Приховані можливості Windows 8.1

 1. Додаток SkyDrive: сучасний Провідник файлів
 2. Додаток одне, вікон кілька
 3. Читання, перегляд
 4. Автоматичне оновлення додатків
 5. перезапуск додатків
 6. Установки програми «Пошта»
 7. Інструменти груповий настройки додатків
 8. Додатки на екрані блокування
 9. Підтримка бібліотек для змінних носіїв
 10. Покращення додатка «Камера»
 11. мовчазні повідомлення
 12. Вимикайте комп'ютер за Робочого столу
 13. Приведення в порядок інтерфейсу
 14. Сортування додатків
 15. редагування фотографій
 16. Підтримка бездротового стандарту Miracast
 17. На передньому краї друкованих технологій
 18. Нові параметри синхронізації
 19. загальні шпалери
 20. Обмін знімками екрану
 21. Слайд-шоу на екрані блокування
 22. Шифрування пристрою за умовчанням
 23. Точка доступу

Brad Chacos. 25 hidden features in Windows 8.1. PCWorld.

Загальна картина складається з дрібниць. І до оновленої версії Windows 8.1 це відноситься повною мірою. Деякі цікаві особливості ОС заховані від очей, і з цим пора закінчувати! У запропонованій вашій увазі статті зібрано інформацію, на пошуки якої нам довелося витратити досить багато часу, по крупицях збираючи уривчасті відомості. Отже, приступимо.

Один з найбільш цікавих прийомів, застосованих розробниками Windows 8.1, глибоко захований в додатку «Кулінарія». Тут повнісінько чудових рецептів на будь-який смак, але займатися приготуванням продуктів, раз у раз звертаючись до сенсорного дисплея, - не надто вдала ідея. А що, якщо взагалі не чіпати екран?

У безконтактному режимі ви просто помахує перед екраном рукою, яку вже встигли забруднитися в соусі, а вбудована камера пристрою, реєструючи ваші рухи, подає програмі команду на перехід до чергового етапу і висновку на дисплей наступної порції інструкцій. В результаті сенсорний екран залишився чистим, блюдо приготовлено, а ви познайомилися з новою технологією (дуже практичною, треба визнати), в якій полягає навіть щось чарівне.

Додаток SkyDrive: сучасний Провідник файлів

Сервіс SkyDrive (в лютому 2014 р перейменований в OneDrive) тісно інтегрований в середу Widnows 8.1, про що свідчать запрошення зберегти всі ваші фотографії і файли в хмарі, що з'являється на екрані відразу ж після оновлення ОС, а також присутність елементів SkyDrive в Провіднику файлів Робочого столу.

Разом з тим хмарного сервісу надають великої ваги і в Провіднику файлів сучасного інтерфейсу, який дозволяє керувати файлами рухами пальців.

Додаток одне, вікон кілька

Можливість динамічного зміни співвідношення сторін у вікон додатків при їх розміщенні поруч один з одним - невелике, але важливе поліпшення, що з'явилося в Windows 8.1. Але нова ОС підтримує і ще одну функцію, про яку мало хто знає. Версія Windows 8 дозволяла кожному з додатком одночасно відображати на екрані тільки одне вікно. Користувач не мав, наприклад, можливості розмістити на екрані відразу два примірника Internet Explorer.

У середовищі Windows 8.1 така можливість підтримується - по крайней мере, в відношенні браузера Internet Explorer 11, для якого ця функція найбільш затребувана.

Читання, перегляд

Браузер Internet Explorer 11 - один з небагатьох, в повній мірі сумісних з сенсорним інтерфейсом. Крім того, тут є «Режим читання», що робить перегляд веб-сторінок ще більш приємним. При активізації цієї функції з екрану прибирається все зайве (включаючи рекламу), а уявлення сторінки набуває привабливий вигляд з горизонтальною прокруткою.

Автоматичне оновлення додатків

Для оновлення програм з сучасним інтерфейсом в середовищі Windows 8 вам доведеться заходити в Магазин Windows і виконувати всі маніпуляції вручну. При активізації відповідного режиму Windows 8.1 автоматично ініціює всі необхідні операції.

перезапуск додатків

У середовищі Windows 8 додатки, коли їх перетягують в нижню частину екрану, закриваються. У середовищі Windows 8.1 вони в цьому випадку всього лише згортаються - додаток залишиться активним у фоновому режимі.

Установки програми «Пошта»

На відміну від інших вбудованих додатків, в програму «Пошта» були внесені досить серйозні зміни. При натисканні на гіперпосилання, що знаходиться в листі, відповідна веб-сторінка автоматично відкривається в браузері Internet Explorer 11. У результаті користувач отримує можливість переглядати сайт, не виходячи з папки «Вхідні» (це відбувається в тому випадку, коли IE встановлений в якості браузера за замовчуванням і його дозволено запускати в сучасному інтерфейсі). Можливо, комусь такі зміни здадуться не надто значними, але зручність роботи з програмою, обумовлене ними, помітно зростає.

Інструменти груповий настройки додатків

Налаштування додатків і живих плиток в середовищі Windows 8 була заняттям не для людей зі слабкими нервами. Користувачам доводилося видаляти і змінювати розміри кожної програми вручну, окремо. Система Windows 8.1 підтримує групову настройку. На початковому екрані перейдіть в режим «Налаштування» (клацніть правою кнопкою миші на порожньому місці початкового екрану і на панелі, що з'явилася внизу, натисніть кнопку «Налаштування»). Тепер ви можете вибрати кілька додатків одночасно і перемістити їх в нове місце, поміняти розміри плиток або повністю видалити їх.

Розширені можливості пошуку налаштування знаходяться в розділі «Пошук і додатки», який відкривається після клацання на диво-кнопці «Параметри» і виберіть пункт «Зміна параметрів комп'ютера». Перейдіть до пункту «Розмір додатків». Тут ви побачите, скільки пам'яті відведено кожному з додатків, і при бажанні зможете видалити основних її пожирачів.

Додатки на екрані блокування

Деякі нові функції доступні навіть тоді, коли Windows 8.1 знаходиться фактично в неробочому стані. Якщо потрібно терміново зробити знімок, то доступ до додатка «Камера» можна отримати прямо на екрані блокування. Користувачам ПК це навряд чи стане в нагоді, а ось для власників планшетів і мобільних пристроїв така функція може виявитися досить корисною.

Підтримка бібліотек для змінних носіїв

За замовчуванням бібліотеки в Windows 8.1 відключені, але ви легко можете підключити їх знову. І це ще не все. У Windows 8.1 бібліотеки підтримують знімні носії, чого не було в Windows 8.

Справа в тому, що операційна система Windows 8.1 часто встановлюється на портативні, гібридні і планшетні комп'ютери, оснащені флеш-пам'яттю або твердотільними накопичувачами невеликої ємності. Якщо ви збираєтеся дивитися фільми на планшеті, що працює під управлінням Windows, знімний флеш-накопичувач стає фактично обов'язковою його атрибутом. Завдяки новим можливостям Windows 8.1, фільми, записані на флеш-накопичувачі, при його підключенні до комп'ютера будуть відображатися в бібліотеці «Відео».

Покращення додатка «Камера»

За допомогою програми «Камера» тепер можна створювати панорами в стилі програми Microsoft Photosynth. Правда, ця функція навіть при наявності веб-камери підтримується далеко не всім устаткуванням. Якщо ж ваше пристрій сумісний з новою технологією, на екрані з'явиться відповідний значок.

мовчазні повідомлення

Випустивши Windows 8, компанія Microsoft об'єднала елементи настільних комп'ютерів і мобільних пристроїв в єдине ціле. До таких мобільним елементів відносяться і спливаючі повідомлення додатків, супроводжувані звуковим сигналом. В цілому, ці повідомлення дуже корисні (хоча, звичайно, розробникам не завадило б інтегрувати в систему загальний центр повідомлень). Але якщо планшет або ПК не вимикається навіть вночі, то такі сигнали незабаром починають дуже дратувати.

У Windows 8.1 з'явився режим «Не турбувати», в якому звукові сигнали відключаються при видачі повідомлень в певний час доби.

Вимикайте комп'ютер за Робочого столу

Напевно, можна було б взагалі відмовитися о т сучасного інтерфейсу, але ж для завершення роботи треба викликати диво-панель. Хіба не так? А ось і ні.

Приведення в порядок інтерфейсу

Перебуваючи на робочому столі, клацніть правою кнопкою миші на панелі завдань, виберіть з контекстного меню пункт «Властивості» і перейдіть на вкладку «Навігація». На ній знайдете ряд опцій, що дозволяють відключати спливаючі панелі в кутах екрана, виводити на екран Робочий стіл по завершенні процедури початкового завантаження і виконувати інші настройки.

На ній знайдете ряд опцій, що дозволяють відключати спливаючі панелі в кутах екрана, виводити на екран Робочий стіл по завершенні процедури початкового завантаження і виконувати інші настройки

Сортування додатків

Одна з прихованих функцій Робочого столу дозволяє автоматично відкривати вистава «Додатки» при переході на початковий екран. У версії Windows 8.1 вистава «Додатки» можна відкрити, клацнувши мишею на стрілці в лівому нижньому кутку екрана запуску або провівши по екрану знизу вгору на пристрої з сенсорним дисплеєм.

У самому представленні «Додатки» також з'явилися настройки, яких довго чекали користувачі.

редагування фотографій

Додаток «Камера», можливо, і втратило колишню зв'язок з Facebook і Flickr, але зате отримало цілий ряд інструментів редагування зображень. Звичайно, це не Photoshop, але все ж ви можете обрізати краю картинки, налаштовувати кольору і різкість, а також додавати численні ефекти.

Підтримка бездротового стандарту Miracast

Тепер зображення, що формується додатками з сучасним інтерфейсом, допустимо виводити на бездротової дисплей. Правда, така можливість реалізується лише тоді, коли пристрій, що працює під управлінням Windows 8.1, і підключається до нього дисплей підтримують стандарт безпровідного зв'язку Miracast, наприклад планшет Surface Pro. До речі, можна придбати сумісну з цією технологією телевізійну приставку, зокрема Netgear Push2TV.

На передньому краї друкованих технологій

У Windows 8.1 з'явилися засоби підтримки тривимірного друку, і тепер друк реальних об'єктів здійснюється так само легко, як і висновок зображень на папір. Втім, Microsoft прагне не відстати від життя і в світі двовимірної друку. Windows 8.1 підтримує друк через інтерфейс NFC і технологію Wi-Fi Direct. І кому тепер знадобляться локальні мережі?

Нові параметри синхронізації

Поява сервісу SkyDrive (з лютого 2014 року - OneDrive) стало великим кроком вперед для Windows 8, а в Windows 8.1 він став частиною концепції «одна система на безлічі пристроїв». У Windows 8.1 підтримуються синхронізація списку додатків, схеми початкового екрану і навіть вкладок Internet Explorer 11.

загальні шпалери

Недоліки Windows 8 багато в чому були обумовлені подвійною природою цієї ОС. Робочий стіл і сучасний інтерфейс нагадували два протиборчі табори, між якими розгорнулося суперництво за увагу користувача.

По суті, те ж саме продовжується і в Windows 8.1, але розробники системи внесли ряд змін, які допомагають двом різним інтерфейсів краще уживатися один з одним. До їх числа належить і можливість перенесення шпалер з Робочого столу на початковий екран. (І чому б не зробити це з самого початку?)

Обмін знімками екрану

Це невелике доповнення до Windows 8.1 буде вельми корисним для технічних журналістів і всіх тих користувачів, які бажають продемонструвати колегам або друзям зображення, представлене у них на екрані.

Слайд-шоу на екрані блокування

Вам набрид з татічний вид екрану блокування? Тоді можете перетворити монітор в цифрову фоторамку. Натисніть чудо-кнопку «Параметри» і перейдіть до розділу «Зміна параметрів комп'ютера • Комп'ютер і пристрої • Екран блокування». Перемикач «Показ слайд-шоу на екрані блокування» переведіть у включений стан, і вам відкриється все багатство наявних на пристрої зображень.

Шифрування пристрою за умовчанням

Як і Windows RT, система Windows 8.1 підтримує шифрування накопичувачів. Однак, на відміну від планшетів, далеко не всі ПК сумісні з цією функцією. Для цього вони повинні підтримувати технології Secure Boot, Trusted Platform Module 2.0 і Connected Standby, у яких, в свою чергу, є ще і власні вимоги.

Якщо ваш комп'ютер все це підтримує, настройки шифрування будуть знаходитися в розділі «Зміна параметрів комп'ютера», що відкривається після натискання диво-кнопки «Параметри».

Точка доступу

Одним тільки сучасним інтерфейсом мобільна природа Windows 8.1 не обмежується. Якщо ви використовуєте ПК або планшет, що підтримує функції мобільного маршрутизатора (ASUS VivoTab з LTE або Nokia Lumia 2520), пристрій можна налаштувати в якості точки доступу Wi-Fi і підключати до неї до десяти інших пристроїв.

А що, якщо взагалі не чіпати екран?
Хіба не так?
І кому тепер знадобляться локальні мережі?
І чому б не зробити це з самого початку?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: