Як оптимізувати сайт під голосовий набір?

Сьогодні дедалі популярнішими стають голосові помічники. Їх кількість постійно зростає, і ось уже ми можемо скористатися допомогою і Сірі, і Google Assistant, і OK Google і Аліси Яндекса. Шанувальників таких сервісів стає все більше. Багато оцінили, наскільки зручно не набирати в пошуковику питання, а користуватися голосовим уведенням для отримання відповідей на питання, що цікавлять.

За повідомленням генерального директора Google, у 2017 році кожен п'ятий запит, спрямований в цю систему для пошуку інформації, надходив через голосовий набір. Віртуальні помічники продовжать свій розвиток, а з ними будуть трансформуватися і пошукові запити. Але вже сьогодні інтернет-маркетологам і фахівцям з SEO варто подбати про те, щоб їх сайт підтримував функцію голосового пошуку.

Створіть мобільну версію своєї сторінки

Обов'язково слід подбати про зручне варіанті сайту для його перегляду на мобільних пристроях. Не секрет, що голосові запити в основному надходять саме з таких пристроїв. Без смартфона вже не можна уявити життя сучасної людини. Розумний телефон супроводжує нас скрізь, куди б ми не пішли. З його допомогою ми здійснюємо покупки, обмінюємося інформацією і шукаємо відповіді на питання, що цікавлять.

Коли потрібно відправити так званий швидкий запит, витративши на нього лічені секунди, кожен з нас, швидше за все, скористається саме смартфоном. Це сучасне явище навіть отримало власну назву «мікромоменти». За ним ховаються такі ситуації, коли звернення до мобільного пристрою відбувається з метою отримати термінову допомогу в ухваленні рішення з певного питання і в формуванні свого особистого переваги. Це може бути, наприклад, вибір ресторану, консультація з приводу покупки і т. П. У цій ситуації особливо важливо, що потрібна термінова допомога, адже сьогодні споживачі хочуть отримувати відповіді на свої питання негайно. Необхідно відповідати запитам потенційного клієнта і робити все ефективно і швидко. Тільки так можна в сучасних умовах отримати свого клієнта. І це стосується не тільки використання голосового пошуку.

Створюючи мобільну версію сайту, не полінуйтеся перевірити, наскільки коректна кожна сторінка, працездатна і проста з точки зору навігації. Потрібно забезпечити чітку і злагоджену роботу сайту, максимальну зручність для потенційного клієнта і наповнювати його найактуальнішими даними.

Оптимізуйте сайт під низькочастотні запити

При використанні голосового набору запити набагато довше, ніж у випадку з текстовим, і в міру розвитку системи Voice Search запити постійно збільшуються. Найчастіше це як мінімум п'ять слів, тому сайт потрібно оптимізувати під низькочастотні запити.

Коли використовується набір тексту голосом, дуже часто звучать «що», «як» і «кращий». Тому при проведенні оптимізації свого сайту потрібно не просто розрахувати довжину ключових фраз, а в обов'язковому порядку враховувати ці конкретні слова. Вибираючи пошукові запити, варто зупинитися на реальних словах і словосполученнях, найбільш часто використовуваних нами, коли потрібно знайти інформацію в мережі. Це, наприклад, «Де купити гальмівні колодки?» Або «Що таке шугарінг?».

Створіть розділ з питаннями і відповідями

Швидко приступити до оптимізації сайту можна шляхом створення розділу «Питання - відповідь» з відповідями на часто зустрічаються питання, що цікавлять відвідувачів.

Попрацюйте над складанням списку таких питань. Записуйте, що запитують клієнти у вас або ваших підлеглих, аналізуйте ці відомості і користуйтеся сервісами по підбору найбільш підходящих ключових фраз. На основі отриманої інформації можна приступати до підготовки контенту, що відповідає на питання клієнтів і містить корисні для них дані.

Для кожного питання і відповіді на нього виділіть окрему сторінку. Щоб відвідувачеві не довелося шукати по всьому тексту потрібну інформацію, можна розмістити на початку сторінки кілька коротких відповідей, які буквально в декількох словах відкривають популярні питання. Від складної термінології і дуже довгих фраз краще відмовитися і віддати перевагу доступному мови.

Налаштуйте локальний пошук

Там, де необхідно знайти якесь місце, ресторан або магазин, часто використовується локальний пошук. Це зручна система, яка видає результати з урахуванням того, де перебуває користувач. Щоб забезпечити клієнтам таку можливість, потрібно налаштувати Яндекс.Довідник і сторінку Google Мій бізнес. Внесіть всю інформацію, яка може зацікавити клієнта: адреса (його можна показати на мапі), контактні дані та режим роботи. Опишіть свій бізнес, підготувавши унікальний контент, підберіть необхідні категорії, після чого завантажте хоча б 3-5 знімків. Важливо, щоб інформація завжди підтримувалася в актуальному стані. Як тільки відбуваються якісь зміни, потрібно вносити нові дані.

Коли проводилося тестування голосових помічників, було встановлено, що система Google зручніше при локаційних пошуку. Вона показує, де по сусідству розташовані бажані заклади, а також відстань від місця знаходження користувача. Сервіс Аліса представляє тільки по одному об'єкту за раз, що не дуже зручно, особливо коли інформація потрібна терміново. Але потрібно відзначити і перевага цієї пропозиції, а саме його голосовий супровід.

збирайте відгуки

Створенню позитивного іміджу компанії допоможуть відгуки задоволених клієнтів. Як це працює? Припустимо, потрібно знайти найближчу клініку. Швидше за все, на вибір вплине рейтинг, визначений за оцінками клієнтів. Позитивні відгуки підштовхуються до того, щоб довірити певному установі своє здоров'я і якомога швидше записатися на прийом. У зв'язку з цим потрібно докласти всіх зусиль для отримання відгуків задоволених клієнтів, які висловляться з приводу переваг Вашої компанії, роботи персоналу і якості послуг.

використовуйте мікророзмітки

Варто використовувати на сайті мікророзмітки. У пошукових систем повинні бути точні дані про адресу, режим роботи, контактних даних та цінах. Провести оптимізацію сайту під голосовий пошук і розібратися в можливостях сервісів-помічників зовсім не просто, якщо Вам не доводилося ними користуватися. Спробуйте на власному досвіді переконатися, наскільки вони ефективні, і поспостерігати, як з такими помічниками справляються члени вашої родини, друзі та знайомі. Так можна буде розібратися, як працює голосовий пошук, які у нього можливості. Крім того, можна буде зрозуміти, як ваші потенційні клієнти використовують голосових помічників.

Навіть якщо поради, які даються в цій статті, не мають безпосереднього відношення до вашого бізнесу, вони дають можливість зрозуміти, як правильно оптимізувати сайт під голосовий пошук. Використовуйте запропоновані нами прийоми і створюйте власні, пробуйте різні способи оптимізації, щоб знайти найефективніший саме для вашого сайту.


Це, наприклад, «Де купити гальмівні колодки?
» Або «Що таке шугарінг?
Як це працює?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: