VPS хостинг: Hyper-V або KVM

  1. Вступ
  2. Переваги Hyper-V
  3. Недоліки Hyper-V
  4. Що таке KVM
  5. переваги KVM
  6. недоліки KVM
  7. висновок
  8. Відгуки про хостинг:

У цій статті ми спробуємо співставити два найбільш популярних гипервизора віртуалізації. А саме Microsoft Hyper-V для серверних ОС для Windows і KVM для ОС Linuх.

Правда варто відразу обмовитися, що найідеальнішій системи віртуалізації VPS не існує, кожна підходить для якихось своїх завдань.

Вступ

Продукт компанії Microsoft сьогодні існує в двох варіаціях: як автономний Hyper-V Server або ж як один з елементів Windows Server 2008 (R2), Windows Server 2012 (R2) або 64-розрядної версії Window 8/10 Pro.

У будь-якому випадку він застосовується для створення на сервері повноцінної віртуальної середовища, надаючи для цього спеціальні інструменти і сервіси.

Також можна віртуалізувати робочі місця, розгорнувши для цього інфраструктуру VDI, або ж створити комфортне середовище для створення і тестування програмного забезпечення.

Стабільна і економічним серед віртуалізації гипервизора Hyper-V дає можливість одночасно запускати на хості ряд операційних систем, включаючи Linux, Windows та інші. Гипервизор Hyper-V на сьогоднішній день використовують організації і компанії майже будь-яких сфер, в їх числі найбільші замовники.

Що ж це дає? Наприклад, Hyper-V може бути основою для організації приватного хмари, дає можливість оптимізувати застосування апаратних ресурсів, консолідувати всі сервери, запустивши на фізичній системі ряд віртуальних машин, забезпечити хорошу відмовостійкість для стабільності бізнес-процесів.

Переваги Hyper-V

За що ж цінують Hyper-V?

Сисадміни і менеджери IT називають такі якості як хороша стабільність роботи гипервизора Hyper-V і ОС Windows, підтримка кластеризації і «живий міграції» ВМ, масштабованість, можливість привласнення мережевих карт віртуальним машинам, що дає можливість уникнути вузьких місць, що виникають, якщо віртуальному комутатора призначений лише один фізичний мережевий адаптер.

Live Migration дає можливість переміщати віртуальну машину між фізичними серверами гипервизора Hyper-V, зокрема автоматично, без будь-якої участі користувача.

Також згадують можливість повноцінного централізованого управління серверами - поруч хостів і Hyper-V, при цьому без додаткового придбання ліцензій, як у випадку з VMware vCenter.

Досить просто здійснюється міграція фізичного сервера в віртуальний (P2V). Для цього формується образ VHD фізичної системи і присвоюється нової віртуальної машині.

Комфортний режим під назвою Enhanced Session Mode дозволяє робити копіювання і вставку всередині віртуальної машини.

Hyper-V досить простий у використанні - відмінна альтернатива рішенню VMware в сегменті SMB. Він включений і в ОС Windows 10, причому це практично повнофункціональна версія.

Сам по собі гипервизор нічого не варто, його можна легко завантажити з офіційного сайту Microsoft, він добре підходить для віртуалізації ОС від компанії Microsoft, його дуже просто встановити і налаштувати, а переважна більшість сисадмінів вміють з ним працювати. Hуper-V встановити можна на будь-який сервер, який підтримує Windows.

Ще в скарбничку достоїнств: більшість продуктів компанії Microsoft здатні працювати у віртуальному середовищі гипервизора Hyper-V.

Недоліки Hyper-V

До реальних негативних якостей сьогодні відносять слабкі можливості настройки роботи з СГД. Більш дружнім і надійним міг би бути імпорт і експорт, а також створення шаблонів.

У Hyper-V досить важко конфігурувати деякі речі, припустимо, High Availability, де необхідне формування кластера. У vSphere, наприклад, це робиться природніше і простіше. А міграція віртуальної машини в гипервизор Hyper-V, на відміну від vMotion, можлива лише між серверами з процесорами однакового сімейства.

У Hyper-V немає також нічого схожого на Distributed Resource Scheduler або ж Storage DRS, які в середовищі віртуалізації VMware використовуються для балансування всіх навантажень між ресурсами хостів за допомогою vMotion, Storage vMotion.

Проте, SCVMM в гіпервізора Hyper-V відкриває можливості, які виходять за рамки просто серверної віртуалізації. Наприклад, можна створити приватне хмара з опціями самообслуговування.

В VMware є рішення vCloud Director, проте це окреме засіб за окремі кошти. У Microsoft SCVMM - повністю безкоштовна програма до System Center 2012. До того ж, SCVMM дозволяє застосовувати в якості майданчиків віртуалізації хости з Hyper-V, vSphere і гіпервізором Citrix, тоді як vCenter підтримує лише управління хостами VMware.

Що таке KVM

А тепер кілька слів про гіпервізора KVM. Хоча в справі організації віртуалізованих інфраструктур для великого бізнесу платформи від VMware і Microsoft як і раніше є лідерами, в останні роки відзначається збільшення інтересу і до KVM.

KVM - це повне засіб віртуалізації для майданчиків ОС Linux / x86, яке підтримує апаратні розширення. У складі KVM - завантаження модуль ядра kvm.ko і модуль для конкретного процесора.

KVM спочатку підтримував виключно процесори x86, але зараз до них додався величезний спектр процесорів і гостьових ОС.

У числі користувачів гипервизора KVM - популярні Wiki-ресурси.

переваги KVM

У минулому році «Лабораторія Касперського» разом з B2B International провела важливе дослідження, в процесі якого представникам компаній, які використовують технологію віртуалізації задавався ряд питань про застосовувані у них платформи.

Раптово з'ясувалося, що 15% організацій використовують різні варіанти платних платформ на основі гипервизора KVM, і ще 16% збираються їх впроваджувати протягом найближчих років. Повністю безкоштовні версії продукту застосовуються в 8% великих компаній і ще в 16% опитаних фірм будуть впроваджені незабаром

Це дослідження показало, що якщо головними гіпервізорами, найчастіше, є Microsoft Hyper-V, VMware vSphere, то в якості допоміжного воліють застосовувати рішення з відкритим кодом або платні рішення на базі Open Source. Особливо часто - гипервизор KVM.

У «Лабораторії Касперського» вважають, що причин популярності у KVM кілька. В першу чергу, в деяких сценаріях, впровадження майданчики віртуалізації на основі KVM обходиться набагато дешевше, ніж застосування Microsoft Hyper-V і VMware vSphere.

Крім цього, в світі зростає число віртуалізованих серверів Linux. Їх власникам зручніше і звичніше використовувати гипервизор на базі ОС Linux. У переважній більшості випадків, це саме гипервизор KVM.

До того ж, спільнота Linux вносить великий вклад в розвиток цієї платформи, розвивається повноцінна екосистема рішень, які підтримують гипервизор KVM.

Компанії, які створюють свої власні проекти, інтегровані рішення, як правило, вибирають гипервизор Open Source, а гипервизор KVM якраз надає дуже широкі можливості кастомізації.

Крім того, KVM - простий у використанні, легкий, невибагливий до ресурсів, при цьому досить функціональний гипервизор. Він дозволяє в мінімальні терміни розгорнути майданчик віртуалізації.

Гипервизор KVM разом з ядром ОС Linux забезпечує простоту реалізації. Оскільки гостьові ОС взаємодіють з гіпервізором, який інтегрований в ядро ​​Linux, вони у всіх випадках можуть звертатися прямо до обладнання без потреби зміни виртуализированной ОС. Це робить KVM дуже швидким рішенням для ВМ.

Гипервизор KVM реалізований в самому ядрі ОС Linux. Це полегшує управління усіма процесами віртуалізації.

недоліки KVM

З іншого боку, потужних засобів для керування віртуальними машинами і сервером KVM не існує.

Гипервизор KVM потребує постійного вдосконалення підтримки сучасних віртуальних мереж, віртуальних систем зберігання, посилення захисту, а також в поліпшенні відмовостійкості та надійності, управління живленням, підтримки HPC / різних систем реального часу, сумісності між постачальниками, масштабованості віртуальних процесорів, у створенні повноцінної екосистеми хмарних сервісів.

Так як мова зайшла про управління, необхідно згадати один з найбільш популярних способів управління VPS в разі KVM - SolusVM. Це сучасна універсальна панель для управління віртуальними серверами KVM, Xen та OpenVZ.

Ті, хто любить VPS хостинг в Україні відзначають погану стабільність гипервизора KVM при виконанні різноманітних завдань з інтенсивним введенням-висновком. Є думка, що KVM - це не цілком зрілий продукт і він більше підходить для різних експериментів, а також у випадках, коли необхідна модифікація вихідного коду.

Гипервизор Hyper-V набагато стабільніший, спеціальні засоби міграції віртуальної машини в ньому надійніше, ефективніше застосовується обладнання, ніж в Linux-KVM.

Підготовка гипервизора KVM до роботи, а також настройка десятків параметрів - це процес на любителя. Хоча є інтерфейс управління Virsh, який дозволяє запускати гостьові системи в гіпервізора KVM, застосовуючи простий файл конфігурації.

Для управління KVM також зручно застосовувати інструменти OpenStack. Зокрема, це допомагає впроваджувати хмарні сервіси.

Служби техпідтримки як такої немає, лише спільнота. Але ті, кому вона потрібна, можуть вибрати платний варіант - RHEV.

Але ті, кому вона потрібна, можуть вибрати платний варіант - RHEV

висновок

Можливо, ця стаття вам допоможе зробити правильний вибір, але, як уже вище зазначалося, дуже багато що тут залежить від розв'язуваної задачі, а також багатьох інших умов. А спектр подібних завдань в даний час дуже широкий - від віртуального хостингу до організації програмно-визначених дата-центрів, а також впровадження гібридних хмар.

Відгуки про хостинг:


Що ж це дає?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: