Сергій Мавроді створює партію МММ для "справедливого перерозподілу коштів"

  1. Сергій Мавроді оголосив про створення партії МММ. Головною метою її роботи заявлено "справедливий...

Сергій Мавроді оголосив про створення партії МММ. Головною метою її роботи заявлено "справедливий перерозподіл наявних коштів". Мавроді використовує прогалини в законах для створення нової піраміди, а партія потрібна лише для її піару, кажуть політологи.

Сергій Мавроді став головою партії МММ. Про створення цієї політичної сили було оголошено на установчому з'їзді в Курську в неділю.

Основні завдання нової партії - "справедливий перерозподіл наявних коштів, їх раціональне використання та турбота про оточуючих", заявили керівники партії. Також вони збираються "приділяти багато уваги зміни системи цінностей і ставлення до матеріальних благ".

Формально партія називається не в честь фінансових пірамід, але і не просто так: абревіатура розшифровується як "Ми змінюємо світ".

У Курську пройшов цілком правдоподібний установчий з'їзд партії. Були присутні делегати, як і належить, з 50 регіонів. Був прийнятий статут і програма, обрано керівні органи.

Найбільше Сергій Мавроді відомий як організатор фінансових пірамід. Однак і політика для нього не новина. У 1994 році він був обраний депутатом Держдуми, проте через рік позбавлений мандата у зв'язку з заведеним в його відношенні справою. Два роки по тому Мавроді планував балотуватися в президенти Росії, проте виборчком не став реєструвати його кандидатуру.

Місяць тому Мавроді, у якого є і українське громадянство, заявив про створення політичної партії на Україні, яка повинна була взяти участь у виборах до Верховної Ради. Паралельно з цим він повідомив про крах піраміди МММ-2011 і тому, що для вирішення цієї проблеми буде створена ще одна піраміда. Участь партії у виборах потрібно для реклами проекту, сказав Мавроді.

Новина про створення партії МММ стала однією з найбільш обговорюваних тем блогосфери в понеділок. Найбільше коментатори уражаються народної вірі в чудеса. Вони припускають, що якщо мова піде про реальну реєстрації партії, у неї буде чимало прихильників.

"Мавроді запропонує відшкодувати втрачені вклади в МММ-1994 2011, 2012 за рахунок бюджету і виграє вибори", - іронізують блогери. Інші зазначають, що є дещо спільне у Мавроді з чинною владою (і у їх електоратів) - в плані все нових обіцянок кожен виборчий цикл. Деякі ж вважають, що тут не до жартів: "Було б краще, якщо б з діяльністю даної партії можна було б ознайомитися тільки на сайті" Матроської тиші "".

У свою чергу політологи кажуть, що у всьому цьому дуже мало політики і дуже багато бізнесу. Мавроді використовує прогалини законодавства для легалізації своєї комерційної діяльності, говорить директор Фонду ефективної політики Кирило Танаєв. Політика потрібна лише як частина піар-компанії.

Окрема тема для суперечок - чи повинна влада використовувати неправові методи для боротьби з імовірно шахрайськими проектами. Деякі спостерігачі кажуть, що так, бо на здоровий глузд громадян покладатися не можна, а їх майбутні фінансові втрати очевидні. Інші вважають, що немає - якщо влада піде неправовим шляхом в цій ситуації, то це може стати неприємним прецедентом, говорить Кирило Танаєв. Боротися ж з таким проектами "за формальними ознаками" не виходить: як раз з формальною стороною у них, як правило, все в порядку.

Віра в чудеса всупереч здоровому глузду і правилам арифметики характерна не тільки для Росії, нагадують експерти. Фінансові піраміди в Азії, популярність лотерей в Європі - прикладів можна знайти багато.

Повернення Сергія Мавроді на фінансово-політичну авансцену видається вельми показовим. Він виходить з того, що у громадян після кризи є фінансові проблеми і бажання знайти легкі способи їх вирішення, вважає Кирило Танаєв. Крім того, діяльність Мавроді каже про те, що він відчуває слабкість російських державних інститутів - в останні 15 років такої сміливої ​​активності за ним не водилося.

Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: