Взяти іпотеку в Ізраїлі: особливості оформлення, процентні ставки

 1. Умови отримання кредиту на нерухомість
 2. Процентні ставки при купівлі нерухомості в Ізраїлі в іпотеку
 3. Документи для оформлення іпотеки в Ізраїлі
 4. Додаткові витрати на іпотеку в Ізраїлі

Банки Ізраїлю все ще охоче видають кредити на покупку нерухомості. Останнім часом умови посилюються, наприклад, підвищуються процентні ставки. Проте, і це особливо важливо, позикові гроші доступні не тільки для громадян країни, а й для іноземців. Банки Ізраїлю все ще охоче видають кредити на покупку нерухомості

Умови отримання кредиту на нерухомість

До 2008 року ціни на нерухомість в Ізраїлі стояли на місці. А в 2008-му, коли в усьому світі банківський сектор і ринок нерухомості «тріщали по швах», ізраїльський Центробанк опустив ставки по кредитах.

Спочатку забудовники почали активно брати позики під будівництво, а інвестори - масово скуповувати житло для подальшої здачі в оренду. Це спровокувало безперервне зростання цін, який тривав аж до 2016-го. Саме тоді уряд Ізраїлю почало вживати заходи по охолодженню ринку, так як фахівці вже всерйоз заговорили про появу міхура. Адже за підсумками 2015 го в країні було видано рекордні € 16 млрд іпотечних кредитів.

Нові податки на житло, а також підвищення ставок за кредитами змогли охолодити купівельний запал. За підсумками 2016 року обсяги кредитування перестали рости, а в 2017-му вже фіксується зниження інтересу до оформлення нових позик. Ціни та продажу житла іноземцям також почали падати.

Найбільші банки Ізраїлю: Банк Апоалім, Банк Леумі, Ізраїльський банк «Discount», Банк Мізрахі-Тефахот, Банк Бєйнлєумі

В Ізраїлі іноземець може оформити кредит на покупку житла, навіть не перебуваючи в країні. Звичайно, в такому випадку на місці знадобиться офіційний представник позичальника.

Є і свої мінуси. Наприклад, на відміну від громадян країни, іноземці можуть розраховувати на кредит максимум в 50% від вартості об'єкта. Для резидентів ж країни ця планка значно вище - до 75%. Хоча, якщо у зарубіжного позичальника є депозити в ізраїльських банках, цінні папери або інша нерухомість, то можна отримати і більше - до 60%.

Ізраїльські банки дуже серйозно ставляться до платоспроможності позичальників. Строго стежать за тим, щоб щомісячні платежі по іпотеці не перевищували однієї третини від місячного доходу позичальника. В іншому випадку кредит не схвалять.

Для іноземців в Ізраїлі доступна іпотека, яку можна оформити в будь-якому банку країни, і ще позика. Що стосується останнього, то це позика, який можна взяти на додаток до іпотеки. Але він менш вигідний, ніж іпотека, за рахунок більш високих ставок - 5-12% річних.

Типові умови іпотечного кредитування іноземців в Ізраїлі

Валюта кредиту ізраїльський шекель Сума кредиту 50%, в деяких випадках - 60% Термін іпотеки до 30 років Вік позичальника від 18 років

крайній поріг не позначений (індивідуальні умови банку: іпотека повинна бути погашена до 75-80-85 років)

Погашення кредиту щомісячні ануїтетні платежі

Процентні ставки при купівлі нерухомості в Ізраїлі в іпотеку

Процентні ставки за іпотечними програмами складають 2-4% річних. Але багато що залежить від кредитної історії конкретного потенційного позичальника. У деяких банках ставки можуть досягати і 7%.

Зазвичай, величина ставок дуже сильно залежать від термінів кредитування. Чим більше термін кредиту, тим вище ставка, і навпаки. Також не забувайте, що іпотека в Ізраїлі для репатріантів, так само як і для іноземців, в останні роки дорожчає. Тому радимо завжди дивитися свіжі дані по кредитних ставках.

Крім того, іпотека в Ізраїлі диференційована. Тобто тіло кредиту розділене мінімум на три частини, кожна з яких прив'язана до певного якоря. Це обов'язкова вимога ЦБ країни. Наприклад, третина прив'язана до індексу цін, третина до курсу долара, третина до валютного кошика. Кредит може бути розділений на три нерівні частини, наприклад, 40% - 40% -20%. Для порівняння, в країнах Європи іпотечну позику прив'язаний тільки до одного якоря - Еврібор.

Це означає, що в Ізраїлі ставка по кожній частині кредиту плаваюча і буде коливатися в залежності від змін якоря. Тобто вартість грошей, які надає позичальникові банк, з плином часу може знизитися або, навпаки, зрости. Так що не дивуйтеся тому, що загальна сума позики буде коливатися. Зате щомісячні платежі залишаться фіксованими.

Важливо знати ! У Росії діє податок на матеріальну вигоду від економії на відсотках по кредиту в закордонному банку. Тобто, якщо процентна ставка за вашим кредитом за кордоном значно нижче російської, різницю доведеться відшкодувати податкову службу. Детальніше читайте тут .

Документи для оформлення іпотеки в Ізраїлі

Щоб отримати іпотечний кредит на покупку або будівництво житла в Ізраїлі позичальникові потрібно подати такі документи:

 • Заява;
 • паспорт;
 • паспорта поручителів (при наявності поручителів);
 • довідка про доходи (2-ПДФО), податкова декларація за 2 роки;
 • свідоцтво про право власності на нерухомість;
 • при необхідності нотаріально завірена згода чоловіка продавця на укладення договору купівлі-продажу;
 • свідоцтва про власність на іншу нерухомість і автомобіль, докази отримання додаткових доходів від оренди, акцій і т.п. ;
 • виписка з банківського рахунку про рух коштів

Останні три пункти необов'язкові, так як банки можуть зажадати додаткові документи, а можуть і обмежитися стандартним набором. Все залежить від вимог конкретного кредитного установи.

А ось що незмінно для всіх, так це правила оформлення паперів. Вони повинні бути переведені на іврит або англійську мову та нотаріально засвідчені.

Якщо з документами не виникне проблем, а ваша кредитоспроможність не викличе сумнівів, то заявку підбадьорять через 1-2 тижні.

Додаткові витрати на іпотеку в Ізраїлі

Додаткові витрати при отриманні іпотечного кредиту в Ізраїлі невеликі і зазвичай не перевищують € 300. Набагато більш серйозні витрати - до 15% від вартості нерухомості зажадає сплата податку з покупки, і гонорар ріелтора і юриста.

Оцінка об'єкта нерухомості близько € 150 Збір за оформлення іпотеки до € 15 Страхування об'єкта нерухомості € 50-100 в рік Страхування життя позичальника € 50-100 в рік (ціна залежить від індивідуальних умов, які залежать від здоров'я людини, тому цифра може бути і вище )

Хочете купити нерухомість в Ізраїлі в кредит? Залиште заявку на Prian.ru ! Компанії - партнери порталу підберуть об'єкти по вашим вимогам і проконсультують з питань отримання іпотеки.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу експерта по ізраїльській нерухомості Бориса Горена з компані Isrealty.

Автор Катерина Холодова
Фото: Pixabay.com

Умови цитування матеріалів Prian.ru

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: