Windows 10 збірка 10074: нові функції і приховані можливості

  1. Попередня Windows 10 починає виглядати як закінчений продукт
  2. Які функції і нововведення варто очікувати?
  3. Microsoft скасовує програвач Windows Media
  4. Вдивляємося в темний кришталева куля

З виходом нової збірки 10074, попередня технічна версія Windows 10 наближається до повнофункціональної фазі. У новій версії з'явилося багато нових функцій, а деякі можливості системи до цих пір залишаються невідомими

Переклад   Comss
Переклад Comss.ru . за матеріалами Windows Secrets

У даній статті розберемося, які компоненти були додані, які функції були видалені, і що залишається неясним до сих пір.

Попередня Windows 10 починає виглядати як закінчений продукт

Якщо Ви активно берете участь в програмі Windows Insider, Ви вже повинні користуватися версією 10074 . Microsoft надала можливість всім учасникам програми оновитися - або за допомогою вбудованого в WIndows інструменту оновлення та відновлення, або за допомогою завантаження ISO-образу. (Примітка: в більшості випадків нова збірка встановлюється тільки, коли інші оновлення Windows 10 вже були застосовані.)

Візуально, нова збірка виглядає також, як і версія 10041. Проте, система отримала багато нових внутрішніх компонентів і функцій.

Дизайн і зміст меню "Пуск" не змінилося - список програм в стилі Windows 7 знаходиться в лівій частині, а великі анімовані плитки - в правій частині. Користувачі Windows 8 розпізнають в плитках звичні програми Metro UI в той час, як користувачі Vista і Windows 7 будуть проводити аналогії з гаджетами для робочого столу Windows.

Малюнок 1
Малюнок 1. Windows 10 версія 10074: меню Пуск виглядає закінченим

Microsoft тестує версії стартового меню з ефект скла. Хоча не варто очікувати повернення інтерфейсу Aero, розмитий вигляд, показаний на малюнку 1, швидше за все, залишиться остаточними, а кордони вікна можуть стати більш прозорою.

При детальному огляді пропонованих іконок Ви можете помітити, що новий веб-браузер як і раніше носить назву "Project Spartan". Минулого тижня Microsoft анонсувала, що заміна Internet Explorer буде називатися "Microsoft Edge". Це буде браузер за замовчуванням в Windows 10. Ви все ще можете використовувати IE 11 при бажанні, а іконка старомодного браузера буде знаходитися в списку всіх програм.

Новий браузер Microsoft Edge не може похвалитися функціональністю і різноманітністю розширень, як Chrome і Firefox, але є дійсно дуже швидким і легким. Що важливіше, браузер коректно відображав абсолютно все веб-сторінки при тестуванні.

Малюнок 2
Малюнок 2. Новий веб-браузер Windows 10 під кодовою назвою Project Spartan згодом буде називатися Microsoft Edge

Так як Microsoft Edge є додатком Windows (Metro-додатком, на відміну від додатків для робочого столу), продукт повинен впевнено виглядати і працювати на стаціонарних комп'ютерах, ноутбуках, планшетах, приставках Xbox і навіть на смартфонах під управлінням Windows 10. Слово "Edge" в назві обрано не випадково - Microsoft ймовірно збирається перенести браузер на Android, iOS і, можливо OS X.

У новій збірці Windows 10 зміни торкнулися Cortana - голосового помічника від Microsoft, конкурента Siri і Google Now. Сервіс отримав переважно косметичні зміни.

Планшетний режим, показаний на малюнку 3 викликав бурхливі дискусії. Мабуть, деякі прихильники інтерфейсу Metro UI в Windows 8.1 незадоволені поведінкою функції струшування. Подібні повідомлення з'являються на форумі програми Windows Insider і на різних інтернет-ресурсах.

Малюнок 3
Малюнок 3. Режим планшета в попередньою версією Windows 10 став предметом суперечок в Інтернеті

Якщо Ви уважно подивіться на малюнки 1 і 3, Ви помітите, що планшетний режим трохи зрушує і збільшує плитки, збільшуючи простору між ними і текстовими записами зліва. В режимі планшета і раніше відображається панель завдань і панелі з назвою окремих вікон. Дані особливості представляють значні зміни в порівнянні з Windows 8.1.

Нові додатки "Пошта" та "Календар" реалізовані на диво добре. Звичайно, вони не мають всіх можливостей веб-сервісів, таких як Google Mail або Outlook.com, але вони виконані краще, ніж будь-які, будь-коли існували безкоштовні клієнти Windows.

Версія 10074 отримала ще кілька невеликих змін. Наприклад, Ви маєте необмежену кількість роздільних робочих столів. Крім того, "Центр підтримки" був трохи поліпшений, багато повідомлення є інтерактивними. Більш того, ще більшу кількість налаштувань мігрувало з панелі управління в додатку "Параметри".

Microsoft випустила нові додатки "Музика" і "Відео" після офіційного релізу збірки 10074. Ви можете завантажити їх, клікнувши по сірій плитці "Магазин".

Крім того, версія 10074 виявилося дуже стабільною в роботі - стабільніше, ніж всі попередні збірки.

Які функції і нововведення варто очікувати?

Офіційний реліз Windows 10 вже не за горами, до сих пір багато речей залишаються неясними. Наприклад, додаток для контактів "Люди" виглядає незавершеним. Більш того, інструмент "Альбоми" в програмі "Фотографії" виявився непрацездатним. OneDrive також піддався критиці від тестерів через втрату "смарт-файлів".

Microsoft поки не розголошує конкретних даних про офіційну дату виходу Windows 10. У пресі вже з'являлися терміни "цього літа" від осіб з Редмонда і "в кінці липня" від виконавчого директора корпорації AMD Лізи Су.

З іншого боку, попередня версія операційної системи показує, що жоден продукт не залишився на стадії розробки (тобто в dev-версії).

Глава підрозділу операційних систем в Microsoft Террі Майерсон передбачає, що за останній 2-3 роки мільярд користувачів по всьому світу будуть використовувати Windows 10. Для досягнення цієї мети Microsoft пропонує безкоштовне оновлення з Windows 7, 8, and 8.1 до Windows 10. Ходять непідтверджені чутки про те, що учасники Windows Insider Program продовжать отримувати актуальні оновлення ОС, навіть якщо вони не є власниками справжньої копією Windows.

Відомо, що Microsoft займається розробкою універсальної платформи Universal Windows Platform (UWP), яка дозволяє розробникам створювати додатки, які працюють на комп'ютерах Windows 10, планшетах, смартфонах Windows Phone і навіть на XBox. Судячи по всьому, Microsoft планує зробити міграцію додатків Android і iOS на UWP - розробники додатків безумовно будуть у виграші.

Як повідомляється, розробляється проект, який дозволить розробникам веб-додатки (HTML5, JS і т.д.) перевести на платформу UWP. Microsoft створює технологію міграції класичних програм Windows - тобто тих, які ми використовуємо щодня - на нову універсальну платформу. У разі успішної реалізації Photoshop, Quicken і багато інших програм принаймні теоретично стануть додатками Windows, які будуть запускатися у власній виртуализированной середовищі всередині Windows 10.

Звичайно, заяви про розробки подібної технології з'являлися ще при створенні Windows 8, але на цей раз програмісти Microsoft мають значний досвід і знають, що потрібно робити конкретно.

Менеджер мобільної ОС Windows Phone Джо Бельфіоре зробив дивовижну презентацію: він показав, як смартфон на базі Windows 10 може працювати в якості системного блоку для всієї комп'ютерної системи. Клавіатура і миша були підключені по Bluetooth, а великий монітор був підключений за іншою технологією. Таким чином, через 5 або 10 років Ви зможете взяти свій смартфон в інший офіс, іншу будівлю або на іншу планету - де Ви зможете просто включити його і почати працювати. Варто згадати, що засновник розсилки Windows Secrets Брайан Лівінгстон ще десять років тому в розмові припустив таку можливість.

Microsoft продемонструвала можливості нової функції Spotlight, яка покликана допомогти користувачам дізнатися про нові компонентах Windows. Однак, Microsoft забула згадати про те, що дана технологія буде використана для продажу продуктів компанії. Spotlight буде ймовірно включена за замовчуванням.

Нарешті, широко обговорюваний проект HoloLens, який поєднує віртуальну і реальну дійсність страждає від нежданих обмежень: поле огляду пристрою доповненої реальності дуже мало. Проте, ще рано говорити про вихід у світ даних гаджетів.

Microsoft скасовує програвач Windows Media

Коріння програвача Windows Media (Windows Media Center, WMC) повертають нас до Windows XP, а історія розвитку додатки сповнена помилок. Це одна з тих програм, яку користувачі або любили, або ненавиділи. Для багатьох шанувальників програми новина про завершення її життєвого циклу була несподіваною.

4 травня керівник інсайдерської програми Microsoft Габріель Ауль написав у своєму твітері, що WMC не буде активована в Windows 10 через низьку популярність. Якщо Ви хочете користуватися цим програвачем, залишайтеся на Windows 7, Windows 8.1 або купуйте ігрову консоль Xbox.

Вдивляємося в темний кришталева куля

Одна з головних загадок, які ми не знаємо про Windows 10 - спосіб оновлення ОС після офіційного виходу. Ми знаємо, що корпоративні користувачі будуть мати можливість відстрочки оновлення за допомогою функції під назвою Windows Update for Businesses. Однак немає ніякої інформації про те, як Microsoft буде випускати патчі безпеки для звичайних користувачів.

Microsoft посилається на термін "Windows as a servce" (Windows як сервіс). Даний термін може вводити в оману, якщо робити аналогію з "software as a service" - тобто орендою програмного забезпечення.

"Windows as a service" означає, що Microsoft буде видавати оновлення практично безперервно. Нові функції для ОС стануть доступні відразу ж після того, як вони будуть готові до виходу - більше не буде ніяких пакетів оновлень (Service Packs) і версії ОС (як наприклад Windows 8.1). Нові версії додатків Windows будуть встановлюватися автоматично, причому, швидше за все, на всіх платформах. ОС Windows в основному складається якраз з окремих додатків, тому система буде змінюватися дуже швидко.

Ці швидкі зміни можуть розмивати грань, коли бета-версія стає фінальним релізом. Ми ризикуємо більше не почути про RTM-версії ОС. Проте, виробники пристроїв і компонентів ПК потребуватимуть фінальному коді для тестування і розгортання ОС на пристроях.

Сподіваємося, припущення Лізи Су збудеться і Microsoft випустить Windows 10 до кінця липня. А значить, учасники інсайдерської програми отримають дистрибутиви на початку серпня, а нові пристрої з Windows 10 на борту почнуть випускатися з кінця серпня.

Багато компонентів і функції нової ОС досі потребують доопрацювання, а до кінця липня залишилося зовсім небагато часу. З іншого боку, перехід з Windows 8 на Windows 10 не так глобальна, як перехід з Vista на Windows 7 або з Windows 7 на Windows 8.

Windows 10 Build 10074 - офіційна російська версія

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Які функції і нововведення варто очікувати?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: