Чи можна потрапити в топ видачі Google без посилань?

  1. Зв'язок між зовнішніми посиланнями і ранжування
  2. Які висновки можна зробити про посилання і ранжируванні Google?
  3. Будьте обережні

Всі вже давно розуміють, що слід уникати сумнівних посилань, але нас хочуть змусити повірити в те, що зовнішні посилання взагалі не враховуються в алгоритмі Google, і що про нарощування посилального оточення можна спокійно забути.

Чи це правда? Ми вирішили розібратися в даному питанні, взявши інформацію з кореляційного аналізу факторів ранжирування , Проведеного фахівцем Moz Метью Пітерсом.

В рамках даного дослідження були проаналізовані ТОП-50 результатів пошукової видачі Google приблизно по 15000 ключових слів. Це дозволило вивчити не тільки те, які чинники корелюють з високими позиціями у видачі, а й наскільки сильний вплив вони надають.

Зв'язок між зовнішніми посиланнями і ранжування

Кореляція між високими позиціями у видачі та кількістю сайтів, що становить 0,30. Здається, що це дуже досить мало, але насправді це один з найбільш високих показників в проведеному дослідженні.

Такий низький коефіцієнт кореляції пов'язаний з тим, що алгоритм Google використовує понад 200 факторів ранжирування, жоден з яких не повинен домінувати над іншими.


За даними дослідження, у 99,2% всіх сайтів, що потрапили в ТОП, була як мінімум одна зовнішня посилання (решта 0,8% не виходять за межі допустимої похибки між даними Mozscape і Google). Дослідження показало, що практично немає таких сайтів, які займали б високі позиції у видачі по висококонкурентних ключовими словами і при цьому не мали б жодної зовнішньої посилання. У більшості сайтів таких посилань було істотно більше.

При цьому ми виявили численні приклади того, як окрема сторінка чудово ранжируется без спеціальних зовнішніх посилань за умови, що сам сайт має зовнішні посилання.

Наприклад, «Нью-Йорк Таймс» публікує нову сторінку. Оскільки вона тільки що з'явилася, у неї ще немає зовнішніх посилань. Але завдяки тому, що сам сайт «Нью-Йорк Таймс» має величезну кількість зовнішніх посилань, нова сторінка цілком може виявитися на перших позиціях в пошуковій видачі.

77,8% індивідуальних сторінок, які потрапили в топ видачі, мали не менше одного посилання з іншого сайту. Це означає, що 22,2% індивідуальних сторінок все-таки зайняли високі позиції без зовнішніх посилань.

Які висновки можна зробити про посилання і ранжируванні Google?

1. Зовнішні посилання майже завжди необхідні для просування по конкурентних запитах.

Якщо ви хочете ранжуватися по скільки-небудь конкурентному запиту, ваші шанси потрапити в топ видачі без зовнішніх посилань мізерно малі.

2. Окремі сторінки можуть займати високі позиції без зовнішніх посилань.

Якщо у сайту є зовнішні посилання, його окремі сторінки цілком можуть потрапляти на високі позиції, навіть якщо у них немає своїх зовнішніх посилань. Проте, простежується тісний взаємозв'язок між наявністю посилань на сторінку і положенням цієї сторінки в пошуковій видачі, тому для досягнення кращого результату бажано, щоб на сторінку все-таки вели зовнішні посилання.

Ми не перевіряли наступне припущення в рамках даного дослідження, але вважаємо, що на сторінки без зовнішніх посилань ведуть, принаймні, внутрішні посилання. Це не так ефективно, як зовнішні посилання, однак внутрішні посилання залишаються непоганим способом додати сторінці авторитетність, вага, релевантність і популярність.

3. Чим більше посилань, тим вище позиції.

Дослідження підтвердило твердження: існує кореляція між високими позиціями і кількістю зовнішніх посилань, що ведуть з унікальних доменів. При цьому даний показник виявився одним з найвищих в нашому дослідженні.

4. У якому випадку можна отримати високі позиції без посилань?

У дослідженні нам майже не зустрічалися сайти, які посіли високі позиції без зовнішніх посилань, і все-таки, чи можливо це?

Ті 15000 ключових фраз, які розглядалися в дослідженні, були в основному висококонкурентними, як, наприклад, запити «Galaxy s6» або «Автострахування в Москві».

Нізкоконкурентним ключові слова набагато легше просувати. Тому, якщо ви хочете, щоб ваш сайт ранжирувався без зовнішніх посилань, спробуйте зробити ставку на низькочастотні запити, наприклад, «балетний ринок бджолярів Сизрані». Конкуренція за такими фразами слабка, але і трафік набагато менше.

Є й інші прикордонні випадки, коли можна отримати високі позиції без посилань, наприклад, якщо користувач шукає саме ваш сайт, або якщо ви пропонуєте щось унікальне. Але навіть в цих випадках корисно буде обзавестися посиланнями, що ведуть на ваш сайт.

Будьте обережні

Існує вагома причина, по якій багато хто думає, що ранжирування посилань померло. Пояснимо для тих, хто не дуже добре знайомий з цією точкою зору або недавно почав займатися пошуковою оптимізацією.

Після того як люди спотворили ідею посилального оточення, намагаючись отримати високі позиції за допомогою «накрутки» посилань, починаючи з 2012 року Google став застосовувати найжорсткіші заходи. Спочатку з'явився алгоритм «Пінгвін», потім Google викинув з індексу кілька посилальних бірж, а потім готовий зустріти гостьового блогінгу.

Сьогодні навіть незначні відхилення від рекомендацій Google в сторону сумнівного посилального оточення можуть закінчитися для сайту накладенням санкцій.

Мережа наповнена міріадами посилань. Завдання Google полягає в тому, щоб відокремити якісні посилання від неякісних за допомогою алгоритму ранжирування.

Виявивши посилання, що веде на ваш сайт, Google може виконати одну з наступних дій:

  • Врахувати її в алгоритмі ранжирування.
  • Проігнорувати її, тобто не надати їй ніякого значення при ранжируванні вашого сайту.
  • Накласти санкції, якщо виникне підозра, що посилання штучна.

Більшість людей навіть не підозрюють, скільки посилань не тільки не допомагає ранжирування, а й шкодить йому. Щоб грати за правилами Google, необхідно дотримуватись рекомендацій пошукача.

Але найнадійніший спосіб побудови довідкового оточення - чесно заробляти посилання, пропонуючи якісний контент цільової користувальницької аудиторії. І не намагайтеся потрапити в топ пошукової видачі Google взагалі без посилань.

З оригінальним текстом статті Сайруса Шепарда "Can You Rank in Google Without Links? New Data Says Slim Chance " ви можете ознайомитися на сайті Moz.com.

Ще більше матеріалів по темі в блозі iSEO .

Чи це правда?
Які висновки можна зробити про посилання і ранжируванні Google?
4. У якому випадку можна отримати високі позиції без посилань?
У дослідженні нам майже не зустрічалися сайти, які посіли високі позиції без зовнішніх посилань, і все-таки, чи можливо це?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: