Фінансовий почерк сім'ї, або щоб кури грошей не скльовували

У кожній родині складається свій певний «фінансовий» почерк. Від «шаркнем до душі, купимо на останні гроші Брі» до «ми весь рік відкладаємо по тисячі на тиждень, щоб влітку поїхати на південь». Але «правильних» і «неправильних» підходів немає. У кожній родині складається свій певний «фінансовий» почерк

- Я вкладаю гроші в бізнес, тому не можу давати більше.

наміри

Молоді люди, студенти, вирішують одружитися. Реакція родичів може виявитися найнесподіванішою:

- Жити будете з батьками. Відразу заведіть окрему полицю в холодильнику і їжте тільки своє. Тоді ви не будете від них залежатиме!

- Я б зняла квартиру, жити треба окремо! Грошей немає. Заробляйте! Інститут можна засунути, кому зараз це освіта потрібна!

- Куди так рано? Вашим батькам і так важко гроші даються, а тут ще ви на їх шию сядете!

- Знаєте, коли ми одружилися, ми відразу стали готувати і купувати продукти окремо від батьків. Грошей у нас не було, а я в положенні. Батьки побачили, що є мені особливо нічого, і стали мене потайки підгодовувати, чоловік зрозумів, що я їм їх їжу, і образився.

Отже, кидати інститут і йти заробляти гроші на сім'ю, поєднувати навчання і роботу і весь час ніде не встигати? Брати гроші у батьків - на кшталт недобре, але якщо вони пропонують? Заводити чи свої продукти в батьківському холодильнику? Тільки що почали спільне життя людям ці питання здаються часом нерозв'язними, все викликає бурхливі суперечки і незгоду.

вчинки

Час йде, інститут закінчено, народилися вже діти, чоловік починає займатися бізнесом. Він цілими днями пропадає на роботі, а дружина вимагає, щоб допомагав з дітьми. Він кричить, що заробляє гроші, вона ж вважає - то, що він їй дає, «взагалі важко назвати грошима». Дітям стільки всього потрібно: памперси, розвиваючі ігри, книги, конструктори, одяг. З ними треба обов'язково ходити в школу раннього розвитку і плавати в басейні.

- Інші чоловіки приносять зарплату додому, віддають дружині, а я у тебе вічно канючить якусь дрібницю.

- Я вкладаю гроші в бізнес, тому не можу давати більше.

- A навіщо це все потрібно, якщо ми не бачимо ні тебе, ні грошей.

- Я намагаюся для вас, а ти весь час змушуєш мене відчувати себе винуватим.

Чи варто говорити, що масло в вогонь підливають щиро розташовані родичі і друзі.

технології

Інший сюжет. Він і вона працюють і отримують приблизно однакові зарплати, досить високі. У них є діти, і зобов'язання перед батьками, і кредити, взяті на ремонт і нову машину, і репетитори, няні, і всілякі секції у дітей. Але виникають розбіжності. Вона вважає, що обидві зарплати треба складати в одну загальну купу, потім розподіляти по конвертиком: «Їжа», «Подарунки», «Літній відпочинок». «А сигарети я можу собі купити або треба окремий конвертик для цього заводити.» - запитує чоловік, на що дружина підписує черговий: «Особисті витрати». Тепер і у нього, і у неї однакову кількість грошей на свої невеликі витрати.

Спочатку все йде як по маслу - як зручно, все у тебе оплачено, продукти куплені, кишенькові гроші є. Але в якийсь момент чоловік витрачає свої «особисті» гроші на машину, а дружина не відшкодовує їх йому з конвертика, тому що такого конвертика не передбачено. Він починає кип'ятити, бо машина - справа спільна, вона не поступається, тому що загальні справи треба спочатку обговорювати, а потім провертати. Він не згоден, вона не здається. Здавалося б, у людей достатньо грошей, у них все в порядку, але чомусь вони ссорятся- сваряться через гроші, які є.

експерименти

Життя набагато цікавіше яких би то ні було схем, і неждано-негадано чоловік, фахівець високого класу, виявився без роботи - компанія, якій він служив вірою і правдою, наказала довго жити. Дружина, також фахівець високого класу, до того моменту сиділа вдома без роботи, тому що молодша дитина був маленьким, та й інші діти також вимагали її уваги. Протягом якогось часу використовувалися запаси - фінансові, родинні, продуктові, а потім настав ендшпіль. Друзі, знайомі, мами, тата, бабусі розбилися на два табори. Перші: «Хлопці, головне - не хвилюйтеся! Все влаштується, в Москві ж живемо. І не кидайтеся на перше-ліпше. Ось баночка повидла вам, до речі ». Інші: «Як можна! Сидить удома, не працює! Це нікуди не годиться. Шофером-кур'єром-продавцем завжди можна влаштуватися! »

З будь-якої ситуації знаходиться вихід, в даному випадку він був такий: дружина вийшла на роботу, тому що знайшлося вигідне і цікава пропозиція, а чоловік залишився з маленькою дитиною і всіма іншими будинку - навчився варити кашу, розвів на підвіконнях квіти, прибив все полки, перечитав купу цікавих книг. Чи варто говорити, що команда уболівальників знову розділилася на два клани: на тих, хто схвалював дії пари, і тих, хто засуджував. Але їм - головним героям історії - не було до цього вже ніякого діла. Тому що він відкрив для себе світ власних дітей, а вона оцінила його багаторічний щоденна праця.

досягнення

Разом вони вже багато років. У них різновікові діти: хтось в старших класах школи, хтось недавно навчився ходити. На двох доводиться п'ять робіт.

В ідеалі їх фінансові відносини виглядають приблизно так: немає конвертиків, немає друг від друга секретів, немає неодмінної умови - підучив зарплату, принеси додому. Але є звичка до спільного казана, вони домовляються про великих витратах заздалегідь, не звертають уваги на дрібне тринькання іншого і т. Д. Але в реальності все, звичайно, не так. Діти, як завжди, порвали черевики і / або виросли з комбінезона, не попереджаючи заздалегідь; більш передбачуване: хвороби восени, подарунки взимку, море влітку-обходиться завжди набагато дорожче, ніж розраховували. Машина ламається, на їжу витрачають просто астрономічні суми. І коли до зарплати. залишається кілька днів, а грошей вже немає ...

Але давайте будемо скромні, залишимо їх наодинці з доходами і витратами. Адже це особиста справа кожної сім'ї. Вони знову і знову зроблять помилки з точки зору одних, і зроблять все правильно з точки зору інших.

Але їх головним досягненням в побудові сімейної економіки буде вміння не вмішувати нікого в своє особисте життя.

Маша ГРИНЬОВА

Щоб кури всіх грошей не скльовували

«Чому деякі люди багато і нерозумно витрачають гроші «Чому деякі люди багато і нерозумно витрачають гроші. Вони втішають себе, - каже протоієрей Олександр Борисов, настоятель храму Святих безсрібників Косми і Даміана в Шубіне.- Це потреба компенсації якихось внутрішніх проблем за рахунок придбання. Насправді кожен потребує безумовної любові. У тій любові, якої нас любить Бог. Якщо її з якихось причин людина не відчуває - він може впадати в різні крайнощі, в тому числі намагається знайти радість через придбання речей ».

Чоловік повинен розуміти, що одним клацанням від такої проблеми не позбутися. Олександр Колмановский, психолог: «Потрібно не лаяти людини за тринькання, а захистити його від спокуси. Як в кімнаті з маленькою дитиною ми стежимо, щоб всі гострі предмети були прибрані, так і тут другому чоловікові необхідно вести бюджет самому: "Машенька, давай так: ми плануємо разом, скільки, на що можемо витратити, а фізично гроші я тобі видаю сам . Бачиш, твій «організм» поки що не може сам впоратися з спокусами ". Як показує досвід, якщо людина розуміє, що він в деяких ситуаціях не в змозі сам себе контролювати, він погодиться на такі правила ».

Дорога моя заначка

Ольга Краснікова, психолог: «У кожного дорослого члена сім'ї повинна бути певна фінансова незалежність - люди не повинні звітувати самі і вимагати повного звіту від іншого про зміст свого гаманця Ольга Краснікова, психолог: «У кожного дорослого члена сім'ї повинна бути певна фінансова незалежність - люди не повинні звітувати самі і вимагати повного звіту від іншого про зміст свого гаманця. Завжди бувають якісь витрати, які немає необхідності декларувати (подарунок чоловікові, якийсь сюрприз), а також якісь непередбачені витрати (поїздка на таксі, обід в кафе). На цей випадок у подружжя повинні бути вільні кошти, не включені в сімейний бюджет. Людина не ховає ці гроші, нікого не обманює, але і не показує дружину чеки на куплені їм речі або рахунки за кавою з тістечком. Такі «чесні заначки» - це нормально. Але якщо у когось із подружжя з'являється бажання тримати всі витрати в сім'ї, аж до дрібниць, під контролем, то іншому дружину, щоб зберегти самостійність і самоповагу, можливо. захочеться частина грошей приховати, іноді вдавшись до обману. Адже не повинен одна доросла людина просити у іншого дорослої людини дозвіл витратити якусь суму на каву або ліки для мами - це принизливо. Хоча, звичайно, суму таких неврахованих витрат потрібно обумовлювати - вона не може бути безрозмірною ».

Куди так рано?
Отже, кидати інститут і йти заробляти гроші на сім'ю, поєднувати навчання і роботу і весь час ніде не встигати?
Брати гроші у батьків - на кшталт недобре, але якщо вони пропонують?
Заводити чи свої продукти в батьківському холодильнику?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: