Підрахунок трудового стажу за трудовою книжкою

 1. Види трудового стажу, використовувані для підрахунку по трудовій книжці
 2. Формула підрахунку трудового стажу по трудовій книжці
 3. Приклад розрахунку стажу за один і кілька періодів роботи
 4. Альтернативний метод підрахунку стажу за кілька періодів
 5. Нюанси в підрахунку трудового стажу по трудовій книжці
 6. Періоди, які не включаються до страхового стажу при підрахунку трудового стажу по трудовій книжці
 7. Підрахунок трудового стажу за трудовою книжкою при перекладі на повний робочий день
 8. Декретна відпустка при розрахунку трудового стажу за трудовою книжкою

Розрахунок стажу працівника проводиться в ряді випадків. Найбільш часто він необхідний при нарахуванні лікарняного листа, адже саме від тривалості трудової діяльності залежить розмір його оплати. Ще одним випадком є ​​призначення пенсії. І тут невірні підрахунки можуть привести до того, що співробітнику доведеться працювати зайвий час. Підрахунок трудового стажу за трудовою книжкою справа не хитра, але необхідне. Зараз вже мало зустрінеш кадровиків і бухгалтерів, які розраховують стаж «на папірці».

Існує безліч як окремих програм, так і модулів вбудованих в бухгалтерські програми для підрахунку стажу по трудовій книжці. Але вміння розраховувати його вручну є потрібними знаннями не тільки для працівників кадрових служб, а й для бухгалтерів.

Обчислення спеціального трудового стажу

У даній статті ми розберемо методи розрахунку стажу по трудовій книжці, а також розберемо нюанси, пов'язані з розрахунком для деяких категорій працівників.

Види трудового стажу, використовувані для підрахунку по трудовій книжці

Раніше використовувалося поняття «загальний трудовий стаж », Проте в 2002 році після реформи пенсійної системи, такого поняття більше не існує. В даний час для цілей пенсійного забезпечення використовується «страховий стаж».

У страховій включаються періоди, коли громадянин працював у різних роботодавців і час, коли працівник фактично не працював. До них відносяться, наприклад, служба в армії, служба в правоохоронних органах, час знаходження на лікарняних, декрет і деякі інші.

Також можна виділити спеціальний трудовий стаж - час роботи в певній галузі або професії, шкідливих умовах праці або в певній місцевості. Крім призначення пенсії по старості стаж використовується для розрахунку допомоги по хвороби, нарахування відпускних та інших виплат.

Читайте також:

Основний документ, на який спирається кадровик при розрахунку - це трудова книжка . Також необхідно враховувати і інші джерела підтвердження стажу, що не врахованого в ній. До таких документів можна віднести архівні довідки, довідки від інших роботодавців, військовий квиток, трудові договори (в тому випадку, якщо час праці у даного роботодавця не врахований в трудовій книжці).

Після збору всіх документів, що підтверджують тривалості стажу працівника, можна приступати до розрахунків. Щоб порахувати стаж за трудовою книжкою не вимагає багато часу, головне уважно врахувати всі періоди.

Формула підрахунку трудового стажу по трудовій книжці

Для розрахунку використовується формула, закріплена в Постанові Уряду РФ № 1015 вiд 02 жовтня 2014 року. Для розрахунку загального трудового стажу по трудовій книжці необхідно від дати звільнення відняти дату працевлаштування з додатком одного дня.

Загальний трудовий вважається, як сума всього часу праці. При розрахунку є деякі правила, яких необхідно дотримуватися:

 1. За повний рік слід вважати 12 місяців.
 2. За один місяць приймаємо 30 днів.
 3. Для кожного періоду окремо складаємо дні, місяці і роки.
 4. Останнім етапом складаємо все періоди для отримання загального трудового стажу.

Читайте також:

Для полегшення розрахунків слід виписати всі періоди роботи на папір, бажано в стовпчик, для наочності. В теорії все виглядає не дуже зрозуміло, і здається складним для розрахунків. Давайте розберемо послідовність розрахунків на конкретних прикладах.

Приклад розрахунку стажу за один і кілька періодів роботи

Припустимо, Іванькова М.П. працювала в ТОВ «Компанія» з 05.02.2003 по 28.05.2008 року. Для підрахунку її стажу необхідно: 28.05.2008 - 05.02.2003 = 23.03.5, до отриманого значення, необхідно додати один день, для компенсації дня звільнення. Отримуємо стаж Іванькова М.П. в ТОВ «Компанія» 24 дня 3 місяці і 5 років.

Щоб розрахувати стаж за кілька періодів необхідно, спочатку розрахувати стаж за кожен проміжок роботи в окремо, а потім їх скласти. За перший період візьмемо роботу Іванькова М.П. в ТОВ «Компанія», даний стаж ми вже розрахували. Тепер розрахуємо стаж роботи Іванькова в ТОВ «Підприємство».

Період роботи: з 01.06.2008 по 31.08.2016 року. Для розрахунків використовуємо колишній алгоритм: 31.08.2016 - 01.06.2008 = 30.02.8, до отриманого результату також додаємо 1 день. Так як за загальним правилом за повний місяць вважаємо 30 днів, відповідно 31 день - це 1 день 1 місяць. Отримуємо стаж Іванькова М.П. в ТОВ «Підприємство» 1 день 3 місяці 8 років.

Далі складаємо обидва періоди роботи:

24 дня 3 місяці 5 років + 1 день 3 місяці 8 років = 25 днів 6 місяців 13 років.

Загальний стаж роботи Іванькова М.П. становить 25 днів 6 місяців 13 років.

Читайте також:

Альтернативний метод підрахунку стажу за кілька періодів

Гундарєв А.А. влаштувався на роботу в ТОВ «Компанія» 28.09.2016 р, на момент працевлаштування у Гундарєва вже було три періоди роботи у інших роботодавців. Давайте розрахуємо загальний стаж роботи на дату прийому Гундарєва на роботу до нас в компанію.

Назва компанії

дата прийому на роботу

дата звільнення

ТОВ «Гефест»

01.08.2008

01.08.2009

ТОВ «ТД Калейдоскоп»

09.07.2010

20.09.2012

ТОВ «Віконні технології»

01.10.2012

27.09.2016

Читайте також:

Насамперед вважаємо суму дат працевлаштування:

01.08.2008 + 09.07.2010 + 01.10.2012 = 11.25.6030

Далі знаходимо суму дат звільнення:

01.08.2009 + 20.09.2012 + 27.09.2016 = 48.26.6037

Читайте також:

Наступним етапом розраховуємо різниці між датою звільнення і датою працевлаштування:

48.26.6037 - 11.25.6030 = 37.1.7

Тепер 37 днів переводимо в місяці, отримуємо 7 днів і 1 місяць, отримуємо 7 днів 2 місяців і 7 років. До отриманого результату не забуваємо додавати по одному дню за кожен період (у нас виходить 3 дні).

У підсумку отримуємо стаж, який становить 7 років 2 місяців і 10 днів. Таким чином, загальний стаж на момент прийому на роботу Гундарєва А.А. склав 7 років 2 місяців і 10 днів.

Читайте також:

Нюанси в підрахунку трудового стажу по трудовій книжці

Часто в подібній роботі зустрічаються особливості обліку певних періодів праці співробітника. Ще важливо враховувати і ті моменти, які не включаються до страхового стажу співробітника.

Акт про встановлення трудового стажу працівників

Акт про встановлення трудового стажу працівників

Періоди, які не включаються до страхового стажу при підрахунку трудового стажу по трудовій книжці

обчислення страхового стажу для цілей оплати лікарняних листів не має виключаються періодів, що не скажеш про цілі пенсійного забезпечення. Так для оплати лікарняних листів використовується вся тривалість роботи не залежно від того нараховувалася заробітна плата чи ні, чи був співробітник в адміністративній відпустці або хворів. Стаж йде.

При нарахуванні пенсії Пенсійний фонд використовує дещо інші правила підрахунку. Тут грає роль перерахувань до фонду із заробітної плати співробітника. Якщо відрахування проводилися, то і проміжок буде включений.

Виключає періодами при цьому будуть:

 • відпустки, що надаються без оплати (адміністративні);
 • час догляду за дитиною до досягнення нею трьох років (відпустка до 1,5 років не виключається);
 • час, коли працівник був відсторонений від праці з його вини або простий з його вини.

Як вже говорилося вище, виключається час, за яке не проводилися відрахування. Однак, є ряд випадків, коли і відрахувань не було, а час все одно підлягає включенню до страхового стажу. До таких періодів відносять:

 • служба в лавах збройних сил;
 • час знаходження на лікарняних листах;
 • відпустки по догляду за дитиною до 1,5 років , Але не більше 6 років в сумі;
 • час догляду за інвалідом або особою старше 80 років;
 • а також інші періоди перераховані в ст. 12 Закону № 400-ФЗ і ст. 11 Закону № 173-ФЗ.

Підрахунок трудового стажу за трудовою книжкою при перекладі на повний робочий день

За заявою працівника, йому може бути встановлений режим неповного робочого дня або неповного робочого тижня. Незалежно від того працює співробітник на умовах повного робочого дня або на умовах неповного робочого дня за ним закріплено право на надання щорічної відпустки в звичайних обсягах. Також не змінюються правила підрахунку стажу.

Умова праці на неповний робочий день не відображається в трудовій книжці працівника. Розрахувати стаж роботи за трудовою книжкою при перекладі на повний робочий день можливо за тим же алгоритмом, що і при звичайних умовах роботи.

Читайте також:

Декретна відпустка при розрахунку трудового стажу за трудовою книжкою

Під декретною відпусткою розуміється відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами , Який становить 140 днів. Відповідно до закону «Про трудові пенсії» відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами повністю входить до страхового стажу для розрахунку пенсії. Так само як і відпустку по догляду за дитиною до півтора років, але тут законодавці передбачили обмеження - 4,5 року. Таким чином, мамі зараховується до стажу час, поки вона виховує трьох дітей. Відпустка по догляду за дитиною до трьох років до страхового стажу не входить.

При підрахунку стажу важливо дотримуватися послідовність дій і бути уважним до деталей. За сухими цифрами ховаються чиїсь реальні життя.

При допущену помилку хтось може недоотримати посібник, а кому-то доведеться працювати зайві півроку перед виходом на пенсію. Якщо Вам не хочеться проводити розрахунок вручну, завжди можна скористатися готовими програмами і спеціальними калькуляторами.

Читайте також:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: