Батьківський контроль за дітьми на комп'ютері і в інтернеті

  1. Батьківський контроль засобами Windows
  2. Контроль засобами антивірусів
  3. Спеціальні програми для батьківського контролю

Як часто ви замислювалися над тим, що ваша дитина робить за комп'ютером і скільки часу він там проводить? Дивно, але багато зовсім не беруть такі питання не врахували, дозволяючи дітям цілодобово просиджувати за іграми, багато з яких мають вікові обмеження. Для розвитку вашого чада це обіцяє суцільні неприємності: недотримання норм використання ПК негативно позначається на зорі, а дорослі ігри можуть травмувати не сформовану дитячу психіку на все життя. Уникнути це можна за допомогою настройки батьківського контролю на комп'ютері. Це робиться як за допомогою вбудованих функцій Windows, так і ще кількома способами, кожен з яких має свої очевидні переваги і недоліки.

Батьківський контроль засобами Windows

За допомогою цієї функції самої популярної операційної системи можна визначити час, протягом якого дитина зможе використовувати комп'ютер. Налаштування досить гнучкі, тому можна обмежувати як роботу з комп'ютером на протязі певного періоду, так і вирішувати вхід в систему в різний час в кожен день тижня. Якщо діти працюють за комп'ютером в момент закінчення доступного періоду, система автоматично завершує роботу.

Власні можливості Windows дозволяють обмежити доступ дитини і до запуску певних ігор. Варіантів настройки теж кілька: ручний контроль доступу до ігор, визначення допустимої вікової категорії, фільтрація типів блокованою вмісту, заборона або дозвіл використання конкретних ігор. Те ж саме стосується можливостей дитини по використанню програм, які теж можна обмежити на свій розсуд.

Як бачите, функціонал вбудованої служби Windows не такий широкий, але головна його задача - обмеження часу роботи і фільтрація запускаються. Серед недоліків варто відзначити відсутність можливості контролювати роботу в інтернеті і необхідність створення спеціальної "дитячої" облікового запису.

Контроль засобами антивірусів

Якщо говорити про можливості антивірусів в здійсненні батьківського контролю, то стіт відзначити три великих постачальника подібного забезпечення. Це вітчизняні Dr.Web і Лабораторія Касперського, а також німецька компанія Avira. Вони надають кращий функціонал і забезпечують якісний контроль за діями дитини.

Avira Family Protection Suite

Батьківський контроль є однією з багатьох функцій цієї програми і йому приділяється досить багато уваги з боку розробників. Основний напрямок діяльності утиліти - обмеження роботи дитини в соціальних мережах і інформування батьків про його поведінку там. За допомогою функції Safe Browsing можна налаштовувати доступ до певних веб-сайтів, виключаючи ті ресурси, де дитина навряд чи знайде щось хороше.

Кілька окремих "движків" для соцмереж дозволяють інформувати про нехороших друзях дитини (щоб уникнути його спілкування зі зловмисниками), дізнаватися про діяльність дитини в соцмережах, появі небажаних посилань або фотографій. Вся ця інформація доступна як по-окремо, так і на панелі управління, де зібрані попередження, загальний огляд дій дитини і їх нові фотографії і друзі в соціальних мережах.

Батьківський контроль Dr.Web

Модуль від Dr.Web має більш широкий функціонал і може обмежувати доступ дитини до сайтів в інтернеті, папок в локальній мережі і вмісту вашого комп'ютера. Батьки можуть або самі задати список небажаних сайтів, які не хотіли б показувати своєму чаду, або скористатися готовими рішеннями від студії Dr.Web, де зібрані актуальні тематичні бази сайтів.

Блокування сайтів здійснюється не тільки за прямими посиланнями. Можна обмежити доступ до ресурсу за наявністю певних ключових слів (тематики зброї, насильства, ігрових автоматів та іншого) або працювати в автоматичному режимі і скористатися списками від компанії «Доктор Веб».
Що стосується доступу до даних в локальній мережі і на комп'ютері зокрема, то можна обмежувати можливість використання конкретних папок, пристроїв (Flash-накопичувачів), а також забороняти передачу даних по мережі.

Діти не можуть відключити батьківський контроль, тому що він захищається двома паролями (від облікового запису адміністратора і внутрішнім паролем програми).

Контроль Kaspersky Internet Security

Серед антивірусів саме цей продукт поєднує в собі найбільший функціонал у всіх напрямках, але він є платним. З його допомогою можна захистити своїх дітей від негативного впливу комп'ютера і всесвітньої павутини, обмежити відвідування сайтів-"вонючек" і доступ до веб-ресурсів з неналежним контентом.

З його допомогою можна захистити своїх дітей від негативного впливу комп'ютера і всесвітньої павутини, обмежити відвідування сайтів-вонючек і доступ до веб-ресурсів з неналежним контентом

KIS дозволяє контролювати використання комп'ютера кожним користувачем, запуск окремих програм, використання інтернету (можна встановити щоденний ліміт на роботу або дозволити використання в певний період часу), дозволяти або забороняти відвідування веб-сайтів. Можна також встановити типи файлів, які не можна буде завантажувати на комп'ютер.

Для тих, хто прагне контролювати дітей до самих дрібниць, доступний контроль листувань в соціальних месенджер і соціальних мережах, обмеження спілкування з певними контактами, запобігання пересилання персональних даних, спостереження за використанням небажаних слів у мові своєї дитини і багато іншого .

Спеціальні програми для батьківського контролю

Функціонал додатків для здійснення батьківського контролю істотно відрізняється. Якісь програми дозволяють заборонити дитині все і вся, а інші спрямовані на акуратне спостереження за його діями виключно в цілях інформування батьків. Який вибирати - кожен визначає для себе самостійно. Більш того, їх можна грамотно комбінувати: спостереження вести за допомогою Mipko, контролювати дії в інтернеті за допомогою KinderGate Parental Control, доступ за часом організовувати через КіберМаму або ж робити все і відразу в ChildWebGuardian Pro. Всі вони надаються по Shareware-ліцензії, що означає необхідність придбання продукту після закінчення пробного періоду. Вартість варіюється від 15 до 30 доларів і далеко не завжди спрацьовує правило "дорожче значить краще".

КіберМама

З назви зрозуміло, що ця утиліта повинна забезпечити маму контролем за своїм чадом. Налаштування часу користування тут дуже гнучкі: можливе обмеження по загальному часу користування за день і часу безперервної роботи. Крім того, можна з точністю до хвилин розподіляти перерви при роботі за комп'ютером, встановлювати графік роботи на кожен день тижня, дозволяти і забороняти доступ в інтернет і використання певних програм, а також отримувати докладні звіти про дії вашої дитини за комп'ютером. На відміну від багатьох схожих програм, комп'ютер не блокується моментально при закінченні періоду роботи, а відправляє кілька повідомлень і наближається завершення сеансу.

KinderGate Parental Control

Це багатофункціональне додаток для обмеження дій користувача в інтернеті. Ще при установці воно дозволяє вибрати рівень фільтрації, яких всього 5, згідно з яким буде здійснюватися відбір ресурсів для дитини. Налаштування дозволених і заборонених веб-ресурсів досить гнучка, а для аналізу використовується база з 500 млн. Сайтів, що гарантовано покриває найпопулярніші веб-проекти. При необхідності можна створювати комбіновані правила: там будуть враховуватися певні протоколи, розклад і конкретні сайти.

При необхідності можна створювати комбіновані правила: там будуть враховуватися певні протоколи, розклад і конкретні сайти

У додатку можлива організація доступу за розкладом, але вона не настільки функціональна, як в спеціалізованій програмі, описаної нижче.

ChildWebGuardian Pro

Це багатофункціональна програма для тих, хто хоче все і відразу. Тут є кілька розділів, які відповідають за певні функції. "Заборонені слова" збирають список стоп-слів, при виявленні яких блокується перегляд веб-сторінок, поштових листів і повідомлень в соцмережах. У розділі "Фільтр веб" міститься список небажаних сайтів, доступна можливість блокування окремих соцмереж. Тут же було виконано повне встановлення розкладу для користування інтернетом для всіх ресурсів і для кожного індивідуально.

Тут же було виконано повне встановлення розкладу для користування інтернетом для всіх ресурсів і для кожного індивідуально

"Фільтр за програмами" дозволяє обмежити використання певних програм та ігор.

При необхідності ведення видаленого контролю додаток збирає інформацію про відвідані сайти, спробах запуску заборонених програм і перегляду забороненого контенту та багато іншого, а потім відправляє звіт на e-mail. Статистика далеко не ідеальна: не вистачає даних про час роботи, записів використаних комбінацій клавіш і змісту листування в месенджер і ще декількох можливостей, які є в інших месенджерів.

Як бачите, засобів для здійснення батьківського контролю зараз створено достатньо, їх призначення і функціонал значно відрізняються. Ви можете підібрати утиліту, яка реалізує всі поставлені цілі незалежно від того, чи потрібно стежити за дитиною або перешкоджати його діям.

Mipko Personal Monitor

Розробники програми вважають, що забороною нічого не добитися і вирішили діяти інакше. Mipko є шпигуном, який поселяється на комп'ютері і спостерігає за всіма діями дитини. Програма може перехоплювати повідомлення в ICQ, Вконтакте, Facebook і будь-яких інших соціальних мережах і месенджер, що стане в нагоді для тотального контролю особистому житті дитини, виключення недоброзичливців з його кола спілкування і напрямки думок вашого чада в потрібне русло. Для цього ж записуються повідомлення і голосові розмови в Skype, а при використанні веб-камери робляться фотографії та знімки екрану. Mipko зберігає історію веб-серфінгу і відображає сайти, запущені в приватному режимі браузера.

Mipko зберігає історію веб-серфінгу і відображає сайти, запущені в приватному режимі браузера

Всі отримані дані відправляються на вашу електронну пошту, а ось за їх обробку ви відповідаєте самостійно. Можна періодично проводити роз'яснювальні бесіди з дитиною, а можна непомітно впливати на нього - справа ваша, адже ви найкраще знаєте, що робити.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: