Як правильно скласти претензію на повернення товару, скачати

 1. В якому випадку складається претензія
 2. Як скласти претензію на повернення товару
 3. Завантажити зразок претензії на повернення товару

Від придбання неякісного товару ніхто не застрахований, таке може трапитися з кожним. У цей момент може стане в нагоді претензія на повернення товару продавцю і звичайно потрібно знати, як правильно її написати. Природно потрібно розуміти які товари підлягають обміну, а які ні і в які терміни відповідно до законодавства ви зможете пред'явити претензію продавцю, адже є тимчасові обмеження.

Зміст статті

В якому випадку складається претензія

У разі купівлі товару неналежної якості покупець має право обміняти або повернути його в магазин, при цьому складається претензія. Однак існує ще й можливість у обміні і повернення якісного товару, при такій ситуації краще скласти заяву.

Відповідно до закону №2300-1 ст.18 від 07.02.1992, в разі виявлення недоліків в куплений товар покупець має право повернути його в магазин як з вимогою компенсації вартості або ж обміном на аналогічний. Закон зазвичай стає на бік покупця. І особливих проблем не виникає, якщо ваш товар не перебуває у списку виробів, які не можна повернути або обміняти.

Якщо умови повернення товару не були дотримані, то необхідно оформити цю дію в письмовому вигляді, у формі претензії. Хоча складання її виробляється в довільній формі, проте необхідно враховувати деякі рекомендації, тому як продавці не завжди будуть раді такій події. В результаті чого можливий навіть конфлікт між продавцем і покупцем.

Як скласти претензію на повернення товару

Якщо все зробите оперативно і врахуєте нижче перераховані рекомендації при складанні претензії, то ймовірність все залагодити з продавцем дуже велика, до речі, варто спробувати вирішити проблему взагалі без заяви, можливо з ввічливості, вам підуть на зустріч Якщо все зробите оперативно і врахуєте нижче перераховані рекомендації при складанні претензії, то ймовірність все залагодити з продавцем дуже велика, до речі, варто спробувати вирішити проблему взагалі без заяви, можливо з ввічливості, вам підуть на зустріч.

 1. Претензію необхідно скласти в 2-х примірниках, один ви пред'являєте продавцеві, а другий залишаєте собі, але обов'язково поставте позначку про її отриманні і дату, а також ПІБ та посада співробітника.
 2. До того, як ви будете описувати проблеми і ваших вимог викладіть дату, час, місце і обставини покупки.
 3. Необхідно правильно і точно описати товар, вказавши його марку, найменування, комплектацію, модель, колір, артикул, серійний номер та іншу ідентифікаційну інформацію.
 4. Далі, в якості мотивації вашої претензії необхідно вказати виявлені вами недоліки і обставини, при яких це сталося. Краще, якщо в цих обставинах буде описано, що ви не змогли при першому розгляді виявити недоліки і однозначно, що вони виникли не з вашої вини. Також вкажіть, що з огляду на дані недоліків ви не можете використовувати товар за його повного призначенням.
 5. Для попередження непогано вказати, що в разі сумнівів продавця в якості, експертизу товару він виробляє за свій рахунок і написати норми законів:
  • У разі виявлення недоліків, покупець має право повернути його продавцеві, згідно закону про захист прав споживачів (ЗПП), ст. 18, ГК РФ ст.503.
  • Продавець зобов'язаний виконати свої зобов'язання, відповідно до закону, ГК РФ, ст.309.
  • Односторонньої відмови від виконання договору купівлі-продажу не допускається, ГК РФ ст.310.
 6. Вказати дані касового і товарного чека, зробити ксерокопію. Якщо у вас його не залишилося, то його відсутність не може бути перешкодою при поверненні товару неналежної якості, закон про ЗПП, ст. 18, п.5.
 7. Якщо ви повертаєте великогабаритний товар, вагою понад 5 кг., То при складанні претензії на повернення товару вкажіть, яким способом необхідно доставити його в магазин. Цей обов'язок лежить на продавцеві (згідно п.7 закону про ЗПП) і якщо доставка здійснюється силами покупця, то можна виставити вимогу про компенсацію понесених витрат.
 8. Всі обставини потрібно викласти лаконічно, зрозуміло і чітко, в кінці претензії необхідно поставити ПІБ заявника з розшифровкою, дату складання і підпис.

До того, як ви приступите до складання претензійної вимоги необхідно з'ясувати офіційне (правильне) найменування продавця або місце покупки, в якому ви придбали неякісний товар. Краще, якщо ви будете знати ПІБ керівника, на ім'я кого писати. Така інформація є загальнодоступною - може бути на сайті або в куточку покупця.

Завантажити зразок претензії на повернення товару

Зразок претензії на повернення товару скачати в форматі Word Зразок претензії на повернення товару скачати в форматі Word.

[Us_separator size = "small" color = "primary" text = "Вам також може знадобитися"]
[Us_separator size = small color = primary text = Вам також може знадобитися]  Що необхідно робити при виявленні недоліків і терміни виставлення претензії Що необхідно робити при виявленні недоліків і терміни виставлення претензії .
Куди звертатися в разі відмови продавці про виконання законних вимог .
Як подати скаргу в Росспоживнагляд .

[Us_separator size = "small" thick = "2" color = "primary"]

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: