PS Sync

 1. Як організувати регулярне автоматичне копіювання за розкладом
 2. Рекомендації щодо створення резервної копії даних
 3. Як копіювати файли по ftp на сайт (або з сайту)

PS Sync - це проста програма для резервного копіювання і синхронізації даних. Основне призначення програми - створення резервних копій важливих файлів, в тому числі файлів бази даних різних програм, а також файлів документів, над якими ви працюєте. Просто налаштуйте будь-яке число завдань копіювання, виберіть потрібне завдання і натисніть кнопку [Виконати].

Можливості програми:

 • Необмежене число завдань копіювання
 • Зручна настройка копіювання файлів за допомогою шаблонів
 • Виконання будь-яких дій до початку копіювання і після закінчення копіювання
 • Можливість копіювання файлів, відкритих іншими програмами (зайнятих)
 • Можливість запуску програми копіювання з інших програм і виконання завдання в "фоновому режимі"

На відміну від інших програм для копіювання і синхронізації файлів, програма PS Sync розроблена спеціально для роботи з файлами бази даних і дозволяє коректно працювати з ними.

Основне вікно програми PS Sync:

У верхній частині основного вікна програми знаходиться таблиця зі списком завдань. Над нею розташовані кнопки для редагування цього списку:

[Додати] - Додати нове завдання
[Змінити] - Відкрити і змінити наявне завдання
[Видалити] - Видалити наявне завдання
[Копіювати] - Копіювати наявне завдання в нове завдання

Ще вище в головному вікні програми знаходяться наступні кнопки:

[Файли] - Відкрити вікно "Файли і дії завдання" для редагування списків копіюються файлів і дій для вибраного завдання
[Оцінити] - Відкрити вікно виконання завдання для оцінки необхідності копіювання
[Виконати] - Відкрити вікно виконання завдання і запустити процес копіювання файлів завдання
[Налаштування] - Відкрити вікно "Параметри настройки" програми
[Допомога] - Відкрити документацію (допомога) за програмою, яку ви зараз читаєте
[Закрити] - Вихід з програми PS Sync Завдання в таблиці зі списком завдань можуть ділитися на кілька видів (груп) завдань. Група вибирається шляхом вибору відповідної "вкладки", розташованої безпосередньо над таблицею. Наприклад: "Всі завдання", "Дані", "Проекти" і т.д. Список груп завдань можна відредагувати в вікні налаштування програми .

Список завдань редагується за допомогою вікна "Завдання":

Призначення полів цього вікна:

 • Вид завдання - Вибір групи, до якої належить дане завдання, зі списку видів завдань.
 • Завдання - Назва завдання
 • Примітка - Опис завдання
 • Перевіряти зайнятість файлу перед копіюванням - Якщо включити цю ознаку, то програма буде перевіряти зайнятість файлу (відкритий чи вже цей файл іншою програмою). І якщо файл відкритий, то про це робиться відмітка "Помилка" в списку копійованих файлів.
 • Зупиняти копіювання при помилку - Якщо включити цю ознаку, то при виникненні будь-якої помилки (наприклад якщо включений попередній ознака і файл зайнятий), програма припиняє процес копіювання. Тобто при будь-яку помилку не всі файли будуть скопійовані.
 • Програвати звук після копіювання - Якщо включити цю ознаку, то після закінчення копіювання програма повідомить про закінчення звуковим сигналом.
 • Копіювати незалежно від часу зміни - Якщо це ознака НЕ включений, то програма порівнює час останньої зміни копійованого файлу та файлу копії в папці, куди проводиться копіювання. При цьому вона копіює тільки ті файли, час модифікації яких більше ніж у файлу копії. Тобто копіюються тільки "оновлені" файли. Якщо ж включити цю ознаку, то будуть копіюватися всі файли, не залежно від їх часу модифікації.

У нижній частині основного вікна програми є таблиця, в якій видно список налаштувань копіювання файлів виділеного у верхній таблиці завдання. Над цією таблицею розташовані три кнопки редагування цього списку - Додати, Змінити і Видалити.

Той же самий список копійованих файлів можна також редагувати і у вікні "Файли і дії завдання", яке відкривається за допомогою кнопки [Файли]:

У цьому вікні є дві вкладки: "Файли" і "Дії". На вкладці "Файли" розташована таблиця з записами про файлах (і групах файлів) завдання, а на вкладці "Дії" - таблиця зі списком дій, які можуть виконуватися до або після виконання копіювання.

Кнопка [Змінити диск], розташована у верхній частині цього вікна, викликає вікно, за допомогою якого можна змінити букву диска призначення для всіх записів в таблиці копіюються файлів. Таким чином можна дуже швидко змінити диск куди будуть копіюватися всі файли даного завдання.

Кнопка [Змінити напрямок] призначена для взаємної заміни диска джерела і диска призначення, тобто для зміни напрямку копіювання на протилежне. Для копіювання в іншу сторону краще попередньо створити нове завдання за допомогою кнопки [Копіювати], і потім в цьому новому завданні змінити напрямок копіювання. У верхній частині вікна є стандартні кнопки редагування списків - Додати, Змінити і Видалити.
Якщо обрана вкладка "Файли", то при натисканні на будь-яку з цих кнопок відкривається вікно "Файл або маска" (воно видно на верхньому малюнку). Призначення полів цього вікна:

 • Опис - Рядок опису записи (зазвичай це ім'я папки або файлу)
 • Звідки - Шлях (папка), звідки буде копіюватися файл або група файлів. Цей шлях можна вибрати після натискання на кнопку [Вибір папки], розташовану праворуч від поля.
 • Куди - Шлях (папка), куди буде копіюватися файл або група файлів. Цей шлях можна вибрати після натискання на кнопку [Вибір папки], розташовану праворуч від поля.
 • Файл / маска - Ім'я копируемого файлу або одна або кілька масок груп файлів.
  Один файл можна вибрати після натискання на кнопку [Вибір файлу], розташовану праворуч від поля.
  Маску (або кілька масок) груп файлів можна ввести вручну або вибрати після натискання на кнопку [Розширення], зі списку заздалегідь підготовлених наборів масок (розширень імен файлів).
 • Додати номер тижні до "Куди" - Якщо включити цю ознаку, перед копіюванням до шляху "Куди" буде додаватися ще одна папка, ім'я якої позначається однією цифрою - номером поточного дня тижня. Тобто, при копіюванні в понеділок, для даного прикладу, повний шлях "Куди" буде: F: \ Taxi \ Dat \ 1 \, у вівторок: F: \ Taxi \ Dat \ 2 \ і т.д. Таким чином, при щоденному копіюванні, ви завжди будете мати сім копій бази даних за останні сім днів.

Вікно "Види файлів (розширення)":

Список масок (розширень) можна редагувати в вікні налаштування програми . Одна маска від іншої відокремлюються в списку за допомогою символу "вертикальна риса" - "|". Тобто рядок "* .exe | * .dll" означає "Все файли з розширеннями імені файлу" exe "і" dll ".

Пояснення для тих хто не знає що таке "маска групи файлів". Маска - це шаблон для групи файлів, за яким відбираються файли в групу. Позначення "*" означає "будь-яке число будь-яких символів". Позначення "?" в означає "один будь-який символ". Приклади масок: "* .doc" - означає "Все файли з розширенням doc"
"Taxi *. *" - означає "Все файли, що починаються з" Taxi "і з будь-яким розширенням імені файлу
"Dial ??. Exe" - означає "Все файли, що починаються буквами" Dial ", після яких слідують рівно два будь-яких символу, і з розширенням" exe ".

На вкладці "Дії" у вікні "Файли і дії завдання" знаходиться таблиця зі списком дій, які можуть виконуватися до або після виконання копіювання. Вікно редагування запису про дії:

Призначення полів вікна "Дія":

 • Коли - Вибір "Перед копіюванням" або "Після копіювання"
 • Не реагувати на помилки - Якщо ця ознака включений, то буде проведена спроба виконання дії, не залежно від будь-яких помилок
 • Дія - Вибір варіанту дії зі списку: "Виконати програму", "Копіювати файл", "Перемістити файл", "Створити папку", "Відкрити файл", "Створити текстовий файл з заданим текстом"
 • Опис - Довільний опис дії

Крім цього, в залежності від обраного Дії, у вікні можуть бути видні додаткові поля для введення додаткових параметрів: імен файлів, папок та ін.

Для кожного завдання дій може бути декілька і послідовність їх виконання можна змінювати за допомогою кнопок [Перемістити вгору] і [Вниз], розташованих у верхній частині вікна "Файли і дії завдання".

Після натискання на кнопку [Оцінити] або [Виконати] в основному вікні програми, відкривається вікно оцінки та копіювання файлів обраного завдання:

На цьому малюнку вікно "Завдання" показано в режимі "Оцінки".

На вкладці "Копіювати" цього вікна, можна бачити список файлів, які будуть копіюватися при виконанні завдання. Тобто це нові файли або змінені "старі" файли.

На вкладці "Пропустити" видно файли, які задовольняють умовам копіювання (маскам), але копіювати їх зараз не потрібно через те що вони вже є в каталозі призначення і не змінювалися з моменту останнього копіювання.

На вкладці "Помилок" видно файли, при копіюванні яких виникли будь-які проблеми.

При натисканні на кнопку [Виконати] запускається процес копіювання файлів (які видно на вкладці копіювання), який може тривати деякий час. Після завершення копіювання звучить звуковий сигнал (якщо це не скасовано у властивостях даного завдання).

Вікно "Параметри настройки програми":

У лівій частині цього вікна знаходиться список видів завдань і кнопки для його редагування. У лівій частині вікна знаходиться таблиця зі списком масок різних видів файлів, які можна використовувати для полегшення написання списку масок при копіюванні групи файлів.

Інші параметри настройки не дуже важливі і їх призначення зрозуміло з їх назв.

Програму PS Sync можна запускати з інших програм (наприклад, планувальників, шедулера) для виконання определенаого завдання копіювання. Для цього потрібно в командному рядку запуску програми вказати найменування завдання, укладену в лапки. наприклад:

c: \ PSSync \ PSSync.exe "Таксі"

Ця команда запустити програму PSSync на виконання завдання з назвою "Таксі".

Як організувати регулярне автоматичне копіювання за розкладом

Майже завжди дуже бажано налагодити автоматичне резервне копіювання ваших важливих даних. Просто, якщо це робити "вручну", то завжди знаходяться більш термінові справи і, в результаті, про резервне копіювання згадують далеко не кожен день. І зробити це цілком можливо і зовсім не складно.

У Windows є "Планувальник завдань", за допомогою якого можна періодично запускати будь-які програми за заданим розкладом. Викликається він так: кнопка "Пуск" - "Програми" - "Стандартні" - "Службові" - "Планувальник завдань". (Описую для Windows Vista, в інших версіях Windows може бути трохи інакше).

У вікні "Планувальник завдань" створюємо нове завдання натисненням на Дія "Створити просту задачу".
У вікні "Майстер створення завдання" вводимо "Ім'я" і "Опис" завдання. Наприклад: "Створення резервних копій даних програми Таксі".
Натискаємо кнопку "Далі" і на наступній вкладці вибираємо "Щодня".
Натискаємо "Далі" і на наступній вкладці вказуємо час початку виконання завдання (наприклад, 15:00:00) і в полі "Повторювати кожні" встановлюємо "1 день".
Натискаємо "Далі" і на наступній вкладці вибираємо дію "Запускати програму".
Натискаємо "Далі" і на наступній вкладці в поле "Програма або сценарій" вибираємо або вводимо нашу запускається програму, наприклад: c: \ PSSync \ PSSync.exe. В поле "Додати аргументи" вводимо ім'я завдання програми PS Sync в лапках, наприклад: "Таксі". В поле "Робоча папка" обов'язково вказуємо шлях до папки, в якій у вас знаходиться програма PSSync, наприклад: c: \ PSSync.
Натискаємо "Далі", перевіряємо правильність введення всіх даних і натискаємо кнопку "Готово". Все, завдання, на виконання щоденного резервного копіювання даних створено!


Рекомендації щодо створення резервної копії даних

1. Файли бази даних різних програм бажано копіювати, коли з ними ніхто не працює (або хоча б коли працює мінімальна кількість людей). Тобто, звичайно, пізно вночі.

Якщо база даних одно-призначена для користувача, то її резервне копіювання можна робити, наприклад, відразу після включення Windows, що можна налаштувати в "Планувальнику завдань" Windows.

2. З точки зору надійності бажано копіювати дані на інший жорсткий диск, на флешку, на інший комп'ютер в локальній мережі або навіть на віддалений комп'ютер через інтернет. Тільки при цьому потрібно подбати про те, щоб під час копіювання диск призначення був підключений і доступний.


Як копіювати файли по ftp на сайт (або з сайту)

Для копіювання файлів на віддалений комп'ютер по протоколу ftp, можна використовувати програму NetDrive ( http://netdrive.net ). З її допомогою в вашій системі буде створено "віртуальний диск" (з'явиться новий диск, позначений будь-якої буквою). Після цього ви можете використовувати програму PS Sync для копіювання файлів на цей "диск" (або з цього диска).

Програма PS Sync працює в ОС Windows 95/98 / ME / NT / 2000/2003 / XP / Vista / 7/8. Мінімальні вимоги: комп'ютер, на якому здатна працювати якась Windows і 2 Мбайта місця на жорсткому диску.

Програма поширюється як freeware, і поставляється за принципом «як є», тобто розробник не несе відповідальності за можливі наслідки її неправильного використання. Гарантується тільки відповідність функцій програми її документації та увагу з боку авторів до побажань користувачів програми.

Завантажити безкоштовно програму "PS Sync" (2000 Кбайт)

Програма не вимагає установки, не змінює ніяких системних файлів.

Питання та пропозиції по програмі можна адресувати в PSoft: e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду.
тел .: +7 (495) 564-1439
www: http://psoft.ru

Позначення "?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: