IT Підказки

  1. Вкладка третя "Доходи, отримані в РФ".
  2. Вкладка четверта "Вирахування".

Щоб повернути прибутковий податок, необхідно заповнити декларацію 3-ПДФО. Зробити це не складно.

Перед тим, як ми встановимо програму і почнемо заповнення декларації, давайте перерахуємо в яких випадках ми можемо повернути прибутковий податок.

1. Повернення прибуткового податку при покупці квартири, кімнати або частки квартири, покупці або будівництві будинку. Відшкодувати можна також витрати на обробку і ремонт квартири (будинку).

2. Повернення прибуткового податку за відсотками іпотеки.

3. Витрати на лікування (ліки).

4. Повернення прибуткового податку за навчання власне, або дітей до 24 років. Зверніть увагу, що при оплаті власного навчання прибутковий податок повертається при будь-якій формі навчання. При оплаті навчання за дитину податок повертається при очній формі навчання в російських освітніх установах, що мають ліцензію або акредитацію.

5. Повернення прибуткового податку з перерахувань на добровільне медичне страхування.

6. Повернення прибуткового податку з перерахувань на добровільне пенсійне забезпечення.

Тепер, коли ми перерахували, в яких випадках ми можемо розраховувати на повернення прибуткового податку, давайте розберемося, як заповнити декларацію.

Для початку зайдемо на офіційний сайт ФНС (Федеральної Податкової Служби) в розділ "Програмні засоби для фізичних осіб", за посиланням декларація ПДФО-3 скачати і скачати програму «Декларація» за той рік, за який ми збираємося подати декларацію. У нашому випадку це програма «Декларація 2011» (версія 1.1.0 від 25.01.2012).

В установці немає ніяких складнощів. Запускаємо файл InsD2011.exe, потім тиснемо на кнопки «Далі» і «Встановити». Під час установки вийде повідомлення про необхідність установки модуля друку. Встановимо цей модуль.

Запускаємо програму "Декларація 2011". Розглянемо приклад заповнення податкової декларації для фізичної особи, якими ми в більшості своїй і є.

Весь процес зводиться до заповнення полів на вкладках програми "Декларація2011".

Припустимо, я Іванов Іван Іванович, заповнюю податкову декларацію за формою 3-ПДФО і хочу отримати повернення прибуткового податку при покупці квартири (це основна мета заповнення мною декларації), а заодно повернути прибутковий податок за лікування і з перерахувань на добровільне пенсійне забезпечення. Звертаю вашу увагу, що всі ПІБ, організації, ІПН та інші реквізити в декларації вигадані і їх збіг з реально існуючими чиста випадковість ...

Отже, перша вкладка "Завдання умов" см. Приклад на малюнку, необхідні поля виділені червоною лінією.

Тип декларації, вибираємо 3-ПДФО.

В поле "Номер інспекції" тиснемо на кнопку з трьома крапками і вибираємо свою податкову інспекцію.

Номер коригування зазвичай "0", тому що в нормальній ситуації ми подаємо податкову декларацію раз на рік. Однак бувають і інші ситуації, припустимо, роботодавець надіслав вам скориговану 2-ПДФО, а ви вже подали декларацію для повернення прибуткового податку і вам необхідно подати уточнену декларацію. Нічого страшного, заходимо в програму "Декларація2011", ставимо наступний номер коригування, в нашому випадку вже "1", вбиваємо нові дані з 2-ПДФО, друкуємо уточнену декларацію, вивантажуємо дані на флешку і йдемо з декларацією, 2-ПДФО і флешкою в податкову інспекцію, і подаємо уточнену декларацію. Це було короткий ліричний відступ, я як міг, намагався пояснити, для чого служить номер коригування.

Ознака платника податків - в нашому випадку "Інша фізична особа".

"Достовірність підтверджується", в моєму випадку вибираю "Особисто" і сам представляю декларацію в податкову інспекцію.

Вкладка друга "Відомості про декларанта" містить два розділи:

1. відомості про ПІБ і документ, що засвідчує особу;

2. відомості про місце проживання.

Для заповнення першого розділу нам знадобитися ІПН і паспортні дані див. Малюнок.

Заповнення декларації - введення відомостей про декларанта.

Після заповнення першого розділу, тиснемо на кнопку з будиночком і приступаємо до заповнення другого розділу відомостей про декларанта див. Малюнок.

Тут теж все просто, якщо не знаємо код Окатий, беремо його з довідки 2-ПДФО, яку зазвичай представляє роботодавець.

Вкладка третя "Доходи, отримані в РФ".

У цій вкладці вноситься інформація про отримані доходи, всі доходи, отримані мною в 2011 році, оподатковуються за ставкою 13% (найбільш поширений випадок), тому всю інформацію про доходи я забиваю у вкладці зі значенням "13". Для початку необхідно додати джерело виплат, для цього тиснемо на верхню кнопку з плюсом див. Малюнок,

відкривається вікно "Джерело виплат", в нього вбиває дані про місце роботи, беремо їх з довідки 2-ПДФО, см. приклад заповнення на малюнку.

Після того, як завели джерело виплати, тиснемо на другу кнопку з плюсом, відкриється вікно "Відомості про дохід", в вікно вносимо доходи і відрахування з довідки 2-ПДФО за січень 2011 року, в графі місяць отримання доходу ставимо 1, після закінчення введення тиснемо на кнопку "Так". Вікно "Відомості про дохід" закривається. Знову тиснемо на кнопку з плюсом і в вікні "Відомості про дохід" вносимо інформацію про доходи та відрахування за лютий 2011 року, в графі місяць отримання доходу ставимо 2. Таким чином, вносимо дані з довідки 2-ПДФО за доходами і відрахуванням за все 12 місяців.

Якщо необхідно видалити дані за якийсь місяць, виділяємо дані і тиснемо на кнопку з мінусом. Якщо необхідно відредагувати дані за місяць, виділяємо необхідний рядок і двічі натискаємо мишкою або тиснемо на кнопку "Редагувати дохід".

Далі заповнюємо поля "Загальна сума доходу", "Оподатковувана сума доходу", "Сума податку обчислена", "Сума податку утримана", всі дані знову ж містяться в довідці 2-ПДФО.

Вкладка четверта "Вирахування".

Переходимо до заповнення найважливішою вкладки, вона складається з декількох розділів.

1. Стандартні податкові відрахування.

Тут задаються стандартні податкові відрахування, відрахування на дітей, якщо ви підприємець або особа з приватною практикою, вказуєте тут свої доходи і витрати по місяцях. У мене одна дитина, тому я ставлю "1" в відповідне поле, ставлю необхідні галочки, інші поля в цьому розділі для мене інтересу не представляють. При подачі декларації до податкової, необхідно додати копію свідоцтва про народження дитини.

2. Соціальні податкові відрахування.

В цьому розділі вносяться суми, з яких ви будете отримувати соціальні податкові відрахування.

2.1. Повернення прибуткового податку з сум, витрачених на благодійність. Якщо були документально підтверджені витрати на благодійні цілі, вносимо витрачену суму в поле "благодійність". У мене графа порожня ...

2.2 Повернення прибуткового податку за навчання. Якщо навчалися самі не важливо, за якою формою (очної \ заочної), вказуємо витрачену суму в поле "своє навчання", з 2008 року, максимальна сума збільшена до 120000 рублів, тобто повертається прибутковий податок може досягти 15600 рублів (13% від 120000). Якщо навчався дитина, вносимо дані в поле "суми, сплачені за навчання дітей", максимальна сума 50000 рублів (прибутковий податок 6500 рублів). Ще раз повторюся, форма навчання у дитини повинна бути очної і освітня установа повинна мати відповідну ліцензію.

2.3 Повернення прибуткового податку за лікування. Вносимо витрачену суму в поле "лікування", див. Малюнок. Цим поверненням скористався особисто, тому розпишу детальніше. За минулий рік я кілька разів відвідував стоматолога, пам'ятаючи, що мені в будь-якому випадку подавати декларацію я зберіг чеки та договору, що видаються мені при лікуванні. Загальна сума за рік склала 6882 рублів. Напередодні подачі декларації з'їздив в поліклініку зі збереженими чеками і договорами і попросив довідку для податкової інспекції. Цю довідку і ксерокопії чеків і договорів необхідно докласти до документів, наданих до податкової інспекції разом з декларацією.

На полях "дороге лікування", "добровільне страхування", "додаткові страхові пенсійні внески" зупинятися не буду, принцип заповнення той же.

2.4. Якщо потрібно отримати соціальний відрахування за пенсійними програмами заповнюємо поле "договори добровільного пенс. страхування та недержавного пенс. забезпе ... ".

Тиснемо на кнопку "+", відкривається вікно "Дані договору", в нього вносимо дані з договору укладеного з недержавним пенсійним фондом, див. Малюнок.

Після заповнення, тиснемо на кнопку "Так".

3. Майновий податкове вирахування на будівництво.

Переходимо до повернення прибуткового податку при покупці квартири, в общем-то, заради цього і заповнювалася декларація, тому що сума повернення значно серйозніше, з 2008 року максимальний розмір майнового відрахування 2 млн.рублів, тобто можна повернути 13% з цієї суми 260000 рублів.

Тиснемо НЕ кнопку "Майновий податкове вирахування на будівництво" вкладки "Вирахування", відкриється форма, в яку ми вносимо інформацію про купленій квартирі (будинку) див. Малюнок.

Проставляємо галочку в поле "Надати майновий податкові відрахування" і переходимо до заповнення розділу "Відомості про об'єкт". Велику частину інформації для заповнення полів на цій вкладці я взяв із свідоцтва про державну реєстрацію права на куплену квартиру. Спосіб придбання зазвичай "договір купівлі-продажу".

При заповненні поля "Найменування об'єкта", кожен вибирає свій варіант, в моєму випадку "Квартира", але можливі і інші "житловий будинок", "кімната", "частка в будинку, квартирі, кімнаті", "земельну ділянку під будівництво", "земельну ділянку з придбаним будинком", "будинок із земельною ділянкою", "частка в будинку, землі".

Поле "Вид власності", у мене "Власність". Якщо ви купували нерухомість з кимось, доступні варіанти "Власність спільна часткова" і "Власність спільна сумісна".

"Ознака платника податків" я вибирав "Власник об'єкта".

Дата в полі "Дата реєстрації права власності на житловий будинок, квартиру, кімнату" зазвичай відповідає даті видачі свідоцтва про державну реєстрацію права на куплену нерухомість.

Якщо ви, як і я є одноосібним власником, проставляйте в поле "Доля" 1/1, якщо немає, проставляйте частку, якої володієте.

Оскільки сума прибуткового податку, який досить велика, а наші доходи залишають бажати кращого J, велика ймовірність того, що повернення прибуткового податку розтягнеться на кілька років. У мене, як ви бачите в полі "Рік початку використання вирахування" стоїть значення "2008", якщо ви зараз подаєте декларацію в перший раз, у вас в поле "Рік початку використання вирахування" має бути значення "2011".

Тепер, коли я вніс відомості про купленій квартирі, пора перейти до введення сум, тисну на відповідну кнопку, відкривається форма "Розрахунок майнового відрахування" див. Малюнок.

Форма складається з двох розділів "Витрати з купівлі (будівництва) житла" і "Витрати з погашення кредитів".

Витрати з купівлі (будівництва) житла.

Поле "Вартість об'єкта (частки)", як ви бачите на малюнку, містить значення 1957382,99 рублів. Насправді я придбав квартиру в новобудові за 1800000 рублів. Додаткові 157382,99 рублів склали документально підтверджені витрати на ремонт.

Тобто якщо ви купили квартиру дешевше 2 млн.руб. і збираєтеся робити в ній ремонт, ви можете включити витрати на ремонт у вартість об'єкта. Для нерухомості дорожче 2 млн.руб., Включати ремонт у вартість об'єкта не має сенсу, тому що як я писав вище, прибутковий податок з суми понад 2 млн.руб. ; не повертається.

Я купив квартиру без обробки, робив ремонт самостійно і при першій подачі декларації до податкової в 2009 році доклав таблицю з витратами на ремонт та ксерокопії касових і товарних чеків (оригінали податківцям не потрібні) за двері, цемент, шпалери, клей, ламінат, плитку і т.д. Подавати чеки має сенс на велику суму, наприклад з доданих мною чеків на 225000 рублів, податкова інспекція схвалила лише суму 157382 т.р. Переліком того, що можна, а що не можна включати до витрат на ремонт я не маю.

Якщо ремонт вашої квартири здійснювала будівельна організація, до декларації можна додати договір і копії платіжних документів.

Повертаємося до заповнення декларації. Оскільки я не перший рік подаю податкову декларацію, то повернення прибуткового податку за покупку квартири з великої частини суми, а точніше з 1394688,37 рублів (див. малюнок) я вже отримав. Цю суму я вношу в поле "Відрахування з попереднім рокам по декларації", якщо ви в перший раз подаєте декларацію, в цій графі у вас буде "0".

В поле "Сума, що перейшла з попереднього року", проставляється різниця між вартістю квартири і вирахуванням отриманим по попереднім рокам декларації, в загальному сума з якої ви ще не отримали повернення прибуткового податку.

Витрати з погашення кредитів.

Якщо при покупці квартири ви скористалися іпотечним кредитом, ви можете також отримати повернення прибуткового податку з відсотків по іпотеці. Для цього вам треба заповнити поля в розділі "Витрати з погашення кредитів" і надати до податкової інспекції копію кредитного договору (договору позики), довідку з банку про виплачені відсотках в рублях за рік, виписку по рахунку за декларований період.

Ну ось і все податкова декларація заповнена, тиснемо на кнопку "Збережемо" і зберігаємо декларацію в файл, наприклад з таким ім'ям "Декларація 2011 иван Іван.dc1".

Тиснемо на кнопку "Перевірити", відбувається автоматична перевірка декларації на наявність помилок. Якщо помилки знайдені їх необхідно виправити, якщо немає, друкуємо декларацію для цього тиснемо на кнопку "Друк", я рекомендую роздрукувати дві копії декларації.

Копіюю файл декларації на флешку, вона знадобитися в податковій інспекції в електронному вигляді, а також ще раз перерахую документи, які знадобляться для повернення прибуткового податку при покупці квартири:

1. роздрукована податкова декларація 3-ПДФО;

2. ксерокопія договору купівлі-продажу квартири;

3. ксерокопії платіжних документів за квартиру (платіжка, прибутковий касовий ордер, чек-ордер і т.п.) із зазначенням ПІБ платника;

4. ксерокопія акту прийому-передачі квартири;

5. ксерокопія свідоцтва про державну реєстрацію права власності;

6. довідка про доходи за формою 2-ПДФО;

7. паспорт;

8. реквізити рахунку в банку (на цей рахунок буде повертатися податок)

З квартирою все, але якщо ви, як і я ставили галочку в поле "Надати стандартні відрахування" і хочете одержати відрахування на дитину, докладаємо ксерокопію свідоцтва про народження дитини.

Я так само прикладав довідку з поліклініки для податкової та ксерокопії чеків і договорів, щоб отримати повернення прибуткового податку за лікування.

Так, скачайте і роздрукуйте собі кілька копій бланка опису документів до податкової інспекції , Для повернення прибуткового податку, з 2013 року опис документів, складена вручну не приймається.

Ось і все, як міг, намагався розповісти як заповнити декларацію за формою 3-ПДФО самому, сподіваюся пост буде вам корисний.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: