Відновлення диска і Реконструкція RAID

Основна ідея процесу форматування диска полягає в тому, що після його закінчення на носії не залишається будь-якої інформації. Однак думка про те, що при цьому з диска повністю видаляються всі дані без можливості їх відновлення в подальшому не завжди є коректним. Відомо що утиліта відновлення даних R-Studio дозволяє ефективно відновлювати важливу інформацію з більшості форматованих дисків. Щоб це зрозуміти необхідно розглянути основні принципи того, як зберігаються файли на дисках, як диски форматуються і як їх "відновити" щоб повернути втрачені файли.

Для більш ефективного використання дискового простору інформація про фото і його вміст зберігаються на диску в різних місцях (це в чомусь схоже на книгу і її зміст, яке знаходиться на початку або в кінці книги). На диску є таблиця, в якій знаходиться інформація про файлах - імена файлів, імена каталогів (шляху до файлів), час створення / модифікації файлів і, що найголовніше, інформація про те, в якому місці диска ви побачите уміст кожного файлу (де початок і кінець файлу). В ОС Windows підтримуються дві файлові системи: FAT і NTFS. Зазначені таблиці для них називаються відповідно таблиця розміщення файлів (File Allocation Table (FAT)) і головна файлова таблиця (Master File Table) (MFT). Велика частина інформації про файлах зберігається саме в FAT або MFT, хоча деяка інформація про структуру файлів / папок все ж може перебувати і в інших місцях диска.

Що Відбувається При форматуванні диска
При форматуванні диска буде відбуватися наступне. При виконанні швидкого форматування система створить нову файлову таблицю і замінить нею наявну FAT або MFT, яка буде частково або повністю переписана. При цьому інформація про імена файлів, структурі каталогів і фізичне розташування даних на диску буде втрачена , Проте самі дані залишаться неушкодженими до тих пір, поки не будуть перезаписані іншим додатком.

При виконанні повного форматування файлова таблиця перезапишеться, як і при бистном форматуванні. При цьому також буде виконана перевірка диска на наявність несправних секторів. Як правило повне форматування виконується перед інсталяцією нової операційної системи . Якщо у вас ОС Windows XP (або більш рання версія ОС Windows), то дані при форматуванні диска залишаться неушкодженими. Однак при форматуванні дисків під ОС Windows Vista, Windows 7 (і, найімовірніше, більш пізньою версією ОС Windows) весь вміст диска заповнюється нулями для його повного очищення і видалення інформації, що унеможливить відновлення даних з носія.

Іншими словами, операція форматування зачіпає насамперед файлову таблицю, а не самі дані на диску. Диски, для яких було виконано швидке форматування під будь-який ОС або повне форматування під ОС Windows XP або більш ранньою версією ОС Windows, можуть бути ефективно відновлені. Найголовніше це почати відновлення перш, ніж дані будуть перезаписані іншим додатком або ОС. Диски після повного форматування під ОС Windows Vista або більш пізньої версією ОС Windows як правило відновити неможливо.

Зверніть увагу: повне форматування, виконане під ОС Windows Vista або більш пізньої версією ОС Windows, також відоме як "безпечне форматування", так як при ньому повністю видаляються наявні дані, що унеможливлює їх відновлення для хакерів або викрадачів персональних даних. Якщо вам необхідна програма для надійної, безпечної та ефективної очистки дискового простору і форматування диска, то можна скористатися утиліту R-Wipe & Clean .

Відновлення диска за допомогою R-Studio
В R-Studio використовується унікальна технологія IntelligentScan (UNFORMAT) для сканування форматованих дисків і пошуку наявних і тих, що були розділів. Ідентифікований диск можна ефективно "відновити" за допомогою R-Studio і отримати доступ до даних його розділів. R-Studio дозволяє розпізнати наявну на диску файлову систему навіть після переформатування розділу в розділ з іншою файловою системою. Наприклад, якщо на диску був розділ NTFS, який пізніше був переформатований в розділ FAT, то R-Studio покаже два розділи на одному і тому ж місці диска: один з файлової системою FAT, а інший - з файлової системою NTFS. Знайдені розділи обробляються програмою як звичайні логічні диски, що дозволяє відновити з них знайдені файли.

Також R-Studio дозволяє "Шукати файли по сигнатурам" або файли відомих типів, наприклад, файли Microsoft Word або файли JPEG (формат файлів фото цифрових камер) на підставі заданої сигнатури. Це дуже корисно тоді, коли R-Studio не може знайти розділ, проте дані все ще знаходяться на диску. За допомогою технології сканування файлів відомих типів R-Studio дозволяє відновити вміст файлів незважаючи на те, що їх імена і розташування втрачені.

Надійна і ефективна технологія відновлення даних використовується в R-Studio поряд з простим і зручним призначеним для користувача інтерфейсом. Для візуальної ідентифікації знайдені розділи в R-Studio будуть показані іншим кольором (в більшості випадків жовтим). Також ви побачите файлову систему розділу, його початок і розмір. Нарешті, ви зможете переглянути окремі файли з розділу щоб переконатися в тому, що саме він містить ті дані, які ви хотіли знайти.

Як згадувалося раніше, R-Studio дозволяє шукати при скануванні Файли Відомих Типів, і це є найостаннішим з можливих методів відновлення даних і використовується в тому випадку, коли розділи на диску не знайдені. Для цього просто необхідно встановити відповідний прапорець в діалоговому вікні Сканувати (Scan) перед початком сканування (див. Нижче). Додаткову інформацію про можливості R-Studio можна знайти в статті "Чому R-Studio?" .

Розглянемо процес відновлення наочно на конкретному прикладі і відновимо дані з диска, який був переформатований з розділу файлову систему NTFS в розділ з файловою системою FAT32. У нашому прикладі ми будемо сканувати логічний диск F: \.

1. Клацніть по диску правою клавішею миші та виберіть команду Сканувати (Scan ...) контекстного меню.
1
Щоб збільшити зображення, клацніть по ньому мишею

2. Перегляньте Параметри сканування і натисніть кнопку Сканування (Scan).
2
Щоб збільшити зображення, клацніть по ньому мишею
У більшості випадків можна залишити параметри сканування за замовчуванням. Але для того щоб показати використання технології пошуку файлів по сигнатурам в нашому прикладі ми встановимо прапорець Шукати відомі типи файлів (Extra Search for Known File Types). Інформацію про інші параметри сканування можна знайти в розділі сканування диска R-Studio online Довідки.

3. Зачекайте поки R-Studio виконає сканування диска. Хід виконання (прогрес) сканування буде графічно відображатися в правій панелі.
3
Щоб збільшити зображення, клацніть по ньому мишею

Після закінчення сканування в лівій панелі R-Studio ви побачите знайдені розділи. Це були раніше до форматування розділи диска.
Після закінчення сканування в лівій панелі R-Studio ви побачите знайдені розділи
Щоб збільшити зображення, клацніть по ньому мишею
У нашому випадку ми маємо тільки один знайдений розділ: Recognized0. Але якщо при скануванні знайдені два або більше розділів, то вам необхідно переглянути їх вміст щоб визначити, чи той це розділ який вам потрібен чи ні.

4. Двічі клацніть по знайденому розділу щоб перечитати на ньому файли. R-Studio покаже структуру файлів / папок, обрана Вами.
4
Щоб збільшити зображення, клацніть по ньому мишею

5. Двічі клацніть по файлу, щоб його переглянути. Це дозволить вам переконатися в тому, що шукані файли знаходяться саме на цьому знайденому розділі.
5
Щоб збільшити зображення, клацніть по ньому мишею
Після цього відзначте файли для відновлення і натисніть кнопку Відновити помічені (Recover Marked).

6. Перегляньте параметри відновлення. Також залиште їх заданими за замовчуванням, виберіть каталог, в який буде проводитися відновлення файлів. Натисніть Да (OK).
6
Щоб збільшити зображення, клацніть по ньому мишею
Додаткову інформацію про параметри відновлення можна знайти в розділі Відновлення даних. Основні Операції R-Studio online Довідки.

R-Studio почне відновлювати файли. Ви побачите хід відновлення (прогрес).
R-Studio почне відновлювати файли
Щоб збільшити зображення, клацніть по ньому мишею

Після закінчення відновлення R-Studio покаже його результати в панелі Журнал (Log) в нижній частині вікна.
Після закінчення відновлення R-Studio покаже його результати в панелі Журнал (Log) в нижній частині вікна
Щоб збільшити зображення, клацніть по ньому мишею
Відновлені файли збережені в каталозі, заданого в діалоговому вікні Recover (Відновити).

Зверніть увагу: якщо файли при скануванні знайдені, але R-Studio не може визначити, якому з знайдених розділів вони належать, то вони будуть поміщені в папку "Extra Found Files". Для таких файлів неможливо відновити імена та місця розташування, проте їх вміст залишилося неушкодженим. завдяки технології IntelligentScan (UNFORMAT) їх вдасться відновити, однак R-Studio присвоїть їм нові імена. Ви можете їх переглянути, щоб переконатися що це саме потрібні вам файли.

Додаткову інформацію про відновлення даних з форматированного або пошкодженого логічного диска можна знайти в розділі сканування диска R-Studio online Довідки.

Відзначимо, що так як дані на форматованому диску як правило залишаються неушкодженими, то RAID також вдається реконструювати і відновити навіть якщо один з його дисків був відформатований. Для цього треба створити віртуальний RAID і додати на нього цей диск. У більшості випадків R-Studio не зможе розпізнати розділ відразу після створення RAID, але знайде його після сканування віртуального масиву.

Додаткову інформацію про відновлення даних з RAID можна знайти в статті Приклад Відновлення RAID і в розділі Набори Томів і RAID R-Studio online Довідки.

висновок
Ми розглянули два надійних, ефективних і практичних способу, за допомогою яких R-Studio відновлює втрачені дані з форматованих дисків та розділів. У більшості випадків "відновити" диск вдається шляхом пошуку тих, що були на ньому розділів і відновлення з них файлів. Інша використовувана в R-Studio методика це відновлення даних шляхом пошуку відомих типів файлів, що дозволяє відновлювати втрачені дані навіть в тому випадку, коли наявний розділ з файлами знайдений не був.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: