Враження від iPad Pro 10.5 "| alexmak.net

  1. Враження від iPad Pro 10.5 " Вже близько місяця, як до мене доїхав новий iPad Pro 10,5 ", і у мене...
  2. Враження від iPad Pro 10.5 "

Враження від iPad Pro 10.5 "

Вже близько місяця, як до мене доїхав новий iPad Pro 10,5 ", і у мене накопичилося достатньо вражень, щоб розповісти про нього. Традиційно це не огляд з розпакуванням і перерахуванням характеристик, а дуже суб'єктивні враження від використання планшета в повсякденному житті.
Вже близько місяця, як до мене доїхав новий iPad Pro 10,5 , і у мене накопичилося достатньо вражень, щоб розповісти про нього
На фото, звичайно, не iPad, але гібрид з його прабатьком - пристроєм під назвою eMate
iPad-ів у мене було багато - за найпершим планшетом в 2010 році я поїхав в Штати, щоб потрапити на перший день продажів, про мене навіть відео знімали для місцевої газети (Вимагає Flash, на жаль). Потім був iPad 2, великий iPad з Retina, потім iPad mini, потім iPad mini з Retina ... і тут цикл оновлень перервався, бо того iPad mini 2 з екраном Retina було досить практично для всього (трохи не вистачало Touch ID, але з цим можна було миритися). Власне, я підозрюю, що в подібній ситуації опинилися багато покупців планшетів iPad, що дуже добре відображено в падінні продажів планшетів. Але в цьому році дещо змінилося, що змусило мене переглянути моє ставлення до iPad, і новий iPad Pro в моєму арсеналі - тому доказ.

Компонентів, які змусили мене повернутися до апгрейд iPad, насправді два: це сам iPad Pro - його апаратна частина, і нова операційна система iOS 11, фінальна версія якої повинна вийти цієї осені.
В принципі, про iPad Pro можна говорити багато, але краще за все подивитися на нього вживу самостійно. Екран iPad справляє незабутнє враження, після якого навіть дуже хороший екран iPhone 7 перетворюється на гарбуз. Екран iPad Pro - це ціла комбінація технологій, що забезпечує відмінну передачу кольору на екрані, але ще крутіше в ньому - частота оновлення контенту в 120 Гц. До цього здавалося, що 60Гц у iPhone - більш ніж достатньо, але iPad Pro показав, що може бути ще краще, навіть якщо це і не сильно потрібно. Плавність перемальовування зображення і текстів на екрані дуже складно описати словами, але перше відчуття, що ніби пальцем по воді водиш - миттєва зворотний зв'язок, ніякої затримки, ніякої смазанності картинки, все дуже плавно і красиво. Я іноді ловлю себе на тому, що просто тягаю туди-сюди іконки на домашньому екрані, і таким чином мало не медитую, спостерігаючи за плавністю перемальовування пікселів на екрані.
Форм-фактор iPad, по суті, не змінився за 7 років, хоча він став легше і тонше (ох уже це одвічне прагнення Джоні Айва зробити все якомога тонше). Ніде правди діти, що мій «улюблений розмір» у iPad - це розмір mini, однак, схоже, це тупикова гілка еволюції планшетів, в тому числі і з-за постійного збільшення розміру смартфонів. Якщо в 2007 році Джобс називав 3,5 "екран iPhone гігантським, то сьогодні нікого не здивуєш вже смартфонами з екраном в 5,5" і навіть 6 ". А звідти вже і «рукою подати» до невеликих планшетів, тому ринок саме для iPad mini скоротився. Хороші новини полягають в тому, що завдяки мініатюризації технологій, великі планшети стали не такими вже й великими. Зокрема, новий iPad Pro 10,5 ", за рахунок зменшення рамок навколо екрану виявився майже майже однакового розміру з iPad 9,7", що робить його дуже комфортним в щоденному використанні.
Обов'язковий, як на мене, аксесуар для iPad - це зовнішня клавіатура. Я зараз набираю цю замітку, використовуючи обкладинку-клавіатуру Apple, і для мене, багато працює з текстом, це істотне полегшення. Звичайно, розмір вимагає невеликого звикання після ноутбука, особливо після 15 "MacBook Pro, але пальці швидко калибруются під цей розмір клавіатури. Apple Pencil - за бажанням, але якщо ви вмієте малювати, тоді він теж must have. Як при прокручуванні вмісту екрану відсутність затримки в пікселях викликає захват, так і можливість малювати по екрану планшета з миттєвою зворотним зв'язком - заворожує. Враження, що ти дійсно малюєш практично як по папері, заворожує. Наявність великої кількості якісних програм для малювання теж грає на користь зв'язки iPad + Pencil, хоча я, як людина, яка не вміє малювати, але хотів би навчитися, був засмучений відсутністю додатків для iPad, які займалися б навчанням малювання (такий інтерактивний викладач, який дає основи, наприклад).
Другий важливий компонент, який змусив мене зробити "другий підхід" до iPad саме зараз - це iOS 11 . Я вже коротко писав про неї в рамках анонса на WWDC 2017, але є сенс зупинитися на ній трохи детальніше. Так, iPhone теж отримає нову версію iOS, але неможливо не помітити, що основні візуально-призначені для користувача зміни в ній стосуються в першу чергу роботи на планшетах, і Apple цього не приховує. Якщо раніше у мене були побоювання, що Apple "спрощує" macOS, роблячи її більше схожою на iOS, то в цьому році все перевернулося з ніг на голову, і раптово iOS 11 отримала масу фич, схожих на Маковські.
Наприклад, це Док - смужка з іконок додатків, з якої ці додатки можна запускати або перемикатися в них. Це як би і не зовсім док з macOS, оскільки там можна розмістити вікна або папки, але мені здалося, що Док в iOS 11 навіть краще - в першу чергу за рахунок "правої" сторони, де показуються "рекомендовані" додатка (наприклад, ті , які користувач запускав раніше або використовував на Маке). При цьому якщо натиснути на піктограму програми в Доці можна отримати список з прев'юшки останніх файлів - це якщо додаток може / вміє працювати з файлами. Здавалося б, ніби й дрібниця, але в комбінації з іншими фичами iOS 11 робочий процес починає грати зовсім іншими фарбами.
Наприклад, добре доповнює Док фіча багатозадачності, яка теж істотно допрацьована в iOS 11. Звичайно, не варто очікувати від Apple відразу повноцінного менеджера вікон додатків, але можливість отримати три різних додатки на екрані iPad - це вже великий прорив. До цієї багатозадачності і тому, як вона працює, звичайно, потрібно звикати, і краще за все почати з перегляду відеороликів , Які зробила Apple - мені, принаймні, вони сильно допомогли. Не те, щоб я став весь час тримати три додатки на екрані iPad (я взагалі, чим старше стаю, тим більше люблю однозадачность), але мати цю можливість точно корисно.
Доповнює фичи Дока і "багатозадачності" істотно поліпшений режим drag-n-drop в iOS 11. Нарешті Apple сама стала застосовувати той самий "мультитач" у себе - тепер можна вибрати відразу кілька об'єктів (текст, картинки, файли), і перетягнути їх з однієї програми до іншої; тут-то багатозадачність і пригождается. Причому мені моторошно сподобалося, як зроблений цей самий вибір безлічі об'єктів: там не потрібно раскорячівать пальці, намагаючись захопити все відразу, можна вибрати один об'єкт, а потім пальцем іншої руки вибирати додаткові об'єкти. Природно, щоб це все запрацювало, потрібно, щоб додаток це все підтримувало, тому, наприклад, поки що кидати файліки в Word / Excel / PowerPoint у мене не вийшло, але я впевнений, що Microsoft досить швидко випустить апдейт для своїх додатків (зараз не ті часи, щоб навмисно гальмувати реліз нових фіч у Office).

Мені, як людині "офісного", цих фич більш ніж достатньо для того, щоб спробувати замінити свій робочий процес на комп'ютері на те ж саме, але на планшеті. Я, звичайно, консерватор той ще, та й за більш ніж 20 років роботи з комп'ютером звички сформувалися настільки міцно, що "не вирубаєш і сокирою", але я чесно спробував кілька днів користуватися тільки планшетом замість комп'ютера, і у мене майже вийшло. Disclaimer: треба розуміти, що нічого суперпродвінутого на комп'ютерах я не роблю - я не монтую відео або подкасти, у мене в основному офісно-інтернетна робота, і з цим зв'язка iPad + iOS 11 справляється дуже добре. Кілька речей, які я собі ментально зазначив в процесі:
- у мене є завдання на роботі, коли потрібно з інтернету отримати деякі дані, забити їх в таблицю в Excel, після чого в Excel побудувати графік на основі цих даних, який після цього потрібно вставити в слайди в PowerPoint. В принципі, якщо напружитися, то це можна було б робити на планшеті, але в ситуації, коли піджимає час, це простіше і швидше було зробити все-таки на комп'ютері.
- Зовсім нетривіальне завдання - коли мені треба було витягнути якісь дані з телефону і закинути його на диск TimeCapsule. Дані зберігаються всередині програми на телефоні, і їх видно, якщо підключити телефон по USB до комп'ютера і запустити iTunes - там в розділі Applications можна побачити ці дані і скопіювати їх на диск. Без комп'ютера це завдання взагалі ніяк не реалізувати, але це і не всім користувачам потрібно.
- Тема з фотографіями. У мене є колекція фотографій в додатку Photos для Мака, яку я ніколи не бекап в iCloud (в основному через те, що не бачив особливої ​​в цьому необхідності). У випадку з iPad прийшло усвідомлення того, що для більш-менш комфортної роботи з фотографіями потрібно повністю віддатися у владу "хмари" - спочатку синхронізувати фотографії з комп'ютера в хмару, а потім залити їх із хмари в планшет. Це забезпечить і доступ до всіх фотографій на всіх пристроях, і необхідну синхронізацію, і взагалі збереження всієї структури папок і альбомів, яка зараз створена в Photos. Плюс для скидання фотографій з фотоапарата потрібен ще перехідник, і у мене поки руки не дійшли всім цим зайнятися.
- Відсутність підтримки мережевих дисків в додатку Files (це такий як би псевдобраузер файлів в iOS 11, який показує файли в хмарі і на iPad, але не всередині конкретних програм, а в якомусь загальному сховищі, куди додатки можуть зберігати файли). Там є підтримка Dropbox / GoogleDrive та ін., І я впевнений, що різні сервіси теж будуть додавати туди свою підтримку, але мені особисто для комфортної роботи знадобилося б мати можливість підключатися до мережевих дисків і дивитися-копіювати файли звідти. Поки що такої можливості немає.
У будь-якому випадку, незважаючи на ці недоліки, я для себе зробив висновок, що комбінація iPad Pro і iOS 11 викликала у мене практично ренесанс любові до яблучного планшета, і знову став багато його використовувати в своїх завданнях. Через свою консервативність і деяких складних завдань і обмежень iOS я поки не готовий повністю відмовитися від використання комп'ютера на користь планшета, як я себе намагався умовити ще в червні, подивившись презентацію WWDC, але все ж Apple дуже сильно підштовхнула мене в цьому напрямку. Я думаю, що я продовжу намагатися це зробити, аж надто мені подобається форм-фактор.
PS я ще окремо хотів відзначити мега-прорив у віртуальній клавіатурі iOS 11 на iPad - вона дійсно стала в рази зручніше для набору тексту. Я не став говорити про неї в рамках самої замітки, тому що практично всю її я набирав на зовнішньої апаратній клавіатурі, але кожен раз, коли я роблю щось на iPad і доводиться користуватися віртуальною клавіатурою, я замислююся про те, наскільки ж класні зміни Apple зробили в iOS 11. Найкраще те, про що я говорю, показано на сторінці у Apple .
PPS Мабуть, такі базові речі як то, наскільки все швидко працює на планшеті, навіть і не варто згадувати; очевидно, що кількість пам'яті і продуктивність процесора в iPad Pro не те, що достатні, а навіть надлишкові, але на це якось не з руки скаржитися.

Враження від iPad Pro 10.5 "

Вже близько місяця, як до мене доїхав новий iPad Pro 10,5 ", і у мене накопичилося достатньо вражень, щоб розповісти про нього. Традиційно це не огляд з розпакуванням і перерахуванням характеристик, а дуже суб'єктивні враження від використання планшета в повсякденному житті.
Вже близько місяця, як до мене доїхав новий iPad Pro 10,5 , і у мене накопичилося достатньо вражень, щоб розповісти про нього
На фото, звичайно, не iPad, але гібрид з його прабатьком - пристроєм під назвою eMate
iPad-ів у мене було багато - за найпершим планшетом в 2010 році я поїхав в Штати, щоб потрапити на перший день продажів, про мене навіть відео знімали для місцевої газети (Вимагає Flash, на жаль). Потім був iPad 2, великий iPad з Retina, потім iPad mini, потім iPad mini з Retina ... і тут цикл оновлень перервався, бо того iPad mini 2 з екраном Retina було досить практично для всього (трохи не вистачало Touch ID, але з цим можна було миритися). Власне, я підозрюю, що в подібній ситуації опинилися багато покупців планшетів iPad, що дуже добре відображено в падінні продажів планшетів. Але в цьому році дещо змінилося, що змусило мене переглянути моє ставлення до iPad, і новий iPad Pro в моєму арсеналі - тому доказ.

Компонентів, які змусили мене повернутися до апгрейд iPad, насправді два: це сам iPad Pro - його апаратна частина, і нова операційна система iOS 11, фінальна версія якої повинна вийти цієї осені.
В принципі, про iPad Pro можна говорити багато, але краще за все подивитися на нього вживу самостійно. Екран iPad справляє незабутнє враження, після якого навіть дуже хороший екран iPhone 7 перетворюється на гарбуз. Екран iPad Pro - це ціла комбінація технологій, що забезпечує відмінну передачу кольору на екрані, але ще крутіше в ньому - частота оновлення контенту в 120 Гц. До цього здавалося, що 60Гц у iPhone - більш ніж достатньо, але iPad Pro показав, що може бути ще краще, навіть якщо це і не сильно потрібно. Плавність перемальовування зображення і текстів на екрані дуже складно описати словами, але перше відчуття, що ніби пальцем по воді водиш - миттєва зворотний зв'язок, ніякої затримки, ніякої смазанності картинки, все дуже плавно і красиво. Я іноді ловлю себе на тому, що просто тягаю туди-сюди іконки на домашньому екрані, і таким чином мало не медитую, спостерігаючи за плавністю перемальовування пікселів на екрані.
Форм-фактор iPad, по суті, не змінився за 7 років, хоча він став легше і тонше (ох уже це одвічне прагнення Джоні Айва зробити все якомога тонше). Ніде правди діти, що мій «улюблений розмір» у iPad - це розмір mini, однак, схоже, це тупикова гілка еволюції планшетів, в тому числі і з-за постійного збільшення розміру смартфонів. Якщо в 2007 році Джобс називав 3,5 "екран iPhone гігантським, то сьогодні нікого не здивуєш вже смартфонами з екраном в 5,5" і навіть 6 ". А звідти вже і «рукою подати» до невеликих планшетів, тому ринок саме для iPad mini скоротився. Хороші новини полягають в тому, що завдяки мініатюризації технологій, великі планшети стали не такими вже й великими. Зокрема, новий iPad Pro 10,5 ", за рахунок зменшення рамок навколо екрану виявився майже майже однакового розміру з iPad 9,7", що робить його дуже комфортним в щоденному використанні.
Обов'язковий, як на мене, аксесуар для iPad - це зовнішня клавіатура. Я зараз набираю цю замітку, використовуючи обкладинку-клавіатуру Apple, і для мене, багато працює з текстом, це істотне полегшення. Звичайно, розмір вимагає невеликого звикання після ноутбука, особливо після 15 "MacBook Pro, але пальці швидко калибруются під цей розмір клавіатури. Apple Pencil - за бажанням, але якщо ви вмієте малювати, тоді він теж must have. Як при прокручуванні вмісту екрану відсутність затримки в пікселях викликає захват, так і можливість малювати по екрану планшета з миттєвою зворотним зв'язком - заворожує. Враження, що ти дійсно малюєш практично як по папері, заворожує. Наявність великої кількості якісних програм для малювання теж грає на користь зв'язки iPad + Pencil, хоча я, як людина, яка не вміє малювати, але хотів би навчитися, був засмучений відсутністю додатків для iPad, які займалися б навчанням малювання (такий інтерактивний викладач, який дає основи, наприклад).
Другий важливий компонент, який змусив мене зробити "другий підхід" до iPad саме зараз - це iOS 11 . Я вже коротко писав про неї в рамках анонса на WWDC 2017, але є сенс зупинитися на ній трохи детальніше. Так, iPhone теж отримає нову версію iOS, але неможливо не помітити, що основні візуально-призначені для користувача зміни в ній стосуються в першу чергу роботи на планшетах, і Apple цього не приховує. Якщо раніше у мене були побоювання, що Apple "спрощує" macOS, роблячи її більше схожою на iOS, то в цьому році все перевернулося з ніг на голову, і раптово iOS 11 отримала масу фич, схожих на Маковські.
Наприклад, це Док - смужка з іконок додатків, з якої ці додатки можна запускати або перемикатися в них. Це як би і не зовсім док з macOS, оскільки там можна розмістити вікна або папки, але мені здалося, що Док в iOS 11 навіть краще - в першу чергу за рахунок "правої" сторони, де показуються "рекомендовані" додатка (наприклад, ті , які користувач запускав раніше або використовував на Маке). При цьому якщо натиснути на піктограму програми в Доці можна отримати список з прев'юшки останніх файлів - це якщо додаток може / вміє працювати з файлами. Здавалося б, ніби й дрібниця, але в комбінації з іншими фичами iOS 11 робочий процес починає грати зовсім іншими фарбами.
Наприклад, добре доповнює Док фіча багатозадачності, яка теж істотно допрацьована в iOS 11. Звичайно, не варто очікувати від Apple відразу повноцінного менеджера вікон додатків, але можливість отримати три різних додатки на екрані iPad - це вже великий прорив. До цієї багатозадачності і тому, як вона працює, звичайно, потрібно звикати, і краще за все почати з перегляду відеороликів , Які зробила Apple - мені, принаймні, вони сильно допомогли. Не те, щоб я став весь час тримати три додатки на екрані iPad (я взагалі, чим старше стаю, тим більше люблю однозадачность), але мати цю можливість точно корисно.
Доповнює фичи Дока і "багатозадачності" істотно поліпшений режим drag-n-drop в iOS 11. Нарешті Apple сама стала застосовувати той самий "мультитач" у себе - тепер можна вибрати відразу кілька об'єктів (текст, картинки, файли), і перетягнути їх з однієї програми до іншої; тут-то багатозадачність і пригождается. Причому мені моторошно сподобалося, як зроблений цей самий вибір безлічі об'єктів: там не потрібно раскорячівать пальці, намагаючись захопити все відразу, можна вибрати один об'єкт, а потім пальцем іншої руки вибирати додаткові об'єкти. Природно, щоб це все запрацювало, потрібно, щоб додаток це все підтримувало, тому, наприклад, поки що кидати файліки в Word / Excel / PowerPoint у мене не вийшло, але я впевнений, що Microsoft досить швидко випустить апдейт для своїх додатків (зараз не ті часи, щоб навмисно гальмувати реліз нових фіч у Office).

Мені, як людині "офісного", цих фич більш ніж достатньо для того, щоб спробувати замінити свій робочий процес на комп'ютері на те ж саме, але на планшеті. Я, звичайно, консерватор той ще, та й за більш ніж 20 років роботи з комп'ютером звички сформувалися настільки міцно, що "не вирубаєш і сокирою", але я чесно спробував кілька днів користуватися тільки планшетом замість комп'ютера, і у мене майже вийшло. Disclaimer: треба розуміти, що нічого суперпродвінутого на комп'ютерах я не роблю - я не монтую відео або подкасти, у мене в основному офісно-інтернетна робота, і з цим зв'язка iPad + iOS 11 справляється дуже добре. Кілька речей, які я собі ментально зазначив в процесі:
- у мене є завдання на роботі, коли потрібно з інтернету отримати деякі дані, забити їх в таблицю в Excel, після чого в Excel побудувати графік на основі цих даних, який після цього потрібно вставити в слайди в PowerPoint. В принципі, якщо напружитися, то це можна було б робити на планшеті, але в ситуації, коли піджимає час, це простіше і швидше було зробити все-таки на комп'ютері.
- Зовсім нетривіальне завдання - коли мені треба було витягнути якісь дані з телефону і закинути його на диск TimeCapsule. Дані зберігаються всередині програми на телефоні, і їх видно, якщо підключити телефон по USB до комп'ютера і запустити iTunes - там в розділі Applications можна побачити ці дані і скопіювати їх на диск. Без комп'ютера це завдання взагалі ніяк не реалізувати, але це і не всім користувачам потрібно.
- Тема з фотографіями. У мене є колекція фотографій в додатку Photos для Мака, яку я ніколи не бекап в iCloud (в основному через те, що не бачив особливої ​​в цьому необхідності). У випадку з iPad прийшло усвідомлення того, що для більш-менш комфортної роботи з фотографіями потрібно повністю віддатися у владу "хмари" - спочатку синхронізувати фотографії з комп'ютера в хмару, а потім залити їх із хмари в планшет. Це забезпечить і доступ до всіх фотографій на всіх пристроях, і необхідну синхронізацію, і взагалі збереження всієї структури папок і альбомів, яка зараз створена в Photos. Плюс для скидання фотографій з фотоапарата потрібен ще перехідник, і у мене поки руки не дійшли всім цим зайнятися.
- Відсутність підтримки мережевих дисків в додатку Files (це такий як би псевдобраузер файлів в iOS 11, який показує файли в хмарі і на iPad, але не всередині конкретних програм, а в якомусь загальному сховищі, куди додатки можуть зберігати файли). Там є підтримка Dropbox / GoogleDrive та ін., І я впевнений, що різні сервіси теж будуть додавати туди свою підтримку, але мені особисто для комфортної роботи знадобилося б мати можливість підключатися до мережевих дисків і дивитися-копіювати файли звідти. Поки що такої можливості немає.
У будь-якому випадку, незважаючи на ці недоліки, я для себе зробив висновок, що комбінація iPad Pro і iOS 11 викликала у мене практично ренесанс любові до яблучного планшета, і знову став багато його використовувати в своїх завданнях. Через свою консервативність і деяких складних завдань і обмежень iOS я поки не готовий повністю відмовитися від використання комп'ютера на користь планшета, як я себе намагався умовити ще в червні, подивившись презентацію WWDC, але все ж Apple дуже сильно підштовхнула мене в цьому напрямку. Я думаю, що я продовжу намагатися це зробити, аж надто мені подобається форм-фактор.
PS я ще окремо хотів відзначити мега-прорив у віртуальній клавіатурі iOS 11 на iPad - вона дійсно стала в рази зручніше для набору тексту. Я не став говорити про неї в рамках самої замітки, тому що практично всю її я набирав на зовнішньої апаратній клавіатурі, але кожен раз, коли я роблю щось на iPad і доводиться користуватися віртуальною клавіатурою, я замислююся про те, наскільки ж класні зміни Apple зробили в iOS 11. Найкраще те, про що я говорю, показано на сторінці у Apple .
PPS Мабуть, такі базові речі як то, наскільки все швидко працює на планшеті, навіть і не варто згадувати; очевидно, що кількість пам'яті і продуктивність процесора в iPad Pro не те, що достатні, а навіть надлишкові, але на це якось не з руки скаржитися.

Враження від iPad Pro 10.5 "

Вже близько місяця, як до мене доїхав новий iPad Pro 10,5 ", і у мене накопичилося достатньо вражень, щоб розповісти про нього. Традиційно це не огляд з розпакуванням і перерахуванням характеристик, а дуже суб'єктивні враження від використання планшета в повсякденному житті.
Вже близько місяця, як до мене доїхав новий iPad Pro 10,5 , і у мене накопичилося достатньо вражень, щоб розповісти про нього
На фото, звичайно, не iPad, але гібрид з його прабатьком - пристроєм під назвою eMate
iPad-ів у мене було багато - за найпершим планшетом в 2010 році я поїхав в Штати, щоб потрапити на перший день продажів, про мене навіть відео знімали для місцевої газети (Вимагає Flash, на жаль). Потім був iPad 2, великий iPad з Retina, потім iPad mini, потім iPad mini з Retina ... і тут цикл оновлень перервався, бо того iPad mini 2 з екраном Retina було досить практично для всього (трохи не вистачало Touch ID, але з цим можна було миритися). Власне, я підозрюю, що в подібній ситуації опинилися багато покупців планшетів iPad, що дуже добре відображено в падінні продажів планшетів. Але в цьому році дещо змінилося, що змусило мене переглянути моє ставлення до iPad, і новий iPad Pro в моєму арсеналі - тому доказ.

Компонентів, які змусили мене повернутися до апгрейд iPad, насправді два: це сам iPad Pro - його апаратна частина, і нова операційна система iOS 11, фінальна версія якої повинна вийти цієї осені.
В принципі, про iPad Pro можна говорити багато, але краще за все подивитися на нього вживу самостійно. Екран iPad справляє незабутнє враження, після якого навіть дуже хороший екран iPhone 7 перетворюється на гарбуз. Екран iPad Pro - це ціла комбінація технологій, що забезпечує відмінну передачу кольору на екрані, але ще крутіше в ньому - частота оновлення контенту в 120 Гц. До цього здавалося, що 60Гц у iPhone - більш ніж достатньо, але iPad Pro показав, що може бути ще краще, навіть якщо це і не сильно потрібно. Плавність перемальовування зображення і текстів на екрані дуже складно описати словами, але перше відчуття, що ніби пальцем по воді водиш - миттєва зворотний зв'язок, ніякої затримки, ніякої смазанності картинки, все дуже плавно і красиво. Я іноді ловлю себе на тому, що просто тягаю туди-сюди іконки на домашньому екрані, і таким чином мало не медитую, спостерігаючи за плавністю перемальовування пікселів на екрані.
Форм-фактор iPad, по суті, не змінився за 7 років, хоча він став легше і тонше (ох уже це одвічне прагнення Джоні Айва зробити все якомога тонше). Ніде правди діти, що мій «улюблений розмір» у iPad - це розмір mini, однак, схоже, це тупикова гілка еволюції планшетів, в тому числі і з-за постійного збільшення розміру смартфонів. Якщо в 2007 році Джобс називав 3,5 "екран iPhone гігантським, то сьогодні нікого не здивуєш вже смартфонами з екраном в 5,5" і навіть 6 ". А звідти вже і «рукою подати» до невеликих планшетів, тому ринок саме для iPad mini скоротився. Хороші новини полягають в тому, що завдяки мініатюризації технологій, великі планшети стали не такими вже й великими. Зокрема, новий iPad Pro 10,5 ", за рахунок зменшення рамок навколо екрану виявився майже майже однакового розміру з iPad 9,7", що робить його дуже комфортним в щоденному використанні.
Обов'язковий, як на мене, аксесуар для iPad - це зовнішня клавіатура. Я зараз набираю цю замітку, використовуючи обкладинку-клавіатуру Apple, і для мене, багато працює з текстом, це істотне полегшення. Звичайно, розмір вимагає невеликого звикання після ноутбука, особливо після 15 "MacBook Pro, але пальці швидко калибруются під цей розмір клавіатури. Apple Pencil - за бажанням, але якщо ви вмієте малювати, тоді він теж must have. Як при прокручуванні вмісту екрану відсутність затримки в пікселях викликає захват, так і можливість малювати по екрану планшета з миттєвою зворотним зв'язком - заворожує. Враження, що ти дійсно малюєш практично як по папері, заворожує. Наявність великої кількості якісних програм для малювання теж грає на користь зв'язки iPad + Pencil, хоча я, як людина, яка не вміє малювати, але хотів би навчитися, був засмучений відсутністю додатків для iPad, які займалися б навчанням малювання (такий інтерактивний викладач, який дає основи, наприклад).
Другий важливий компонент, який змусив мене зробити "другий підхід" до iPad саме зараз - це iOS 11 . Я вже коротко писав про неї в рамках анонса на WWDC 2017, але є сенс зупинитися на ній трохи детальніше. Так, iPhone теж отримає нову версію iOS, але неможливо не помітити, що основні візуально-призначені для користувача зміни в ній стосуються в першу чергу роботи на планшетах, і Apple цього не приховує. Якщо раніше у мене були побоювання, що Apple "спрощує" macOS, роблячи її більше схожою на iOS, то в цьому році все перевернулося з ніг на голову, і раптово iOS 11 отримала масу фич, схожих на Маковські.
Наприклад, це Док - смужка з іконок додатків, з якої ці додатки можна запускати або перемикатися в них. Це як би і не зовсім док з macOS, оскільки там можна розмістити вікна або папки, але мені здалося, що Док в iOS 11 навіть краще - в першу чергу за рахунок "правої" сторони, де показуються "рекомендовані" додатка (наприклад, ті , які користувач запускав раніше або використовував на Маке). При цьому якщо натиснути на піктограму програми в Доці можна отримати список з прев'юшки останніх файлів - це якщо додаток може / вміє працювати з файлами. Здавалося б, ніби й дрібниця, але в комбінації з іншими фичами iOS 11 робочий процес починає грати зовсім іншими фарбами.
Наприклад, добре доповнює Док фіча багатозадачності, яка теж істотно допрацьована в iOS 11. Звичайно, не варто очікувати від Apple відразу повноцінного менеджера вікон додатків, але можливість отримати три різних додатки на екрані iPad - це вже великий прорив. До цієї багатозадачності і тому, як вона працює, звичайно, потрібно звикати, і краще за все почати з перегляду відеороликів , Які зробила Apple - мені, принаймні, вони сильно допомогли. Не те, щоб я став весь час тримати три додатки на екрані iPad (я взагалі, чим старше стаю, тим більше люблю однозадачность), але мати цю можливість точно корисно.
Доповнює фичи Дока і "багатозадачності" істотно поліпшений режим drag-n-drop в iOS 11. Нарешті Apple сама стала застосовувати той самий "мультитач" у себе - тепер можна вибрати відразу кілька об'єктів (текст, картинки, файли), і перетягнути їх з однієї програми до іншої; тут-то багатозадачність і пригождается. Причому мені моторошно сподобалося, як зроблений цей самий вибір безлічі об'єктів: там не потрібно раскорячівать пальці, намагаючись захопити все відразу, можна вибрати один об'єкт, а потім пальцем іншої руки вибирати додаткові об'єкти. Природно, щоб це все запрацювало, потрібно, щоб додаток це все підтримувало, тому, наприклад, поки що кидати файліки в Word / Excel / PowerPoint у мене не вийшло, але я впевнений, що Microsoft досить швидко випустить апдейт для своїх додатків (зараз не ті часи, щоб навмисно гальмувати реліз нових фіч у Office).

Мені, як людині "офісного", цих фич більш ніж достатньо для того, щоб спробувати замінити свій робочий процес на комп'ютері на те ж саме, але на планшеті. Я, звичайно, консерватор той ще, та й за більш ніж 20 років роботи з комп'ютером звички сформувалися настільки міцно, що "не вирубаєш і сокирою", але я чесно спробував кілька днів користуватися тільки планшетом замість комп'ютера, і у мене майже вийшло. Disclaimer: треба розуміти, що нічого суперпродвінутого на комп'ютерах я не роблю - я не монтую відео або подкасти, у мене в основному офісно-інтернетна робота, і з цим зв'язка iPad + iOS 11 справляється дуже добре. Кілька речей, які я собі ментально зазначив в процесі:
- у мене є завдання на роботі, коли потрібно з інтернету отримати деякі дані, забити їх в таблицю в Excel, після чого в Excel побудувати графік на основі цих даних, який після цього потрібно вставити в слайди в PowerPoint. В принципі, якщо напружитися, то це можна було б робити на планшеті, але в ситуації, коли піджимає час, це простіше і швидше було зробити все-таки на комп'ютері.
- Зовсім нетривіальне завдання - коли мені треба було витягнути якісь дані з телефону і закинути його на диск TimeCapsule. Дані зберігаються всередині програми на телефоні, і їх видно, якщо підключити телефон по USB до комп'ютера і запустити iTunes - там в розділі Applications можна побачити ці дані і скопіювати їх на диск. Без комп'ютера це завдання взагалі ніяк не реалізувати, але це і не всім користувачам потрібно.
- Тема з фотографіями. У мене є колекція фотографій в додатку Photos для Мака, яку я ніколи не бекап в iCloud (в основному через те, що не бачив особливої ​​в цьому необхідності). У випадку з iPad прийшло усвідомлення того, що для більш-менш комфортної роботи з фотографіями потрібно повністю віддатися у владу "хмари" - спочатку синхронізувати фотографії з комп'ютера в хмару, а потім залити їх із хмари в планшет. Це забезпечить і доступ до всіх фотографій на всіх пристроях, і необхідну синхронізацію, і взагалі збереження всієї структури папок і альбомів, яка зараз створена в Photos. Плюс для скидання фотографій з фотоапарата потрібен ще перехідник, і у мене поки руки не дійшли всім цим зайнятися.
- Відсутність підтримки мережевих дисків в додатку Files (це такий як би псевдобраузер файлів в iOS 11, який показує файли в хмарі і на iPad, але не всередині конкретних програм, а в якомусь загальному сховищі, куди додатки можуть зберігати файли). Там є підтримка Dropbox / GoogleDrive та ін., І я впевнений, що різні сервіси теж будуть додавати туди свою підтримку, але мені особисто для комфортної роботи знадобилося б мати можливість підключатися до мережевих дисків і дивитися-копіювати файли звідти. Поки що такої можливості немає.
У будь-якому випадку, незважаючи на ці недоліки, я для себе зробив висновок, що комбінація iPad Pro і iOS 11 викликала у мене практично ренесанс любові до яблучного планшета, і знову став багато його використовувати в своїх завданнях. Через свою консервативність і деяких складних завдань і обмежень iOS я поки не готовий повністю відмовитися від використання комп'ютера на користь планшета, як я себе намагався умовити ще в червні, подивившись презентацію WWDC, але все ж Apple дуже сильно підштовхнула мене в цьому напрямку. Я думаю, що я продовжу намагатися це зробити, аж надто мені подобається форм-фактор.
PS я ще окремо хотів відзначити мега-прорив у віртуальній клавіатурі iOS 11 на iPad - вона дійсно стала в рази зручніше для набору тексту. Я не став говорити про неї в рамках самої замітки, тому що практично всю її я набирав на зовнішньої апаратній клавіатурі, але кожен раз, коли я роблю щось на iPad і доводиться користуватися віртуальною клавіатурою, я замислююся про те, наскільки ж класні зміни Apple зробили в iOS 11. Найкраще те, про що я говорю, показано на сторінці у Apple .
PPS Мабуть, такі базові речі як то, наскільки все швидко працює на планшеті, навіть і не варто згадувати; очевидно, що кількість пам'яті і продуктивність процесора в iPad Pro не те, що достатні, а навіть надлишкові, але на це якось не з руки скаржитися.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: