINT - ПІДГОТОВКА ВІЗУАЛЬНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Програми, подібні PowerPoint, з'явилися відносно недавно, але сьогодні вони стали надійним помічником всіх, кому хоча б іноді доводиться виступати з лекціями або доповідями перед аудиторією (яка часом може бути представлена ​​тільки одним слухачем).

Колись вважалося, що ілюстративний матеріал потрібно тільки для доповідей, в ході яких потрібно показувати складні таблиці, графіки та математичні формули. Сьогодні загальноприйнятим стилем стає візуальне відображення основних тез навіть простого текстового доповіді.

Всі, хто коли-небудь робив технічні доповіді (захист дипломного проекту або звіт на науково-технічній раді), можуть згадати, що підготовка тексту 15-хвилинного повідомлення займала максимум один-два дня. А на створення десятка плакатів або слайдів витрачалося не менше місяця роботи, причому спочатку ескіз малював сам доповідач, а потім працював професіонал-кресляр. За останні роки число "доповідачів" різко зросла (наприклад, за рахунок появи менеджерів з продажу), причому їм доводиться виступати не раз на півроку, а чи не щотижня, постійно змінюючи зміст виступів та ілюстрації.

За допомогою програм типу PowerPoint десяток слайдів можна зробити всього за одну-дві години силами однієї людини - самого автора. А якщо в майбутньому буде потрібно внести якісь виправлення, то це займе лічені хвилини.

Для слухачів демонстрація підготовлених матеріалів проходить приблизно так само, як і при традиційному показі слайдів, але крім статичних зображень можна використовувати звук, відео, різні візуальні ефекти.

До речі, PowerPoint можна застосовувати не тільки для виступу перед аудиторією. Багато домашні користувачі працюють з цією програмою, наприклад, при створенні графічних заставок для своїх відеофільмів.

5. OUTLOOK - ВАШ ПЕРСОНАЛЬНИЙ ДИСПЕТЧЕР

Хоча програма Outlook з'явилася лише кілька років тому, вона вже стала предметом першої необхідності для багатьох користувачів. Outlook включає адресну книгу, щоденник для поточних записів, тижневик для планування діяльності, здійснює зв'язок із зовнішнім світом через електронну пошту, а також виконує багато інших корисних функцій.

Більшість людей постійно носять з собою записну книжку і, якщо забувають її десь, виявляються як без рук. Варто вам почати користуватися програмою Outlook, ви тут же зрозумієте, як багато часу втратили, працюючи без неї.

Одна з найбільш вражаючих функцій цього додатка - абсолютно нові автоматизовані можливості з планування роботи та контролю за виконанням справ. Включивши вранці комп'ютер і завантаживши Outlook, ви тут же отримаєте нагадування про всі справи, запланованих на день. І навіть про те, що когось із ваших близьких потрібно привітати з днем ​​народження, про що ви зовсім забули в круговороті буднів. Протягом усього дня програма буде нагадувати про заплановані події з точністю до секунди.

Outlook можна ефективно використовувати і для планування групової діяльності. Наприклад, при роботі в одній комп'ютерній мережі підприємства ви можете подивитися за допомогою Outlook розклад вільного часу співробітників, яких хотіли б запросити на нараду, автоматично вибрати найбільш зручний для всіх час і "застовпити" його в планах запрошених (у кожного з них тут же з'явиться відповідне повідомлення).

Крім того, Outlook включає багатофункціональну систему з управління електронною поштою і телефонним зв'язком.

Якщо ж з усіх функцій Outlook вам потрібна тільки поштова система, ви можете обмежитися можливостями програми Outlook Express, що входить до складу Windows.

6. FRONTPAGE - ЗАСІБ СТВОРЕННЯ ТА ПІДТРИМКИ WEB-ВУЗЛІВ

Хто хоча б кілька разів заходив в Інтернет, відмінно уявляє, що таке Web-вузли: це набір спеціально оформлених Web-сторінок, пов'язаних між собою перехресними посиланнями. Ще п'ять років тому вважалося, що створення Web-вузлів - доля вузької касти професіоналів. А 99,99 ...% користувачів Інтернету залишалися "читачами", але не "письменниками" і вже тим більше не "верстальниками".

Але ситуація швидко змінюється. Сьогодні вже нікого не може здивувати поява персональних Web-вузлів. Як говориться в одній з жартів на цю тему, "Ви хворі Інтернетом: у вашої собаки також є своя Web-сторінка". Втім, зараз це висловлювання для багатьох вже не жарт, а реальність. Спробуйте створити власний персональний Web-вузол про свою роботу, хобі, подорожі та ін. Багато Інтернет-провайдери надають безкоштовно необхідну адресу і до 50 Мбайт для розміщення вашої інформації, що більш ніж достатньо для початку. Ви відразу побачите, що це не тільки захоплююче, але і корисне заняття. Може бути, на вашу сторінці не буде інформації, цікавої для всього світу, але вона, безсумнівно, приверне увагу ваших друзів і близьких. За допомогою свого Web-вузла ви можете, наприклад, зібрати разом численних родичів, розкиданих по всьому світу. А це вже немало.

FrontPage допоможе вам створити і розвивати свій Web-вузол. Для його використання не потрібно знати програмування - необхідно тільки бажання освоїти програму. До речі, професія Web-майстра сьогодні - одна з дефіцитних і престижних. І FrontPage допоможе вам опанувати їй.

Якщо ж ви сумніваєтеся, чи варто витрачати гроші на придбання додаткових програм, майте на увазі, що до складу Windows входить програма FrontPage Express, за допомогою якої можна зробити досить багато перших кроків в освоєнні Web-дизайну.

7. PUBLISHER - НАСТІЛЬНА ВИДАВНИЧА СИСТЕМА

Як вже говорилося, Word допомагає робити досить складні текстові документи з різноманітним графічним оформленням. Але отримати з його допомогою високу поліграфічну якість неможливо. Для цього слід скористатися настільною видавничої системою Publisher, що недавно з'явилася в складі MS Office.

Хоча багато функцій Word і Publisher перетинаються, але все ж основне завдання Word - формування змісту документа, а Publisher - реалізація документа у вигляді високоякісного поліграфічного видання. Найбільш часто Publisher застосовується для виготовлення барвистих буклетів, каталогів, запрошень, меню для званих прийомів, вітальних адрес і т.д. Програма містить всі необхідні для цього інструменти, шаблони і заготовки. Велика бібліотека макетів надає можливість познайомитися з досвідом, накопиченим професійними видавцями і дизайнерами.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

8. PHOTODRAW - РЕДАКТОР ДІЛОВИЙ ГРАФІКИ І ЗОБРАЖЕНЬ

Для досить простого редагування графічних зображень може вистачити програм Paint і Imaging, що входять до складу Windows. Але для більш складних операцій будуть потрібні інструменти серйозніше.

MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ

Ще на початку 60-х років американський вчений Джозеф Ликлайдер (якого сьогодні з повною підставою вважають одним з батьків Інтернету) висловив думку, що головним призначенням комп'ютерів повинна стати автоматизація рутинної роботи людини.В ті часи, коли багато хто взагалі не мали уявлення про існування обчислювальної техніки, ця ідея здавалася просто жартом професіонала.Вважалося, що комп'ютери призначені виключно для вирішення деяких принципово нових і дуже складних математичних проблем.

Наука і життя // Ілюстрації

В основному вікні програми PowerPoint видно набір слайдів (фрагмент презентації), підготовлений засобами цього пакета. Поверх нього розкрито меню "Показ слайдів", в якому видно всі можливі варіанти демонстрації. І це ще далеко не всі можливості пр

Одна з функцій програми OUTLOOK - планування вашої діяльності (Календар).

Сьогодні ще багато хто думає, що формування Web-сторінок - доля тільки "крутих" Web-дизайнерів. Однак використовуючи сучасний HTML-редактор, створити Web-сторінку так само просто, як оформити діловий лист. На знімку - Web-сторінка, створена автором.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

<

>

Однак сфера застосування обчислювальної техніки швидко розширювалася, причому саме за рахунок просування в бік традиційних практичних завдань в різних областях діяльності людини. На перших порах це були різноманітні економічні розрахунки, зберігання і обробка архівних даних, управління технологічними процесами.

З появою в середині 80-х років персональних комп'ютерів, доступних не тільки підприємствам, але і окремим людям, спектр вирішуваних комп'ютером практичних питань почав експоненціально зростати. Сьогодні не менше 40 відсотків ПК припадає на домашніх користувачів, а 90 відсотків обчислювальних потужностей всіх комп'ютерів (в тому числі і на підприємствах) використовуються для автоматизації різноманітної рутинної роботи. При цьому зростання продуктивності праці досягається не тільки за рахунок збільшення швидкості виконання тих чи інших операцій, але, головним чином, завдяки об'єднанню воєдино кількох розрізнених функцій. Це дає можливість навіть недосвідченому користувачу вирішувати завдання, що раніше були доступні тільки професіоналам.

ОФІСНІ ПРОГРАМНІ ПАКЕТИ

Серед великої кількості прикладного програмного забезпечення можна виділити групу програм, які вирішують завдання самого широкого призначення і тому в тій чи іншій мірі потрібні кожному користувачеві комп'ютера незалежно від його професії. В останні роки такі програмні пакети прийнято називати офісними.

Хоча створенням офісних програм займаються багато світових розробники (наприклад, Corell і Sun), лідирує в цій області корпорація Microsoft (Майкрософт), фактично задає стандарти подібного програмного забезпечення. Варто зазначити, що для досягнення ринкового успіху продуктам Microsoft близько десяти років тому довелося вступити в жорстку конкурентну боротьбу з тодішніми фаворитами, наприклад текстовим редактором WordPerfect і електронними таблицями Lotus 1-2-3.

Почавши розробку офісних пакетів, Microsoft відразу ж поставила за мету створення не окремих програм, а цілого комплексу взаємопов'язаних і взаємно доповнюють додатків під назвою Microsoft Office (Майкрософт Офіс). У міру розвитку системи в ній з'являлися нові додатки, а також розширювалися функції раніше створених програм, задовольняючи зростаючі вимоги "середньостатистичного" користувача. За останні шість років Microsoft випустила чотири версії MS Office: 4.0 (1996 рік), 95, 97 і 2000. Остання версія (MS Office 2000) продається у вигляді п'яти випусків з різним складом програм: "Стандартний", "Для малого бізнесу", "Професійний", "Розширений" і "Для розробників". Комплект "Для розробників" (точніше Developer Edition, так як він поставляється тільки в англомовному варіанті) на відміну від інших випусків містить додаткові кошти програмування. До складу "Розширеного" випуску входять наступні програми: Word (Ворд), Excel (ексель), Access (Ексес), PowerPoint (ПауерПойнт), Outlook (Аутлук), FrontPage (Франт Пейдж), Publisher (Паблишер), PhotoDraw (ФотоДро) , Інструменти для малого бізнесу. Дамо короткий опис цих програм.

1. WORD - ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕССОР

Текстовий процесор - історично найперше і найширше використовується офісний додаток: писати і оформляти тексти потрібно всім. Ще десять років тому подібні програми називалися "редакторами", але сьогодні цей термін вже не відображає їх зрослі можливості.

Поява текстових процесорів радикальним чином змінило навіть не технологію, а, якщо хочете, сам підхід до створення різноманітних текстів, починаючи від рапорту начальника про відпустку і закінчуючи літературним твором. Раніше на підготовку об'ємного документа, наприклад звіту про науково-дослідній роботі на 100 сторінках, ішло до місяця роботи декількох чоловік (не рахуючи підготовки рукописного варіанту). При цьому левова частка часу витрачалася на пояснення друкарки, як розібратися в рукописи (пам'ятаєте інтермедію у виконанні Володимира Винокура: "тут граємо, тут не граємо, на це взагалі не дивіться, а цей шматок - на зворотному боці" і т.д.) , потім на перевірку, що вийшло, і повторні пояснення друкарки, що потрібно виправити. А коли звіт був готовий, виявлялося, що пропущені один розділ і кілька параграфів. Скільки проблем викликала підготовка і вставка ілюстрацій - не варто й згадувати ...

Сьогодні функції текстових процесорів виходять далеко за рамки роботи власне з текстами (набір, редагування, форматування, автоматична перевірка правопису, складання автореферату і т.д.). Word дозволяє створювати в тексті різноманітні таблиці, графіки, ілюстрації, формули та ін. З їх автоматичною нумерацією і формуванням перехресних посилань. В результаті користувач може підготувати складний документ практично необмеженого обсягу з використанням графічних матеріалів і різноманітного форматування.

І все ж підкреслимо, що для підготовки "чисто текстових" документів цілком достатньо можливостей програми WordPad, яка постачається з операційною системою Windows.

2. EXCEL - РОБОТА З ЕЛЕКТРОННИМИ таблицями

Ця програма потрібна кожному, хто має справу з даними, представленими у вигляді таблиць. Саме в такому вигляді можна представити більшу частину інформації про нашу повсякденну діяльність: адресні книги, картотека відеокасет, облік домашніх витрат тощо.

У таблицях можуть перебувати дані самого різного формату (символьні рядки, дати та ін.), Але в цілому, звичайно ж, пакет Excel орієнтований на обробку числових даних. Найпростіший приклад - підсумовування по стовпцях і рядках таблиці. Ненабагато складніше обчислити значення заданих самим користувачем функцій (скажімо, відсоткове зростання витрат на ведення домашнього господарства за статтями). Одна з найбільш привабливих можливостей пакета - швидке і наочне уявлення даних у вигляді різноманітних графіків, діаграм, карт.

СКЛАД ДОДАТКІВ між основними версіями MICROSOFT OFFICE

додатки

призначення

Стандартний

Для малого бізнесу

Професійний

Розширений

Access

Система управління базами даних

Excel

електронні таблиці

FrontPage (англ.)

Інструмент для створення і підтримки Web-вузлів

Outlook

Диспетчер електронної пошти і планування роботи

Photo Draw

Редактор ділової графіки

PowerPoint

Програма підготовки презентацій

Publisher

Настільна видавнича система

Word

текстовий процесор

Інструменти для малого бізнесу

Диспетчер контактів і замовників

Електронні таблиці - ідеальний засіб для організації обліку, обробки експериментальних даних, складання звітів найрізноманітніших форм.

3. ACCESS - СИСТЕМА управління базами даних

Поява Access в складі офісних програм в 1992-1993 роках можна з повним правом назвати знаменною подією, адже до цього вважалося, що створення систем управління базами даних (СКБД) - доля виключно досвідчених професіоналів.

Не потрібно лякатися: СУБД - це зовсім не так страшно, як може здатися. Насправді описані вище електронні таблиці Excel - це теж фактично невелика система управління базою даних, тобто впорядкованим набором структурованої інформації. Але електронні таблиці мають два обмеження: обсяг, що задається ємністю оперативної пам'яті комп'ютера, і двовимірне представлення даних у вигляді рядків і стовпців.

Реляційні СУБД (практично всі реально використовувані сьогодні системи, в тому числі і Access, відносяться до категорії "реляційних") працюють з тими ж таблицями, але при цьому дані зберігаються на зовнішніх носіях інформації, а таблиці пов'язані між собою перехресними посиланнями.

Найпростіший приклад такої організації даних - ведення каталогу колекції звукових компакт-дисків. В одній таблиці можна зберігати повні відомості про авторів пісень, в іншій - про виконавців, а в третій - дані про окрему пісні. При цьому остання таблиця буде мати необхідні посилання на перші дві, так що користувач може легко за назвою пісні з'ясувати, наприклад, день народження її автора.

Access - це дуже популярна і корисна СУБД, яка може використовуватися для створення як невеликих локальних, так і вельми серйозних професійних систем. До речі, вивчення Access і технології розробки СУБД вельми корисно для просування від азів програмування до вирішення складних виробничих завдань.

4. POWERPOINT - ПІДГОТОВКА ВІЗУАЛЬНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Програми, подібні PowerPoint, з'явилися відносно недавно, але сьогодні вони стали надійним помічником всіх, кому хоча б іноді доводиться виступати з лекціями або доповідями перед аудиторією (яка часом може бути представлена ​​тільки одним слухачем).

Колись вважалося, що ілюстративний матеріал потрібно тільки для доповідей, в ході яких потрібно показувати складні таблиці, графіки та математичні формули. Сьогодні загальноприйнятим стилем стає візуальне відображення основних тез навіть простого текстового доповіді.

Всі, хто коли-небудь робив технічні доповіді (захист дипломного проекту або звіт на науково-технічній раді), можуть згадати, що підготовка тексту 15-хвилинного повідомлення займала максимум один-два дня. А на створення десятка плакатів або слайдів витрачалося не менше місяця роботи, причому спочатку ескіз малював сам доповідач, а потім працював професіонал-кресляр. За останні роки число "доповідачів" різко зросла (наприклад, за рахунок появи менеджерів з продажу), причому їм доводиться виступати не раз на півроку, а чи не щотижня, постійно змінюючи зміст виступів та ілюстрації.

За допомогою програм типу PowerPoint десяток слайдів можна зробити всього за одну-дві години силами однієї людини - самого автора. А якщо в майбутньому буде потрібно внести якісь виправлення, то це займе лічені хвилини.

Для слухачів демонстрація підготовлених матеріалів проходить приблизно так само, як і при традиційному показі слайдів, але крім статичних зображень можна використовувати звук, відео, різні візуальні ефекти.

До речі, PowerPoint можна застосовувати не тільки для виступу перед аудиторією. Багато домашні користувачі працюють з цією програмою, наприклад, при створенні графічних заставок для своїх відеофільмів.

5. OUTLOOK - ВАШ ПЕРСОНАЛЬНИЙ ДИСПЕТЧЕР

Хоча програма Outlook з'явилася лише кілька років тому, вона вже стала предметом першої необхідності для багатьох користувачів. Outlook включає адресну книгу, щоденник для поточних записів, тижневик для планування діяльності, здійснює зв'язок із зовнішнім світом через електронну пошту, а також виконує багато інших корисних функцій.

Більшість людей постійно носять з собою записну книжку і, якщо забувають її десь, виявляються як без рук. Варто вам почати користуватися програмою Outlook, ви тут же зрозумієте, як багато часу втратили, працюючи без неї.

Одна з найбільш вражаючих функцій цього додатка - абсолютно нові автоматизовані можливості з планування роботи та контролю за виконанням справ. Включивши вранці комп'ютер і завантаживши Outlook, ви тут же отримаєте нагадування про всі справи, запланованих на день. І навіть про те, що когось із ваших близьких потрібно привітати з днем ​​народження, про що ви зовсім забули в круговороті буднів. Протягом усього дня програма буде нагадувати про заплановані події з точністю до секунди.

Outlook можна ефективно використовувати і для планування групової діяльності. Наприклад, при роботі в одній комп'ютерній мережі підприємства ви можете подивитися за допомогою Outlook розклад вільного часу співробітників, яких хотіли б запросити на нараду, автоматично вибрати найбільш зручний для всіх час і "застовпити" його в планах запрошених (у кожного з них тут же з'явиться відповідне повідомлення).

Крім того, Outlook включає багатофункціональну систему з управління електронною поштою і телефонним зв'язком.

Якщо ж з усіх функцій Outlook вам потрібна тільки поштова система, ви можете обмежитися можливостями програми Outlook Express, що входить до складу Windows.

6. FRONTPAGE - ЗАСІБ СТВОРЕННЯ ТА ПІДТРИМКИ WEB-ВУЗЛІВ

Хто хоча б кілька разів заходив в Інтернет, відмінно уявляє, що таке Web-вузли: це набір спеціально оформлених Web-сторінок, пов'язаних між собою перехресними посиланнями. Ще п'ять років тому вважалося, що створення Web-вузлів - доля вузької касти професіоналів. А 99,99 ...% користувачів Інтернету залишалися "читачами", але не "письменниками" і вже тим більше не "верстальниками".

Але ситуація швидко змінюється. Сьогодні вже нікого не може здивувати поява персональних Web-вузлів. Як говориться в одній з жартів на цю тему, "Ви хворі Інтернетом: у вашої собаки також є своя Web-сторінка". Втім, зараз це висловлювання для багатьох вже не жарт, а реальність. Спробуйте створити власний персональний Web-вузол про свою роботу, хобі, подорожі та ін. Багато Інтернет-провайдери надають безкоштовно необхідну адресу і до 50 Мбайт для розміщення вашої інформації, що більш ніж достатньо для початку. Ви відразу побачите, що це не тільки захоплююче, але і корисне заняття. Може бути, на вашу сторінці не буде інформації, цікавої для всього світу, але вона, безсумнівно, приверне увагу ваших друзів і близьких. За допомогою свого Web-вузла ви можете, наприклад, зібрати разом численних родичів, розкиданих по всьому світу. А це вже немало.

FrontPage допоможе вам створити і розвивати свій Web-вузол. Для його використання не потрібно знати програмування - необхідно тільки бажання освоїти програму. До речі, професія Web-майстра сьогодні - одна з дефіцитних і престижних. І FrontPage допоможе вам опанувати їй.

Якщо ж ви сумніваєтеся, чи варто витрачати гроші на придбання додаткових програм, майте на увазі, що до складу Windows входить програма FrontPage Express, за допомогою якої можна зробити досить багато перших кроків в освоєнні Web-дизайну.

7. PUBLISHER - НАСТІЛЬНА ВИДАВНИЧА СИСТЕМА

Як вже говорилося, Word допомагає робити досить складні текстові документи з різноманітним графічним оформленням. Але отримати з його допомогою високу поліграфічну якість неможливо. Для цього слід скористатися настільною видавничої системою Publisher, що недавно з'явилася в складі MS Office.

Хоча багато функцій Word і Publisher перетинаються, але все ж основне завдання Word - формування змісту документа, а Publisher - реалізація документа у вигляді високоякісного поліграфічного видання. Найбільш часто Publisher застосовується для виготовлення барвистих буклетів, каталогів, запрошень, меню для званих прийомів, вітальних адрес і т.д. Програма містить всі необхідні для цього інструменти, шаблони і заготовки. Велика бібліотека макетів надає можливість познайомитися з досвідом, накопиченим професійними видавцями і дизайнерами.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

8. PHOTODRAW - РЕДАКТОР ДІЛОВИЙ ГРАФІКИ І ЗОБРАЖЕНЬ

Для досить простого редагування графічних зображень може вистачити програм Paint і Imaging, що входять до складу Windows. Але для більш складних операцій будуть потрібні інструменти серйозніше.

MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ

Ще на початку 60-х років американський вчений Джозеф Ликлайдер (якого сьогодні з повною підставою вважають одним з батьків Інтернету) висловив думку, що головним призначенням комп'ютерів повинна стати автоматизація рутинної роботи людини.В ті часи, коли багато хто взагалі не мали уявлення про існування обчислювальної техніки, ця ідея здавалася просто жартом професіонала.Вважалося, що комп'ютери призначені виключно для вирішення деяких принципово нових і дуже складних математичних проблем.

Наука і життя // Ілюстрації

В основному вікні програми PowerPoint видно набір слайдів (фрагмент презентації), підготовлений засобами цього пакета. Поверх нього розкрито меню "Показ слайдів", в якому видно всі можливі варіанти демонстрації. І це ще далеко не всі можливості пр

Одна з функцій програми OUTLOOK - планування вашої діяльності (Календар).

Сьогодні ще багато хто думає, що формування Web-сторінок - доля тільки "крутих" Web-дизайнерів. Однак використовуючи сучасний HTML-редактор, створити Web-сторінку так само просто, як оформити діловий лист. На знімку - Web-сторінка, створена автором.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

<

>

Однак сфера застосування обчислювальної техніки швидко розширювалася, причому саме за рахунок просування в бік традиційних практичних завдань в різних областях діяльності людини. На перших порах це були різноманітні економічні розрахунки, зберігання і обробка архівних даних, управління технологічними процесами.

З появою в середині 80-х років персональних комп'ютерів, доступних не тільки підприємствам, але і окремим людям, спектр вирішуваних комп'ютером практичних питань почав експоненціально зростати. Сьогодні не менше 40 відсотків ПК припадає на домашніх користувачів, а 90 відсотків обчислювальних потужностей всіх комп'ютерів (в тому числі і на підприємствах) використовуються для автоматизації різноманітної рутинної роботи. При цьому зростання продуктивності праці досягається не тільки за рахунок збільшення швидкості виконання тих чи інших операцій, але, головним чином, завдяки об'єднанню воєдино кількох розрізнених функцій. Це дає можливість навіть недосвідченому користувачу вирішувати завдання, що раніше були доступні тільки професіоналам.

ОФІСНІ ПРОГРАМНІ ПАКЕТИ

Серед великої кількості прикладного програмного забезпечення можна виділити групу програм, які вирішують завдання самого широкого призначення і тому в тій чи іншій мірі потрібні кожному користувачеві комп'ютера незалежно від його професії. В останні роки такі програмні пакети прийнято називати офісними.

Хоча створенням офісних програм займаються багато світових розробники (наприклад, Corell і Sun), лідирує в цій області корпорація Microsoft (Майкрософт), фактично задає стандарти подібного програмного забезпечення. Варто зазначити, що для досягнення ринкового успіху продуктам Microsoft близько десяти років тому довелося вступити в жорстку конкурентну боротьбу з тодішніми фаворитами, наприклад текстовим редактором WordPerfect і електронними таблицями Lotus 1-2-3.

Почавши розробку офісних пакетів, Microsoft відразу ж поставила за мету створення не окремих програм, а цілого комплексу взаємопов'язаних і взаємно доповнюють додатків під назвою Microsoft Office (Майкрософт Офіс). У міру розвитку системи в ній з'являлися нові додатки, а також розширювалися функції раніше створених програм, задовольняючи зростаючі вимоги "середньостатистичного" користувача. За останні шість років Microsoft випустила чотири версії MS Office: 4.0 (1996 рік), 95, 97 і 2000. Остання версія (MS Office 2000) продається у вигляді п'яти випусків з різним складом програм: "Стандартний", "Для малого бізнесу", "Професійний", "Розширений" і "Для розробників". Комплект "Для розробників" (точніше Developer Edition, так як він поставляється тільки в англомовному варіанті) на відміну від інших випусків містить додаткові кошти програмування. До складу "Розширеного" випуску входять наступні програми: Word (Ворд), Excel (ексель), Access (Ексес), PowerPoint (ПауерПойнт), Outlook (Аутлук), FrontPage (Франт Пейдж), Publisher (Паблишер), PhotoDraw (ФотоДро) , Інструменти для малого бізнесу. Дамо короткий опис цих програм.

1. WORD - ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕССОР

Текстовий процесор - історично найперше і найширше використовується офісний додаток: писати і оформляти тексти потрібно всім. Ще десять років тому подібні програми називалися "редакторами", але сьогодні цей термін вже не відображає їх зрослі можливості.

Поява текстових процесорів радикальним чином змінило навіть не технологію, а, якщо хочете, сам підхід до створення різноманітних текстів, починаючи від рапорту начальника про відпустку і закінчуючи літературним твором. Раніше на підготовку об'ємного документа, наприклад звіту про науково-дослідній роботі на 100 сторінках, ішло до місяця роботи декількох чоловік (не рахуючи підготовки рукописного варіанту). При цьому левова частка часу витрачалася на пояснення друкарки, як розібратися в рукописи (пам'ятаєте інтермедію у виконанні Володимира Винокура: "тут граємо, тут не граємо, на це взагалі не дивіться, а цей шматок - на зворотному боці" і т.д.) , потім на перевірку, що вийшло, і повторні пояснення друкарки, що потрібно виправити. А коли звіт був готовий, виявлялося, що пропущені один розділ і кілька параграфів. Скільки проблем викликала підготовка і вставка ілюстрацій - не варто й згадувати ...

Сьогодні функції текстових процесорів виходять далеко за рамки роботи власне з текстами (набір, редагування, форматування, автоматична перевірка правопису, складання автореферату і т.д.). Word дозволяє створювати в тексті різноманітні таблиці, графіки, ілюстрації, формули та ін. З їх автоматичною нумерацією і формуванням перехресних посилань. В результаті користувач може підготувати складний документ практично необмеженого обсягу з використанням графічних матеріалів і різноманітного форматування.

І все ж підкреслимо, що для підготовки "чисто текстових" документів цілком достатньо можливостей програми WordPad, яка постачається з операційною системою Windows.

2. EXCEL - РОБОТА З ЕЛЕКТРОННИМИ таблицями

Ця програма потрібна кожному, хто має справу з даними, представленими у вигляді таблиць. Саме в такому вигляді можна представити більшу частину інформації про нашу повсякденну діяльність: адресні книги, картотека відеокасет, облік домашніх витрат тощо.

У таблицях можуть перебувати дані самого різного формату (символьні рядки, дати та ін.), Але в цілому, звичайно ж, пакет Excel орієнтований на обробку числових даних. Найпростіший приклад - підсумовування по стовпцях і рядках таблиці. Ненабагато складніше обчислити значення заданих самим користувачем функцій (скажімо, відсоткове зростання витрат на ведення домашнього господарства за статтями). Одна з найбільш привабливих можливостей пакета - швидке і наочне уявлення даних у вигляді різноманітних графіків, діаграм, карт.

СКЛАД ДОДАТКІВ між основними версіями MICROSOFT OFFICE

додатки

призначення

Стандартний

Для малого бізнесу

Професійний

Розширений

Access

Система управління базами даних

Excel

електронні таблиці

FrontPage (англ.)

Інструмент для створення і підтримки Web-вузлів

Outlook

Диспетчер електронної пошти і планування роботи

Photo Draw

Редактор ділової графіки

PowerPoint

Програма підготовки презентацій

Publisher

Настільна видавнича система

Word

текстовий процесор

Інструменти для малого бізнесу

Диспетчер контактів і замовників

Електронні таблиці - ідеальний засіб для організації обліку, обробки експериментальних даних, складання звітів найрізноманітніших форм.

3. ACCESS - СИСТЕМА управління базами даних

Поява Access в складі офісних програм в 1992-1993 роках можна з повним правом назвати знаменною подією, адже до цього вважалося, що створення систем управління базами даних (СКБД) - доля виключно досвідчених професіоналів.

Не потрібно лякатися: СУБД - це зовсім не так страшно, як може здатися. Насправді описані вище електронні таблиці Excel - це теж фактично невелика система управління базою даних, тобто впорядкованим набором структурованої інформації. Але електронні таблиці мають два обмеження: обсяг, що задається ємністю оперативної пам'яті комп'ютера, і двовимірне представлення даних у вигляді рядків і стовпців.

Реляційні СУБД (практично всі реально використовувані сьогодні системи, в тому числі і Access, відносяться до категорії "реляційних") працюють з тими ж таблицями, але при цьому дані зберігаються на зовнішніх носіях інформації, а таблиці пов'язані між собою перехресними посиланнями.

Найпростіший приклад такої організації даних - ведення каталогу колекції звукових компакт-дисків. В одній таблиці можна зберігати повні відомості про авторів пісень, в іншій - про виконавців, а в третій - дані про окрему пісні. При цьому остання таблиця буде мати необхідні посилання на перші дві, так що користувач може легко за назвою пісні з'ясувати, наприклад, день народження її автора.

Access - це дуже популярна і корисна СУБД, яка може використовуватися для створення як невеликих локальних, так і вельми серйозних професійних систем. До речі, вивчення Access і технології розробки СУБД вельми корисно для просування від азів програмування до вирішення складних виробничих завдань.

4. POWERPOINT - ПІДГОТОВКА ВІЗУАЛЬНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Програми, подібні PowerPoint, з'явилися відносно недавно, але сьогодні вони стали надійним помічником всіх, кому хоча б іноді доводиться виступати з лекціями або доповідями перед аудиторією (яка часом може бути представлена ​​тільки одним слухачем).

Колись вважалося, що ілюстративний матеріал потрібно тільки для доповідей, в ході яких потрібно показувати складні таблиці, графіки та математичні формули. Сьогодні загальноприйнятим стилем стає візуальне відображення основних тез навіть простого текстового доповіді.

Всі, хто коли-небудь робив технічні доповіді (захист дипломного проекту або звіт на науково-технічній раді), можуть згадати, що підготовка тексту 15-хвилинного повідомлення займала максимум один-два дня. А на створення десятка плакатів або слайдів витрачалося не менше місяця роботи, причому спочатку ескіз малював сам доповідач, а потім працював професіонал-кресляр. За останні роки число "доповідачів" різко зросла (наприклад, за рахунок появи менеджерів з продажу), причому їм доводиться виступати не раз на півроку, а чи не щотижня, постійно змінюючи зміст виступів та ілюстрації.

За допомогою програм типу PowerPoint десяток слайдів можна зробити всього за одну-дві години силами однієї людини - самого автора. А якщо в майбутньому буде потрібно внести якісь виправлення, то це займе лічені хвилини.

Для слухачів демонстрація підготовлених матеріалів проходить приблизно так само, як і при традиційному показі слайдів, але крім статичних зображень можна використовувати звук, відео, різні візуальні ефекти.

До речі, PowerPoint можна застосовувати не тільки для виступу перед аудиторією. Багато домашні користувачі працюють з цією програмою, наприклад, при створенні графічних заставок для своїх відеофільмів.

5. OUTLOOK - ВАШ ПЕРСОНАЛЬНИЙ ДИСПЕТЧЕР

Хоча програма Outlook з'явилася лише кілька років тому, вона вже стала предметом першої необхідності для багатьох користувачів. Outlook включає адресну книгу, щоденник для поточних записів, тижневик для планування діяльності, здійснює зв'язок із зовнішнім світом через електронну пошту, а також виконує багато інших корисних функцій.

Більшість людей постійно носять з собою записну книжку і, якщо забувають її десь, виявляються як без рук. Варто вам почати користуватися програмою Outlook, ви тут же зрозумієте, як багато часу втратили, працюючи без неї.

Одна з найбільш вражаючих функцій цього додатка - абсолютно нові автоматизовані можливості з планування роботи та контролю за виконанням справ. Включивши вранці комп'ютер і завантаживши Outlook, ви тут же отримаєте нагадування про всі справи, запланованих на день. І навіть про те, що когось із ваших близьких потрібно привітати з днем ​​народження, про що ви зовсім забули в круговороті буднів. Протягом усього дня програма буде нагадувати про заплановані події з точністю до секунди.

Outlook можна ефективно використовувати і для планування групової діяльності. Наприклад, при роботі в одній комп'ютерній мережі підприємства ви можете подивитися за допомогою Outlook розклад вільного часу співробітників, яких хотіли б запросити на нараду, автоматично вибрати найбільш зручний для всіх час і "застовпити" його в планах запрошених (у кожного з них тут же з'явиться відповідне повідомлення).

Крім того, Outlook включає багатофункціональну систему з управління електронною поштою і телефонним зв'язком.

Якщо ж з усіх функцій Outlook вам потрібна тільки поштова система, ви можете обмежитися можливостями програми Outlook Express, що входить до складу Windows.

6. FRONTPAGE - ЗАСІБ СТВОРЕННЯ ТА ПІДТРИМКИ WEB-ВУЗЛІВ

Хто хоча б кілька разів заходив в Інтернет, відмінно уявляє, що таке Web-вузли: це набір спеціально оформлених Web-сторінок, пов'язаних між собою перехресними посиланнями. Ще п'ять років тому вважалося, що створення Web-вузлів - доля вузької касти професіоналів. А 99,99 ...% користувачів Інтернету залишалися "читачами", але не "письменниками" і вже тим більше не "верстальниками".

Але ситуація швидко змінюється. Сьогодні вже нікого не може здивувати поява персональних Web-вузлів. Як говориться в одній з жартів на цю тему, "Ви хворі Інтернетом: у вашої собаки також є своя Web-сторінка". Втім, зараз це висловлювання для багатьох вже не жарт, а реальність. Спробуйте створити власний персональний Web-вузол про свою роботу, хобі, подорожі та ін. Багато Інтернет-провайдери надають безкоштовно необхідну адресу і до 50 Мбайт для розміщення вашої інформації, що більш ніж достатньо для початку. Ви відразу побачите, що це не тільки захоплююче, але і корисне заняття. Може бути, на вашу сторінці не буде інформації, цікавої для всього світу, але вона, безсумнівно, приверне увагу ваших друзів і близьких. За допомогою свого Web-вузла ви можете, наприклад, зібрати разом численних родичів, розкиданих по всьому світу. А це вже немало.

FrontPage допоможе вам створити і розвивати свій Web-вузол. Для його використання не потрібно знати програмування - необхідно тільки бажання освоїти програму. До речі, професія Web-майстра сьогодні - одна з дефіцитних і престижних. І FrontPage допоможе вам опанувати їй.

Якщо ж ви сумніваєтеся, чи варто витрачати гроші на придбання додаткових програм, майте на увазі, що до складу Windows входить програма FrontPage Express, за допомогою якої можна зробити досить багато перших кроків в освоєнні Web-дизайну.

7. PUBLISHER - НАСТІЛЬНА ВИДАВНИЧА СИСТЕМА

Як вже говорилося, Word допомагає робити досить складні текстові документи з різноманітним графічним оформленням. Але отримати з його допомогою високу поліграфічну якість неможливо. Для цього слід скористатися настільною видавничої системою Publisher, що недавно з'явилася в складі MS Office.

Хоча багато функцій Word і Publisher перетинаються, але все ж основне завдання Word - формування змісту документа, а Publisher - реалізація документа у вигляді високоякісного поліграфічного видання. Найбільш часто Publisher застосовується для виготовлення барвистих буклетів, каталогів, запрошень, меню для званих прийомів, вітальних адрес і т.д. Програма містить всі необхідні для цього інструменти, шаблони і заготовки. Велика бібліотека макетів надає можливість познайомитися з досвідом, накопиченим професійними видавцями і дизайнерами.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

8. PHOTODRAW - РЕДАКТОР ДІЛОВИЙ ГРАФІКИ І ЗОБРАЖЕНЬ

Для досить простого редагування графічних зображень може вистачити програм Paint і Imaging, що входять до складу Windows. Але для більш складних операцій будуть потрібні інструменти серйозніше.

MICROSOFT OFFICE -пакети ПРОГРАМ ДЛЯ ДОМУ І ОФІСУ

Ще на початку 60-х років американський вчений Джозеф Ликлайдер (якого сьогодні з повною підставою вважають одним з батьків Інтернету) висловив думку, що головним призначенням комп'ютерів повинна стати автоматизація рутинної роботи людини.В ті часи, коли багато хто взагалі не мали уявлення про існування обчислювальної техніки, ця ідея здавалася просто жартом професіонала.Вважалося, що комп'ютери призначені виключно для вирішення деяких принципово нових і дуже складних математичних проблем.

Наука і життя // Ілюстрації

В основному вікні програми PowerPoint видно набір слайдів (фрагмент презентації), підготовлений засобами цього пакета. Поверх нього розкрито меню "Показ слайдів", в якому видно всі можливі варіанти демонстрації. І це ще далеко не всі можливості пр

Одна з функцій програми OUTLOOK - планування вашої діяльності (Календар).

Сьогодні ще багато хто думає, що формування Web-сторінок - доля тільки "крутих" Web-дизайнерів. Однак використовуючи сучасний HTML-редактор, створити Web-сторінку так само просто, як оформити діловий лист. На знімку - Web-сторінка, створена автором.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

<

>

Однак сфера застосування обчислювальної техніки швидко розширювалася, причому саме за рахунок просування в бік традиційних практичних завдань в різних областях діяльності людини. На перших порах це були різноманітні економічні розрахунки, зберігання і обробка архівних даних, управління технологічними процесами.

З появою в середині 80-х років персональних комп'ютерів, доступних не тільки підприємствам, але і окремим людям, спектр вирішуваних комп'ютером практичних питань почав експоненціально зростати. Сьогодні не менше 40 відсотків ПК припадає на домашніх користувачів, а 90 відсотків обчислювальних потужностей всіх комп'ютерів (в тому числі і на підприємствах) використовуються для автоматизації різноманітної рутинної роботи. При цьому зростання продуктивності праці досягається не тільки за рахунок збільшення швидкості виконання тих чи інших операцій, але, головним чином, завдяки об'єднанню воєдино кількох розрізнених функцій. Це дає можливість навіть недосвідченому користувачу вирішувати завдання, що раніше були доступні тільки професіоналам.

ОФІСНІ ПРОГРАМНІ ПАКЕТИ

Серед великої кількості прикладного програмного забезпечення можна виділити групу програм, які вирішують завдання самого широкого призначення і тому в тій чи іншій мірі потрібні кожному користувачеві комп'ютера незалежно від його професії. В останні роки такі програмні пакети прийнято називати офісними.

Хоча створенням офісних програм займаються багато світових розробники (наприклад, Corell і Sun), лідирує в цій області корпорація Microsoft (Майкрософт), фактично задає стандарти подібного програмного забезпечення. Варто зазначити, що для досягнення ринкового успіху продуктам Microsoft близько десяти років тому довелося вступити в жорстку конкурентну боротьбу з тодішніми фаворитами, наприклад текстовим редактором WordPerfect і електронними таблицями Lotus 1-2-3.

Почавши розробку офісних пакетів, Microsoft відразу ж поставила за мету створення не окремих програм, а цілого комплексу взаємопов'язаних і взаємно доповнюють додатків під назвою Microsoft Office (Майкрософт Офіс). У міру розвитку системи в ній з'являлися нові додатки, а також розширювалися функції раніше створених програм, задовольняючи зростаючі вимоги "середньостатистичного" користувача. За останні шість років Microsoft випустила чотири версії MS Office: 4.0 (1996 рік), 95, 97 і 2000. Остання версія (MS Office 2000) продається у вигляді п'яти випусків з різним складом програм: "Стандартний", "Для малого бізнесу", "Професійний", "Розширений" і "Для розробників". Комплект "Для розробників" (точніше Developer Edition, так як він поставляється тільки в англомовному варіанті) на відміну від інших випусків містить додаткові кошти програмування. До складу "Розширеного" випуску входять наступні програми: Word (Ворд), Excel (ексель), Access (Ексес), PowerPoint (ПауерПойнт), Outlook (Аутлук), FrontPage (Франт Пейдж), Publisher (Паблишер), PhotoDraw (ФотоДро) , Інструменти для малого бізнесу. Дамо короткий опис цих програм.

1. WORD - ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕССОР

Текстовий процесор - історично найперше і найширше використовується офісний додаток: писати і оформляти тексти потрібно всім. Ще десять років тому подібні програми називалися "редакторами", але сьогодні цей термін вже не відображає їх зрослі можливості.

Поява текстових процесорів радикальним чином змінило навіть не технологію, а, якщо хочете, сам підхід до створення різноманітних текстів, починаючи від рапорту начальника про відпустку і закінчуючи літературним твором. Раніше на підготовку об'ємного документа, наприклад звіту про науково-дослідній роботі на 100 сторінках, ішло до місяця роботи декількох чоловік (не рахуючи підготовки рукописного варіанту). При цьому левова частка часу витрачалася на пояснення друкарки, як розібратися в рукописи (пам'ятаєте інтермедію у виконанні Володимира Винокура: "тут граємо, тут не граємо, на це взагалі не дивіться, а цей шматок - на зворотному боці" і т.д.) , потім на перевірку, що вийшло, і повторні пояснення друкарки, що потрібно виправити. А коли звіт був готовий, виявлялося, що пропущені один розділ і кілька параграфів. Скільки проблем викликала підготовка і вставка ілюстрацій - не варто й згадувати ...

Сьогодні функції текстових процесорів виходять далеко за рамки роботи власне з текстами (набір, редагування, форматування, автоматична перевірка правопису, складання автореферату і т.д.). Word дозволяє створювати в тексті різноманітні таблиці, графіки, ілюстрації, формули та ін. З їх автоматичною нумерацією і формуванням перехресних посилань. В результаті користувач може підготувати складний документ практично необмеженого обсягу з використанням графічних матеріалів і різноманітного форматування.

І все ж підкреслимо, що для підготовки "чисто текстових" документів цілком достатньо можливостей програми WordPad, яка постачається з операційною системою Windows.

2. EXCEL - РОБОТА З ЕЛЕКТРОННИМИ таблицями

Ця програма потрібна кожному, хто має справу з даними, представленими у вигляді таблиць. Саме в такому вигляді можна представити більшу частину інформації про нашу повсякденну діяльність: адресні книги, картотека відеокасет, облік домашніх витрат тощо.

У таблицях можуть перебувати дані самого різного формату (символьні рядки, дати та ін.), Але в цілому, звичайно ж, пакет Excel орієнтований на обробку числових даних. Найпростіший приклад - підсумовування по стовпцях і рядках таблиці. Ненабагато складніше обчислити значення заданих самим користувачем функцій (скажімо, відсоткове зростання витрат на ведення домашнього господарства за статтями). Одна з найбільш привабливих можливостей пакета - швидке і наочне уявлення даних у вигляді різноманітних графіків, діаграм, карт.

СКЛАД ДОДАТКІВ між основними версіями MICROSOFT OFFICE

додатки

призначення

Стандартний

Для малого бізнесу

Професійний

Розширений

Access

Система управління базами даних

Excel

електронні таблиці

FrontPage (англ.)

Інструмент для створення і підтримки Web-вузлів

Outlook

Диспетчер електронної пошти і планування роботи

Photo Draw

Редактор ділової графіки

PowerPoint

Програма підготовки презентацій

Publisher

Настільна видавнича система

Word

текстовий процесор

Інструменти для малого бізнесу

Диспетчер контактів і замовників

Електронні таблиці - ідеальний засіб для організації обліку, обробки експериментальних даних, складання звітів найрізноманітніших форм.

3. ACCESS - СИСТЕМА управління базами даних

Поява Access в складі офісних програм в 1992-1993 роках можна з повним правом назвати знаменною подією, адже до цього вважалося, що створення систем управління базами даних (СКБД) - доля виключно досвідчених професіоналів.

Не потрібно лякатися: СУБД - це зовсім не так страшно, як може здатися. Насправді описані вище електронні таблиці Excel - це теж фактично невелика система управління базою даних, тобто впорядкованим набором структурованої інформації. Але електронні таблиці мають два обмеження: обсяг, що задається ємністю оперативної пам'яті комп'ютера, і двовимірне представлення даних у вигляді рядків і стовпців.

Реляційні СУБД (практично всі реально використовувані сьогодні системи, в тому числі і Access, відносяться до категорії "реляційних") працюють з тими ж таблицями, але при цьому дані зберігаються на зовнішніх носіях інформації, а таблиці пов'язані між собою перехресними посиланнями.

Найпростіший приклад такої організації даних - ведення каталогу колекції звукових компакт-дисків. В одній таблиці можна зберігати повні відомості про авторів пісень, в іншій - про виконавців, а в третій - дані про окрему пісні. При цьому остання таблиця буде мати необхідні посилання на перші дві, так що користувач може легко за назвою пісні з'ясувати, наприклад, день народження її автора.

Access - це дуже популярна і корисна СУБД, яка може використовуватися для створення як невеликих локальних, так і вельми серйозних професійних систем. До речі, вивчення Access і технології розробки СУБД вельми корисно для просування від азів програмування до вирішення складних виробничих завдань.

4. POWERPOINT - ПІДГОТОВКА ВІЗУАЛЬНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Програми, подібні PowerPoint, з'явилися відносно недавно, але сьогодні вони стали надійним помічником всіх, кому хоча б іноді доводиться виступати з лекціями або доповідями перед аудиторією (яка часом може бути представлена ​​тільки одним слухачем).

Колись вважалося, що ілюстративний матеріал потрібно тільки для доповідей, в ході яких потрібно показувати складні таблиці, графіки та математичні формули. Сьогодні загальноприйнятим стилем стає візуальне відображення основних тез навіть простого текстового доповіді.

Всі, хто коли-небудь робив технічні доповіді (захист дипломного проекту або звіт на науково-технічній раді), можуть згадати, що підготовка тексту 15-хвилинного повідомлення займала максимум один-два дня. А на створення десятка плакатів або слайдів витрачалося не менше місяця роботи, причому спочатку ескіз малював сам доповідач, а потім працював професіонал-кресляр. За останні роки число "доповідачів" різко зросла (наприклад, за рахунок появи менеджерів з продажу), причому їм доводиться виступати не раз на півроку, а чи не щотижня, постійно змінюючи зміст виступів та ілюстрації.

За допомогою програм типу PowerPoint десяток слайдів можна зробити всього за одну-дві години силами однієї людини - самого автора. А якщо в майбутньому буде потрібно внести якісь виправлення, то це займе лічені хвилини.

Для слухачів демонстрація підготовлених матеріалів проходить приблизно так само, як і при традиційному показі слайдів, але крім статичних зображень можна використовувати звук, відео, різні візуальні ефекти.

До речі, PowerPoint можна застосовувати не тільки для виступу перед аудиторією. Багато домашні користувачі працюють з цією програмою, наприклад, при створенні графічних заставок для своїх відеофільмів.

5. OUTLOOK - ВАШ ПЕРСОНАЛЬНИЙ ДИСПЕТЧЕР

Хоча програма Outlook з'явилася лише кілька років тому, вона вже стала предметом першої необхідності для багатьох користувачів. Outlook включає адресну книгу, щоденник для поточних записів, тижневик для планування діяльності, здійснює зв'язок із зовнішнім світом через електронну пошту, а також виконує багато інших корисних функцій.

Більшість людей постійно носять з собою записну книжку і, якщо забувають її десь, виявляються як без рук. Варто вам почати користуватися програмою Outlook, ви тут же зрозумієте, як багато часу втратили, працюючи без неї.

Одна з найбільш вражаючих функцій цього додатка - абсолютно нові автоматизовані можливості з планування роботи та контролю за виконанням справ. Включивши вранці комп'ютер і завантаживши Outlook, ви тут же отримаєте нагадування про всі справи, запланованих на день. І навіть про те, що когось із ваших близьких потрібно привітати з днем ​​народження, про що ви зовсім забули в круговороті буднів. Протягом усього дня програма буде нагадувати про заплановані події з точністю до секунди.

Outlook можна ефективно використовувати і для планування групової діяльності. Наприклад, при роботі в одній комп'ютерній мережі підприємства ви можете подивитися за допомогою Outlook розклад вільного часу співробітників, яких хотіли б запросити на нараду, автоматично вибрати найбільш зручний для всіх час і "застовпити" його в планах запрошених (у кожного з них тут же з'явиться відповідне повідомлення).

Крім того, Outlook включає багатофункціональну систему з управління електронною поштою і телефонним зв'язком.

Якщо ж з усіх функцій Outlook вам потрібна тільки поштова система, ви можете обмежитися можливостями програми Outlook Express, що входить до складу Windows.

6. FRONTPAGE - ЗАСІБ СТВОРЕННЯ ТА ПІДТРИМКИ WEB-ВУЗЛІВ

Хто хоча б кілька разів заходив в Інтернет, відмінно уявляє, що таке Web-вузли: це набір спеціально оформлених Web-сторінок, пов'язаних між собою перехресними посиланнями. Ще п'ять років тому вважалося, що створення Web-вузлів - доля вузької касти професіоналів. А 99,99 ...% користувачів Інтернету залишалися "читачами", але не "письменниками" і вже тим більше не "верстальниками".

Але ситуація швидко змінюється. Сьогодні вже нікого не може здивувати поява персональних Web-вузлів. Як говориться в одній з жартів на цю тему, "Ви хворі Інтернетом: у вашої собаки також є своя Web-сторінка". Втім, зараз це висловлювання для багатьох вже не жарт, а реальність. Спробуйте створити власний персональний Web-вузол про свою роботу, хобі, подорожі та ін. Багато Інтернет-провайдери надають безкоштовно необхідну адресу і до 50 Мбайт для розміщення вашої інформації, що більш ніж достатньо для початку. Ви відразу побачите, що це не тільки захоплююче, але і корисне заняття. Може бути, на вашу сторінці не буде інформації, цікавої для всього світу, але вона, безсумнівно, приверне увагу ваших друзів і близьких. За допомогою свого Web-вузла ви можете, наприклад, зібрати разом численних родичів, розкиданих по всьому світу. А це вже немало.

FrontPage допоможе вам створити і розвивати свій Web-вузол. Для його використання не потрібно знати програмування - необхідно тільки бажання освоїти програму. До речі, професія Web-майстра сьогодні - одна з дефіцитних і престижних. І FrontPage допоможе вам опанувати їй.

Якщо ж ви сумніваєтеся, чи варто витрачати гроші на придбання додаткових програм, майте на увазі, що до складу Windows входить програма FrontPage Express, за допомогою якої можна зробити досить багато перших кроків в освоєнні Web-дизайну.

7. PUBLISHER - НАСТІЛЬНА ВИДАВНИЧА СИСТЕМА

Як вже говорилося, Word допомагає робити досить складні текстові документи з різноманітним графічним оформленням. Але отримати з його допомогою високу поліграфічну якість неможливо. Для цього слід скористатися настільною видавничої системою Publisher, що недавно з'явилася в складі MS Office.

Хоча багато функцій Word і Publisher перетинаються, але все ж основне завдання Word - формування змісту документа, а Publisher - реалізація документа у вигляді високоякісного поліграфічного видання. Найбільш часто Publisher застосовується для виготовлення барвистих буклетів, каталогів, запрошень, меню для званих прийомів, вітальних адрес і т.д. Програма містить всі необхідні для цього інструменти, шаблони і заготовки. Велика бібліотека макетів надає можливість познайомитися з досвідом, накопиченим професійними видавцями і дизайнерами.

Одна з основних функцій програми PhotoDraw - обробка зображень, отриманих з фотографій. З цього фото вашої собаки ви можете зробити майже квадратного монстра, щоб налякати хуліганів, або зовсім стрункого ризеншнауцера.

8. PHOTODRAW - РЕДАКТОР ДІЛОВИЙ ГРАФІКИ І ЗОБРАЖЕНЬ

Для досить простого редагування графічних зображень може вистачити програм Paint і Imaging, що входять до складу Windows. Але для більш складних операцій будуть потрібні інструменти серйозніше.

Ранее обробка зображення такоже булу Сфера діяльності вісококваліфікованіх професіоналів, и лідіруюче положення тут Вже давно займають відомі системи Adobe PhotoShop и Corell Draw. Однако сегодня Такі завдання все Частіше нужно вірішуваті і "звичайна" користувач. Например, если ви займаєтеся фотографією, то комп'ютерна обробка может істотно підвіщіті якість зображення, "вітягнуті", здавай б, зовсім зіпсовані, но дуже дорогі вам кадри. Робота з графікою просто обов'язково знадобиться для красивого і оригінального оформлення свого Web-вузла, друкованих видань або презентацій в PowerPoint.

Хоча PhotoDraw поки трохи поступається можливостям згаданих вище продуктів компаній Adobe і Corell, його функцій цілком достатньо для вирішення багатьох корисних завдань на високому рівні. При цьому треба мати на увазі, що один професійний графічний пакет коштує приблизно стільки ж, скільки весь комплекс програм MS Office 2000.

9. ДИСПЕТЧЕР контактам І ЗАМОВНИКІВ

Ця програма з'явилася вперше в складі MS Office 2000. Вона призначена для управління базою даних з відомостями про ділових партнерів (постачальників і покупців), для контролю за угодами і фінансовим станом малого підприємства.

В принципі ці завдання можна виконувати і за допомогою інших програм зі складу Office, але все ж зручніше використовувати спеціалізований інструмент. Крім того, проблема полягає в тому, що такі відомості часто накопичуються в різних програмах (щось лежить в Outlook, щось в системі бухгалтерського обліку), а керівнику малого підприємства потрібно для аналізу і контролю зібрати воєдино всю потрібну інформацію.

До речі, Диспетчер має в своєму складі фільтр, що дозволяє переносити в нього і обробляти дані з найбільш популярною в нашій країні бухгалтерсько-облікової системи "1С: Підприємство".

ФУНКЦІЙ БАГАТО, АЛЕ ... НЕДОСТАТНЬО

Отже, ми бачимо: офісних пакетів досить багато і кожен з них має величезні можливості. Але в практичній роботі часто виявляється, що вам все-таки не вистачає якихось функцій. Або виявляється, що пропонована схема обробки інформації не дуже підходить для вас.

Виявляється, офісну програму можна зробити більш зручною, реалізувавши в ній функції, яких спочатку не було, або об'єднавши кілька розрізнених програм в єдиний комплекс. Такі можливості дає програма Microsoft Office Extensions (або доповнення для Microsoft Office).

См.в номері статтю "ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА І ОФІСНІ ФУНКЦІЇ"

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: