Огляд NVIDIA Tegra 3. Можливості та перспективи.

Компанія NVIDIA офіційно представила нове покоління своїх мобільних процесорів. NVIDIA Tegra 3 - це багатоядерний 1,4 ГГц ARM Cortex-A9 процесор з 4 основними високопродуктивними процесорними ядрами, 1 додатковим ядром невеликої потужності, так званим "компаньйоном", і 12 графічними ядрами.

NVIDIA Tegra 3 - це багатоядерний 1,4 ГГц ARM Cortex-A9 процесор з 4 основними високопродуктивними процесорними ядрами, 1 додатковим ядром невеликої потужності, так званим компаньйоном, і 12 графічними ядрами

Нові чіпи NVIDIA призначені для смартфонів, планшетів та інших мобільних пристроїв. Першим пристроєм з процесором Tegra 3 є планшет Asus Eee Pad Transformer Prime, який з'явиться у продажу в грудні цього року.

Наступні пристрої з чотирьохядерним процесором, за заявою NVIDIA з'являться на початку 2012 року.
До недавнього часу процесор NVIDIA Tegra 3 носив кодове найменування Kal-El, але тепер компанія називає свій новий мобільний процесор просто як Tegra 3.

До недавнього часу процесор NVIDIA Tegra 3 носив кодове найменування Kal-El, але тепер компанія називає свій новий мобільний процесор просто як Tegra 3

Чотири основних і додаткове ядро ​​"компаньйон"

За відомостями NVIDIA, процесор забезпечує в 5 разів більшу продуктивність, ніж його попередник, чіп NVIDIA Tegra 2, на основі якого створено більшість Android планшетів, випущених в цьому році. Він також має в 3 рази кращу графічну продуктивність з підтримкою складних ефектів, таких як динамічне освітлення і тіні.
Незважаючи на те, що новий чіп є одним з найпотужніших ARM-процесорів на сьогоднішній момент, він споживає менше енергії, ніж попередні чіпи NVIDIATegra 2. Наприклад, Eee Pad Transformer Prime має час автономної роботи близько 12 годин і це без використання додаткової батареї, розташованої в його док-станції.

Таких вражаючих результатів, компанії вдалося домогтися завдяки розширеним можливостям управління роботою всіх ядер процесора. Максимальне споживання енергії відбувається в момент, коли всі ядра працюють на максимальну потужність. Якщо в старих процесорах управління енергоспоживання здійснювалося за рахунок зменшення або збільшення робочої частоти процесора, то новий чіп NVIDIA вміє залежно від навантаження ще й відключати «зайві» ядра.

Якщо в старих процесорах управління енергоспоживання здійснювалося за рахунок зменшення або збільшення робочої частоти процесора, то новий чіп NVIDIA вміє залежно від навантаження ще й відключати «зайві» ядра

При програванні відео, музики та в сплячому режимі працює тільки додаткове ядро

Чотири основних процесорних ядра в новому чіпі можуть працювати на частоті до 1,4 ГГц, і як і раніше, цю частоту можна змінювати. П'яте ядро ​​само по собі може виступати в ролі повноцінного процесора. Він має максимальну тактову частоту всього 500 МГц, але цього достатньо, щоб за допомогою цього ядра можна було програвати HD відео 1080p, слухати музику або виконувати інші більш прості завдання.

Наприклад, під час серфінгу в Інтернеті, основні процесорні ядра допоможуть прискорити завантаження веб-сторінки, але вони можуть бути відключені, коли ви просто читаєте текст і все навантаження по прокручуванні зображення на сторінці, візьме на себе менш потужний «компаньйон».

Наприклад, під час серфінгу в Інтернеті, основні процесорні ядра допоможуть прискорити завантаження веб-сторінки, але вони можуть бути відключені, коли ви просто читаєте текст і все навантаження по прокручуванні зображення на сторінці, візьме на себе менш потужний «компаньйон»

При завантаженні простих веб-сторінок працює одне основне ядро

Як говорить компанія NVIDIA, ця технологія управління ядрами розроблена таким чином, що вона буде працювати з широким спектром додатків, незалежно від того, були вони розроблені спеціально для використання з багатоядерним процесором Tegra 3 чи ні.

Однак, додатки, які були розроблені з урахуванням можливостей Tegra 3, зможуть запропонувати користувачеві більш просунуті графічні можливості. Щоб показати ці можливості, NVIDIA посилається на демо-версії кількох ігор, які були розроблені спеціально для Tegra 2 і Tegra 3 пристроїв. У той час як Tegra 2 гри, як для мобільних ігор, виглядають чудово, але Tegra 3 версії підтримують ще багатші текстури і забезпечують більш реалістичну фізику, не кажучи вже про швидкодію.


Наприклад, гра гонки на воді Riptide відмінно працює на пристроях з обома процесорами, але в Tegra 3 версії додана підтримка ефекту розмиття в русі і бризки води стали ще більш реалістичними - в кожній краплі можна побачити відображення навколишнього картини.
В даний час, вже більше 15 ігор з підтримкою чотирьох ядерного процесора NVIDIA Tegra 3, знаходяться в стадії розробки, і в подальшому їх число буде тільки рости.

Якщо говорити про ігрові можливості, то в нову платформу додана підтримка поширених ігрових контролерів. NVIDIA надасть програмне забезпечення своїм партнерам, і в майбутньому ви зможете вільно використовувати Playstation 3, Xbox 360, Nintendo Wii в парі зі своїм планшетом або смартфоном.

Крім того, що новий чіпсет має підтримку стереоскопічної 3D графіки, він також може конвертувати 2D гри або відео в 3D в режимі реального часу і виводити отримане відео на 3D-телевізор або монітор через порт HDMI 1.4.

Прискорення графіки, власники планшетів і смартфонів з новим чипом на борту, помітять не тільки в іграх. NVIDIA Tegra 3 також пропонує апаратне прискорення для Adobe Flash, HTML5, WebGL і інших веб-технологій, що призведе до прискорення завантаження сторінок і поліпшеній підтримці мультимедійних матеріалів в Інтернеті.


Обробка Javascript і Flash: Tegra3 до 4 разів швидше конкурентів

Підвищення продуктивності дозволить планшетів і телефонами працювати з додатками і завданнями, для яких традиційно використовувалися настільні комп'ютери.

З новим, швидкодіючим процесором, ви зможете на мобільному пристрої виконувати такі ресурсомісткі завдання, як перекодування відео або редагування фото. Як заявляє NVIDIA, процесор Tegra 3 в цих завданнях показує результат в два рази кращий, ніж можуть запропонувати інші мобільні чіпи.

Як заявляє NVIDIA, процесор Tegra 3 в цих завданнях показує результат в два рази кращий, ніж можуть запропонувати інші мобільні чіпи

Обробка відео: Tegra3 в 2 рази швидше інших мобільних процесорів

Хоча Tegra 3, швидше за все, буде використовуватися в основному в Android телефонах і планшетах, в кінцевому підсумку ми цілком можемо побачити цей процесор і в Windows планшетах і ноутбуках. Microsoft Windows 8 буде першою операційною системою з родини Windows з повною підтримкою ARM-процесорів, і тут NVIDIA зможе конкурувати не тільки з Qualcomm, Texas Instruments і Samsung, а також з такими гігантами як Intel і AMD.

Схожі матеріали:

Asus Transformer Prime. Чергові шпигунські фото. Процесор NVIDIA Kal-El і інша начинка

NVIDIA Tegra3. Витік рекламного ролика (Відео)

Перший планшет з процесором NVIDIA Tegra 3 Kal-El буде китайським

Тест планшета Asus Eee Pad Transformer 2 з чотирьохядерним процесором NVIDIA Kal-el

Чотирьохядерний процесор NVIDIA Kal-El насправді має п'ять ядер

SHADOWGUN - перша гра, оптимізована під чотирьохядерний процесор. (Відео)

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: