Главред російської газети "Труд": "Кваснєвський був у вас 28 разів, а Путін все три - так від кого тиск?" - Новини Криму - Главред найстарішої в СНД газети Валерій Симонов розповів "Сегодня", чому у російських журналістів свій погляд на українські події і порівняв євромайдан з ласками в спальні

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

4 грудня 2013, 10:33 Переглядів:

Валерій Симонов. & Laquo; Люблю бувати в Європі! Особливо коли на картці є грошенята & raquo ;. Фото: К. Михальчевський.

- Валерію Петровичу, у вас як у кореспондента бували відрядження в Крим?

- З Кримом я познайомився ще до роботи журналістом. Мені, як піонеру і радянському школяреві, пощастило побувати в "Артеку". Це було в 6 класі, і з тих пір я так артеківцем і залишився, як в тій пісні: "Артеківець сьогодні, артеківець - завжди" (сміється). І на все життя я полюбив Південний берег Криму, Гурзуф. Потім, після школи, з казахських степів потрапив до Сибіру, ​​навчався і працював на Забайкаллі. Пам'ятаю, підкоп з хлопцями грошей, домовимося з подружками-стюардесами - і на три дні рвонемо в Ялту. Прилетіли, подихали повітрям з кипарисами - і назад в Сибір. Потім, в кінці 1980 - початку 1990-х, я вже працював в "Комсомолці", ми чотири роки поспіль їздили в Ялту - сім'ями, зустрічати Новий рік. Жахливе час було: продуктів немає, в ресторані десятки разів поспіль "Мурку" грають, а ми святкуємо. Сьогодні, звичайно, ми всі вже "наїлися" Іспанією, Чорногорією, Францією, а до Криму як було, так і залишається особливе ставлення, по-дитячому захоплене.

- Зараз ви опинилися у нас в розпал пристрастей на Евромайдане - читаєте наші газети, бачите, що друкують в російських. Чому росіяни тенденційно відображають ситуацію в ЗМІ?

- У ситуації з Евромайданом навіть розмови про журналісткою толерантності відступають. Чому? Тому, що у всьому цьому існує ще й певна частка азарту, майже спортивного. Так, в нашій пресі є спрощені судження: мовляв, людей з Майдану найняли, привезли на автобусах із Західної України, що у вас тут бойові загони, готові на нові провокації, тощо. Але це ритуальний підхід до теми, яка висвітлюється пасторально, за лекалами. Та й українська преса не рясніє прикладами толерантності і вдумливого аналізу. Пишуть, що нелюд Путін схопив бідного Віктора Федоровича, який вже майже відвів Україні-неньку в Європу, щось таке з ним зробив, що вашого хлопця ніби підмінили, симпатична рішучість змінилася дівочої невпевненістю. Безумовно, політик, який очолює таку велику країну, має право на сумніви, але тим він і відрізняється від простих громадян, тим більше, від дівчат, що повинен вибрати, настояти на своєму.

- Можливо, це варіант маніпуляції "по-дівочому"?

- Маніпуляція - це спритність, розум, хитрість. А тут все досить нехитро: поки ціни на газ утрясається, я з вами, а потім - вільну хвостом. Знаєте, скільки разів пан Кваснєвський був у вас? 28 раз! А Путін всього-то рази три з Януковичем бачився. Так от кого тиск? Демонізація Росії - це з тієї ж опери, що і найняті козачки, які каламутять воду на українських майданах. І мало взяти і все це засудити. Треба зрозуміти, що береться це від спрощення в політиці - політикам легше, коли є ворог і протистояння: Європа - це добре, а Росія - погано. Або навпаки. Черговий український "розбрат" - це яскрава і неоднозначна тема, яку всі російські ЗМІ розбирають. Однак для думаючої публіки заголовки типу "майданутих" або "дядько Сем платить" не є визначальними. Але щоб пересічні громадяни краще зрозуміли, що відбувається, спочатку у всьому повинні розібратися журналісти. Необхідний глибокий інтерес і достатня кваліфікація, а не гасла. Економічні оглядачі та аналітики часто грішать глобальними цифрами, поняттями і уявленнями. Але люди погано орієнтуються в мільярдах доларів і мільйони тонн. Їм потрібна картина. Наприклад, який соціальний рівень життя європейців, які знаходяться "передбаннику" Європи? Де шкатулка з ключем від щастя? І що отримають металурги, шахтарі, машинобудівники, пройшовши через величезні випробування нашого дикого ринку? Ці питання повинні розглядатися без істерик, детально. Не можна все спростити до рівня: за чи я або не за те, щоб Україна сходила в Євросоюз? Якщо Україна буде добре, то Росія від цього тільки виграє. Ось тільки це ваше "добре" має бути не за наш рахунок.

- А як ваш "Труд" висвітлює події в Україні?

- Українську тему ми приймаємо близько до серця не тільки з точки зору геополітики, але сприймаємо її як опис життя товаришів по ситуації: багато ваших проблем співзвучні нашим. Найближчим часом плануємо на своїх шпальтах розповісти про стан таких галузей, як авіапром, вертольотобудування, машинобудування, щоб розуміти, в якому стані ці галузі і чи можна інтегрувати цю частину української економіки в російську.

- Чи вважаєте ви журналістів маріонетками політиків?

- Жодного указу, натяку або підказки на те, як висвітлювати нинішню тему Майдану, я не отримував. У мене є своє до нього ставлення - це злегка театралізоване дійство, в ньому є і елемент інтриги, і певна художність. Думаю, що з точки зору історії - це не кульмінація, а всього лише один з багатьох проміжних моментів в складних маневрах. Чому виник сир-бор навколо цього підписання? Адже якщо переводити цей процес на мову любові, то це тільки дуже і дуже попередні ласки. І до піку любові ще дуже довго. Але якщо події в Єгипті росіян не дуже-то хвилювали, тому що завжди можна вибрати відпочинок в Туреччині, то до публікацій про Україну особливий інтерес, тому що ще й емоційна сторона: хто б там що не говорив, ми - рідні люди.

- І треба шукати якісь інші?

- А які? Наведу приклад. У минулому році, коли в Росії почалася кампанія навколо одностатевих шлюбів і усиновлення ними дітьми, у французькій пресі з'явилися жорсткі критичні матеріали, що, мовляв, так влаштовані російські: їм обов'язково потрібно когось образити, в даному випадку геїв. Не просто "пройшлися" по закону, а зачепили ментальність. У той же час гастролі Великого театру в Парижі мали небачений успіх! Французи-естети були вражені тим невідповідністю: образу, створеного в ЗМІ і вираженого в класичному російською танці. Людям потрібно бачити і чути один одного. З Білоруссю, наприклад, ми кіно про війну знімаємо, а що з Україною? "Тарас Бульба", який остаточно посварив наших художників? Або чому наша збірна з футболу не грає товариські матчі з Україною? Звичайно, буде битва, але все ж ... До речі, на євро -2012 Україні вдалося влаштувати все краще, ніж Польщі. Мене просто зачарувала привітність і розкутість вашої молоді. Ні в Мадриді, ні в Парижі, ні в Лондоні такого немає!

Із стажистів ДО Главред "ПРАЦІ"

Ім'я: Валерій Симонов
Народився: 22.09.1953 в Караганді (Казахстан)

Перш, ніж стати редактором газети "Труд" - однієї з найстаріших на медіапростір СНД газет, перший номер якої вийшов у лютому 1921-го, Валерій Симонов закінчив факультет журналістики Іркутського держуніверситету і стартував в якості стажера-кореспондента "Комсомольця Забайкалля". Потім з Сибіру переїхав до Москви і очолював редакції "Комсомольської правди", "Трибуни", "Ділового вівторка" і "Економічної безпеки". А вже під його керівництвом "Труд" вийшов на пік своєї популярності і в 1990-му газета потрапила в Книгу рекордів Гіннеса як наймасовіше видання в світі - з тиражем 21,5 млн примірників.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Главред російської газети" Труд ":" Кваснєвський був у вас 28 разів, а Путін все три - так від кого тиск? "". інші Новини Криму дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ковальова Ірина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Валерію Петровичу, у вас як у кореспондента бували відрядження в Крим?
Чому росіяни тенденційно відображають ситуацію в ЗМІ?
Чому?
Можливо, це варіант маніпуляції "по-дівочому"?
Знаєте, скільки разів пан Кваснєвський був у вас?
Так от кого тиск?
Наприклад, який соціальний рівень життя європейців, які знаходяться "передбаннику" Європи?
Де шкатулка з ключем від щастя?
І що отримають металурги, шахтарі, машинобудівники, пройшовши через величезні випробування нашого дикого ринку?
А як ваш "Труд" висвітлює події в Україні?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: