Вибираємо краще рішення для автоматизації робочих процесів в SharePoint

  1. Nintex Workflow
  2. AgilePoint (особливо Genesis Edition)
  3. K2
  4. MetaStorm
  5. інші BPMS
  6. Основні висновки

У 2007 нам повернули робочі процеси назад, використовуючи щось схоже на правила Outlook для найпростіших випадків, і Workflow Foundation в Visual Studio - для створення по-справжньому комплексних процесів

У 2007 нам повернули робочі процеси назад, використовуючи щось схоже на правила Outlook для найпростіших випадків, і Workflow Foundation в Visual Studio - для створення по-справжньому комплексних процесів. Були серйозні обмеження, процеси не призначалися для самостійного створення силами аналітиків, тому в SharePoint 2010 були представлені деякі можливості Visio. Якраз тут і була допущена серйозна помилка: були видалені будь-які можливості створення простих робочих процесів з циклами або таких команд, як «повернутися назад до кроку 2». Тоді розробники і аналітики i-Sys були впевнені, що все виправлять в SharePoint 2013.

На жаль, ми жахнулися повного оновлення системи робочих процесів. Тепер Workflow SP 2010 і SP2013 абсолютно різні і несумісні, причому у версії 2013 не виконується значна кількість дій, які застосовувались в 2010. Такий підхід є вкрай нестабільним і незрілим, потрібно бути готовим до перебудови всієї системи в разі міграції на нову версію.

Більше того, рідні алгоритми SharePoint не можуть підтримувати комплексні, рекурсивні або тривалі робочі процеси. Деякі з них складні або занадто швидко змінюються, щоб підтримуватися вбудованим інструментарієм SharePoint без кастомізації програмного коду або використання програмних продуктів сторонніх розробників. Розробка кастомизировать програмного вимагає тимчасових і фінансових витрат на створення, а також на постійну підтримку. Тому кращі практики на ринку мають на увазі вибір вже існуючого рішення замість розробки та підтримки індивідуального кастомними коду.

У підсумку, навіть якщо у вас є розробники, готові створити робочі процеси SharePoint в Visual Studio або дизайнера SharePoint, краще орієнтувати їх на виконання більш нагальних завдань, що дають велику віддачу на витрачені зусилля. Таким чином, ми настійно рекомендуємо вибрати, як мінімум, один продукт сторонніх розробників для автоматизації робочих процесів.

Nintex Workflow

Nintex Workflow

Nintex являє собою відмінний вибір, якщо вам потрібні складніші робочі процеси, ніж дозволяє коробочки рішення SharePoint. Він порівняно простий у використанні в порівнянні з рішеннями інших вендорів. Створення, реінжиніринг і оптимізація робочих процесів здійснюється силами адміністратора з використанням зручного графічного інтерфейсу, залучення програмістів-розробників для розробки не потрібно.

Як результат, Nintex широко використовується для підтримки SharePoint Workflow на переважній більшості ферм SharePoint. Рішення відрізняється мінімальними витратами на обслуговування, нові бізнес-процеси створюються дуже швидко. Хоча зростання курсів валют неприємно вплинув на зростання рублевих цін в цьому році, ефект оптимізації процесу підтримки з лишком перекриває всі витрати.

Nintex має відмінну підтримку хмарних сервісів. Присутній версія, що працює на Amazon Web Services і інтегрована з Office 365 SharePoint Online. На жаль, при роботі з SP 2010 і старше, Nintex споживає значні ресурси. Потрібно більше число процесорів на серверної фермі. Виробник користується цим, ліцензуючи своє ПО по числу процесорів.

Слабкі сторони Nintex, на думку західних експертів, проявляються при роботі з тривалими і складними процесами, присутніми у американських державних структур, таких як NIH (Національний інститут здоров'я), FAA (Федералььная авіаційна адміністрація), USDA (Міністерство сільського господарства США). Робочі процеси подібних урядових організацій займають місяці і роки, включаючи в себе сотні кроків. Використовувати Nintex в таких ситуаціях не рекомендується.

AgilePoint (особливо Genesis Edition)

AgilePoint (особливо Genesis Edition)

Розглядаючи всі продукти для робочих процесів SharePoint, варто відзначити AgilePoint, що представляє собою набагато більше, ніж просто движок. Мало хто з гравців ринку, крім AgilePoint, може чесно заявити про повноцінну функціональності системи управління бізнес-процесами (BPMS). Робочі процеси в ньому можуть змінюватися під час виконання. Тривалі процеси не будуть збіднена і перетворені в версію з урізаною функціональністю, що є найважливішою перевагою AgilePoint. Тому, якщо у вашому workflow 25 або більше кроків і на виконання потрібно більше місяця, варто розглядати саме цю систему.

На відміну від інших BPMS-систем, AgilePoint створений спеціально для фреймворка Microsoft .NET і годиться в створенні та впровадженні переважно на продукти MS, а не на власні інструменти. Для створення робочих процесів використовується Microsoft Visio і InfoPath - для створення форм, так що будь-яка компанія разом з ліцензійним Microsoft Office отримує весь необхідний інструментарій. Робочі процеси AgilePoint легко розгортаються в SharePoint, також, як створені у вбудованому SharePoint Designer.

AgilePoint Genesis інсталюється і співіснує з іншими робочими процесами SharePoint. Він підтримує всі патерни динамічних і спеціальних бізнес-процесів індустрії BPM і забезпечує 35 різних функцій для взаємодії з SharePoint. Ще більші можливості доступні в Enterprise edition, включаючи нелімітовані кастомізацію AgileParts.

Ми прийшли до висновку, що AgilePoint - це вищий рівень інтеграції з SharePoint. Користувачі ніколи не отримають проблем з сумісністю і не зіткнуться з негативним впливом на продуктивність SharePoint.

Рішення AgilePoint максимально орієнтовані на бізнес-користувачів, а не програмістів високої кваліфікації. Бізнес-аналітик, знайомий з Visio, навчається создданію комплексних робочих процесів в цій програмі за півдня. Активності базуються на формах InfoPath, створюваних за аналогією з Microsoft Access. Зміни процесів являють собою пересування об'єктів на діаграмі і взагалі не вимагають участі розробників. Також AgilePoint має опцію роботи в хмарі, але вона поступається Nintex за рівнем підтримки Office 365.

У підсумку, низька ціна AgilePoint Genesis створює значуща перевага, забезпечуючи доступність продукту для малого бізнесу. Для 100 користувачів на західному ринку щорічний платіж за неї з підтримкою AgileReports і InfoPath буде менше $ 5k. Звичайно, AgilePoint Enterprise Edition - істотно дорожче. Єдиною проблемою є доступність в Росії.

K2

K2

K2 BlackPearl і його хмарна версія Appit для SharePoint - дуже серйозні продукти, побудовані на технології .NET. K2 давно відомий на ринку, як результат, його продукти має значний набір функцій і можливостей. Він був ключовим гравцем ринку SharePoint workflow, поки Nintex не прихопив значну частку в момент переходу на SP 2010 року.

K2 має хорошу інтеграцію з продуктами різних вендорів, не тільки SharePoint, а й Oracle та іншими системами. На жаль, його вартість досить висока. Розробка в K2 ньому не занадто легка для бізнес-користувачів, що додає витрати на розробку в загальні витрати на підтримку. Тому варто добре зважити всі альтернативні варіанти, перш ніж виділяти значний бюджет на даного вендора.

MetaStorm

MetaStorm

MetaStorm, як платформа BPMS, має незаперечні переваги. Вона фокусується переважно на створення форм і моделюванні бізнес-процесів (тобто аналізі та оптимізація процесу, який не дуже добре зрозумілий, з метою поліпшення). Її власні механізми створення форм надійні і повністю інтегровані з виконуються процесами.

Крім того, MetaStorm інтегрується з Microsoft Office - панель інструментів дозволяє працювати з офісними додатками і включати їх в робочі процеси в разі інсталяції програмного клієнта. Програма відповідає філософії «універсального магазину», де потоки, форми, звіти і панелі управління можуть створюватися і управлятися з єдиного інтерфейсу. Для користувачів, що адаптувалися до такого інтерфейсу, такий підхід є величезною перевагою.

Однак слабкі місця MetaStorm роблять його не ідеальним для управління робочими процесами в SharePoint. Проблемою є слабка інтеграція з SharePoint, веб-додатки є вікнами в движок, надаючи доступ до форм і панелей управління, але не можуть бути використані для створення елементів MetaStorm, розміщених безпосередньо на серверній частині. З'єднання з процесами SharePoint потребує конфігурації і технічну експертизу.

Поки процеси і форми MetaStorm використовуються тільки в рамках самого продукту, досить розробників середнього рівня. Інтеграція процесів MetaStorm в SharePoint вимагає залучення висококласних розробників. Тому, на нашу думку, цей інструмент краще підходить для великих організацій, де ІТ-Департамент існує з метою створення і зміни робочих процесів, маючи можливість вивчення та застосування спеціалізованого інструментарію. Потрібні значні витрати на придбання додаткових навичок на додаток до розробки в SharePoint. Маніпуляції з сайтами і документами в SharePoint з MetaStorm вимагають розробки на замовлення.

З цих причин ми не є прихильниками застосування MetaStorm для робочих процесів SharePoint. Це непоганий продукт, але не самий ідеальний вибір при наявних альтернативах.

інші BPMS

Переважна більшість продуктів прийшли з технологічної сфери IBM, написані на Java, і практично не інтегруються з SharePoint. Застосування таких рішень вимагає від розробників навичок зі створення і підтримки процесів в ПО, такому далекому від SharePoint. В результаті з'являються додаткові витрати, рівень яких перевищує розумні межі. На нашу думку, використовувати ці системи в комбінації з SharePoint - не сама розумна ідея.

Основні висновки

За підсумками наших роздумів виділяються 2 лідера - AgilePoint і Nintex, і, якщо у вас немає жорстких бюджетних обмежень, можна використовувати обидва відразу. Nintex потрібен для швидкого самообслуговування, особливо в Office 365. AgilePoint хороший для розробки комплексних або дуже тривалих процесів, що вимагають безперервної адаптації та поліпшення. При цьому ціни на обидва продукти зовсім не кусаються. Якщо використовувати відразу AgilePoint Genesis і Nintex for Office 365 одночасно, витрати цілком вкладуться в бюджет, вартість підтримки значно знизиться, а результат - перевершить всі очікування.

за матеріалами http://blog.liquidmercurysolutions.com/blog/

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: