6 речей, які необхідно знати про тривалій витримці з фільтром

  1. 1. Тривала витримка
  2. 2. ND фільтр
  3. 3. Замріть
  4. 4. Низький ISO
  5. 5. Подвійні знімки

Фотографи-пейзажисти часто користуються тривалої витримкою, щоб зробити рух розмитим

Фотографи-пейзажисти часто користуються тривалої витримкою, щоб зробити рух розмитим. Для вибірки даних фотографій я використовував ND64 фільтр, щоб досягти тривалої витримки при зйомці на свій Phantom в денний час
діб. Фотографії були зроблені на двох різних водоспадах в Ісландії. нові Phantom 4 Pro і Inspire 2 дають вам навіть ще більше можливостей.

1. Тривала витримка

Тривала витримка

Діафрагма: 2.8 Витримка: 1,6 з ISO: 100 Модель: Phantom 3 Professional / ND64

З тривалою витримкою ви зможете зробити розмитими будь об'єкти, що рухаються, такі як водоспади, хвилі або міський рух. У той же час, статичні елементи, такі як камені або дороги, залишаться чіткими, якщо ваша камера досить стабільна. У випадку з рухається водою, це додасть знімку кілька містичний або безтурботний ефект. Для фотографій з тривалою витримкою необхідно використовувати якомога менше світла. Для фотографій з землі, цього можна домогтися, знизивши до межі ISO, зменшивши діафрагму фотографуючи під час заходу або світанку або ж прикріпивши сірий фільтр нейтральної щільності (ND). Ви також завжди можете скористатися штативом, щоб уникнути руху камери.

Phantom або Inspire іноді називають «літаючим штативом». Здається неймовірним те, як складно працює техніка, дозволяючи дрону парити на місці так добре, наскільки це можливо. Карданний підвіс же в цей час виконує іншу роботу, домагаючись ідеально статичного зображення. На Skypixel ми бачили прекрасні знімки, зняті з тривалою витримкою, однак найчастіше вони зроблені після заходу або ж в темний час доби. З Phantom 3, Phantom 4 standard або Inspire 1 ISO не може бути виставлено нижче 100 і діафрагма об'єктива закріплена на показнику F2.8, тому ними не можна скористатися для досягнення тривалої витримки. Тому доводиться чекати настання темряви і / або використовувати фільтр.

2. ND фільтр

ND фільтр

Діафрагма: 2.8 Витримка: 1,6 з ISO: 100 Модель: Phantom 3 Professional / ND64

Фільтри нейтральної щільності знижують кількість світла, що потрапляє на світлочутливий сенсор вашої камери. ND фільтри іноді використовуються пілотами дронів під час зйомок для того, щоб зняти відео в умовах високої освітленості. Однак вони корисні і в фотозйомці для досягнення тривалої витримки. Я користуюся фільтром PolarPro ND64 (в наявності для Phantom 3, Phantom 4 standard і Inspire 1 ). ND64 фільтр зменшує швидкість затвора приблизно на 6 ступенів. Цього все одно буде недостатньо при зйомці в полудень в умовах підвищеної яскравості. Однак за півгодини до заходу сонця, коли деякі ділянки землі все ще були освітлені сонцем, мені вдалося домогтися витримки дорівнює 1 або 2 секундам.

3. Замріть

Замріть

Діафрагма: 2.8 Витримка: 1.6 з ISO: 100 Модель: Phantom 3 Professional / ND64

Під час зйомок з тривалою витримкою, дуже важливо щоб камера не рухалася зовсім (за винятком випадків, якщо ви хочете зберегти рух на розмитому знімку). Після того як ви перемістіть ваш дрон на іншу позицію або повернете його в іншу сторону, а потім відпустіть аналоговий стік, дрон автоматично загальмує і зупинить рух. Зробивши це, дрон і карданний підвіс замруть на своїй поточній позиції. Весь цей процес займає всього кілька секунд (по крайней мере, у Phantom 3). Якщо ви уважно придивитеся до кутів зображення планшета або смартфона, ви помітите невеликі сліди руху, які розмивають зображення. Тому після зміни позиції я завжди чекаю ще кілька секунд до тих пір, поки зображення не стане цілком статичним, а вже потім роблю знімок. З іншого боку, перш ніж почати рух знову, не забувайте, що треба почекати, поки витримка не завершиться.

4. Низький ISO

Низький ISO

Діафрагма: 2.8 Витримка: 1.3 з ISO: 100 Модель: Phantom 3 Professional / ND64

У більшості випадків, я б порекомендував знімати з 100 ISO (або навіть нижче, якщо це можливо), для того, щоб досягти тривалої витримки, а також зменшити рівень шуму в вашому зображенні. Швидше за все, ви виставили тривалість вручну, адже інакше камера автоматично підвищить рівень ISO. Це означає, що вам доведеться перевіряти і налаштовувати витримку кожен раз вручну перед зйомкою. Можна скористатися невеликою перетримуванням для досягнення трохи більшого часу витримки, проте переконайтеся в тому, що ви збережете всі деталі в засвічених областях. Фотографування в форматі RAW надасть вам більше можливостей для витримки при більш яскравого освітлення, адже зможе зберегтися більше деталей.

5. Подвійні знімки

Подвійні знімки

Діафрагма: 2.8 Витримка: 4.5 з ISO: 100 Модель: Phantom 3 Professional / ND64

Навіть не дивлячись на те, що і квадракоптер, і карданний підвіс разом виконують відмінну роботу і завдяки їм безліч знімків виходять чіткими, буде так само непогано робити фото з тривалою витримкою двічі (переключити камеру нерухомою). Якщо одне з фото буде розмитим в тих місцях, які повинні бути чіткими, у вас на руках все одно буде друге фото. Для найважливіших фотографій можна зробити навіть більшу кількість знімків - щоб напевно. Те саме можна сказати і до польотів в умовах легковажності або ж коли витримка триває довше 2 секунд. У фотографування в двох примірниках є і інша перевага. Якщо вам здасться, що більш тривала витримка зробила б знімок краще, ви можете це виправити. Скомбінувавши в Photoshop дві окремі фотографії (зроблені з одного і того ж ракурсу) ви можете досягти витримки в два рази довше - результатом стане ще більш розмите зображення. Знімок вище був створений з комбінування двох фото (2 секунди і 2.5 секунд), а тому на підсумковому знімку результат схожий з витримкою в 4.5 секунди.

Діафрагма: 7.1 Витримка: 0.6 з ISO: 200 Модель: Phantom 4 Pro / ND16

нові Phantom 4 Pro і Inspire 2 (З камерою X4S) мають настроюється діафрагму з діапазоном від F2.8 до F11. Це дає користувачеві набагато більше гнучкості. З діафрагмою F11 (4ступені, темніших) ви можете досягти тривалої витримки під час заходу / світанку і без фільтра (хоча чіткість зображення при показнику F11 може трохи зменшитися).

ND64 фільтри не підійдуть для Phantom 4 Pro і X4S. Однак спеціально для Phantom 4 Pro DJI продає ND16 фільтр (4 ступені), а PolarPro виробляє фільтр лінійки «Кіно», які включають в себе ND32 фільтр (5 ступенів) для Phantom 4 Pro і X4S. ND32 в поєднанні з F11 дає вражаюче зниження яскравості в 9 ступенів (в порівнянні з F2.8). Зі зниженням в 9 ступенів ви можете досягти тривалої витримки в ранній час доби або навіть ще більш тривалу витримку (аж до максимуму в 8 секунд) після заходу сонця.

Спасибі за перегляд!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: