Мікрохвильова піч: користь і шкода, поради по експлуатації

 1. Мікрохвильова піч користь і шкода
 2. Як працює мікрохвильова піч
 3. Чи шкідлива мікрохвильовка
 4. Багато хто стверджує, що шкода мікрохвильовій печі в наступному:
 5. Суперечливі досліди, проведені школярами
 6. А ось про що свідчать дослідження, проведені в Швеції:
 7. Мікрохвильовка шкода чи користь думку експертів
 8. Чи шкідлива мікрохвильовка для здоров'я
 9. Корисні поради по експлуатації печей

Мікрохвильова піч, така компактна і зручна, давно вже стала для багатьох людей звичної електротехнікою на кухні Мікрохвильова піч, така компактна і зручна, давно вже стала для багатьох людей звичної електротехнікою на кухні.

Завдяки їй, можна швидко розігріти готову страву, розморозити м'ясо або рибу і навіть приготувати їжу, без використання масла і жиру.

Такий функціональний прилад в рази полегшує працю домогосподарки: і процес приготування їжі скорочується, і часу вільного більше залишається, яке можна витратити на свій розвиток.

Ось тільки шкода, що вчені, експерти та лікарі ніяк не можуть знайти єдине судження, щодо корисності цього приладу і впливу його на здоров'я людини. Сьогодні в статті: користь і шкода мікрохвильовій печі, думка експертів і лікарів, чи шкідлива мікрохвильовка?

Причина ведуться дебатів захована усередині приладу, який створює мікрохвилі і які виходять частково за його межі. Як далеко поширюються хвилі, небезпечні вони для здоров'я людини.

Мікрохвильова піч користь і шкода

Можна зрозуміти тих людей, які користуються піччю щодня, це дійсно зручно. Вона скорочує розігрів пиши в порівнянні зі звичайною плитою в 3 рази. Так при розігріві і масла зовсім не потрібно, адже нам уже відомо, якої шкоди масло завдає організму при його розігріві, утворюючи канцерогени.

Як працює мікрохвильова піч

Усередині печі вмонтований потужний магнетрон, здатний перетворювати електроенергію в електричне поле, досить потужне, в надвисокої частотністю в 2450 МГц. І хвилі цього електричного поля, вільно гуляють усередині печі, відштовхуючись від стінок металевого корпусу, вони впливають на їжу з різних сторін, розігріваючи продукт.

Швидкість цих хвиль вчені порівнюють зі швидкістю світла, настільки вони швидкі. А повторюваність їх заряду залежить від магнетрона і молекул води, що містяться в їжі. Величезна швидкість мікрохвиль змушує молекули води обертатися. І ця частота обертання молекул досягає до кілька мільйонів разів в секунду.

Обертаючись, молекули труться одна об одну, нагріваючи себе і сусідні молекули їжі, чому відбувається їх деформація, вони не витримують і розриваються.

Існує думка, що СВЧ печі, створюючи надвисокочастотні хвилі, на молекулярному рівні змінюють структуру розігріваються продуктів харчування. Їжа, молекули якої розпалися від впливу мікрохвиль, втрачає свої властивості і корисності. Чи так це і наскільки шкідливо, читайте далі ...

Чи шкідлива мікрохвильовка

Існує багато різних тверджень, припустимо таких:

Про радіоактивності мікрохвиль. Експерти вважають, що такі міркування на кшталт людям, далеким від фізики. Магнетрон, на їхню думку, створює неіонізуючі хвилі, які не роблять радіоактивного впливу ні на людину, ні на продукти.

Мікрохвильова піч змінює структуру продуктів. Багато людей стверджують, як я вже згадувала вище, що молекули води створюють настільки величезна тертя, від якого сусідні молекули не тільки розігріваються, а й руйнуються. Тим самим, порушується молекулярна структура продукту, перетворюючи його в канцероген, загрозливий здоров'ю людини.

Експерти говорять зворотне. Канцерогенними продукти стають під впливом:

 • рентгенівських променів,
 • іонізуючого випромінювання,
 • від високого нагріву рослинного масла під час готування.

Мікрохвилі в печі не утворюють вищезазначених променів, масло при розігріві продуктів в мікрохвильовій печі, теж не використовується. Та й при його прогріванні в печі канцерогени не можуть утворитися, лише з тієї причини, що температура там нижче, ніж на звичайній плиті або в духовці.

СВЧ випромінюють шкідливі магнітні хвилі. У відповідь на це експерти кажуть, що хвилі печей такі ж, як від телевізора або телефону, тільки значно сильніше. Але в конструкції електричного приладу передбачений захист, у вигляді металевого корпусу і скляними дверцятами зі спеціальною сіткою. Під час роботи, що створюються хвилі залишаються всередині печі.

Вчені довели, що магнітні хвилі, при відкритті дверцят швидко гаснуть. У навколишніх плиту предметах і просторі, вони не накопичуються. І як тільки магнетрон відключається, хвилі той час зникають.

Але все ж не варто, бездумно заглядати в працюючу піч через скляну дверцята, з метою подивитися, як готується їжа. Безпечним вважається відстань в один метр від працюючої СВЧ печі.

З іншого боку відомі факти, що якщо випромінювання подібних хвиль доходить до людини, то вони є дуже небезпечними. Оскільки здатні проникати в шкіру на глибину 2,5 см.

Тому потрібно бути уважними до свого мікрохвильового апарату. Найменші мікрощілини, можуть пропускати утворюються в ній хвилі. Перевіряйте цілісність свого приладу.

Перевіряйте цілісність свого приладу

Багато хто стверджує, що шкода мікрохвильовій печі в наступному:

Тривале присутність людини поруч з мікрохвильовим приладом може привести до виникнення проблем зі здоров'ям, які виражаються в:

 • деформації клітин кров'яних і клітин лімфи,
 • порушення імпульсів нервових закінчень і головному мозку,
 • порушення роботи мембран клітин, від яких залежить обмін речовин,
 • виникнення ризику появи і розвитку ракових клітин.

Як може позначитися на здоров'ї щоденне і тривале вживання їжі, приготовленої в СВЧ печі:

 • розладом роботи органів травлення і порушенням процесів метаболічних,
 • зниженням імунітету, за рахунок деформації клітин крові і лімфи,
 • утворенням вільних радикалів, які сприяють зародженню ракових клітин.

Суперечливі досліди, проведені школярами

Американська школярка провела цікавий експеримент над рослинами, який підтвердив шкідливий вплив приготування їжі мікрохвилями.

Вона доглядала за двома однаковими квітами, що ростуть в однакових горщиках. Але поливала їх різної водою. Одна квітка вона поливала кип'яченою в мікрохвильовці водою (холодної зрозуміло), а інший - кип'яченою на плиті. Дівчинка хотіла перевірити, чи змінюється структура води під впливом мікрохвиль і як вона буде впливати на рослини. Результат цього досвіду ви можете побачити на фото.

Результат цього досвіду ви можете побачити на фото

А ось досвід, проведений російської школяркою в 2016, говорить про інші результати.

Два, приблизно однакових відростка кімнатної квітки були поміщені в стаканчики з водою, закип'яченої на плиті і за допомогою мікрохвиль. Відростки дали однакові корінці. Після їх посадили в землю, продовжували поливати тієї ж водою, закип'яченої в СВЧ печі і на плиті.

Через певний час, у кожної квітки з'явилося по 3 листочка і зовні вони мало чим відрізнялися один від одного.

Через певний час, у кожної квітки з'явилося по 3 листочка і зовні вони мало чим відрізнялися один від одного

А ось про що свідчать дослідження, проведені в Швеції:

Доктор Ханс Ульріх Хертел, яка протягом багатьох років працювала у великій швейцарської компанії була відсторонена від посади за розголошення результатів експерименту, який свідчив про загрозу для здоров'я їжі, приготовленої в печі з мікрохвилями.

Стаття з її коментарями свідчила про те, що їжа, приготована мікрохвильовим апаратом викликає злоякісні утворення в крові людини. В інституті біохімії вона спостерігала за учасниками експерименту, які протягом декількох днів отримували один з продуктів:

 • сире молоко,
 • молоко підігріте на плиті,
 • пастеризоване молоко,
 • молоко розігріте в мікрохвилями.

У добровольців проводилися забори крові до прийому молока і після, через кілька годин. У людей, які пили молоко, розігріте в СВЧ були відзначені значні відхилення в складі крові: змінювалося співвідношення хорошого і поганого холестерину, а число лімфоцитів, різко зростала. І ще вчені прийшли до висновку, що їжа вбирає в себе невелику частину цих променів, які теж надходять в організм.

Імунна система на зміну структури крові реагує як на надходження токсичних речовин і різко мобілізує свої сили для боротьби. Все це нагадує початок розвитку раку. Чому замовчуються ці дослідження?

І ще бентежить той факт, про який я дізналася на одному з форумів. Кажуть, що в Радянські часи, після проведених досліджень, виробництво мікрохвильових печей було призупинено. А після розвалу Союзу вони знову стали випускатися.

Мікрохвильовка шкода чи користь думку експертів

Дослідження їжі, приготовленої мікрохвилями, показують зниження її поживної цінності до 60%. У відповідь на це, вчені дають пояснення, що у втраті поживних речовин призводить будь-яка термічна обробка продуктів. Особливо це помітно при:

 • високих температурах приготування їжі,
 • тривалому приготуванні,
 • відварених продуктах, оскільки поживні речовини і вітаміни переходять у воду.

А ось в СВЧ печі, вважають фахівці, поживні речовини втрачаються значно менше. І це відбувається лише тому, що під час готування:

 • продукти не відварюються в бульйоні або воді,
 • для готування потрібно менше часу,
 • температура нагрівання продукту не перевищує 100 градусів, в порівнянні з духовкою або плитою електричної.

Це підтверджують наукові дослідження, де порівнюються методи [urlspan] (Дивіться тут) [/ Urlspan] приготування їжі. Але це не означає, що всі продукти потрібно готувати в печі за допомогою хвиль.

Інші наукові дослідження говорять про те, що за одну хвилину в продуктах при приготуванні, руйнуються антиоксиданти і фітонциди, що володіють протираковими властивостями. До них відноситься, наприклад, часник - [urlspan] (Тут дослідження) [/ Urlspan]

У той же час, відомо, що в духовці антиоксиданти руйнуються тільки після 45 хвилинного приготування їжі. Тому при готуванні в печі з мікрохвилями, часник кладіть у вже готову страву.

Ще один висновок вчених говорить, що в мікрохвильовому апараті руйнуються на 97% флавоноїди, що знаходяться в капусті брокколі. Якщо ж її готувати на плиті, то тільки 66%, але в цьому випадку, ймовірно врахували і ті речовини, які перейшли в воду. Але хто п'є воду, після відварювання овочів?

Так само, не варто прогрівати микроволнами печі і дитяче харчування або грудне молоко. Пояснюють це нерівномірністю нагріву, що сприяє руйнуванню корисних бактерій. Молоко не стане шкідливим, воно стане менш корисним. [Urlspan] тут [/ Urlspan] говориться про дослідження розморожування грудного молока в мікрохвильовці.

А ще є думка лікарів, зокрема відео, з доктором Комаровським:

Чи шкідлива мікрохвильовка для здоров'я

Незважаючи на те, що я навела кілька прикладів, що описують шкідливе її вплив на здоров'я людини. Наведені факти не підтверджені офіційними висновками, які б були зареєстровані ВООЗ.

А ось з приводу користі, такі висновки все ж зустрічаються. Ось ще одне з них, яке опубліковано на медичному сайті Національного інституту охорони здоров'я США. В якому говориться, що приготоване куряче м'ясо в мікрохвильовому приладі набагато корисніше, ніж смажена на сковороді.

Під час смаження утворюються гетероциклічні аміни - шкідливі канцерогени, які утворюються на м'ясі в процесі кулінарної обробки. Кількість канцерогенів безпосередньо залежить від тривалості обробки їжі і від температури [urlspan] (Дивіться тут) [/ Urlspan].

Корисні поради по експлуатації печей

Незважаючи на численні докази, що говорять про шкоду СВЧ печі для здоров'я, люди у всіх регіонах земної кулі продовжують користуватися ними. Оскільки цей винахід унікальне. Якщо ви все ж вирішили, що без цього електроприладу вам ніяк не обійтися, постарайтеся скористатися порадами по її експлуатації. Обережність ніколи не завадить.

Правила експлуатації рекомендують:

 1. Розмістити мікрохвильову піч над підлогою не нижче 1 м, на відстані 15 см від стіни, місце повинно бути зручним, рівним, що виключає її перекидання.
 2. Вентиляційні отвори повинні бути відкриті.
 3. Не рекомендується ставити піч поруч з холодильником, або між ними повинна дотримуватися відстань близько 40 см.
 4. Невеликі порції їжі, вагою менше 200 г не рекомендується розігрівати в печі, або в крайньому випадку, поряд з бутербродом треба ставити склянку з водою. Не заводьте в роботу магнетрон, якщо піч порожня.
 5. Не можна в печі варити яйця в шкаралупі, оскільки вони вибухають. Вибух іноді буває настільки сильним, що може вирвати дверцята печі. А якщо воно ще зберегло свою цілісність, то запросто може вибухнути прямо в руках.
 6. Користуйтеся спеціальним посудом, призначеної для таких печей. Навіть скляний посуд з намальованою на ній смужкою по обідку, що має металевий блиск, може привести до виникнення електродуги всередині печі, яка призведе до її поломки або завдасть шкоди здоров'ю. Особливо це стосується металевого посуду і пакетів з фольги.
 7. Посуд для НВЧ готується або з товстого скла, або зі спеціального пластика, що витримує високі температури. Кришталеву або порцеляновий посуд використовувати не можна. Так само, не варто використовувати і посуд з тонкого пластику, яка руйнується при розігріванні їжі і шкідливі речовини з пластика можуть виявитися в продуктах. Ідеальним рішенням буде використання тільки скляного посуду!
 8. При покупці вибирайте печі відомих, перевірених виробників, які постійно вдосконалюють старі марки, стежать за рівнем їх випромінювання, і не порушують при виробництві прийнятих норм безпеки.
 9. ВООЗ застерігає людей з кардіостимуляторами, яким перебувати поруч з працюючою піччю небезпечно. Мікрохвилі можуть порушити роботу приладу, імплантованого в серце. Для таких людей небезпечні також і телефони.
 10. Намагайтеся користуватися мікрохвильовою піччю рідше, пам'ятаючи про можливу шкоду, яку вона завдає здоров'ю і пам'ятаючи про те, що у експертів немає єдиної укладення на цей рахунок.

Начитавшись суперечливої ​​інформації я все-таки, відключила свою піч від мережі. І ось уже майже два місяці вона використовується тільки в якості кухонної полиці. Викинути її, поки не наважуюся. А що думаєте ви, шановні читачі, про шкоду і користь мікрохвильової печі, пишіть в коментарях.

Сьогодні в статті: користь і шкода мікрохвильовій печі, думка експертів і лікарів, чи шкідлива мікрохвильовка?
Чому замовчуються ці дослідження?
Але хто п'є воду, після відварювання овочів?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: