Стягнення заборгованості з 💼 юридичних осіб 💰 Бізнес Юрист

  1. Досудове врегулювання спору про стягнення заборгованості юридичних осіб
  2. Приклади стягнення заборгованості з юридичних осіб

Стягнення заборгованості в сучасній підприємницькому середовищі, є одним з найважливіших, що розвиваються інститутів Стягнення заборгованості в сучасній підприємницькому середовищі, є одним з найважливіших, що розвиваються інститутів.

Як правило, заборгованість по відношенню до одного з контрагентів виникає або в результаті зловживання правами, або в результаті неналежного виконання договірних зобов'язань, які є основою реалізації економічних відносин.

Проаналізувавши Цивільне законодавство РФ, допустимо вказати на те, що зобов'язання одного з контрагентів по відношенню до іншого повинні виконуватися належним чином, за правилами, передбаченими нормативними приписами, або договором. Можливість стягнення заборгованості з недобросовісного контрагента, встановлена ​​законом, є гарантією виконання зобов'язань.

Іншими словами, заборгованість, що утворилася в результаті здійснення підприємницької діяльності, підлягає поверненню.

Досудове врегулювання спору про стягнення заборгованості юридичних осіб

При цьому, процедура реалізації права на застосування цієї гарантії, передбачає такий важливий елемент сумлінного виконання. як обов'язкове досудове врегулювання спору. Так, при наявності заборгованості з метою її стягнення обов'язковим є дотримання вимог законодавства в частині досудового врегулювання спору, а саме: направлення претензій про необхідність погашення заборгованості.

Недотримання наведених вимог, досудового врегулювання спору, негативно відбитися на захисті прав в рамках судового стягнення заборгованості за коштами звернення до Арбітражного суду. Так, виходячи з положень Господарського процесуального кодексу, недотримання досудового або претензійного вирішення спору може служити підставою для здійснення судом такої процесуальної дії як повернення позовної заяви. Інакше, реалізувати право підприємця на захист своїх інтересів за коштами звернення до суду, не вдасться.

Таким чином, стягнення заборгованості можливо за допомогою звернення в судові інстанції за захистом і відновленням порушених прав з позовом можливо тільки при наявності доказів про проходження процедури, досудового врегулювання спору.

Важливо відзначити, що процедура захисту порушених прав в рамках розгляду спору з точки застосування процесуального законодавства різна.

Процесуально відновлення прав в рамках розгляду спору про стягнення заборгованості можлива:

  • в порядку позовного провадження.
  • в порядку спрощеного виробництва.
  • в порядку наказного провадження.

Наведені правили розгляду спорів, очевидно, відрізняються процедурою. Так, в порядку спрощеного виробництва, суддя одноособово розглядає надійшло позовну заяви та додатки до нього доказів без виклику сторін, та виносить рішення на підставі тих документів, які були долучені позивачем і відповідачем. В порядку спрощеного виробництва підлягають розгляду суперечки про стягнення грошових коштів, в разі, якщо заявлена ​​вимога не перевищує для юридичних осіб п'ятсот тисяч рублів, для індивідуальних підприємців двісті п'ятдесят тисяч рублів.

Спрощене виробництво не може сприйматися як виробництво, ущемляє права позивача або відповідача, навпаки, таке виробництво має певні переваги, такі як розгляд спору в більш короткий термін.

Приклади стягнення заборгованості з юридичних осіб

Підтвердженням наведеного, є позитивна судова практика представників юридичного бюро «Е. Романової », а саме:

Рішення арбітражного суду

Новелою Арбітражного процесуального законодавства є розгляд спорів про стягнення заборгованості в порядку наказного проваджень. Так в розглянутому порядку підлягають розгляду справи, що випливають з неналежного виконання фінансових зобов'язань, передбачених договором, сума яких не перевищує чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перевагою наказного провадження є те, що законодавцем передбачені мінімальні терміни розгляду справ, які становлять всього десять календарних днів, з моменту надходження заяви про видачу судового наказу в Арбітражний суд.

Специфікою розгляду таких справ, є те, що їх розгляд, можливо лише в тому випадку, якщо грошові зобов'язання, боржником визнаються, але не виконуються. При таких обставинах, разом із заявою про видачу судового наказу потрібно долучити до Арбітражного суду документи, що підтверджують факт тог, що боржник не заперечує факт існування заборгованості, що утворилася. В якості такого документа може бути надано гарантійний лист, що мають обов'язкові атрибути, що дозволяють ідентифікувати боржника.

З метою доповнення викладеного, доречно ознайомитися з практичною складовою розглянутого питання:

Судовий наказ арбітражного суду Краснодарського краю

Підводячи підсумок, спори про поновлення порушених прав підприємця, предметом яких є стягнення заборгованості, що утворилася в результаті здійснення різного роду діяльності підлягають розгляду в Арбітражному суді. Для відновлення порушених прав, законодавцем передбачено обов'язковий досудовий порядок вирішення спору. Разом з цим, виходячи з нормативних приписів, що містяться в процесуальному законодавстві, слід, що відновлення порушених прав, можливо за коштами використання різних один від одного порядків розгляду справ, кожне з яких має відмінні характеристики і певні переваги.

З огляду на наявну специфіку розгляду таких справ, спрямованих на відновлення прав підприємця, зазначеної процедурою доцільніше займатися особам, які мають досвід в розглянутих правовідносинах.

Ціни на послуги юристів і адвокатів залежать від завдань.

Дзвоніть прямо зараз! Допоможімо!

+7 (861) 212-54-74 , +7 (988) 241-05-75

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: