Що нового в iOS 10: П'ять прихованих функцій і дещо ще | Журнал Digital World

  1. Що нового в iOS 10: П'ять прихованих функцій і дещо ще Фінальна версія iOS 10 вийшла 13 вересня,...

Що нового в iOS 10: П'ять прихованих функцій і дещо ще

Фінальна версія iOS 10 вийшла 13 вересня, а це значить, що ми маємо всі шанси почути про чергове «рекордному» числі установок апдейта за перший тиждень. Однак встановити - не означає розібратися. Тому я вирішила поділитися враженнями від «глибокого занурення» в платформу, перевірити, чи потрібні її нові функції в повсякденному житті, а також розповісти про приховані можливості iOS 10.

Відразу обмовлюся, що вивчала роботу платформи на чотирьох пристроях - iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus, iPhone SE і iPad Pro. Всі девайси активно використовувалися від півроку до двох років і оновлювалися або з версії iOS 9.3.5, або з публічної бета-версії. Так що судити про те, як платформа поводиться на попередніх моделях пристроїв - нагадаю, що оновити можна пристрою, починаючи з iPhone 5 і iPad mini 2 - я не беруся.

установка

Для початку з'ясуємо питання, чи варто оновлюватися до iOS 10. На моє переконання, з урахуванням зростаючого числа кіберзагроз встановлювати нову програмну платформу варто завжди - хоча б заради оновлень, пов'язаних з безпекою. Тому якщо ви ще не встановили iOS 10, то зробити це варто, тим більше що Apple практично відразу ж випустила iOS 10.0.1 з виправленням первинних помилок.

Оновлення «по повітрю» пройшло нормально на двох з чотирьох пристроїв. Спроба апдейта iPhone 6s Plus і iPad Pro виявилася не такою вдалою - пристрої заблокувалися і зажадали підключення до iTunes. Як виявилося, ця проблема торкнулася багатьох власників iOS-пристроїв, і її підтвердили представники Apple.

Щоб її вирішити, потрібно мати під рукою комп'ютер з останньою версією iTunes, завантажити ПО спочатку на нього, а потім вже завершити установку на мобільний пристрій. В ході такої операції користувач бачить повідомлення, що при невдалому апдейте пристрій доведеться відновити - а значить, стерти весь контент і налаштування. Тому, щоб уникнути такої неприємності, варто ще до поновлення зробити повний бекап пристрою. Для цього буде потрібно або достатньо простору в iCloud, або знову ж комп'ютер під рукою.

Серед інших проблем після установки iOS 10 на форумі підтримки деякі користувачі відзначили більш швидке виснаження батареї, некоректну роботу Bluetooth і втрату сумісності з рядом сторонніх аксесуарів. (Зазначу і баги в роботі ряду раніше встановлених додатків, - прим.ред.) Однак, як видно, це поодинокі випадки, які не зачіпають більшість користувачів.

Ще один момент, який варто врахувати. Оновлення до iOS 10, в залежності від пристрою, важить 1-2 Гб, тому потрібно заздалегідь перевірити, чи вистачить місця на пристрої - це особливо актуально для 16-гігабайтних версій.

Заради чого оновлюватися

Хоча Apple, як правило, включає десятки, а то і сотні нових функцій в масштабні релізи iOS, не всі вони регулярно використовуються в повсякденному житті. Розповім про тих, які напевно вплинуть на ваш досвід роботи з iOS-пристроєм.

1. Екран блокування

Ряд нововведень, пов'язаних з екраном блокування, добре знайомий користувачам Android. Перше - екран «прокидається» при піднятті пристрою. Однак працює це тільки починаючи з iPhone 6s. Крім того, в деяких Android-гаджетах ця функція має більше варіацій - наприклад, пробудження екрану при проведенні над пристроєм долонею. Так що тут Apple явно в тих, що наздоганяють.

З екрану блокування тепер можна працювати з повідомленнями різних додатків, що не розблокуе пристрій - наприклад, відповідати на повідомлення, переглядати відео. Для власників iPhone серій 6s / 7 набір цих можливостей розширюється за рахунок 3D Touch - вони можуть схвалити заявку на підписку або подивитися публікацію в Instagram або Twitter, запустити попередній посилання.

«Свайпа» від низу до верху і зверху вниз по екрану блокування не змінилися і викликають центр управління та центр оповіщень відповідно. Свайп зліва направо тепер відкриває доступ до пошуку та віджетів, а справа наліво - до камери.

Найпомітнішою зміною став дизайн повідомлень і віджетів - замість темних розділів тепер на їх місці світлі округлені блоки. Через те, що кожне повідомлення тепер в окремому блоці, та ще й з окремим рядком для назви програми (в попередніх версіях цю роль грали іконки програм), розділ повідомлень тепер виглядає трохи громіздко. Але той же дизайн в повідомленні, вискакує на екран блокування, виглядає симпатично.

Побоювання, що постійно активний екран буде виснажувати акумулятор, не виправдалися. Але якщо користувач не змінив налаштування безпеки, тепер будь-хто, хто бере його телефон в руки, може бачити всі останні повідомлення і навіть взаємодіяти з ними.

До rich notifications звикаєш дуже швидко - я зловила себе на думці, що за тиждень жодного разу не перейшла в iMessage або WhatsApp, щоб відповісти на вхідне повідомлення. (Більш того, іноді навіть спеціально повертаєшся на екран блокування, щоб побачити там все повідомлення разом, - прим.ред.) Але ось видалення пропущених повідомлень з центру повідомлень тепер займе довше часу.

І тут я розповім про три прихованих функціях iOS 10. На пристрої з 3D Touch можна очистити всі оповіщення разом, глибоко натиснувши на «хрестик» в центрі повідомлень. Глибоке натискання на ліхтарик в центрі управління дозволить вибрати його яскравість. А якщо зайти в налаштування екрану, то можна відключити функцію пробудження екрану при підйомі (Rise to Wake).

В цілому екран блокування - це тепер ще один додатковий інтерфейс iOS, який вийшов цілком вдалим. Ступінь корисності - 9 з 10.

2. Розблокування

Погравши з екраном блокування, йдемо далі. Раніше, щоб розблокувати iPhone або iPad за допомогою Touch ID і запустити основний екран з додатками, потрібно було лише покласти палець на кнопку «Додому». Розблокування за допомогою пароля запускалася свайпом зліва направо.

Тепер же пристрій теж можна розблокувати, поклавши палець на кнопку. Але користувач в такому випадку побачить тільки екран «Сьогодні» з датою, часом і віджетами. Щоб викликати екран з додатками, доведеться на цю кнопку натиснути. Якщо на пристрої на налаштований Touch ID, екран для введення пароля також доведеться викликати натисканням.

Чесно кажучи, мені це нововведення не зовсім зрозуміло. Хіба що Apple готувала нас до нової кнопці «Додому» в iPhone 7. Але мені такий варіант здався дуже незручним. Тому - ось четверта прихована функція. Зайшовши в «Налаштування» - «Універсальний доступ» - «Додому», можна повернути відкриття екрану дотиком пальця (Складається в глибокому поклоні перед Аліною і біжить відключати вотетовотужас, - прим.ред.).

)

З огляду на, що після пари днів спроб звикнути до нової розблокування я повернулася до попередньої версії, то ступінь корисності - 3 з 10.

3. Повідомлення

Ми вже торкнулися нововведень, що стосуються роботи з повідомленнями в iOS 10. Однак давайте поговоримо докладніше про iMessage - додаток, яке, за словами Apple, отримало масштабне оновлення.

Судячи з усього, під цим Apple мала на увазі перетворення iMessage в «стильний, модний, молодіжний» месенджер зі стікерами, ДІФКУ і різними візуальними ефектами. Однак, на мій погляд, в прагненні додати якомога більше фішок розробники засунули на другий план интуитивность UI. По крайней мере, відразу кілька власників iPhone з мого оточення досі не розібралися, де і як додавати спецефекти.

По крайней мере, відразу кілька власників iPhone з мого оточення досі не розібралися, де і як додавати спецефекти

Отже, звичайне повідомлення iMessage, як і раніше, вводимо або надиктував в спеціальній рядку. Повідомленням можна надати інтонацію - довге натискання на іконку «стрілка вгору» викличе меню ефектів. Деякі з них застосовуються до самого повідомлення - з допомогою «бавовни» послання впаде на екран, «голосно» або «м'яко» змінюється розмір шрифту, а «невидиме чорнило» доведеться спочатку стерти, перш ніж побачити текст. Інші ефекти - «кульки», «конфетті», «лазери», «феєрверк» - розгортаються на весь екран зі звуком.

Далі за допомогою іконки «Фото» додаємо фотографію або відеоролик. Натиснувши на обраний знімок, можна його відредагувати, додати рукописну розмітку або текст, а відеоролик можна обрізати. Щоб створити малюнок самостійно, потрібно натиснути на іконку «Сердечко» в рядку меню iMessage.

Нарешті, третя іконка в рядку - для різних доповнень, включаючи стікери, рукописні повідомлення і музику. Apple надала розробникам ще один канал для монетизації - багато колекцій стікерів платні і продаються за ціною не нижче типових додатків. Подивитися всі iMessage Apps, включаючи чат-боти, стікери та службові програми, тепер можна в спеціальному розділі App Store.

Чим ще тепер можна зайнятися в iMessage? Прикріплювати одну з шести «реакцій» довгим натисканням на вхідне повідомлення. Поділитися музикою з Apple Music. Надіслати зовнішнє посилання, яка тепер прийде у вигляді великого віконця для попереднього перегляду. Подивитися прямо в повідомленнях прислане YouTube-відео. Надіслати рукописне повідомлення - для цього потрібно перевести екран в горизонтальне положення. Не виходить? Спробуйте відключити блокування повороту екрану. І це п'ята прихована функція iOS 10.

Ще одна неочевидна можливість сподобається тим, хто оплачує обмежений пакет передачі даних. В налаштуваннях можна призначити «Режим низької якості», який зменшує розмір пересилаються картинок і фото.

Загалом, можливостей в iMessage додалося. Однак особисто я награлася з більшістю з них вже в перший тиждень, залишивши в постійному «арсеналі» стікери, редагування знімків і реакції на вхідні. Не виключено, що на це вплинув той факт, що більшість можливостей не очевидні і не інтуїтивні.

Можливо, якщо Apple «підкрутить» інтерфейс, а сторонні розробники випустять більше корисних (і недорогих) додатків, потенціал iMessage розкриється краще. А поки оцінка корисності - 6 з 10.

4. Siri

Оновлення Siri в iOS 10 стало чи не найбільш очікуваним серед розробників. Apple випустила Siri SDK - а значить, сторонні розробники можуть тепер інтегрувати свої програми з голосовим помічником.

Звучить непогано, але на практиці все виявилося не настільки гладко. По-перше, Siri, яким я активно користуюся на iPhone, після поновлення несподівано перестав сприймати мою вимову. Так, зрозуміти слово «Uber» він зумів тільки з п'ятого разу. Майже як в ролику про шотландців і ліфт .

Коли ж він нарешті-таки розпізнав, що я хочу замовити таксі Uber, то зажадав з мене зайти в налаштування геолокації і дозволити Siri доступ до моєї геолокаційні інформації. Чи варто говорити, що у Uber ці дані були? Тобто говорити про повну інтеграцію не доводиться.

Успіхом закінчилася спроба послати за допомогою Siri повідомлення в WhatsApp, опублікувати знімок в Instagram і розпізнати пісню в Shazam. А от змусити помічника виконати дії на Facebook, Messenger, YouTube, Google Maps і Skype не вдалося - за словами Siri, ці розробники поки не налаштували цю функціональність.

Серед прихованих можливостей Siri - запуск фронтальної камери. Для цього достатньо попросити помічника зробити Селфі.

Висновок - корисність апдейта Siri зараз безпосередньо в руках у розробників додатків. Поки ж оцінимо її на 6 з 10.

5. Фото

У штатному додатку для фотографій в iOS з'явилися додаткові функції сортування. Новий розділ «Спогади» збирає кращі, на думку iOS, знімки користувача, робить підбірки за певний період часу, з конкретними людьми, з будь-яких місць і за конкретні дати. Кращі фотографії об'єднуються в слайд-шоу з накладеним звуком.

Збірки по місцях і людям з додатком цілком вдаються - дають про себе знати технології розпізнавання осіб, об'єктів і місць. Однак з кращими знімками все не так гладко. Зрозуміти алгоритм вибірки непросто - в моїй виявилися як Селфі і пейзажі, так і скріншоти, збережені картинки і інші знімки у випадковому хронологічному порядку.

Звичайно, добірку можна підредагувати, але далеко не кожен користувач захоче цим заморочуватися. Тим більше, що аналогічні функції є у ​​ряду сторонніх додатків.

При цьому у додатку «Фото» з'явилася приємне доповнення для власників iPhone серій 6s / 7. Більшість з налаштувань редагування для звичайних знімків тепер доступні і для Live Photos.

В цілому, оновлення «Фото» можна розцінити як корисне, але з тією умовою, якщо Apple допрацює алгоритми добірок фото. Тому поки ставимо оцінку 7 з 10.

6. Інші функції

Більш дрібні поновлення в iOS 10 теж заслуговують на увагу. Одне з них - новий дизайн Apple Music. У ньому спрощений пошук нових композицій і альбомів, з'явилися тексти композицій, а також стало простіше зрозуміти, які пісні завантажені на пристрій, а які залишаються онлайн.

У ньому спрощений пошук нових композицій і альбомів, з'явилися тексти композицій, а також стало простіше зрозуміти, які пісні завантажені на пристрій, а які залишаються онлайн

Заявлена ​​спільна робота над нотатками чомусь пішла тільки на iPad - відповідна іконка так і не з'явилася в додатку на iPhone. Ще одна функція тільки для iPad - поділ екрану на два вікна в Safari.

Користувачі браузера Apple можуть оцінити ще одну приховану функцію iOS 10 - як на iPhone, так і на iPad. Довге натиснення на іконку «вкладки» викличе меню, з якого можна закрити всі відкриті вкладки одним натисканням.

Нарешті, в додатку «Годинник» з'явився режим сну - користувач може налаштувати щоденні нагадування про час побудки і відбою.

Звичайно, це далеко не все нові функції iOS 10. Однак саме перерахованим невеликим нововведень можна поставити оцінку корисності 9 з 10.

Що не знадобилося

Якщо усіма попередніми функціями я так чи інакше скористалася протягом тижня, то наступні два поновлення мені ніяк не стали в нагоді.

Перше з них стосується Apple Maps. За словами Apple, карти піддалися переробці, а також з ними тепер можуть інтегруватися сторонні додатки. У нижній частині екрана програми з'явився розділ зі списком місць, куди користувач теоретично хоче відправитися. У їх числі - часто відвідувані місця, місця, які користувач шукав, наприклад, на Foursquare, адреси в календарі і в пошті.

У їх числі - часто відвідувані місця, місця, які користувач шукав, наприклад, на Foursquare, адреси в календарі і в пошті

Однак деталізація карт як і раніше залишає бажати кращого. Іноді не вистачає і офлайн-режиму. А поруч функцій інтегрованих програм - наприклад, замовленням столика - не зможуть скористатися власники iPhone і iPad в Росії. Відповідно - і оцінка корисності 2 з 10.

Друга новинка - це додаток Home для управління «розумною» домашньою електронікою, сумісної з HomeKit. Корисність цієї функції зможуть оцінити тільки ті користувачі, у яких така електроніка є. У моєму ж випадку це додаток йде в папку рідко використовуваних.

підводимо підсумки

Встановити iOS 10, як показала практика, варто заради нового екрану блокування, нових повідомлень з можливістю швидких дій, оновленого iMessages і ряду невеликих приємних доповнень. Порадувало, що деякі суб'єктивно незручні налаштування, включаючи Raise to Wake або розблокування, можна повернути в колишній режим.

Однак над деякими моментами - інтеграцією Siri зі сторонніми додатками, сортуванням фотографій і функціональністю Apple Maps - компанії ще належить попрацювати.

Можливо, найбільшим розчаруванням стало те, що багато функцій в iOS 10 поступово позбавляються интуитивности - одного з головних переваг iOS над іншими мобільними платформами. Хочеться вірити, що в гонитві за розширенням функціональності Apple не почне ігнорувати користувачів, які люблять iPhone і iPad саме за максимальну зрозумілість інтерфейсу.

Що нового в iOS 10: П'ять прихованих функцій і дещо ще

Фінальна версія iOS 10 вийшла 13 вересня, а це значить, що ми маємо всі шанси почути про чергове «рекордному» числі установок апдейта за перший тиждень. Однак встановити - не означає розібратися. Тому я вирішила поділитися враженнями від «глибокого занурення» в платформу, перевірити, чи потрібні її нові функції в повсякденному житті, а також розповісти про приховані можливості iOS 10.

Відразу обмовлюся, що вивчала роботу платформи на чотирьох пристроях - iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus, iPhone SE і iPad Pro. Всі девайси активно використовувалися від півроку до двох років і оновлювалися або з версії iOS 9.3.5, або з публічної бета-версії. Так що судити про те, як платформа поводиться на попередніх моделях пристроїв - нагадаю, що оновити можна пристрою, починаючи з iPhone 5 і iPad mini 2 - я не беруся.

установка

Для початку з'ясуємо питання, чи варто оновлюватися до iOS 10. На моє переконання, з урахуванням зростаючого числа кіберзагроз встановлювати нову програмну платформу варто завжди - хоча б заради оновлень, пов'язаних з безпекою. Тому якщо ви ще не встановили iOS 10, то зробити це варто, тим більше що Apple практично відразу ж випустила iOS 10.0.1 з виправленням первинних помилок.

Оновлення «по повітрю» пройшло нормально на двох з чотирьох пристроїв. Спроба апдейта iPhone 6s Plus і iPad Pro виявилася не такою вдалою - пристрої заблокувалися і зажадали підключення до iTunes. Як виявилося, ця проблема торкнулася багатьох власників iOS-пристроїв, і її підтвердили представники Apple.

Щоб її вирішити, потрібно мати під рукою комп'ютер з останньою версією iTunes, завантажити ПО спочатку на нього, а потім вже завершити установку на мобільний пристрій. В ході такої операції користувач бачить повідомлення, що при невдалому апдейте пристрій доведеться відновити - а значить, стерти весь контент і налаштування. Тому, щоб уникнути такої неприємності, варто ще до поновлення зробити повний бекап пристрою. Для цього буде потрібно або достатньо простору в iCloud, або знову ж комп'ютер під рукою.

Серед інших проблем після установки iOS 10 на форумі підтримки деякі користувачі відзначили більш швидке виснаження батареї, некоректну роботу Bluetooth і втрату сумісності з рядом сторонніх аксесуарів. (Зазначу і баги в роботі ряду раніше встановлених додатків, - прим.ред.) Однак, як видно, це поодинокі випадки, які не зачіпають більшість користувачів.

Ще один момент, який варто врахувати. Оновлення до iOS 10, в залежності від пристрою, важить 1-2 Гб, тому потрібно заздалегідь перевірити, чи вистачить місця на пристрої - це особливо актуально для 16-гігабайтних версій.

Заради чого оновлюватися

Хоча Apple, як правило, включає десятки, а то і сотні нових функцій в масштабні релізи iOS, не всі вони регулярно використовуються в повсякденному житті. Розповім про тих, які напевно вплинуть на ваш досвід роботи з iOS-пристроєм.

1. Екран блокування

Ряд нововведень, пов'язаних з екраном блокування, добре знайомий користувачам Android. Перше - екран «прокидається» при піднятті пристрою. Однак працює це тільки починаючи з iPhone 6s. Крім того, в деяких Android-гаджетах ця функція має більше варіацій - наприклад, пробудження екрану при проведенні над пристроєм долонею. Так що тут Apple явно в тих, що наздоганяють.

З екрану блокування тепер можна працювати з повідомленнями різних додатків, що не розблокуе пристрій - наприклад, відповідати на повідомлення, переглядати відео. Для власників iPhone серій 6s / 7 набір цих можливостей розширюється за рахунок 3D Touch - вони можуть схвалити заявку на підписку або подивитися публікацію в Instagram або Twitter, запустити попередній посилання.

«Свайпа» від низу до верху і зверху вниз по екрану блокування не змінилися і викликають центр управління та центр оповіщень відповідно. Свайп зліва направо тепер відкриває доступ до пошуку та віджетів, а справа наліво - до камери.

Найпомітнішою зміною став дизайн повідомлень і віджетів - замість темних розділів тепер на їх місці світлі округлені блоки. Через те, що кожне повідомлення тепер в окремому блоці, та ще й з окремим рядком для назви програми (в попередніх версіях цю роль грали іконки програм), розділ повідомлень тепер виглядає трохи громіздко. Але той же дизайн в повідомленні, вискакує на екран блокування, виглядає симпатично.

Побоювання, що постійно активний екран буде виснажувати акумулятор, не виправдалися. Але якщо користувач не змінив налаштування безпеки, тепер будь-хто, хто бере його телефон в руки, може бачити всі останні повідомлення і навіть взаємодіяти з ними.

До rich notifications звикаєш дуже швидко - я зловила себе на думці, що за тиждень жодного разу не перейшла в iMessage або WhatsApp, щоб відповісти на вхідне повідомлення. (Більш того, іноді навіть спеціально повертаєшся на екран блокування, щоб побачити там все повідомлення разом, - прим.ред.) Але ось видалення пропущених повідомлень з центру повідомлень тепер займе довше часу.

І тут я розповім про три прихованих функціях iOS 10. На пристрої з 3D Touch можна очистити всі оповіщення разом, глибоко натиснувши на «хрестик» в центрі повідомлень. Глибоке натискання на ліхтарик в центрі управління дозволить вибрати його яскравість. А якщо зайти в налаштування екрану, то можна відключити функцію пробудження екрану при підйомі (Rise to Wake).

В цілому екран блокування - це тепер ще один додатковий інтерфейс iOS, який вийшов цілком вдалим. Ступінь корисності - 9 з 10.

2. Розблокування

Погравши з екраном блокування, йдемо далі. Раніше, щоб розблокувати iPhone або iPad за допомогою Touch ID і запустити основний екран з додатками, потрібно було лише покласти палець на кнопку «Додому». Розблокування за допомогою пароля запускалася свайпом зліва направо.

Тепер же пристрій теж можна розблокувати, поклавши палець на кнопку. Але користувач в такому випадку побачить тільки екран «Сьогодні» з датою, часом і віджетами. Щоб викликати екран з додатками, доведеться на цю кнопку натиснути. Якщо на пристрої на налаштований Touch ID, екран для введення пароля також доведеться викликати натисканням.

Чесно кажучи, мені це нововведення не зовсім зрозуміло. Хіба що Apple готувала нас до нової кнопці «Додому» в iPhone 7. Але мені такий варіант здався дуже незручним. Тому - ось четверта прихована функція. Зайшовши в «Налаштування» - «Універсальний доступ» - «Додому», можна повернути відкриття екрану дотиком пальця (Складається в глибокому поклоні перед Аліною і біжить відключати вотетовотужас, - прим.ред.).

)

З огляду на, що після пари днів спроб звикнути до нової розблокування я повернулася до попередньої версії, то ступінь корисності - 3 з 10.

3. Повідомлення

Ми вже торкнулися нововведень, що стосуються роботи з повідомленнями в iOS 10. Однак давайте поговоримо докладніше про iMessage - додаток, яке, за словами Apple, отримало масштабне оновлення.

Судячи з усього, під цим Apple мала на увазі перетворення iMessage в «стильний, модний, молодіжний» месенджер зі стікерами, ДІФКУ і різними візуальними ефектами. Однак, на мій погляд, в прагненні додати якомога більше фішок розробники засунули на другий план интуитивность UI. По крайней мере, відразу кілька власників iPhone з мого оточення досі не розібралися, де і як додавати спецефекти.

По крайней мере, відразу кілька власників iPhone з мого оточення досі не розібралися, де і як додавати спецефекти

Отже, звичайне повідомлення iMessage, як і раніше, вводимо або надиктував в спеціальній рядку. Повідомленням можна надати інтонацію - довге натискання на іконку «стрілка вгору» викличе меню ефектів. Деякі з них застосовуються до самого повідомлення - з допомогою «бавовни» послання впаде на екран, «голосно» або «м'яко» змінюється розмір шрифту, а «невидиме чорнило» доведеться спочатку стерти, перш ніж побачити текст. Інші ефекти - «кульки», «конфетті», «лазери», «феєрверк» - розгортаються на весь екран зі звуком.

Далі за допомогою іконки «Фото» додаємо фотографію або відеоролик. Натиснувши на обраний знімок, можна його відредагувати, додати рукописну розмітку або текст, а відеоролик можна обрізати. Щоб створити малюнок самостійно, потрібно натиснути на іконку «Сердечко» в рядку меню iMessage.

Нарешті, третя іконка в рядку - для різних доповнень, включаючи стікери, рукописні повідомлення і музику. Apple надала розробникам ще один канал для монетизації - багато колекцій стікерів платні і продаються за ціною не нижче типових додатків. Подивитися всі iMessage Apps, включаючи чат-боти, стікери та службові програми, тепер можна в спеціальному розділі App Store.

Чим ще тепер можна зайнятися в iMessage? Прикріплювати одну з шести «реакцій» довгим натисканням на вхідне повідомлення. Поділитися музикою з Apple Music. Надіслати зовнішнє посилання, яка тепер прийде у вигляді великого віконця для попереднього перегляду. Подивитися прямо в повідомленнях прислане YouTube-відео. Надіслати рукописне повідомлення - для цього потрібно перевести екран в горизонтальне положення. Не виходить? Спробуйте відключити блокування повороту екрану. І це п'ята прихована функція iOS 10.

Ще одна неочевидна можливість сподобається тим, хто оплачує обмежений пакет передачі даних. В налаштуваннях можна призначити «Режим низької якості», який зменшує розмір пересилаються картинок і фото.

Загалом, можливостей в iMessage додалося. Однак особисто я награлася з більшістю з них вже в перший тиждень, залишивши в постійному «арсеналі» стікери, редагування знімків і реакції на вхідні. Не виключено, що на це вплинув той факт, що більшість можливостей не очевидні і не інтуїтивні.

Можливо, якщо Apple «підкрутить» інтерфейс, а сторонні розробники випустять більше корисних (і недорогих) додатків, потенціал iMessage розкриється краще. А поки оцінка корисності - 6 з 10.

4. Siri

Оновлення Siri в iOS 10 стало чи не найбільш очікуваним серед розробників. Apple випустила Siri SDK - а значить, сторонні розробники можуть тепер інтегрувати свої програми з голосовим помічником.

Звучить непогано, але на практиці все виявилося не настільки гладко. По-перше, Siri, яким я активно користуюся на iPhone, після поновлення несподівано перестав сприймати мою вимову. Так, зрозуміти слово «Uber» він зумів тільки з п'ятого разу. Майже як в ролику про шотландців і ліфт .

Коли ж він нарешті-таки розпізнав, що я хочу замовити таксі Uber, то зажадав з мене зайти в налаштування геолокації і дозволити Siri доступ до моєї геолокаційні інформації. Чи варто говорити, що у Uber ці дані були? Тобто говорити про повну інтеграцію не доводиться.

Успіхом закінчилася спроба послати за допомогою Siri повідомлення в WhatsApp, опублікувати знімок в Instagram і розпізнати пісню в Shazam. А от змусити помічника виконати дії на Facebook, Messenger, YouTube, Google Maps і Skype не вдалося - за словами Siri, ці розробники поки не налаштували цю функціональність.

Серед прихованих можливостей Siri - запуск фронтальної камери. Для цього достатньо попросити помічника зробити Селфі.

Висновок - корисність апдейта Siri зараз безпосередньо в руках у розробників додатків. Поки ж оцінимо її на 6 з 10.

5. Фото

У штатному додатку для фотографій в iOS з'явилися додаткові функції сортування. Новий розділ «Спогади» збирає кращі, на думку iOS, знімки користувача, робить підбірки за певний період часу, з конкретними людьми, з будь-яких місць і за конкретні дати. Кращі фотографії об'єднуються в слайд-шоу з накладеним звуком.

Збірки по місцях і людям з додатком цілком вдаються - дають про себе знати технології розпізнавання осіб, об'єктів і місць. Однак з кращими знімками все не так гладко. Зрозуміти алгоритм вибірки непросто - в моїй виявилися як Селфі і пейзажі, так і скріншоти, збережені картинки і інші знімки у випадковому хронологічному порядку.

Звичайно, добірку можна підредагувати, але далеко не кожен користувач захоче цим заморочуватися. Тим більше, що аналогічні функції є у ​​ряду сторонніх додатків.

При цьому у додатку «Фото» з'явилася приємне доповнення для власників iPhone серій 6s / 7. Більшість з налаштувань редагування для звичайних знімків тепер доступні і для Live Photos.

В цілому, оновлення «Фото» можна розцінити як корисне, але з тією умовою, якщо Apple допрацює алгоритми добірок фото. Тому поки ставимо оцінку 7 з 10.

6. Інші функції

Більш дрібні поновлення в iOS 10 теж заслуговують на увагу. Одне з них - новий дизайн Apple Music. У ньому спрощений пошук нових композицій і альбомів, з'явилися тексти композицій, а також стало простіше зрозуміти, які пісні завантажені на пристрій, а які залишаються онлайн.

У ньому спрощений пошук нових композицій і альбомів, з'явилися тексти композицій, а також стало простіше зрозуміти, які пісні завантажені на пристрій, а які залишаються онлайн

Заявлена ​​спільна робота над нотатками чомусь пішла тільки на iPad - відповідна іконка так і не з'явилася в додатку на iPhone. Ще одна функція тільки для iPad - поділ екрану на два вікна в Safari.

Користувачі браузера Apple можуть оцінити ще одну приховану функцію iOS 10 - як на iPhone, так і на iPad. Довге натиснення на іконку «вкладки» викличе меню, з якого можна закрити всі відкриті вкладки одним натисканням.

Нарешті, в додатку «Годинник» з'явився режим сну - користувач може налаштувати щоденні нагадування про час побудки і відбою.

Звичайно, це далеко не все нові функції iOS 10. Однак саме перерахованим невеликим нововведень можна поставити оцінку корисності 9 з 10.

Що не знадобилося

Якщо усіма попередніми функціями я так чи інакше скористалася протягом тижня, то наступні два поновлення мені ніяк не стали в нагоді.

Перше з них стосується Apple Maps. За словами Apple, карти піддалися переробці, а також з ними тепер можуть інтегруватися сторонні додатки. У нижній частині екрана програми з'явився розділ зі списком місць, куди користувач теоретично хоче відправитися. У їх числі - часто відвідувані місця, місця, які користувач шукав, наприклад, на Foursquare, адреси в календарі і в пошті.

У їх числі - часто відвідувані місця, місця, які користувач шукав, наприклад, на Foursquare, адреси в календарі і в пошті

Однак деталізація карт як і раніше залишає бажати кращого. Іноді не вистачає і офлайн-режиму. А поруч функцій інтегрованих програм - наприклад, замовленням столика - не зможуть скористатися власники iPhone і iPad в Росії. Відповідно - і оцінка корисності 2 з 10.

Друга новинка - це додаток Home для управління «розумною» домашньою електронікою, сумісної з HomeKit. Корисність цієї функції зможуть оцінити тільки ті користувачі, у яких така електроніка є. У моєму ж випадку це додаток йде в папку рідко використовуваних.

підводимо підсумки

Встановити iOS 10, як показала практика, варто заради нового екрану блокування, нових повідомлень з можливістю швидких дій, оновленого iMessages і ряду невеликих приємних доповнень. Порадувало, що деякі суб'єктивно незручні налаштування, включаючи Raise to Wake або розблокування, можна повернути в колишній режим.

Однак над деякими моментами - інтеграцією Siri зі сторонніми додатками, сортуванням фотографій і функціональністю Apple Maps - компанії ще належить попрацювати.

Можливо, найбільшим розчаруванням стало те, що багато функцій в iOS 10 поступово позбавляються интуитивности - одного з головних переваг iOS над іншими мобільними платформами. Хочеться вірити, що в гонитві за розширенням функціональності Apple не почне ігнорувати користувачів, які люблять iPhone і iPad саме за максимальну зрозумілість інтерфейсу.

Чим ще тепер можна зайнятися в iMessage?
Не виходить?
Чи варто говорити, що у Uber ці дані були?
Чим ще тепер можна зайнятися в iMessage?
Не виходить?
Чи варто говорити, що у Uber ці дані були?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: